Gestapo [Rock] - Ankara

Re: Bu ne ya?

vivarock demiş ki:
Arkadaşlar nasıl bir grup adı seçmişsiniz kendinize? niye milyonlarca masum insanın ölümüne sebep olan bi örgütü ad olarak seçtiniz sizin derdiniz ne?
kimseye hesap vermek zorunda değiliz ama bu kadar art niyetli yaklaşılınca genede bişey yazmak ihtiyacı hissettik öncelikle gestapo nun eylemlerini kesinlikle tasvip etmiyoruz merak etme aklı başında hiçkimse gestapoyu desteklemez,bizde aklı başında insanlarız zaten Bu ismi koyarken kesinlikle bir siyasi amaç gütmedik sadece aklıda kalıcı bi isim olmasını istedik grup ismiyle değil müziğimizle ilgilensen ve o yönde eleştiri yapsan bizim için daha makbule geçer.

Merak etmeyin arkadaşım çok iyi akılda kalacaksınız. ırkçı olduğunuzu bile dürüstçe itiraf edemiyorsunuz.Gestapo akılda kalsa ne olur kalmasa ne olur.sakın ODTÜye konsere falan geleyim demeyin. Biz yıllarca bu ülkeden ırkçılığı nasıl kovarız diye düşünüyoruz adamlar gelmiş akılda kalıcı diye gestapo ismini koymuş. İnanılır gibi değil. Bir insanın fikri neyse zikri de odur. sizin fikirler çarpık olduğu için grup isminiz de gestapo olur haliyle.

vivarock demiş ki:
Merak etmeyin arkadaşım çok iyi akılda kalacaksınız. ırkçı olduğunuzu bile dürüstçe itiraf edemiyorsunuz.Gestapo akılda kalsa ne olur kalmasa ne olur.sakın ODTÜye konsere falan geleyim demeyin. Biz yıllarca bu ülkeden ırkçılığı nasıl kovarız diye düşünüyoruz adamlar gelmiş akılda kalıcı diye gestapo ismini koymuş. İnanılır gibi değil. Bir insanın fikri neyse zikri de odur. sizin fikirler çarpık olduğu için grup isminiz de gestapo olur haliyle.

İşte bu yüzden hala kovamadık ya, hala otla b.kla uğraştığımız için. Adamları tanıyor musun da böyle saldırgan oluyorsun? Kimse ırkçı falan değil burada merak etme.

Valla abi ben bu eleştiride art niyet gördüm hiç de yapıcı bi tavır değil sanki bu grubu tanıyomuşta özellikle yapıyomuş havası verdi bana sonuçta bi insan bi foruma kayıt olur olmaz böyle saldırgan bi tavırla bir grubun üstüne saldırmaz haksızmıyım. Sonuçta bu arkadaşımızın müzikle fazla ilgilenmediğini ve başka bir amaç güttüğünü görüyorum ve yazık diyorum. Bu grup yeni bir grup ve müziğiyle bir yerlere gelmek isteyen bir grup onların forumunu bu şekilde kirletmeye hakkın yok anlıyomusun.

Vivarockın ironi denen şeyden haberi yok sanırım. Bu grup alternatif rock yapıyor bu bir, american idiot gibi şarkıları çalıyor bu iki. ve ben bu çocukları Çağdaşı ve Merti küçüklüklerinden beri bilirim ve onlara ırkçı diyenin alnını karışlarım. sen isme niye bu kadar taktın git bi müziklerini dinle tanı adamları. böyle boş işlerle uğraşma bu grup çok sıkı bi grup ve çok iyi yerlere gelecekler.

Doğukan'ın yorumu o kadar yerinde ki...
henüz daha 2 mesaj atmış Vivarock denen arkadaş ve onlar da bu sayfaya, nedenini kimse anlamıyor zaten baksanıza... boşverin arkadaşlar, bu arkadaş da kendi kendine gelin güvey olup dursun, moderatöre söyler sildiririz mesajları!...
bu forumu kirletmeyin...

