SX gitarlar hakkında

Fender Tex-Mex manyetik seti, Cts 250k volume potu, Fender Meksika köprü ve kolu taktım bugün. Gitar resmen level atladı diyebilirim.
ImageUploadedByTapatalk1428424723.941448.jpg
ImageUploadedByTapatalk1428424740.204562.jpg
ImageUploadedByTapatalk1428424756.874443.jpg

SX SST62'ye üst eşikten sonra Squier bir gitardan çıkmaz saddle, plate ve block ekledim. Aşırı rahatsız eden bir tizliği vardı gitarın, akustik sesi inanılmaz gür ama çok tiz çıkıyordu. Bir tık düzelmiş gibi geldi bana. Herhalde olay blokta. Burguları da değiştiricem aslında elimdeki Gotoh (ters kafa) burgular var, ama işte yuvaya sığmıyor. :/

Abi ben delilik edip Fender burgu takmak için yuvalarını genişlettim valla. Zaten o vintage strat burguları bana ters, bozuyor beni :)

Ilginc.. Tex Mex setler icin noiseless olmadiklari soylenir. Bunun orta manyetik ters sarimlo olan modeli varmiydi ki.. Ben de de var., 2 ve 4 de cok arka ses oluyor. Buna ekranlama bile cozum olmaz dediydi Volkan bey. Hatta kutusunda da not yazilidir noiseless olmadigina dair..

Ilginc.. Tex Mex setler icin noiseless olmadiklari soylenir. Bunun orta manyetik ters sarimlo olan modeli varmiydi ki.. Ben de de var., 2 ve 4 de cok arka ses oluyor. Buna ekranlama bile cozum olmaz dediydi Volkan bey. Hatta kutusunda da not yazilidir noiseless olmadigina dair..
Hocam ürünün açıklamasında da şu şekilde yazıyor ama :
Strat characteristics. Constructed with Alnico 5 magnets and polysol magnet wire and featuring a reverse wound/reverse polarity middle pickup for hum canceling in positions 2 & 4, these pickups scorch.
Kaynak: Fender Tex Mex Pickups set of 3 | Musician's Friend
Kendim de 2. ve 4. pozisyonlarda gürültünün kesildiğini tecrübe ettim. Dün elimden bırakamadım da gitarı :)

Hocam ürünün açıklamasında da şu şekilde yazıyor ama :
Strat characteristics. Constructed with Alnico 5 magnets and polysol magnet wire and featuring a reverse wound/reverse polarity middle pickup for hum canceling in positions 2 & 4, these pickups scorch.
Kaynak: Fender Tex Mex Pickups set of 3 | Musician's Friend
Kendim de 2. ve 4. pozisyonlarda gürültünün kesildiğini tecrübe ettim. Dün elimden bırakamadım da gitarı :)
ozaman patlat bi kayıt ne duruyorsun be :)

Abi ben delilik edip Fender burgu takmak için yuvalarını genişlettim valla. Zaten o vintage strat burguları bana ters, bozuyor beni :)
Nasıl genişlettin abi? Bendeki gotohların sadece telin geçtiği kısımdaki ince silindir kısım giriyor, vidayla sabitlenen diş açılmış kısım girmiyor bile. Şimdi luthiyeye bıraksak para, gitardan fazla masraf yapmak da çok mantıklı gelmiyor bana, böyle eldekilerle dönüşüm daha mantıklı. :)

Nasıl genişlettin abi? Bendeki gotohların sadece telin geçtiği kısımdaki ince silindir kısım giriyor, vidayla sabitlenen diş açılmış kısım girmiyor bile. Şimdi luthiyeye bıraksak para, gitardan fazla masraf yapmak da çok mantıklı gelmiyor bana, böyle eldekilerle dönüşüm daha mantıklı. :)
Hocam genişletmek istediğin ölçüde bir matkap ucu alıp, matkap ile genişletmek en basit yol bence:)

Bu çıt çıt dediğim sadece tele elimi değdirip bıraktığımda oluyor yani tabi çalarkende ama sanki topraklamayla ilgili. Üst eşik değişmedi daha değiştirecem.

Geri