Demir Demirkan

arkadaşlar bir dipnot düşmek istiyorum Kerem Tüzün Demir Demirkan dan ayrılmamıştır sadece şu an ki projeleri nedeniyle kısa bir süreliğine Demir le çalışamayacaktır.

Türkiye'de müziğin hakkını veren sayılı müzisyenlerden birisi. Ayrıca çok iyi bir gitarist. Rüzgar şarkısındaki akustikler nedir öyle, bittim vallaha. Ayrıca şarkı sözlerini de çok beğeniyorum. Bkz. Yalanlar vs. Tam bana göre bir şarkı =). Ama genel olarak, istisnasız, bütün şarkıları hoşuma gidiyor.

ilk mesajları okudum gercekten ilk albümünde fazla bişe yok ama şimdi en iyilerin arasında pentegram grubundan kimler geldi gecti
pentegram grubu da bir harika

Demir Demirkan & Redd
tarih : 19 Ocak Cuma, 21:00
mekan : Ooze Venue
bilet fiyatları 17 YTL
- Etkinlikte yaş sınırı yoktur.
- Alkollü içki satışı vardır.
- Ooze Venue, etkinlik için uygun olmadığını tespit ettiği kişileri, bilet ücretini iade etme koşulu ile mekana almama veya mekandan çıkarma hakkına sahiptir.
Eurovision galibi "Every Way That I can" parçasının yaratıcısı ve iki yıl gibi uzun sayılabilecek bir aradan sonra yeni albümünü yayınlamaya hazırlanan Demir Demirkan İzmir'in tek konser salonu 3000 kişilik Ooze Venue sahnesinde seyirci ile buluşuyor... Gecenin sürprizi ise yeni albümünün ardından müthiş bir dinleyici desteği edinen popüler pop-rock grubu Redd

DEMIR DEMIRKAN

Yeni albümünüz ne zaman piyasada olacak? Albümün içeriğinden ve yapım sürecinden biraz bahseder misiniz??
Albüm Mart başı ya da ortası gibi çıkacak, en azından ben öyle düşünüyorum En zorlanmadan yaptığım albüm oldu. Bu albümün yapım süreci daha rahat oldu diğerlerine göre çünkü bir şeyleri eklemek ya da çıkarmak zorunda olmadığımı hissettim ve içimden geldiği gibi yaptım.Eskiden 3 gün uyumadan çalışırdım, bu öyle olmadı. Belli bir saatte geliyorum ve çıkıyorum, rahat geçiyor her şey. Bu albüm gerçekten diğerlerinden daha farklı; içinde daha önceden albümlere koymadığım öğeler var. Bu albüm bir konsept albümü, bir hikaye üzerine kurulu 11-12 şarkı olacak.

Keyifli bir albüm dönemi geçirmişsiniz peki albümde kimlerle çalıştınız?

Parçaların hepsini ben yazdım ama bunarlı hayata geçirirken 3 kişiyle çalıştım ve onlar olmasaydı bu albüm yapılmazdı. Nedim Ruacan, Ozan Yılmaz ve Levent Candaş. Levent Candaş bas gitarları, Nedim Ruacan gitarları, Ozan Yılmaz’da klavye çaldı ve bütün düzünlemeleri beraber yaptık. Bunarlın üzerine solo enstrümanlarda saksofon ve flüt olarak Serdar Barçın’la çalıştık.

Albümün çıkmasına daha zaman var ama yine de klip için aklınızda şekillenen parça var mı ?

Albümde toplam 5 sözlü parça var zaten benim için hangisinin olacağı gerçekten fark etmiyor ama genelde hızlı parçalarla çıkış yapılır. Bunun ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum. Zannediyorum Nafile ya da Sen Varsan isimli parçalar olabilir, buna şirketimizle karar vereceğiz ama benim için enstrümantal bir parçada çıkış parçası olabilir.

Albüm çıkmadan önce en kısa zamanda sizi nerede dinleyebiliriz?

13 Ocak’ta Rock House Cafe’de konserimiz var. İlk albümden sonra orda bir kere çalmıştım e 40 kişi gelmişti ama çok iyi vakit geçirmiştik. Umarım bu sefer daha fazla kişi olur. Konserde bu albümde çalıştığım arkadaşlarımla birlikte çalışacağım ama albümdeki değişiklikleri biraz daha saklamak istiyoruz. O yüzden daha önceki konserlerim gibi eski parçalardan oluşan bir konser olacak.

Princess Hotel-Rock House'daki konser yine sert soundda muhteşem bir konserdi.Dünyanın yollarıyla başladı,pentagram-gündüz gece ve resim le kapadı.Kahpede otel yıkıldı falan :D
Bu ay bir tane izmirde ve bir tane ankarada olmak üzere 2 konser vericek.Konserden bazı fotoları koyuyorum.Konser haberleri ve diğer resimşer için sitemize bekliyoruz. www.demirdemirkanfan.com

alem oyuncu olmuş sokaklar sahnne,
sevdiğim bir kız vardı olmuş bir kahpe...

