Kargo Şirketleri

Hangi kargo şirketini tercih edersiniz?

• Toplam oy veren
    120
Yurtiçi ile hep sorun yaşadım, 2 defa PC kasasını parçalıdılar, kutunun ulaşmış halini gördüğünde, üstünden tır geçtiğini sandım. 2sinde de beyaz-köpük+karton koruma mevcuttu. Üstte de bir gitar gördüm, onun da öyle olması normal. Çünkü bazı dangalak dağıtcılar yüklerken ya da boşaltırken zaman zaman üstüne basarak ilerliyorlar. Öyle bir açıdan basıyor ki çat diye gidiyor.

Tavsiyem, paketlerken, 50 cm gibi yükleme yüksekliğinden düşme ya da atma durumunda hasar gelmeyecek şeklinde paketleme yapmanızdır. gerekirse, köpük+kutu üstüne bir kutu da kullanın. Çünkü kendi malları gibi görmüyor ve hassas davranmıyorlar. Belki 3 dağıtıcı ya da yükleyici davranıyordur ama arada bir kazma oluyor mutlaka, hani zincirin zayıf halkası, o kırıveriyor. Son 3 senedir herşeyimi PTT ile yolluyorum, hiçbir problem yaşamadım, hatta kutuda bile deformasyon olmadan ulaştığını gördüm. Ayrıca yüklenme aşamaları ciddi anlamda özenli, bizzat görmesem inanmazdım sanırım.

Bir de kerede Mecidiyeköy Aras Kargo şubesinde yaklaşık olarak 100-20-20 cm olan bir kutunun 100cmlik tarafından pat diye yere bırakılıp, ayakla itimek suretiyle şube içinde yol aldığını gördüm. Yani dikine o açıdan düşen birşey iyi pakatlenmemişse, kesinlikle zarar görür.

bugün sahibinden.com üzerinden get ile bir ürün sattım. Daha önce get ile bir kez satış yapmıştım ve yurtiçi kargoyla yollamıştım. Getle satış yapanlar bilir kargo bilgisi girmek gerekiyor, yurtiçi kargo faturada gönderi numarası vermişti ve sorun yoktu takip işini oradan yapabiliyorduk. Ancak bu kez Aras Kargoyla yolladım ve faturanın üzeirnde ne gönderi takip numarası ne irsaliye numarası ne referans numarası hiç bir şey yok. Sadece seri ve sıra numarasıyla fatura ID numarası ve IBAN numarası var. Şubedeki görevliye takip için numara istediğimi söyledim iki harf ve altı haneli (AB123456 gibi) bir numara verdi ama bunla takip yapamıyorum. Adama da bu bilgileri yolladım ama kargonun karşıya ulaşmama veya ulaşsa da sahibindenin sisteminden kargo ulaşmadı gerekçesiyle parayı alamama durumum olabilir mi?

Daha önce başına gelen varsa nasıl halledebilirim bunu şu an ?

bugün sahibinden.com üzerinden get ile bir ürün sattım. Daha önce get ile bir kez satış yapmıştım ve yurtiçi kargoyla yollamıştım. Getle satış yapanlar bilir kargo bilgisi girmek gerekiyor, yurtiçi kargo faturada gönderi numarası vermişti ve sorun yoktu takip işini oradan yapabiliyorduk. Ancak bu kez Aras Kargoyla yolladım ve faturanın üzeirnde ne gönderi takip numarası ne irsaliye numarası ne referans numarası hiç bir şey yok. Sadece seri ve sıra numarasıyla fatura ID numarası ve IBAN numarası var. Şubedeki görevliye takip için numara istediğimi söyledim iki harf ve altı haneli (AB123456 gibi) bir numara verdi ama bunla takip yapamıyorum. Adama da bu bilgileri yolladım ama kargonun karşıya ulaşmama veya ulaşsa da sahibindenin sisteminden kargo ulaşmadı gerekçesiyle parayı alamama durumum olabilir mi?

Daha önce başına gelen varsa nasıl halledebilirim bunu şu an ?
Aras'da aynı şey banada olmuştu, o verdiği no el yazısıyla yazılmış oluyor o yüzden en başta bende takip yapamamıştırm sonra farkettimki yanlış okumuş görevli numarayı el yazısı olduğu için tekrar denemiştim farklı şekilde olmuştu..

Al birini vur öbürüne... En sinir bozucu olan da kargoyu getirecekleri çevrede başka gönderi yoksa teşrif edip kargonuzu bırakmıyorlar, o civara bir kaç kargo birikince öyle dağıtıma çıkarıyorlar, siz de kargom neden gecikti diye düşünüyorsunuz... Ödeme gazoz kapağıyla yapılıyor ya zaten... Neredeyse bir de özür mektubu isteyecekler.
Kargoların atılıp tutulması zaten başlı başına olay... Gerçi youtube'da "paketi kapının üzerinden alley oop yapan fedex elemanı" konulu bir sürü video var. Bu işin doğasında var böyle bir şey demek ki...

