Laney Ironheart Serisi Amfiler ?

ironheart 15 modeli ev için nasıldır ve metal tonları iyi alabılrmıyım. Gain arttıkca camurlasma muhabbetini bilen biri detaylı anlatabılırmı acaba ?

... Gain arttıkca camurlasma muhabbetini bilen biri detaylı anlatabılırmı acaba ?

Memnuniyetle :) 60W kafa için konuşayım, çünkü onu denedim.

Gain artınca çamurlaşma hadisesi şu: Amplifikatör tıkanıyor sanki. Yani, ağzında yemek varken konuşmaya çalışan dişsiz amcalar gibi oluyor :D Boost özelliğini devreye sokunca daha belirgin oluyor. Hatta ben kendi denemelerimde, bass artırınca da gerçekleştiğini hatırlıyorum. Aşağıdaki videoda 1:15 ten itibaren izlerseniz dediğim şeyi duymanız mümkün.

Bir de reverb olayı var, o daha vahim. Şöyle ki, eğer reverb miktarını artırırsanız, sanki içeri bilye kaçmış gibi şangırdama sesleri alıyorsunuz. Ben bunu ilk fark ettiğimde, elimizdeki amplinin başına bir iş geldi herhalde diye düşündük; fakat Ola da aynı şeyi tecrübe edince, üretiminden böyle olduğunu anladık. Bunu da yine aşağıdaki videoda 3:55 ten itibaren izleyerek görebilirsiniz.

Tabii tüm bu söylediklerim 60W için geçerli. 15W modellerde belki düzeltmişlerdir.

Geri