Izmir'de Gitar Perdesi Takabilen Iyi Bir Luthier Önerisi Olan??

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Benim babamın 1964 model hofner gitarı kötü durumdaydı. tüşeden boyasına her yeri kötüydü. Bende izmirde Luthier araştırdım. Erkan beyi tavsiye ettiler. Kendisi ile görüştüm ve atelyesini ziyaret ettim. Gitarımı elden geçirdi , tuşeyi değiştirdi. fretleri değiştirdi. ve gitarı yeniden boyadı. Aldığımda gitar fabrikada yeni çıkmış gibiydi. Benim şimdiye kadar gördüğüm ve çalışmasına şahit olduğum en iyi luthierlerden biridir Erkan Sızarlar. Kesinlikle pişman olmazsınız. Hem işini iyi yapar hemde esnaftır. Muhabbet etmeye bile gidebilirsiniz.

Ben her türlü kefilim kendisine.

Merhaba. Bir süre önce burada sizden usta önerilerinizi almıştım. Verdiğiniz öneriler doğrultusunda Erkan Sızarlar ile tanışma fırsatım oldu. Fakat ne zamandır buraya yorumumu yazacağım bir türlü fırsat bulamadım ancak yazabiliyorum. Öncelikle hemen belirteyim Erkan abi işinde usta biri ve herkesin güvenip gitarını emanet edebileceği bir insan. Yapmasını istediğim değişiklikleri oldukça güzel bir şekilde yapmış ve fretlerimi klavyede tek çizik dahi olmadan değiştirmiş. Neden bunu söylüyorum benim gitarım Rg2550z ve klavyenin her iki yanında beyaz birer fileto var ve çok hassas bir maddeden yapılma. Erkan abi sağolsun hiç bir yere zarar vermeden işlemi tamamlamış. Gitarımın köprü ayarlarını dahada güzelleştirmiş. Kendisi cana yakın birine benziyor fakat fazla muhabbet şansımız olmadı sadece benim hislerim. Aklında soru işareti olan arkadaşlar hiç düşünmesin rahatlıkla gidin derim. Naçizane fikrimdir..

Eğer 4 sayfanın ilkine mesaj yazabilecek olsam son iki mesajı okuyun yazardım.

O halde yarın Erkan Sızarlar'ı aramalıyım bir.. Başka elle tutulur bir örnek göremedim.. Teşekkürler tecrübe paylaşanlara.

Bir kaç yıl önce ekonomik sıkıntıda güzelim Jackson Kelly'mi satmak zorunda kalmıştım, nakit + takasla elime ibanez rg370dx geldi, o gün bu gündür gitar çalmayı unuttum. Bir türlü zevk alamadım, ne zaman elime alsam hemen bırakasım geldi vs.. Ekonomik durumu düzeltemediğim içinde yenisini alamadım.. 1 haftadır da Gitarı tekrar çıkardım, sap ayarı, entonasyon falan yaptım hepsi cillop ama gitarda bir türlü ses güzel çıkmıyor, teller rahat rahat titreşmiyor. Bağladım bilgisayara bayağı yüksek gain'li boost'lu bir efektle kontrol ettim... Fret'ler sıkıntılı... cızırdama, çınlama. For the love of god çalmaya kalkınca sustain fakirliğinden aydım olaya...

Gitar çalmayı bıraktığım zaman bu kadar değildi ama demek fark ettirmeyecek kadar az, ama hissi öldürecek kadar da sıkıntılıymış... (o arada boş durmadım tabi, başka enstrumanlarla gönül eğlendirdim)

Kendime çok kızıyorum. O sıralar kredi çekseydim keşke diye...

Gerçi şimdi de işsizim, umarım Erkan Sızarlar usta üzmezde doğru düzgün çalarım iboyu. Yenisini alamam zaten, ülke batarken yükselenlerden değiliz sonuçta.

Eski, kullanmadığım bir LP’yi hayata döndürmek için İzmir’de bir luthier arıyordum. Yapılacak şey basitti, bir akort burgusu değiştirilecek ve entonasyon yapılacak. İlk olarak LA Custom Shop’a uğramak gibi bir hata yaptım, içeride genç olduğumu gören adam çeşitli sahtekarlıkla önce bu işi 250’ye halledebileceğini söyledi, sonra o para çok fazla ben sana gitar satayım laflarına girdi, ayrıca yine yaşımdan kaynaklı olmasına ihtimal veriyorum, girdiğim andan itibaren bana karşı laubali ve saygısız bir tavır sergilendi. Bunun üstüne gitarımı aldım ve Bass Clup diye bir küçük atölyeye verdim. Normalde ne kadar iyidir bilemem ama işimi hemen hallettiler ve LA’in 250’e yapacağını iddia ettiği işi 100 liraya halletti, bana karşı tutumları da gayet saygılıydı. Burda LA Custom Shop’un ne mal olduğunu anlamak için dahi olmaya gerek yok...

Eski, kullanmadığım bir LP’yi hayata döndürmek için İzmir’de bir luthier arıyordum. Yapılacak şey basitti, bir akort burgusu değiştirilecek ve entonasyon yapılacak. İlk olarak LA Custom Shop’a uğramak gibi bir hata yaptım, içeride genç olduğumu gören adam çeşitli sahtekarlıkla önce bu işi 250’ye halledebileceğini söyledi, sonra o para çok fazla ben sana gitar satayım laflarına girdi, ayrıca yine yaşımdan kaynaklı olmasına ihtimal veriyorum, girdiğim andan itibaren bana karşı laubali ve saygısız bir tavır sergilendi. Bunun üstüne gitarımı aldım ve Bass Clup diye bir küçük atölyeye verdim. Normalde ne kadar iyidir bilemem ama işimi hemen hallettiler ve LA’in 250’e yapacağını iddia ettiği işi 100 liraya halletti, bana karşı tutumları da gayet saygılıydı. Burda LA Custom Shop’un ne mal olduğunu anlamak için dahi olmaya gerek yok...

Erçin Abiye götürmüşsün iyi yapmışsın :) Erçin Kırkar kendisi

Geri