Beyler Akort Teknikleri Hakkında Bilgisi Olan Gelsin Ya :d

Tuning:C G C F A D arkadaşlar disturbed stricken şarkısına çalışacaktım bi tablara bakayım dedim akordu şu baştaki yere çekmeliymişim sorun şu benim akort makinesi 6E-5A-4D-3G-2B-1E diye var hani f,c,g,a gibi harfler yok :D yada daha farklı bir şekildemi yapılıyor.? şimdiden sağolun :D

Sanırım akort makinesi 1E derken 1. tel mi sesinde demek istiyor.Sen mesela 6. teli c yaparsan 6C olcak gevşet bakalım bi tuner açıkken olcak mı :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırım akort makinesi 1E derken 1. tel mi sesinde demek istiyor.Sen mesela 6. teli c yaparsan 6C olcak gevşet bakalım bi tuner açıkken olcak mı :D
Abi akort aletinde c yok benim :D bi sakat iş sanırım bu akort olayı ya :D e-b-g-d-a-e harfleri var sadece :D yada makineye etkili darbe sonucu yeni harfler getirebilirmiyimki :D sinirlendim ya :D

6. teli sürekli gevşetip ibre en sola dayandıktan sonra D# a geçmiyor mu?

Tuning Range : A0(27.5Hz)--C8(4186Hz) diyor, 8 oktav göstermesi lazım.

Edit: Tuğberk çözdü sanırım olayı. :)

Akort aletini bırak kenara.La telinden 3. perdedeki do sesini kullanarak en üst teli akort et.Daha sonra bütün teller için aynı işlemi yapabilirsin.

Tamam arkadaşlar olayı çözdüm,Şimdi benim akort aletinde 3 tür var,chromatic,bas,guitar ben hep guitar da ediyordum akordu guitarda c felan yok :D chromatic de var f felan :D artık bende chromatice göre akortlayacağım öyle oluyor çünkü çok sağolun :D

Tamam arkadaşlar olayı çözdüm,Şimdi benim akort aletinde 3 tür var,chromatic,bas,guitar ben hep guitar da ediyordum akordu guitarda c felan yok :D chromatic de var f felan :D artık bende chromatice göre akortlayacağım öyle oluyor çünkü çok sağolun :D
Konuyla alakası yok da, tellerin 0.09 ise pek rahat olmayabilir C de çok gevşek olacağından dolayı. Daha kalın tel takman iyi olur. Geçmiş olsun. :)

Bunları bilmeden gitarda ne çalıyorsun sen merak ettim, guitarpro açıp oradan mı öğreniyorsun? Bu şekilde sadece 1. viteste gidersin, çok mu abartıyorum bilemedim ama dehşete kapıldım sanırım.

Ediz bir bakıma haklısın fakat ben 8 sene kadar önce guitarpro açıp karşısında çalmaya çalıştığımı hatırlıyorum.Herkes bir şeyler öğrenmeye çalışıyor birbirinden forumlarda.Bu açıdan bakmaya çalışabilirsin.

Geri