Bu sözleri yazabilen bi adam hakkında ne yorum yapılabilir ki...

Too-che demiş ki:
DEMIR DEMIRKAN

Yeni albümünüz ne zaman piyasada olacak? Albümün içeriğinden ve yapım sürecinden biraz bahseder misiniz??
Albüm Mart başı ya da ortası gibi çıkacak, en azından ben öyle düşünüyorum En zorlanmadan yaptığım albüm oldu. Bu albümün yapım süreci daha rahat oldu diğerlerine göre çünkü bir şeyleri eklemek ya da çıkarmak zorunda olmadığımı hissettim ve içimden geldiği gibi yaptım.Eskiden 3 gün uyumadan çalışırdım, bu öyle olmadı. Belli bir saatte geliyorum ve çıkıyorum, rahat geçiyor her şey. Bu albüm gerçekten diğerlerinden daha farklı; içinde daha önceden albümlere koymadığım öğeler var. Bu albüm bir konsept albümü, bir hikaye üzerine kurulu 11-12 şarkı olacak.

Keyifli bir albüm dönemi geçirmişsiniz peki albümde kimlerle çalıştınız?

Parçaların hepsini ben yazdım ama bunarlı hayata geçirirken 3 kişiyle çalıştım ve onlar olmasaydı bu albüm yapılmazdı. Nedim Ruacan, Ozan Yılmaz ve Levent Candaş. Levent Candaş bas gitarları, Nedim Ruacan gitarları, Ozan Yılmaz’da klavye çaldı ve bütün düzünlemeleri beraber yaptık. Bunarlın üzerine solo enstrümanlarda saksofon ve flüt olarak Serdar Barçın’la çalıştık.

Albümün çıkmasına daha zaman var ama yine de klip için aklınızda şekillenen parça var mı ?

Albümde toplam 5 sözlü parça var zaten benim için hangisinin olacağı gerçekten fark etmiyor ama genelde hızlı parçalarla çıkış yapılır. Bunun ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum. Zannediyorum Nafile ya da Sen Varsan isimli parçalar olabilir, buna şirketimizle karar vereceğiz ama benim için enstrümantal bir parçada çıkış parçası olabilir.

Albüm çıkmadan önce en kısa zamanda sizi nerede dinleyebiliriz?

13 Ocak’ta Rock House Cafe’de konserimiz var. İlk albümden sonra orda bir kere çalmıştım e 40 kişi gelmişti ama çok iyi vakit geçirmiştik. Umarım bu sefer daha fazla kişi olur. Konserde bu albümde çalıştığım arkadaşlarımla birlikte çalışacağım ama albümdeki değişiklikleri biraz daha saklamak istiyoruz. O yüzden daha önceki konserlerim gibi eski parçalardan oluşan bir konser olacak.
bu röportajı nerden buldun :roll: acaba cok guzel ama cok kısa

şimdi albüm nasıl olucak fikir de yürütemiyoruz

hayat nedir sert ti zati kendide ser çalıcaz dediydi ok sonra da rüzgar çıktı taktir edersiniz yumuşak bir eser nasıl olcak acaba... belki de yarısı sert yarısı daha yumuşak olacak herhalde...

5 şarkı var. 3 tanesi sert soundlu;kahpe-yalanlar-senden sonra gibi.Nafile adlı şarkıya klip gelmesi bekleniyor sert soundlu parçalardan biri.2 tane damar şarkı var.Kalan 5 şarkı da demirin sololarından oluşuyor.

KONSER

DEMİR DEMİRKAN

ANKARA-OVERALL

31 OCAK

eengin demiş ki:
5 şarkı var. 3 tanesi sert soundlu;kahpe-yalanlar-senden sonra gibi.Nafile adlı şarkıya klip gelmesi bekleniyor sert soundlu parçalardan biri.2 tane damar şarkı var.Kalan 5 şarkı da demirin sololarından oluşuyor.

KONSER

DEMİR DEMİRKAN

ANKARA-OVERALL

31 OCAK

5 şarkı mı var yeni albüm de yani singıl tadında iyi ya

damar da varsa iyidir o ;)

eengin demiş ki:
Pentagram konserinde demir demirkan süprizi olabilir...
valla konsere gidecekler için harika bi sürpriz olur umarım olur öle bişey ben gidemiyorum pentagram konserine bari gidenler tam coşsun.bu arada albümün çıkış tarihi hakkında kesin bilgi var mı önceki sayfaları okumadım eğer verdiyseniz kusura bakmayın

Geri