Guitar rig hakkında yardım

SORUNU ÇÖZDÜM..

arkadaslar cok ciddi kayitlar yapmicaksaniz evde takilmak icin asio4all isinizi gorur diyorum. Benim kartim Creative Sound Blaster Audigy 7.1 Value.. 24 bit. Normal driveri kurdm.. sonradan asio4all.com dan asio driver indirdim.. birde ayni sitede forum bölümünde creative icin bug fix dosyalari var.. onlari da indirmeniz gerekiyor yoksa Guitar Rig programi Asio yu sectiginizde inputunuzu gormuyor.. her neyse.. sonra en onemlisi creative surround mixer kismindan yani ses denetimi diyelim biz ona.. kaydi ne sekilde yapacaginizi belirtmelisiniz ve line in ile mikorofn cikislarini sessize almalisinizi.. guitar rig bunlara bakmiyor guitar rig sizin kayit ozelliginize bakiyor.. yani kaydi nerden vereceginize.. bu kismi da line in olarak secerseniz problem kalmiyor.. 20 ms ile cok rahat calabilirsiniz.. isteyen olrsa resimli sekilde detayli olarak anlatirim..

arkadaşlar size bir soru önce sistemimi söyleyeyim
1- guitar rig 2 v.2.2
2- amd 3200+ venice işlemci 2048 mb ram
3- m-audio omnistudio ses kartı

şimdi sorum şudur ?

ben ses kartını low latency (5ms civarında) kullanıyorum kayıtta ve tek başına bu programı kullandığımda hiç bir sorunla karşılaşmazken örneğin windows media player da çalan bir mp3 üzerine solo vb. takılayım dediğimde clean tonlarda az olmakla birlikte özellikle drive lı tonlarda korkunç bir cızırtı ortaya çıkıyor sizce bu nerden kaynaklanabilir ?

Abi mesele bana sürücü kaynaklı gibi gözüktü. Eğer overload olmadığından eminsek çıkışın ses aşırı yüklenmeden distortiona girmiyorsa yani. İki ayrı ses kaynağını birden dışarıya miksleyip vermeye çalışırken oluşuyor bence problem başka bir programda olmuyorsa wmp nin kıllığıdır yok oluyorsa o zaman belkide kartın sürücülerini yenilesek problem çözülebilir. Fakat en kesin çözüm at mp3 ü nuendoya :p biraz zor ama etkili :D

Kolay gelsin.

Mp3 oynatıcılar, Oyunlar, filmler vs.vs. WMD driverleri kullanırlar. Guitar Rig ise Asio sürücüleri kullanıyor(eğer ayarlarını yaptıysan). Bu yüzden çakışma ihtimalleri yok. Sorun Media Player olmalı(kesin odur kılım ona) Winamp kullan sorun olmaz. Aslanlar gibi çalarsın :)

guitar rig 2007 present bankası var cokda iii...yada kullandığın yazılımda problem olabilir...

merhaba. proğramı daha önce kullanmadım, bugün kurdum fakat driver'ları kurarken, proğramı kontrol edeceğiniz inputu takın diyor. usb ye giriş için ne gerekli ki ?

Selam arkadaşlar.Guitar Rig 2 / 3 de Efsane Satriani'nin bildiğiniz super colossal tonunu elde etmek istiyorum fakat o kadar ince ayar yapmama rağmen bir türlü tutturmuş değilim.

Bildiğim kadarıyla bu tonu elde etmekte fulltone ultimate octave pedalı kullanıyor.Pedalın sample'ları internette mecvut.Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.Hayırlı günler.

selamlar

ses kartım on board dandik bişey, realtek hd audio
guitar rig ve guitar fx box ta çalışamıyoum
asio4all u falan kurmama rağmen guitar rigde inanılmaz bir gürültü geliyor..öyle bi gürütü ki bu dip gürültüsü falan deği uzay mekiği sesleri düşünün ya da daha gerçekçi bir yaklaşımla eski radyolarda kana ararsınız viv viyuv diye ses gelir kulağınızı çınlatır..onun yüksek sesisini düşünün.öyle bişey

ben de neyse dedim gitar fx box kurdum.ama o da ne aynı sorunu bunda da yapıyor. eski bilgisayarımda daha kötü bi ses kartıyla en azından guitar fx box kullanabiliyordum.şimdi o da yok..neden olabilir acaba ?

teşekkürler

bu sorunu ses denetiminde özelikler/kaydetme kısmındaki stereo karıştırıcısını kapatarak çözebiliyorsunuz arkadaşlar ben çözdüm :)

ancak kayıt yapamıyorum programla drive efektlerini falan algılamadan kaydediyor..