Bana da biraz icten pazarlikli ve art niyetli bir elestiri olarak gozuktu. Kufur icermedikce yazilan yazilari silmeyi uygun bulmuyorum. `Irkci` benzetmesi arkadasin kendi gorusudur; sirf grup isminden grubun irkci oldugu kanaatine variyorsa bu kendi fikridir. Elestiri boyutu hakaret ve kufure varirsa silerim. Ancak uye olur olmaz attigi 2 mesajin 2sinin de de bu gruba gelmis olmasi dusundurucu.

gruptan sadece Hakan'ı tanıyorum, ama uymayın bazı müzik hipokratlarına. ironiyi anlamazlarsa anlamasınlar uğraşmayın fazla. mzikle işi olmayanın eleştiri yapmaya da hakkı olduğunu pek düşünüyorum. iyi yolda olduğunuzu tahmin ediyorum. gayet de güzel isim. sadece punk çağrışımları yapması açısından dezavantaj olabilir(tür karmaşası sever bizim millet kategorize etmeyi) geçen gün Hakan'ı gördüm yolda haberleri alırsınız, size program ayarlama durumum var eğer ilgilenirseniz. konserler de cabası. görüşmek üzere

bu art niyetlinin aksine son derece aydın görüşlü,olayların ve gidişatın farkında olan insanlardan kuruludur gestapo grubu.
bu eleştrilerin süreceği düşüncesindeyim,fakat pekte takmamak gerekli.kendinize iyi bakın arkadaşlar.yolunuzda başarılar
birde daha fazla resim koyun buraya

vivarock demiş ki:

"biz yıllarca ODTÜ'den McDonald's'ı nasıl kovarız diye düşündük sonra da tüm yemek ihtiyacımızı BURGER KING'den yaptık (hem zaten bir pizza alana bir pizza da bedavaydı) Mc Donald's da gitti iyi etmiş miyiz?" iyi etmişsiniz abi... mesajın ne derece samimiyetsiz olduğu zaten yollayan zat-ı muhteremin kendi hesabından değil başka bir fake hesaptan atılmasından belli. bu arkadaşlar hal-i hazırda bunları sallamadığı için benim de takmayın dememe gerek yok, b.k attı adamın biri izi kalsın diye ama kalmaz...

Arkadaşlar tüm destekleriniz için sağolun,bizim tercümanımız olmuşsunuz,herkeze sonsuz teşekkürler!
Bu güne kadar hiç bir tahrike kapılmadık bundan sonrada kapılmayacağız!
Çalışmalara gelince,kısa bir süre ara verdik vizeler yüzünden,bu aralar parça seçimi ve bir kaç proje hakkında düşünüyoruz. 1-2 haftaya kadar gelecek için tasarlamayı düşündüğümüz programlarımız belli olur düşüncesindeyim.

Karşınıza herzamankinden iyi çıkmak dileği ile...

arkadaslar sizi dinlemedım formunuzu yeni gordum ama bu olay gercekten cok sacmaa..siz yaptınız muzikle bı yerlere gelmıssınız konusulmussunuz( diger sayfalardan anlasılıoo) hem o insanlara neee sizin koydunuz isimden :?: :?: ..ki acıklamıssınız hiçbi artniyet olmadınıı!!o insanlar 'kafalarını bu olaylardan kaldırmadıkları ıcın ota b.ka laf atmaya amaçlamıslar' gibi gözüküo kim bilir kimden duyduda bu ismii üye olup ortalıı karıstırmaya calısmıs!!bnce bu konu burada daaa da uzamadan kapansın :!: artık calısmalara dewam :!: :!:
umrm bigun aynı sahneyide paylasırzz..

saygılar.. ;)

ruhlarımıza gıda olmanın yanısıra yukarıda görüldüğü üzere böyle kutsal bir iletişime de sebep olan,
hayatımızdan ölmek pahasına dahi çıkaramayacağımız müziğe ve dahası arkadaşlarımız giray,doğukan,barış,ahmet,yenal abi,eniştem burak ve adını bilmediğim belkide ileride tanışacağım birçok arkadaşım...
hepinize sonsuz teşekkürler.
yanımızda olduğunuzu bilmenin ne kadar güç verdiğini anlatamam.herzaman dediğim gibi daha iyisini birlikte yapalım.en yakın zamanda buluşmak,ruhlarımızı -bir an için bile olsa- doyurmak umudu ve dileğiyle... :elsallaa

