Kargo Şirketleri

Hangi kargo şirketini tercih edersiniz?

• Toplam oy veren
    120
İlginçtir, herkesin farklı tecrübeleri olmuş sanırım. Benim icin en hızlı ve özenli kargo Aras Kargo. Yurtiçinin şubesinde gördüklerim, geç getirmeleri, kaçıncıdır evde olmama rağmen kapıyı çalmadan geldiklerini iddia etmeleri ve bunların hepsi için de diğer kargolara göre daha yüksek ücret istemeleriyle en sevmediğim kargo firması Yurtiçi Kargo. Hani adamlara o kadar gicigim ki, PTT ye daha fazla güveniyorum.

Ayrıca ups kargoyu ekliyoum
Ups: Adamlar sankı askerlik arkdasına mektup gonderiyor 0 ciddiyet bir kargo ortalama yurt içi 6gune gidiyor adamları arayıp sorunda adamların verdi tavır şöyle
"Bekle biraz göndericez yanına koyim sabırlı ol'' Ama allah var kargo temizmi geliyor, temiz geliyor

Sanırım kargoların kalitesi bölgeden bölgeye değişiyor, evimin bulunduğu yere yakın bir caddede sıra sıra 4-5 kargo firması var. Kalite bence tamamen çalışanlarla alakalı. Yurtiçi kargonun personeli(Bornova/İzmir) gayet iyi ilgileniyor fakat Aras kargo hem geç geliyor hem telefonda tersliyor. Aras kargoda bir kere kargomun yerlerde bin tane kutunun arasında toz içinde olduğunu görmüştüm gidip elden almıştım ısrarla evime getirmediklerinden dolayı.

mesela diğer kargolar yapıyor mu bilmem ama demin aras kargo geldi beni sormuşlar ulaşamayınca da geri gitmişler.cepten aramak akıllarına gelmemiş.akşam tekrar geleceklermiş.

mesela diğer kargolar yapıyor mu bilmem ama demin aras kargo geldi beni sormuşlar ulaşamayınca da geri gitmişler.cepten aramak akıllarına gelmemiş.akşam tekrar geleceklermiş.

Hiç kargonun bir problem olması dışında aradığını görmedim. Aynı gün içinde de çıkartmazlar genelde, ama arada bir oluyor eğer sabahın çok erken saatlerinde gelmişlerse.

Eskişehir'de okumaya yeni başladığım zamanlar, taşıması zor olur diye(ev 3. kattaydi) bilgisayar kasasinin kutusunu (devasa ve baya ağır bir kasam var) yurtiçi Kargo ile yollatmistik Antalya'dan. Gelen görevli apartman kapısında bıraktı; biz taşımıyoruz, Eskişehir'de tüm kargo kuruluşları bu sekilde çalışır(bariz yalan) falan dedi gitti. 3 lira verdiğim yemeğin bile 3 kat cikilip getirildiği şehirde, 80 lira verdiğim kargoyu ben taşımıştım. Her kargo ile illaki kötü bir tecrübem olmuştur. Ama yurtiçi ile tek bir iyi tecrübem yok.

Sanırım kargoların kalitesi bölgeden bölgeye değişiyor, evimin bulunduğu yere yakın bir caddede sıra sıra 4-5 kargo firması var. Kalite bence tamamen çalışanlarla alakalı. Yurtiçi kargonun personeli(Bornova/İzmir) gayet iyi ilgileniyor fakat Aras kargo hem geç geliyor hem telefonda tersliyor. Aras kargoda bir kere kargomun yerlerde bin tane kutunun arasında toz içinde olduğunu görmüştüm gidip elden almıştım ısrarla evime getirmediklerinden dolayı.
Hocam öyle demişsinizde sonucta o kargo elimize tek subeden gelmiyor . 50 subeden aktarmalı şekilde elimize geçiyor . Hiçbiri olmasada şayet sağlam bir firmanın kötü çalışan elemanı olmamalı bence

Tabi ki oyle bir ton elemanin elinden geciyor kargolarimiz fakat varis subesi disinda ne yaptiklarini bilemiyoruz ancak gecikmeleri takip ediyoruz o acidan soyledim :) benim tanik oldugum seyler hep varis subelerindeydi.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hiç kargonun bir problem olması dışında aradığını görmedim. Aynı gün içinde de çıkartmazlar genelde, ama arada bir oluyor eğer sabahın çok erken saatlerinde gelmişlerse.
Beni bugün ptt kargo aradı evinize getirdim evdeyseniz alın diye ben evde değilim dedim bırakacağı subeyi söyledi ve hizmetten memnun kaldım açıkçası. Memnun olmadığım tek olaysa şubelerin 16.30 da kapanması okuldan işten çıkan adam sube bir de uzaksa yetişemez diye düşünüyorum ben bugün yetişemedim.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Beni bugün ptt kargo aradı evinize getirdim evdeyseniz alın diye ben evde değilim dedim bırakacağı subeyi söyledi ve hizmetten memnun kaldım açıkçası. Memnun olmadığım tek olaysa şubelerin 16.30 da kapanması okuldan işten çıkan adam sube bir de uzaksa yetişemez diye düşünüyorum ben bugün yetişemedim.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Zeus korumus seni dostum

