Prs Se Custom 24 7 String Piyasaya Giriyor

Modelin sunumu geçtiğimiz eylül ayında yapılmış fakat forumlarda konuya dair bir başlık göremedim. Kim ne düşünür, veya kendi haricimde heyecan yapan başkaları da olur mu bilemedim.

Uzun zamandır sevenstring.org ve benzeri başka platformlarda da tartışılan ve hatta defalarca toplu mail aktivitesi gibi eylemlere dönüşmüş fakat bir türlü sonuç alınamamış bir bekleyiş geçtiğimiz aylarda son bulmuş durumda. Firmanın 2013 yılı toplu üretim modellerine eklediği ve eylül ayında sunumunu gerçekleştirdiği SE custom 24 7 modelinin detayları şöyle:

25" skala

24 perde

Gül ağacı tuşe

maun gövde & alevli akçaağaç gövde üzeri kaplama

Sapta SE vintage bass, köprüde SE HFS PRS (designed) humbucker'lar kullanılmış

Fixed köprü

PRS designed akort burguları

Nikel aksam

1 volume, 1 push/pull tone ve 3 yönlü switch

Şimdilik royal blue ve vintage sunburst olmak üzere yalnızca 2 renk seçeneği sunulmuş durumda. Devamı gelirse şukela.

Genel görünüm de şöyle:

prs_se_custom_24_7_string_zps50f17be8.jpg

Mart ayı civarı dore müzik şubelerinde yerini alması olası görünüyor. En azından ön sipariş için görüştüğümde bana verilen bilgi bu yönde oldu. Bekleyip bir örneğini yakından görmek istemiyor değilim. Zira manyetik çerçevelerinde fena halde yokum. Öyle böyle değil, hiç yokum. Alışmam, hazmetmem gerekebilir. Yine de 25" skala ve özellikle fixed bridge tam benlik. Royal blue da fena yakıyor.

Şu da video olsun:

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yurt dışı için şuanda gördüğüm en yüksek fiyat $750 oldu. daha fazlası bir fiyat da zaten sahip olduğu/olmadığı nitelikler bazında absürt kaçardı (bence). Dore bünyesinde yer alan modellerin çoğu makul seyrediyor bana göre. Bu model için de tahminim minimum 1400 tl, en yüksek 1600 tl civarı bir rakam olacaktır.

Yurt dışı için şuanda gördüğüm en yüksek fiyat $750 oldu. daha fazlası bir fiyat da zaten sahip olduğu/olmadığı nitelikler bazında absürt kaçardı (bence). Dore bünyesinde yer alan modellerin çoğu makul seyrediyor bana göre. Bu model için de tahminim minimum 1400 tl, en yüksek 1600 tl civarı bir rakam olacaktır.
750 dolarsa sen onu 750 euro yap bide %10-20 arttır fiyatı okadar olur kanımca

Bu arada bence son derece rahatsız edici bir gitardı bu. Pickupları zaten SE pickuplarında var olan tuhaf donukluğa daha bir sahipti. Hiç özlemiyorum bu arada ilk geldiklerinde 1400 TL filandı.

Geri