vivarock demiş ki:
Arkadaş feci halde saçmalamış ve alabildiğine karalamak üzere bir yazı yazmış ve hakkaten ilk iki mesajınıda bu grubu karamalamak için atması düşündürücü.Sen bu grubu ve elemanları ne kadar tanıyorsunki ırkçılıkla suçluyorsun,bütün grubu çok iyi tanıyorum ve bırak ırkçılığı çok çok da hümanist insanlardan oluşan bir grup tek amaçları müzik yapmak ve bunu yaptıkları için mutlular isimler A olsa ne olur B olsa ne olur Gestapo olsa ne olur ha ayrıca grup ismi hakkında değişiklik düşündüklerinde bende değiştirmemelerini çokda güsel,akılda kalıcı,vurucu bi grup ismi olduğunu söylemiştim halende aynı düşünüyorum,
Aman bi deli kuyuya taş attı 40 akıllı çıkartmaya çalışıyoruz,boşverin beyler,müziğe devam :)
Yaşasın Distortion yaşasın Rock'n Roll :metal

Orkun bizi hiç tanımamamna rağmen bu doğru tespitlerin için çok teşekkür ederiz öncelikle sizinle bir gün aynı sahneyi paylaşmayı bizde isteriz. Sizede başarılar en yakın konserinize geleceğimi şahsen belirtmek isterim müzik hayatınızda başarılar artık sizin sayfanızı daha yakından takip edip konser tarihi bekleyeceğim....
Soyhan yanımızda olduğunu görmek çok güzel gerçekten bize desteğini hiç unutmayacağız senin nezdinde tüm ENDORPHİNE tayfasına selamlarımızı iletiyorum çok sıkı bir playlist hazırladığınızı biliyorum yeni konserlerinizde de her konserinizde olduğu gibi en önde olacağım size başarı dilemiyorum çünkü çok başarılı olacağınızı biliyorum
saygılar

Slm arkadaşlar tekrar...
Çalışmalarımıza çok sıkı şekilde başladık,yeni parçalar ekleniyor...
Bundan sonra yeni konserlerle karşınıza çıkacağız,çok yakında birtanesi geliyor. Bi aksilik olmazsa 3hafta sonra karşınızdayız ;)

Saygı&Sevgi...

bugün Cinebonus arcadium sinemasında tesadüfün böylesi- enteresan bi tanışma oldu Çağdaş ile. Ben gelmişim bizimkilerle "babam ve oğlum" sendromunu yaşamaya, azıcık mısırlanayım, Les'den çıktık azıcık su içeyim diye :) Her neyse,grubu doğal olarak sık sık duydum aynı platformda konser de verdik, okuldaşız vesaire ama tanımıyordum :)
İnsan işte iki göz neye yarar bakmayı bilmedikten sonra....Gerçi siz sanırım daha okula yeni geldiniz...Ben de mezun doğal olarak :)

elimde gestapo okul kayıdı var ama sadece him- greenday coverları 6 dakikalık birşey. Okulda dinleyememiştim sizi. Umarım aynı konserde bulunacağız ilerki günlerde bir aksilik olmazsa....

başarılar.... :D

ırkçı bunlar ben lisede fark etmiştim bunu zaten!

misal ben de grubumun isminin sertsessiz olmasını istedim, neden? kısaltması ss oluyor, yaa böyle bir şey işte. çankaya anadolu lisesinde adama böyle öğretiyorlar almancayı :p

okuduğum yorumlar çok iyi, bi gün ben de izlemek isterim.

Ozan

CaGDaSH demiş ki:
Slm arkadaşlar tekrar...
Çalışmalarımıza çok sıkı şekilde başladık,yeni parçalar ekleniyor...
Bundan sonra yeni konserlerle karşınıza çıkacağız,çok yakında birtanesi geliyor. Bi aksilik olmazsa 3hafta sonra karşınızdayız ;)

Saygı&Sevgi...

ozman konser 17aralık cıvarlarına gelıoo .. snrm bizimde konser oluck garagede.. sizinki ?? artık ayarlasakta beraber cıksak sole guzel bi org. a_
merakla bekliorum arkdaslar..

basarılar.. ;)

Geri