Kola

puNker_tuGce demiş ki:
CherokeeKid demiş ki:
puNker_tuGce demiş ki:
:!: :arrow: Eger elestiri kabul ediyorsanız bu yazdıklarımı dikkate alın ha eger yok bız sadece tebrık alcaz dıyorsanız bu cumleleri kurmadım sayın..

Cok iddalı bir giris yapmıssınız(her grup kola olmak ister falan) acıkcası cok merak ettim sarkılarınızı(bide isin icinde punk olunca) ve hemen indirdim ve gördümki :roll:
Ya hacı adam alıyo elektroyu ben mi'ye basabiliyorum abi acayıp ses cıkıyo :p abi öburu alıyo bası bombom ses cıkartabılıyorum bende diyo ee sende davula gec iki tıs tıs yap bide rastgele vur tamam diyo o'da ee ne kaldı vokal iyi abi ses nasıl?(fena degil) iyi hızlı hızlı oku anlasılmaz zaten tamam abi biz olayı astık :p muhabeti donuyo son nokta ise müzik turu.. abi ne oldu bizim bu tür? :arrow: bosver ya alısık kurusuk sadri alısık hesabı bisi biz punk diyelim gitsin.... :evil:
Ya böle punk mı olur ya alla askına sex pistols,the clash,exploited falan ilham alacagınız hicmi grup dinlemediniz ya.... :!:
Tamam diyicemki felsefe olarak punk'lar ok ama o'da yokki grup ismi zaten fiyasko(bu isim hayatta degismez demissiniz o'da guzel :D )

Nese daha fazla bisi dememe gerek yok burdan anlasılan anlasılır punk ölmez saygı duyulur ama bölede yaparsan milleti güldürür (CeKeS_DAWUL'un güldügü gibi ;) )

Basarılar....

sen eleştiri yapmamışsın kızım... bakmışsın millet sçmış bu grubun ağzına bende sçıyım demişsin....kendini diğer herkesten üstün olduğunu sölermiş gibisin...adamlar illa ilham almak zorundalarmı sana mı sordular? adamlar belki "gibi" olmak istemiolar kendileri bambaşka bişi yapmak istiolar....

neyse....beyler kayıt kalitesi neden bu kadar kötü yaw...???
başarılar size....
ulen sen kimsin :?: :evil: :evil: :evil:
Ben yorum yapmısım olay bıtmıstır elemanları elestırı kabul edıyorsa alsın etmıyorsa basında dedıgım gibi bu cumleleri kurmadım sayın...diye yorum yaptım :!: :!: :!: sana ne oluyo sen kimsinki benım yorumum ıcın yorum yapıyorsun :?: :?: :?:
Adamlar buraya yorum yapılsın dıye acmıslar forumu bende yaparım istedıgım yorumu kime ne?Ha belki yanlıs bısı yapmısımdır müzikleri iyidir(keske ole olsa) ozamanda bu benim cahilligim olurdu yıne kime ne?
:!: Ayrıca ben onlardan ılham alsınlar demedim(keske alabılse her punk yapan)sadece madem punk yapmıssınız(onlarca öle tabi bu)bıkac baba grup dinleyin dedim ama sen yorumu grup ıcın degil direk bana cevap vermissin sonrada gruba bı ıkı soru sorayım demıssın ehehehe :LOL: ama yalnıs kapı hoca kendine gel yalnıs oyun oynuyorsun ben santrac tahtası degılım :!: :!: ama bıyandanda anlıyorum seni senin amacın maresalx'in dedigi gibi dikkat cekmek ama benım dikkatımı cekmedin haberin ola benım yazdıklarımın uzerine yorum yapma ok :?: Hatta benım bu yazdıklarımı okuma bile maresalx ve CekeS_DawuL'un yasdıklarını oku cunku onlar benım nedemek ıstedıgımı anlamıs ve cevap falan ıstemıyorum senden :evil: :evil: :evil:
Bu konu kapansın gruba basarılar diliyorum
Umarım bu formu silerler ve yenıden yeni kayıtlarla guzel bır punk grubu(müzik+felsefe=herseyiyle punk)(tabi punk yapacaklarsa)bekliyorum....

Basarılar.......