Daha önce bir başlık açılmıştı kargo şirketleri ile ilgili. "Bizim burada X kargo süper, üzerine tanımam" diğer taraftan da "Yok yahu, X kargo like shit, ama burada Y kargo kral" gibi mesajlar dönmüştü. Benim anladığım iş gönderimde senin, alımlarda ise göndericinin muhitindeki kargo şubesinin ciddiyetine bağlı. Ben tüm kargolarımı (kitap hariç) hep Yurtiçi ile yolladım. Karşıya her seferinde sağ salim vardı. Ama Ankara'ya birine bir Hi Fi amfisi yollarken, adamı uyarmama, "Yapma, etme" rağmen, adam ısrarla ucuz olsun diye PTT'den kargoya vermemi istedi. Sonuç, amfi hurda olarak karşıya ulaştı! Ama İzmir PTT'den de elime tek parça halinde Ibanez Tube King geldi.

Daha önce bir başlık açılmıştı kargo şirketleri ile ilgili. "Bizim burada X kargo süper, üzerine tanımam" diğer taraftan da "Yok yahu, X kargo like shit, ama burada Y kargo kral" gibi mesajlar dönmüştü. Benim anladığım iş gönderimde senin, alımlarda ise göndericinin muhitindeki kargo şubesinin ciddiyetine bağlı. Ben tüm kargolarımı (kitap hariç) hep Yurtiçi ile yolladım. Karşıya her seferinde sağ salim vardı. Ama Ankara'ya birine bir Hi Fi amfisi yollarken, adamı uyarmama, "Yapma, etme" rağmen, adam ısrarla ucuz olsun diye PTT'den kargoya vermemi istedi. Sonuç, amfi hurda olarak karşıya ulaştı! Ama İzmir PTT'den de elime tek parça halinde Ibanez Tube King geldi.
Sizide ork reisi korumuş hocam hardcase içinde gitarın sapını kırmak amfi yerini hallı yollamak nedir ya

Yıllardır Yurtiçi kullanırım memnunumda. Gönderirkende alırkende dikkatli davrandığım için bir sorun yaşamadım aman maşallah diyeyim:)

Aras kargoyu birkaç kez kullandım ve hep kargom birkaç gün geç keldi istisnasız.. Bu sebeple zaten sevmez ve kullanmazdım Aras'ı. Fakat birkere sanalpazar'dan gitar aldım ve satıcı arkadaş(çok iyi niyetli bir adamdı) anca müsait olduğu için akşam üzeri kargoya gidebildi ve maalesef Yurtiçi kapalı olduğundan ve araya haftasonu gireceğinden aceleyle Aras'a verdi kargoyu. Standart bir kılıf ile yolladı, koruma amacıyla kılıfın içini büzüştürülmüş gazete parçalarıyla doldurmuş arkadaş.

Sonuç;

2013-08-19_18-58-41_284.jpg

Evet sıkıştırılmış kağıt parçaları çok etkili bir çözüm değil belki fakat iyi yapıldığı zaman gigbagden bile sağlam olur defalarca yolladım. Kılıfın içini zemin gibi büzüşmüş kağıtlarda doldurup üstüne gitarı koyup üstüne yine kağıt ve yanlarınada tabi yaptığınızda kılıfı kapatınca istediğiniz kadar zorlayın bastırarak gitara ulaşmanız yani dokunmanız imkansız hale gelir. Bunu gitarın sapından gövdenin uç kısmına kadar yapınca baya taş gibi oluyor. Fakat arkadaş maalesef biraz özensiz yollamıştı.. Sebeplerden biri buydu.. Ama Aras kargonun "yeteneğinide" küçümsememek lazım. Gitarın böyle bir hasar alması için ciddi bir darbeye ihtiyacı olsa gerek..

Yok hiç sorumlulukları yok ama zaten bunu göndermeden önce söylüyorlar bu tip paketsiz ürünlere garanti yok diye.. Ben kargoyu bu haliyle kabul etmeyince olan gitarın sahibi arkadaşa oldu yani.. İbanez s520 çok üst bir model olmasada çok ucuz bir gitarda değil hani..

hocam kendileri de kabul ediyor sorunlu olduğunu bi tanıdığım kargo elemanından kendisi anlatıyor televizyon falan alsanız da onu görseniz bir de adamlar kaldırıp atıyorlar ama benim gördüğüm karşılaştığım en iyisi yurtiçi. yine bende sorun hiç ama HİÇ çıkmadı kaldı ki ben 30-40 civarı yollamışımdır gitar sadece gitarlar yani... ama MNG asla ama asla ! bi gibson LP studio faded imi kırdılar üniversitedeyken şikayetçi falan oldum yok arkadaş yok netice çıkmadı sonra boşa gitti ... okulu bırakana kadar borçlar falan neler sattık... neyse konu şu ki mng asla tercih etmeyin şirkette bile faturalar adrese ulaşmadı diye geri getiriyorlar çok zormuş gibi teslim etmek. çok sorumsuzlar 3-5 kuruş fazla verin yurtiçi tercih edin en azından

Geri