Demir Demirkan

UzaysIz demiş ki:
Anatolia albümünü yapan demir demirkan demek cok büyük bi cahilliktir. Demir gruba daha sonra gelip gitmiştir.

vay be demir demirkan anatolia albumunden sonra katıldı demmeki pentagrama acaba trail blazer albumundeki sololar kime aitti ?? biz cahiliz bilmeyiz bir cevap versen şuna
yoksa trail blazer anatoliadan sonramı yapıldı ??

yok yok ben anladım bu işi demir demirkan birde çalıyo unspokende çalıyoda bizim haberimiz yok :) :) :)

http://www.demirdemirkan.net/anasayfa.htm

Rock'ta Türkiye'nin en başarılı solocularından biri bence Demir Demirkan. Hatırlıyorum bir konserinde Metallica'dan One'ın solosunu atmıştı. O zamanki arkadaş grubumla beraber ön saflardaydık. Resmen kilitlemişti bizi. Elimiz ayağımıza dolanmıştı. Ne yapacağımızı şaşırmıştık bir an. Peşine de bir Göçmen çalmıştı o kadar bağırışımızdan sonra. Vee Göçmen'le birlikte biz o gece gerçekten katmanları yarmıştık.! Sert bir albüm bekliyorum bende açıkçası. Popçu diyenlere sözüm yok. Ben bir yarına kadar dinlerken bunu pop olarak görmüyorum. Soft Rock diyebiliriz ama asla pop teması içermediğini düşünüyorum parçalarının.

ulyanov demiş ki:
UzaysIz demiş ki:
Anatolia albümünü yapan demir demirkan demek cok büyük bi cahilliktir. Demir gruba daha sonra gelip gitmiştir.

vay be demir demirkan anatolia albumunden sonra katıldı demmeki pentagrama acaba trail blazer albumundeki sololar kime aitti ?? biz cahiliz bilmeyiz bir cevap versen şuna
yoksa trail blazer anatoliadan sonramı yapıldı ??

yok yok ben anladım bu işi demir demirkan birde çalıyo unspokende çalıyoda bizim haberimiz yok :) :) :)

http://www.demirdemirkan.net/anasayfa.htm

Pentagram ın ilk albümünü biliyor musun? Ben Demir Demirkan Pentagram a sonradan geldi dedim, bu doğru. O albümdeki sololar demir indi fakat o sololar iğrenç olduğu için 'popçular dışarı'da kullanılmadı bile (demir kendi kullanmadı) .
Bence doğru düzgün oturda denilenleri doğru anla. şaklabanlık yapmak istiyorsan yeri burası değil.
Demir in gitmesi pentagram için de çok iyi olmuştur. Metin, Demir den daha iyidir. Eskiden de şimdi de pentagram dinleyenlerin çoğu böyle düşünür.
Demir in albümünü savunuyorsunu iyi de : 'yürüsün üstüme gelen gelsin , bırakın ortada giden gitsin, olan olmuş diyen sussun vurdum ben bu dünyanın dibine'
siz bu sözlerden nasıl bir anlam çıkarıyorsunuz bilmiyorum ama 'belki' 'göçmen' 'gümüş' gibi şarkılardan sonra bana bunlar komedi geliyor. iyi ki demir çıkmış pentgram dan diyorum. harbi iyi ki çıkmış yoksa 'everyway that i can' olmuyacaktı.
Daha fazla tartışmıycam kafanızı boşaltıp düşünün biraz.

popçu oldu dedim ama son yaptığı albüm beni bu düşünceden vaz geçirdi :) Bence iyi bir müzisyen her anlamda ve iyi bir gitarist. Ben Demir Demirkanlı Pentagramı daha çok beyeniyordum.

uzaylı :
O albümdeki sololar demir indi fakat o sololar iğrenç olduğu için 'popçular dışarı'da kullanılmadı bile (demir kendi kullanmadı).Metin, Demir den daha iyidir. Eskiden de şimdi de pentagram dinleyenlerin çoğu böyle düşünür.
Ancak sana gülebiliyorum daha napiyim birşeyler anlatsam anlamazsın, Pentagram grubunun üyeleri hala Demirin çok iyi arkadaşları ama Demir çok özel bir adam ve Pentagramı yeniden canlandıran onları yükseliş dönemine sokan onlar içinde çok önemli bir müzisyen.Artık kendi yolunda mutlu ve huzurlu, çokta başarılı

UzaysIz demiş ki:
Pentagram ın ilk albümünü biliyor musun? Ben Demir Demirkan Pentagram a sonradan geldi dedim, bu doğru. O albümdeki sololar demir indi fakat o sololar iğrenç olduğu için 'popçular dışarı'da kullanılmadı bile (demir kendi kullanmadı) .
ilk albumdeki sololar murat NET'indi demir demirkan taril blazerle pentagrama katlıdı :)

demir demirkan evet pentagrama sonradan katıldı ama anatoliadan sonra değil ilk albümden sonra taril blzerden önce

kesinlikle albümün daha ilk 20 sn de nasıl bi albüm olduğu anlaşılıo.ilk 2 albümden çok çok başarılı ve sert.demir nihayet buldu kendini.inanılmaz zevkle dinliorum yabancı parçalarda başarılı olmuş.ama müzikler kesinlikle çok çok iii. sololarda ara ara pentagram tadı alıorum.kesinlikle türk rockını sevenlerde bulunması gereken bi albüm.belli bi emeğin ürünü olduğu o kadar belliki ellerini sağlık DD.

Geri