Bende zaten yorum yaptım...Sedece forumlar gruba yorum yapmak ve eliştirmek için değil... yorum yapıp eleştirenler hakkında da yorum yapıp eleştirmektir...Birde ben cümlelerinde ilham almayla ilgili şeyler görüyorum...zorunda olduklarını söylememişsin zaten..ilham almaları gerekmio manasında söledim.....ben dikkat çekmeye çalışmıyorum senin dikkat çekmeye çalıştığını söylüyorum...Neyse ben zaten konuyu kapatmak için açıklama yaptım...maresalx dediğin gibi hava olayları...sadece hava mı? aşşağılamada var. ulan ne biçim insanlarsınız...insan birbirlerine destek olur...ama görüyorum ki genelde gruplar hep kıskanç oluyor...arkadaşlar bakın kayıt yaptık diolar...arkadaşlar güzel ama biraz daha gayret gibisinden destekleyici sözler yerine...eline gitar alan , davula iki tıs tıs yapan müzik yapıo diosunuz...peki sizde onlara böyle diosunuzda kendinizi bi bklar yiyebiliyormusunuz...bu arada tuçeee hanım beni kendinizle eşit görmeyin.. bu konu dediğiniz gibi kapansın.. ben dicemiii dedim...bunun hakkında cevap dahi görmek istemiyorum....kalın salıcakla...müzik yaşamlarınızda hepinize başarılar...

Aras kardeşim !... Öncelikle Gruunuzun adını turkrock.com camiası adı altında görmek beni sevindirdi !... Yorum yapan yada aslında hakaret etmek ve aşşağılamaktan başka bişey yapmamış arkadaşlarada soruyorum ! Kaç tensi hangi tv. kanalında yada hangi tv programında, hangi dergide(kapsamlı olarak) , hangi web sitesinde baştan aşşağı incelenerek reklamlarını yaptırabildi ? !

Öncelikle karşınızda ki insanları ve akıllarında yada beyinlerinin bir köşeside yatan düşünceleri bilmeden , müziklerine yansıtmak istedikleri fikir ve düşünceleri anlayamadan, bunları anlayacak zeka kapasitesine sahip olduklarından emin olmadan lütefn bu tarz basit yorumlar ve eleştiri adıaldında hakaretlerde bulunmayınız !...

Söylemek istediklerim, bu sitede bulunan tüm kullanıcılar punk müzik sevecek diye bir şey yok ! Yada kalıplaşmış ünlü bi takım grupları sevecek diye bi mecburiyet yoktur !... Bu arkadaşlarda kendi tarzlarında kendi müziklerini yapıyorlar ! Neden gerektiğinde "Abi herkezin kendi düşüncesidir saygı duyarım ! " gbi cümleler kurup olayı uzatmadan yaptıkları işe saygı duymayı denemiyorsunuz ?....

Bence bi deneyin , önce kendinize bakın ve ondan sonra etrafınızda ki insanları eleştirecekseniz eleştirin ! Ama eleştirin hakaret etmeyin !...

Ağzınıza geleni sayarak ben eleştir yaptım demeyin sonra ! Yaptığınız sadece dengesizlik arkadaşlar !

Lütfen laflarımı üzerine alınması gereken arkadaşlar alınsınlar ! Kendini sorumlu hissetmeyenler ve dediklerimin aksini düşünen arkadaşlar lütfen kusuruma bakmasın bu sözlerim için ! Laflar gitmesi gereken yerlere umarım gitmiştir !......

Saygılar...

M a v e r i C K _ i d

Enteresan davranışlarda bulunmak, eğlenmek gibi atraksiyonlarınızdan dolayı punk yaptığınızı düşünüyorsunuz. Size göre mantığı bu anladığım kadarıyla.
Tv kanallarında, dergilerde ya da web sitelerinde boy göstererek başarılı olduğunuzu iddia ediyorsunuz.
Ve gerektiğinden fazla iddialısınız...

Bence biraz daha düşünün :LOL:

MaveriCK_id demiş ki:
Aras kardeşim !... Öncelikle Gruunuzun adını turkrock.com camiası adı altında görmek beni sevindirdi !... Yorum yapan yada aslında hakaret etmek ve aşşağılamaktan başka bişey yapmamış arkadaşlarada soruyorum ! Kaç tensi hangi tv. kanalında yada hangi tv programında, hangi dergide(kapsamlı olarak) , hangi web sitesinde baştan aşşağı incelenerek reklamlarını yaptırabildi ? !

Öncelikle karşınızda ki insanları ve akıllarında yada beyinlerinin bir köşeside yatan düşünceleri bilmeden , müziklerine yansıtmak istedikleri fikir ve düşünceleri anlayamadan, bunları anlayacak zeka kapasitesine sahip olduklarından emin olmadan lütefn bu tarz basit yorumlar ve eleştiri adıaldında hakaretlerde bulunmayınız !...

