Bir Prosesor Lazim Ama...

• Konuyu açan tolgayaskaya
  • Başlangıç tarihi
T

tolgayaskaya

Meraba,
Bana kabak kemane için +48V özelliği olan bir cihaz lazım fakat öyle bir kutu alıp taşımışken birkaç işe daha yarayabilir mi ne almam daha mantıklı olur? Behringer tube ultragain mic200 önerdiler İzmir'de Trigon müzikte. sizin de fikrinizi almak isterim. Açıkcası işin bu elektronik yönünden pek çakmıyorum.
Akg C411 kullanıyorum, buna ek olarak;
*daha çok naturel tonları kullanabileceğim,
*bi hafiften ekolayzer özelliği vs. si de olabilen bir cihaz lazım. ya da pest/tiz oktav özellikleri gibi şeyler de olsa(tc helicon gibi) nasıl olur böyle bir cihaz var mı ya da benim için kullanışlı olur mu?

Sanırım aradığımız Vokal Prosesör tarzı bir şey, zira elektro prosesörlerinde Phantom (+48V) desteği görmedim ben mikrofon girişi olmadığı için.

http://www.zzounds.com/item--ARTPHANTOMI

Akalın müzik getiriyor bu markayı sorun isterseniz ama bence daha iyi bir opsiyon bazı seskartları bilgisayara bağlanmadan preamfi mantığında çalışabiliyor (en azından bendeki eski tc konnect8 öyle).

Muhtemelen daha pahalıya gelir ama iyi seskartı kadar işlevsel başka üründe aklıma gelmiyor.

İstanbul'da Compel veya akalın'a telefon açın, trigon'a pek uğramadım ama ağırlıklı gitar satan yerlerden şahsen tavsiye almamayı tercih ederim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
akg c411 için +48. sahne için istiyorum ben bunu. gerçi +48 desteksiz mixer yok gibi ama nadiren de olsa küçük programlarda geliyor komple +48li o da olmuyor. hem ses ayarı çekebilirm önümde pedal olur diye düşünmüştüm alacağım yani eninde sonun mecburen bir +48. almışken dedim ekstra özellikli birşeyler de olabilir mi diye. dediğim gibi, pek anlamıyorum işin bu kısmından.
teşekkürler

Bana kalırsa ihtiyacınız olan iyi bir mikrofon preamfisi. Aynı zamanda ev kayıtlarıyla da uğraşırım derseniz deneyip bildiğim ve önerebileceğim bir cihaz Presonus Studio Channel'dır. Eq ve kompresöre de sahip. Ama en ucuz çözüm 2 kanallı bir mikser alıp sahnede yakınınızda bulundurmak. Hem tona hem ses seviyesine müdahale edebilirsiniz, mutlaka 48V beslemesi de olacaktır. Ayrıca kulaklık çıkışından tek kulağınıza takacağınız bir kulak içi kulaklık ile sahnede kendinizi monitörlemiş olursunuz.

akg c411 için +48. sahne için istiyorum ben bunu. gerçi +48 desteksiz mixer yok gibi ama nadiren de olsa küçük programlarda geliyor komple +48li o da olmuyor. hem ses ayarı çekebilirm önümde pedal olur diye düşünmüştüm alacağım yani eninde sonun mecburen bir +48. almışken dedim ekstra özellikli birşeyler de olabilir mi diye. dediğim gibi, pek anlamıyorum işin bu kısmından.
teşekkürler

bütçe varsa; http://www.tcelectronic.com/g-natural/

• Konu Sahibi Konu Sahibi
güzel cihaz, t.c yaptıysa vardır bi farkı. akustik gitarlar için diyor esas ya, karasız kaldım tam performans kullanabilceğim birşey olsa verilebilinir bir ücret ama emin değilim bana lazım olan şey bu mudur diye

Evet alt tarafı +48'den oldukça ileri bir hedef :)

Ben elektro gitar çalıyorum ama hoşuma giden bir hadise evde prosesörden stüdyo monitörlerimle ayarladığım sesler mixere girince çok sırıtmıyor (amfi falan yok sadece prosesör ile performans).

Bizim ülkede live sound olayı (özellikle daha ufak mekanlarda) biliyorsunuzdur hala evriminin alt basamaklarını yaşıyor, reverb eq gibi kararları verenin (ve 3 kuruşluk behringer reveb olmamasının) ağırlıklı size ait olması ciddi avantaj. Sonuçta büyük ihtimalle mixer başındaki adam tonun içine........ :)

Aleti kullanan pek görmedim ama bir yandan bu iyide bir şey. Bunu da compel getiriyor belki istanbul'da deneme şansı vardır, olmadı youtube falan araştırın derim tc prosesörlerinin üzerinden araba geçse bozulmaz (var öyle bir video izleyin) yıllarca sorunsuz işinizi görecektir bu alet.

Geri