Solomusic.com'dan aldığım ürünleri Aras Kargo ile getirmek durumunda kaldım. 2 kere eve gelmişler, bulamayınca "adresten taşındılar" demişler ve kargoyu Ankara'ya geri göndermişler. Halbuki daha önce ordan 3-4 kere daha sipariş vermiştim ve şu anda bulunduğum apartmanda ben doğduğumdan beri (24 sene) oturuyoruz. Neye göre taşındılar dediler anlamıyorum.

Soylenenlerin cogu aslinda kargo sirketiyle degil de subesiyle alakali arkadaslar. Ben balcovada cok memnun oldugum bir firmadan bucaya tasindigimda nefret ettim. Basimizdan gecenlerle iyi/kotu referans olucaksak bence hangi subede gectigini de yazsak daha faydali olabilir.
Buca surat kargo rezalettir mesela onunden gecmeyin
Balcova mng de ayni sekilde.
Genel olarak dusunursek yurtici ve aras iyi gibi ama onlarin da kotu subelerine denk gelmistim. Suan hatirlayamdim tam yerini

Benim tecrübe ettiğim kadarıyla, Yurtiçi ve UPS oldukça büyük firmalar oldukları ve çok tercih edildikleri için bir tarafları havalanmış (yani şu anda, sen müşterimiz olsan ne olur olmasan ne olur havasındalar), sorun olduğunda çok da yardımcı olmuyorlar. Bu nedenle uzun süredir Aras kullanıyorum çokta memnunum, tamamen çözüm odaklı çalışıyorlar.

ben de Aras'ın buradaki şubesinden memnunum aslında.. Arada bir takip numarasını vermeyi unutmaları dışında bi sıkıntı yaşamadım hep sabah erkenden geldi paketler. Ama bölgemdeki Yurtiçi Kargo o kadar ağırdan alıyor ki her defasında beklemekten sıkılıp şubeye gittim aldım paketlerimi.

bi arkadaştan pedal aldım, eskişehir'e gelmesi gereken kargo 2 gün sonra neredeydi dersiniz?
diyarbakır.
topu topu 10-12 sefer aras kargo kullanmak zorunda kalmışımdır, 2. defa farklı şehre gönderim yaptı. dağıtım ücreti almasına rağmen asla tekrar dağıtıma çıkarmıyor. hatta evde olmamıza rağmen eve geldik bulamadık dedikleri bile oldu. böyle sorumsuz şirket yoktur sanırım.

hakkını yemeyim tabi, gitar aldığımda da kullanmak zorunda kalmıştım, kargo elemanı neredeyse kucağında getirip sürekli telefonla aradı, açılana kadar da başında bekledi.

Motorsikletim için Hepsiburada.com'dan 45 lt.lik port bagajı satın aldım. Yurtiçi kargo yetkilisi telefon açıp adresin tam yazılmadığını söyledi ve nereye teslim etmesi gerektiğini sordu... Bakın ufacık şahıs gönderisi değil bu, koskoca etiketlerin yapıştırıldığı afedersiniz öküz kadar koli... Şans eseri işyerimde değildim o an yoksa bana hayatta ulaşamazlardı.

Allah bütün kargo şirketlerini bildiği gibi yapsın...

Yurt içi ile Antalya'dan, Bursa'ya 5 günde gelen pedal bilirim. Aras kargo kısa ve orta mesafede ertesi gün ulaştırıyor. Fakat evime en yakın olan şube cinnetlik zorla çalıştırılıyorlar sanki hizmet sıfır adam emir veriyor birde kafayı yiyorum eve yakın olmasa işim düşmese yanından geçmem.

Böyle bir başlık varmış, yenisini açmak yerine bunu hortlatayım madem. Başka şehirdeki bir arkadaştan gitar alacağım, sizce hangi kargo şirketi tercih edilmeli? PTT ucuz ama yavaş kalır diye endişeleniyorum, bir de hangisi daha güvenlidir bilemedim. Alternatiflerim PTT ve Yurtiçi :)

Bir yandan Yurtiçi Kargo'nun buradaki şubesi düzgün çalışıyor Merkez Şube ve genel müdürlük olduğu için, ama gitara zarar gelir mi diye korkuyorum. Diğer yandan PTT daha güvenli geliyor ama onun da yavaşlığı dillere destan burada. Nasıl yapsam bilemedim.

Sahibinden GET sistemini kullanırsanız gitarı satacak olan kişi daha özenli olarak paketleyeceğinden sorun olacağını sanmıyorum. Bana sorarsanız sadece bulunduğunuz ilden ve elden alışveriş yapın (tanıdığınız ve güvendiğiniz birisi değil ise).

Geri