Söylemek istediklerim, bu sitede bulunan tüm kullanıcılar punk müzik sevecek diye bir şey yok ! Yada kalıplaşmış ünlü bi takım grupları sevecek diye bi mecburiyet yoktur !... Bu arkadaşlarda kendi tarzlarında kendi müziklerini yapıyorlar ! Neden gerektiğinde "Abi herkezin kendi düşüncesidir saygı duyarım ! " gbi cümleler kurup olayı uzatmadan yaptıkları işe saygı duymayı denemiyorsunuz ?....

Bence bi deneyin , önce kendinize bakın ve ondan sonra etrafınızda ki insanları eleştirecekseniz eleştirin ! Ama eleştirin hakaret etmeyin !...

Ağzınıza geleni sayarak ben eleştir yaptım demeyin sonra ! Yaptığınız sadece dengesizlik arkadaşlar !

Lütfen laflarımı üzerine alınması gereken arkadaşlar alınsınlar ! Kendini sorumlu hissetmeyenler ve dediklerimin aksini düşünen arkadaşlar lütfen kusuruma bakmasın bu sözlerim için ! Laflar gitmesi gereken yerlere umarım gitmiştir !......

Saygılar...

M a v e r i C K _ i d
hocam sende bizi tiki sandin heralde... bu pank mi simdi? geyik bile diyil müzik bile diyil...

CherokeeKid demiş ki:
CeKeS_DAWUL demiş ki:
hocam sende bizi tiki sandin heralde... bu pank mi simdi? geyik bile diyil müzik bile diyil...

İki şey sorucam; sen bir müziğin punk olduğunu nerden anlıyorsun? ve punk nedir onu açıklarmısın?

Birde tuğçe arkadaşım o "ulen" lafı ne oluyor ben onu anlamış değilim???

pank müzik ne bilmezmiyim... tabiki hip hop in ülkemize geldikten sonraki adidir... yo 1-2 mada fakar...
ANNAYAN ANNA :!:

muhahahahahahahahahahahahhahahah...

bende ilk yazdığınız yazıyı okuyup "uleynn ülke sağlam bişiler kazandı" dedim...

zuhahahahahahahhahahahahah hip hopçular siziiiii :LOL:

hop hop gençlik punkın anlamını öğrenmeden konuşma bence...

hadi kolay gelsin eyw..

arkadaşlar kola için yaptığınız yorumlar için saolun hata bizde şunu belirtmedik bu www.neden.gen.tr adresinden indirdiğiniz şarkılar tamamen evde yapılmış olup tencere tava bahçe hortumu leğen ve bunun gibi aletlerle gitarların birleşmesinden oluşmuştur bu yüzden gayet kalitesizdir zaten punk müziktede olay ruhtur

kola demiş ki:
arkadaşlar kola için yaptığınız yorumlar için saolun hata bizde şunu belirtmedik bu www.neden.gen.tr adresinden indirdiğiniz şarkılar tamamen evde yapılmış olup tencere tava bahçe hortumu leğen ve bunun gibi aletlerle gitarların birleşmesinden oluşmuştur bu yüzden gayet kalitesizdir zaten punk müziktede olay ruhtur

CheerokeeKid ile bunu bilerek yorum yapmıştık ! Aras sen beni çıkartamadın sanırım ! Ben ılgaz kardeşim :D Ben söylemiştim tencere tava ve leğenler ile olduğunu da inanmamıştı :)

O yüzden sizi kötüleyen yada belkide eleştiri yaptığını sanıp aslında haaret eden arkadaşlara muhalefet olduk ! ... :)

Tekrar başarılar arkadaşım !!

ARkadaşlar unutmayalım, Her insanın farklı bi tarzı vardır !

" MAske ile dolaşan insanlar aslında gerçek oyunu oynamıyorlardır !"

O sizze eleştiri yapan arkadaşlar herhalde çok zenginler, onlar imkansızlıklardan dolayı hiç ev kaydı yapmadılar herhalde ! Buda kayıtın kötü olduğunu söyleyen arkadaşlar bir cevap olsun ! ...

Chero ' nun dediği gibi buda estella arkadaşa gitsin ;

Kayıdın kötü olması, her zaman grubunda kötü olduğu anlamına gelmez ! İstisnalarda kaideyi bozmaz bunuda hatırlayalım ;)

Tarzların farklılığı ve çeşitliliğin fazlalığı dır kültürü yaşatan ! Bunuda unutmayalım !....

Sonuna kadar arkanızdayız kardeşim !....

( Bu sadece Kola grubu için değil , müzik yapan ve bişeylere emek veren tüm arkadaşlarımız için geçerlidir ! )

Saygılar !......

