cubase sx sorunu

F

furkan1982

merhaba
cubase sx te export yaparken şöyle bir hata mesajı çıkıyo
"an error occurred during the export"

çözümünü bilen varmı

Hiçbir şey yapmıyorsun dimi export yaparken?

Yani mesela o arada MSN ime bakiyim filan gibi.
Yanlış hatırlamıyorsam bazı kartlar ile böyle bir "bug"ı vardı.

Birde mp3'e mi çeviriyorsun? Yoksa başka bir format mı?

furkan1982 demiş ki:
merhaba
cubase sx te export yaparken şöyle bir hata mesajı çıkıyo
"an error occurred during the export"

çözümünü bilen varmı

Çıktısını alabilmen için öle msn i kapatmaya falan gerek yok. Tek Yapman gereken şey Locate Selection yapmak. Nasıl mı yapacasın? 2 Yolu var.

1. Transport tan Locate Selection sekmesini Tıklayarak,
2. El yordamıyla kaydettiğin verileri seçerek.
3. (ilaveten) Audio mixdown seçeneği vardır export sekmesinde. ona da tıklaman gerek.

Sonra export işlemini hayırlısıyla gerçekleştirmiş olursun. Biraz bekletecektir. Beklemek istemiyorsan export yaparken şarkı adını yazdığın ana kutuda bir takım ayarlar var. Orada stereo kısmında yada öyle birşeyler olması lazım orayı kurcalarsın biraz. ;)

irfet-iAzam demiş ki:
Çıktısını alabilmen için öle msn i kapatmaya falan gerek yok. Tek Yapman gereken şey Locate Selection yapmak. Nasıl mı yapacasın? 2 Yolu var.

Nasıl export yaparım dememiş arkadaş, farkındaysan hata verdiğini söylüyor arkadaş...

Gerçi 1 aydır ses soluk çıkmadığına göre ya çözdü problemini ya da ilgilenmiyor...

Dark-Saga demiş ki:
irfet-iAzam demiş ki:

Nasıl export yaparım dememiş arkadaş, farkındaysan hata verdiğini söylüyor arkadaş...

Gerçi 1 aydır ses soluk çıkmadığına göre ya çözdü problemini ya da ilgilenmiyor...

Hata sorununu zaten en son yazdıklarım ile halledilebiliyorsunuz. Bende aynı sorundan muzdariptim ve kuzen bir gün gösterince çözdüm olayı. Haklısın O arkadaş uzun zaman olmuş bu topic'e bakmayalı. Belki de çözmüştür. Ama aynı sorunu yaşayabilcek potansiyelde kullanıcılar olabilir. En azından yardım etmiş olalım. :)

Arkadaslar cubase sorunum oldugu için başlıkla kirletmiyim buyara yazim dedim.Eskiden cubase ile herhangi bi eski kaydımı yada mp3 u editleyebiliyordum, şimdi ise sürükleyerek atma yontmi ile atamıyorum buraya ,yani kabul etmiyor yardımcı olursanır sevinirim.

konu çok eskiymiş ama aynı problemi yaşayıp çözdüğüm için cevap yazayım dedim. sorunun kaynağı left right indicator'leri yani sağ ve sol işaretçileri ters yerleştirmiş olmandır. <----------> = yanlış / >--------< = doğru. saygılar...

arkadaşlar aynı sorun bendede var...

aynı sorun bende de var...wav formatında kaydedemiyorum (diğer hiç bir formatda kaydedemediğim gibi)

'' the 2 output channels will be mixed down to a mono channel ''

''continue'' tıklıyorum ve gelen mesaj ;

''an error occurred durring the export !''

var mı çözümünü bilen ?

çok kolay

o sorun yazdığınız şarkıyı export etmek istediğnizde çıkar çünkü tüm şarkıyı seçmek gerekir yani yazdığınız tüm kanalları başlangıcından sonuna kadar seçmezseniz tabii ki export edemez ve o hatayı verir...

Geri