Ibanez Rg321ex Için Manyetik Modifiyesi Yardım Lütfen!

V

Vallderrama

Merhabalar. Şimdi ben müzikte bu kadar yol aldığımı düşünüyorum. Ama bi yerdede tıkandım ve siz abilerime ve kardeşlerime danışmak istedim. Bende bir Rg321Ex var Ibanez. Ben bu gitara manyetik modifiyesi yapmak istiyorum. Köprü manyetiği trash metale daha uygun birşeyler yapabilirim. Sapa ise biraz daha tatlı cleanleri olan bir manyetik koyabilir miyim? Köprüde trash sapta blues mümkün müdür? Ayrıca gitarımın switch sistemi H-H dizilim olmasına rağmen 5 yollu switch. Manyetikler çok değişik çalışıyor. Gayet yumuşak tonlarda alabiliyorum ama tabi yetmiyor bana. :) Hal böyle olunca bu switch düzeneğine yumuşak tonlu manyetik takmam şart mı? Bu arada gitarımın orjinal manyetikleri INF1 köprüde ve INF2 sapta olmak üzeredir. Önerilerinizi ve modifiye dışındaki tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler. :)

Ibanezlere en çok Dİmarziolar ve sonra EMGler yakışır diyebilirim. EMGlerde ZW set ya da 81 ve sapta 60 olarak daha aradığın tarzı bulabilirsin. Ancak Dimarzionun sitesinden gitarına göre ve aradığın sese göre opsiyon veren arayüzden spesifik olarak modelleri senin için seçen bir bölümü var. Ona da bak. Daha ilginç olarak Lace Sensor ün alumiton modelleri ve dethbucker olsa gerek, bir modeli var. Lace Sensor daha vintage tonlar veriyor ancak son çıkan mpdellerini gördüm ancak duymadım.

satayım köprüye emg 81 alcen mi:D

şaka bi yana, bence modifiye etme, değmez, sonra modifiyeli satmaya caliscaksın elinde daha uzun süre kalcak. amfide bitiyo iş

Ibanez gitarları zerre kadar bilmem. O yüzden kesin yargılarla konuşmayacağım.
Ancak yüzeysel olarak şunları söyleyebilirim. Daha önce manyetik modifikasyonu işine girmediyseniz çok büyük hayal kırıklığı olabilir ilk etapta. Her modifikasyon güzel şeyler çıkaracak diye birşey yok.
Buna ek olarak, normalde yumuşak karakterli bir manyetik taktın diyelim. Bu sadece manyetikle bitmiyor ki. Belki ağaç yumuşak karaktere uygun değil. Bazen büyük umutlarla taktığın bir manyetik, saçma sapan bir tona da kayabiliyor.
Giriş cümlenizi anlamadım bir de. "Ben müzikte bu kadar yol aldığımı düşünüyorum" demişsiniz, yol aldım bari bir manyetik değişimi mi yapayım diyorsunuz.
Ayrıca, yine ek olarak, köprü de trash metal, sapta blues sizce mümkün görünüyor mu? İmkansız diyemiycem. Sonuç olarak göreceli bir kavram ton meselesi. Size göre tam "blues" tonudur, bana göre cızırtı.
Umarım anlatabilmişimdir demek istediklerimi.
Kolay gelsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
DiMarzio duydum Ibanezlerin yapısına daha uygun manyetikler EMG lere göre. Seymour Duncanlar hakkında ne düşünüyorsun acaba? Ya da böyle modifiye işlerine hiç bulaşma mı dersin? 1300 TL birikimim var. Amfim şuanda yok sayılır. Küçük Mega amfi ile çalıyorum pedallarımı bağlayıp. Gitar modifiye edip amfi almak ve Fender Meksika alıp bu gitarı elimde tutmak arasında kaldım. Gitar alırsam amfimi kaliteli birşey alamayacağım.

Demek istediğim gitarları artık standart şekilleriyle değilde biraz daha kendi istediğim tonlara göre değiştirerek kullanmaktı.

Gitarın basswood ise seymour duncan'ın invader modelinin frekans yanıtı çok iyi gider. Şahsen ben sub-bass seven biri olarak maun gitara bile takarım o manyetiği.

not: invader emglerden daha yüksek çıkışlı ve pasif!!! coil tap olarak en beğendiğim manyetikler arasında ilk 3e girer

DiMarzio duydum Ibanezlerin yapısına daha uygun manyetikler EMG lere göre. Seymour Duncanlar hakkında ne düşünüyorsun acaba? Ya da böyle modifiye işlerine hiç bulaşma mı dersin? 1300 TL birikimim var. Amfim şuanda yok sayılır. Küçük Mega amfi ile çalıyorum pedallarımı bağlayıp. Gitar modifiye edip amfi almak ve Fender Meksika alıp bu gitarı elimde tutmak arasında kaldım. Gitar alırsam amfimi kaliteli birşey alamayacağım.

Demek istediğim gitarları artık standart şekilleriyle değilde biraz daha kendi istediğim tonlara göre değiştirerek kullanmaktı.

O amfiye hangi gitarı hangi manyetikle çalarsan çal istediğin olmaz. 1300 tl ile ikinci el gayet güzel amfiler var ki sonra uzun bir süre rahat edersin.

Bende geçenlerde V7 V8 manyetikli olanı vardı, bildiğin sınıf atlıyo gitar, böyle bi modifiye yapabilirsin. Hem çok daha temiz, dengeli sesler alırsın hem de maliyeti düşük olur.

Geri