YÖNETİCİ UYARISI:İMZANI DÜZELT MAX. 3 SATIR,RESİMSİZ . . .

CherokeeKid demiş ki:
CeKeS_DAWUL demiş ki:

İki şey sorucam; sen bir müziğin punk olduğunu nerden anlıyorsun? ve punk nedir onu açıklarmısın?

Birde tuğçe arkadaşım o "ulen" lafı ne oluyor ben onu anlamış değilim???

:arrow: Punk muzik bir akımdır,bir felsefedir,bir yasam bicimidir herkez punker olamaz ama punk modunda dolasır ama bir b.k bilmeden takılır
sokakların kuralsızlıgının bir karısımı olarak olusur sözler bir anarşist felsefeyi benimser,dün yoktur yarın olmayacaktır sadece bugun vardır
Punk dinlemek istersen;sex pistols,ramones,exploited,dead kennedys bunlar bu akımın doruk noktasına ulasmıs gruplardır ayrıca vibrators,clash ilk bikac albumude cok saglamdır bunları dınlersen daha ayrıntılı bı sekilde punk nedemektir anlarsın ;) (gerci sanırsam bu soru bana degıldı ama yınede yazayım dedim)
:arrow: Konuyu kapatmıstım ben daha niye uzatıyorsun ki :!: :!: O ulen lafı o anda sana fitil oldugum icin sinirden yazdım(cunku benım yorumum uzerıne yorum yapmıstın hemde asırı bıcımde :evil: oyuzden yazılmıstır sinirden)ama kusura bakma ok?(bu son acıklamadır o laf icin sadece haberin ola :!: :!: :!: )
Buarada olay ruhtur demis eleman iyi guzel ozaman adamın biri gitsin pop yapsın ama herif punk modunda olsun olay ruhtur desin cıksın icin icinden böle bir sacmalık olamaz(buarada siz pop yapıyorsunuz demedim sadece bu cumle öle bir örnektir ;) )

Umarım daha iyi kayıtlarınızı dinlemek üzere basarılar....

puNker_tuGce demiş ki:
:arrow: Punk muzik bir akımdır,bir felsefedir,bir yasam bicimidir herkez punker olamaz ama punk modunda dolasır ama bir b.k bilmeden takılır
sokakların kuralsızlıgının bir karısımı olarak olusur sözler bir anarşist felsefeyi benimser,dün yoktur yarın olmayacaktır sadece bugun vardır
Punk dinlemek istersen;sex pistols,ramones,exploited,dead kennedys bunlar bu akımın doruk noktasına ulasmıs gruplardır ayrıca vibrators,clash ilk bikac albumude cok saglamdır bunları dınlersen daha ayrıntılı bı sekilde punk nedemektir anlarsın ;) (gerci sanırsam bu soru bana degıldı ama yınede yazayım dedim)
:arrow: Konuyu kapatmıstım ben daha niye uzatıyorsun ki :!: :!: O ulen lafı o anda sana fitil oldugum icin sinirden yazdım(cunku benım yorumum uzerıne yorum yapmıstın hemde asırı bıcımde :evil: oyuzden yazılmıstır sinirden)ama kusura bakma ok?(bu son acıklamadır o laf icin sadece haberin ola :!: :!: :!: )
Buarada olay ruhtur demis eleman iyi guzel ozaman adamın biri gitsin pop yapsın ama herif punk modunda olsun olay ruhtur desin cıksın icin icinden böle bir sacmalık olamaz(buarada siz pop yapıyorsunuz demedim sadece bu cumle öle bir örnektir ;) )

Umarım daha iyi kayıtlarınızı dinlemek üzere basarılar....

Ben o cekes arkadaşın senin gibi düzgün cevap veremiyeceğini bildiğim için sordum. O da doğal olarak geyik yapıo. Hip hop falan diyo. Ruh olayına gelince demek isteği başka bişey ama neyse. Konuyu uzatma meselesi ben sadece cevapları veriorum. Ulen meselesi için sorun yok. bende patladım valla ne diyim :) Benzer olayları bende yaşadımda. Sende kafana takma. Birde grupların arasında Pearl Jam ismini göremedim.Bende sana tavisye ederim ;) Gerçi biliosundur.
Ha birde estella (yanlış yazdıysam affola). Biz daha tv'ye dergi'ye çıkamadık ki o dediklerinden yapalım. İnternet olayıda; ben öle kendimi göstermek için internette artislik yapan bir insan değilim. Gerektiği zaman yazarım forumlara. Bak bakalım üyelik tarihim ile mesaj sayıma. Anlarsın o zamn ;)

istesem cok düzgün bi cwp werirdim ama erkek olduum için annamamazliktan gelip lafi carpirtirsin die wermedim... sen sadece kizlarin yazdiklarinia bisile...... neyse ben konusmiyim...