Bir önceki sayfada aynı soru sorulmuş yigitözer

darkdungeon - stereo yu kapat demişsin ama aynı zamanda kayıtda yapcaz bilgisayarı kullanma amacım bu zaten başka çözüm yolu yokmudur bende aynı sıkıntı içersindeyim.

version demiş ki:
SORUNU ÇÖZDÜM..

arkadaslar cok ciddi kayitlar yapmicaksaniz evde takilmak icin asio4all isinizi gorur diyorum. Benim kartim Creative Sound Blaster Audigy 7.1 Value.. 24 bit. Normal driveri kurdm.. sonradan asio4all.com dan asio driver indirdim.. birde ayni sitede forum bölümünde creative icin bug fix dosyalari var.. onlari da indirmeniz gerekiyor yoksa Guitar Rig programi Asio yu sectiginizde inputunuzu gormuyor.. her neyse.. sonra en onemlisi creative surround mixer kismindan yani ses denetimi diyelim biz ona.. kaydi ne sekilde yapacaginizi belirtmelisiniz ve line in ile mikorofn cikislarini sessize almalisinizi.. guitar rig bunlara bakmiyor guitar rig sizin kayit ozelliginize bakiyor.. yani kaydi nerden vereceginize.. bu kismi da line in olarak secerseniz problem kalmiyor.. 20 ms ile cok rahat calabilirsiniz.. isteyen olrsa resimli sekilde detayli olarak anlatirim..

asio için bug fix dosyasını bulamadım direk linki verebilir msnz?

arkadaşlar ben asio4allv2 yi kurdum girişi kabul ediyor ama output kısmı aktif olmuyor."Beyond logic" diyor output kısmına ses gelmiyor nasıl düzeltebilirim

arkadaşlar burda iki sayfa yazdıklarınızı takip ettim guitar ring kurdum üzerine asio nun sitesinden indirdim asio4all kurdum guitar ringi açtim file+auidio MIDI setting e girdim soundcard sekmesininin altında bulunan zımbırtılardan directsound seçili ve outputta hoparlörüm görünüyo birtek inputtada mikrofonum görünüyor asio nun söylediğiniz ayarlarınıda yaptım kafayi yicem bilgisayara bakmaktan gözlerim ağridi :S saatlerdir yapmaya çalişiyorum adım adım yardımcı olabilcek bi arkadaş varsa mutlu olurum türkçe kaynak yok bu konuda bulamadım şu an output ve inputta çikan hoparlör mikrofonu seçtimde müthiş bi uğultu yapiyo ne yapmam gerekiyo benmi yanlış anladım yardımcı olursanız çok sevinirim..

o zaman benden size bir kıyak arkadaşlar.. aşağıda yazacağım adresten guitar rig için bir yığın preset var.. hem de ünlü grupların gitaristlerinin tonlarının bire bir aynıları.. bn 1 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum.. metallica'dan tutun steve vai 'e kadar bir çok ünlü gitaristin bire bir tonlarını yakalyabilirsiniz.. tek yapmanız gereken üye olmak.. onun yanı sıra indirdiğiniz presetleri zip dosyasında ise çıkartıp kopyalayarak BELGELERİM> Native Instruments> GUİTAR RİG >SOUND BANK KLASÖRÜNÜN İÇİNE YAPIŞTIRIN ve alın size metallica'nın black albümünde kullandığı gitar tonları!! :) benm en sevdiğim ton metallica'nın master of puppets preseti.. çok iyi yapmışlar.. birebir aynısı.. üye olmakla alan uğraşamam diyorsanız mail adresinizi bana özelden yollamanız yeterli.. mail olarak da gönderebilirim.. (bu da 2. kıyak. )

http://www.guitarampmodeling.com/viewforum.php?f=36

not: guitar rig 4 için olan presetler alt versiyonlarda çalışmaz.. hatta program açılmıyor.. aklınızda bulunsun..

Arkadaslar selam
Ben de gitarı bilgisayara bağlamak için burdan okuduklarımdan faydalandım ve karşılaştığım sorunları yeni okuyacaklar için yazayım dedim.
Kayıt isine girmeyecekseniz onboard ses kartı ısınızı görüyor fakat iyi bir işlemcinizin olması lazım. Onboard ile gecikmemsiz ses alıyorum yalnız işlemci kullanimina baktığımda 4 cekirdekli işlemci için gözle görülür performans harcıyor makine.
Tabi ses kalitesi kartla alakalı, guitar rigdeki bütün tonların hakkını vermiyor ama amfinin yaptıgı isten falasını yapıyor. Dediğim gibi işlemciye yüklenerek tabi.
Cizirtiya daha iyi bir kart almaktan başka yapacak birsey yok. Gitarın dip gürültüsü ile karıştırmayın, gitar bağlı degilken de cizirti geliyorsa karttandir.
Ben linein den bağladım. Ses ayarlarindn bağladığınız giriş açık kapalı farketmez. Bende cd sesi hariç girişlerin hepsi etkisiz. Zaten açık olursa hoparlörden clean sesi de duyarsınız ki bu sefer işlenmiş sesle karışır. Burda istenen ses kartının output olması yani sadece işlenmiş sesi dışarı vermesi.
Ses alamıyorsanız sorun bu girişlerin kapalı olması değil yani. Ayarlar doğruysa girişler kapalı da olsa gitarın clean sesini hoparlörden duymazsınız ama program çalıştığında işlenmiş sesi duyarsınız. Jag takarken catirtidan hoparlör de zarar görmez :)
Onun dısında burda yazanlar hariç bir ayar yapmadım. Asio4all kurdum, programdan asioyu sectim ve default ayarlarla başlattım o kadar.
Bir de özellikle overdrive tonlarda arkadan gelen sürekli sesi programın üstündeki in yazan bardan desibeli düşürerek azaltabilirsiniz ama tondan kaybedersiniz. Sb veya audigy ile iyi bir işlemciniz varsa kurtarırsınız diye tahmin ediyorum :)

Geri