KOLA ADINDAKİ PUNK ROCK GRUBU YAKIN ZAMANDA KURULMASINA RAÐMEN BİR ÇOK KİŞİ TARAFINDAN DİNLENMİŞ TANINMIŞ BİR GRUP OLUP ADININ AKSİNE FARKLI BİR DÜŞÜNCEYE SAHİPTİR

VOKAL :elçin özdemir
SOLO RİTM GİTAR: eren kabakçı
BASS GİTAR: aras selim bankoğlu
DAVUL : MURAT ŞAHİN
2.GİTAR: ALP CELASUN

Copyright © 2003 MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.' ye Aittir.

Her grubun amacı farklı olmaktır. Yani her grup KOLA olmak ister. KOLA
sadece orkestra gibi birşey değildir, öyle insanın üzerine yakışanı giymesi
falan da değildir. KOLA bir akımdır, KOLA bir dadaist düşüncedir. KOLA
bazılarına göre iyi değildir, iyi olmasına gerek yoktur. O bazılarına
kendini beğendirme kaygısı hiç yoktur.

KOLA ne yapar? - tarz olarak punkrock yapar. Ama evrenin tüm seslerine
açıktır herşey yapabilir.
KOLA ne yaptı? - KOLA barlar dahil birçok toplama konserlerde, TVde,
radyoda, fanzinde ve internet sitesinde yer aldı. Mutlu mu peki? - pek
sayılmaz. Daha fazlası olmalı.
KOLA ne yapacak? - ülke sınırlarımız içinde biraz eğlenecek.

KOLA'nın ekibi:
KOLA, içinde barındırdığı tüm müzisyenlerin değişmesi halinde bile adını
değiştirmeyecek. Gelin ve tanışın. WWW.NEDEN.GEN.TR

Şarkıları
http://www.neden.gen.tr/component/o...d,31/subcat,1/catid,18/limitstart,0/limit,15/

linkinden indirebilirsiniz.

KOLA GURUBUNDAN HERKEZE SELAMLAR

KOLA GURUBU OLARAK ÇALIŞMALARIMIZA SON HIZLA DEVAM EDİYORUZ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE MİMAR SİNAN BAHAR ŞENLİKLERİNDE ÇOK BÜYÜK İHTİMALLE SAHNE ALICAÐIZ BURADAN HERKEZİ ŞİMDİDEN DAVET EDİYORUZ .................

kola gurubunun şarkı linkleri

kola nın eski tüm şarkıları yenileri henüz ekleyemedim onlarıda ekliycem yalnız şunu bilin bu kayıtlar tamamen ev ortamında yapıldı yani çok kalitesiz ve tencere tava bahçe hortumu ayakkabı fırçasıyla gitarların birleşimi bir kayıt zaten en kötüsü biziz yorumlarınızı bekliyoruz punk kardeşlerimiz Your Download-Link: http://rapidshare.de/files/11768688/deli2.wmv.html deli adlı kısa kola videosu

Your Download-Link: http://rapidshare.de/files/11768816/gelmedin1.mp3.html gelmedin adlı şarkı

Your Download-Link: http://rapidshare.de/files/10984917/hile.mp3.html hile adlı şarkı

Your Download-Link: http://rapidshare.de/files/10987810/japon_turist.mp3.html japon turist adlı şarkı

Your Download-Link: http://rapidshare.de/files/11769257/kola___cevatkelle.mp3.html cevat kelle adlı şarkı

Your Download-Link: http://rapidshare.de/files/11769329/kola___cks2.mp3.html çok konuştun sevgilim adlı şarkı

Your Download-Link: http://rapidshare.de/files/11769495/kola___doumgnucocu.mp3.html doğum günü çocuğu adlı şarkı

Your Download-Link: http://rapidshare.de/files/11769661/kola___dungulduk.mp3.html düngüldük adlı şarkı

Your Download-Link: http://rapidshare.de/files/11769786/KOLA___haydi_halaya__ft_aksel___kerem_.mp3.html haydi halaya adlı şarkı

Your Download-Link: http://rapidshare.de/files/10985841/kola___paranerde.mp3.html para nerde adlı şarkı

Your Download-Link: http://rapidshare.de/files/10985913/KOLA___UZAY.mp3.html

Your Download-Link: http://rapidshare.de/files/10988007/tiskiniyorum2.mp3.html

Geri