Hangi akustik/klasik gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Gitar alacağım bir çok tavsiye var maksimum 1500 lira olacak şekilde akustik gitar arıyorum. Tavsiyeleriniz varsa bekliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ek: Bugün bir satıcıya gittim bana sx160e veya 160b falan gibi bi model gösterdi. Fiyatının 1000 liradan yüksek olduğunu ama önceden kiraladığı için ikinci el olarak 500 liraya verebileceğini söyledi. Gitarın modelinin resmini çektim ama son harfler gözükmemiş. Gitarı gerçekten beğendim ama emin olamadım dediği şeye bu model hakkında bir bilginiz var mı?

Dosyalar

• 2F07DAC1-B479-46B5-98ED-68AAB69B3F9E.jpeg
    2F07DAC1-B479-46B5-98ED-68AAB69B3F9E.jpeg
    294.2 KB · Gösterim: 268
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Gitar alacağım bir çok tavsiye var maksimum 1500 lira olacak şekilde akustik gitar arıyorum. Tavsiyeleriniz varsa bekliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ek: Bugün bir satıcıya gittim bana sx160e veya 160b falan gibi bi model gösterdi. Fiyatının 1000 liradan yüksek olduğunu ama önceden kiraladığı için ikinci el olarak 500 liraya verebileceğini söyledi. Gitarın modelinin resmini çektim ama son harfler gözükmemiş. Gitarı gerçekten beğendim ama emin olamadım dediği şeye bu model hakkında bir bilginiz var mı?
Satıcı kazıklamaya çalışmış. O gitarın ederi 300-350 lira civarı sanırım. Kaldı ki kim 500 lira iniyor bir anda Allah aşkına?

Bi' dolu başlık var her zaman sa söylüyorum ikinci el veya sıfır fark etmez Lâg'ın o paraya olan modelini alın.

Sıfır kutusunda yurtdışından 2 adet ithal ettiğim özel yapım elektro akustik slim kasa sahne gitarımın 1 adetini akustik yeterlilik sebebinden diğeri birini satıyorum 225 euro üzerinden aldım
tl karşılığı
1050 tl takamüll ediyor
Klasik gitar da alacagım için acil satıyorum ve 750 tl den veriyorum

Dosyalar

• _20171120_032341.JPG
    _20171120_032341.JPG
    75.2 KB · Gösterim: 544
Satıcı kazıklamaya çalışmış. O gitarın ederi 300-350 lira civarı sanırım. Kaldı ki kim 500 lira iniyor bir anda Allah aşkına?

Bi' dolu başlık var her zaman sa söylüyorum ikinci el veya sıfır fark etmez Lâg'ın o paraya olan modelini alın.

Doğru diyorsunuz ya almadım zaten baktım piyasasına. Güvenilir adam bulmak çok zor gerçekten

Pek saygıdeğer dostlarım akustik gitar konusunda bir bilgim olmadığı için bu konuyu açmayı uygun buldum.Sizden ricam 700₺ bütçe ile küçük çaplı bir kafe sahnesinde kullanabileceğim, klavye ve çalım rahatlığı açısından sıkıntı yaşamayacağım elektro akustik gitar tavsiyesinde bulunmanızdır.Bütçemi aşmayacak şekilde daha önce tecrübe ettiğiniz marka, modelleri dile getirirseniz ben de denemek için önceliğimi onlara veririm.Bu arada ikinci el seçeneği önceliğimdir ama mutlaka deneyerek alacağımı belirtmek istiyorum.Şimdiden hepinize paylaştığınız değerli bilgileriniz için şükranlarımı sunuyorum.Sevgi ve saygı ile kalın.

Yazmayım dedim olmadı, reklamını gitardan anlayanın neredeyse olmadığı, tarım ve hayvancılık forumunda falan yapsana.

Extreme ne la, nereye iş görüyor? 707 tl yazmış bir de oraya.

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim fakat 800₺ gibi bir bütçe ayırınca Extreme ister istemez absürt geliyor.İkinci el olarak satın alacağım için daha iyi enstrümanla

Birşey yapmadım ki teşekkürlük durum yok :)
Oturup denediğim birşey de değil. Lag vs 2. El görüyorum arada 1000tlnin altında. Ama sana sesinden bu lag bu cort bu takamine diye ayıramam, ikisini denedim şunu beğendim diyemem. Tek diyeceğim temizse 2. el kovala paran cebinde kalsın.

Hayatında ilk defa gitar gören birinin de gitar önermemesi, önerememesi lazım.
Deneyen adamlarda böyle cesaret yok.

Başı çok boş kaldı forumun malesef.
#Dontletturkrockbecomeforumdonanımhaber.

Merhaba Arkadaşlar,

Yakın zamanda akustik gitar alacağım. Sizden ricam akustik gitar bilgisi olan(tecrübesi, malzemenin kalitesinden anlayan) birilerin tavsiyesini almak. 7 yıldır elektro gitar çalıyorum ama akustik gitar bam başka bir segment. Bundan dolayı bilgili arkadaşların akustik gitar tavsiyesine ihtiyacım var. Yakın arkadaşlarımdan bir kaçının akustik gitarlarını denedim ama maalesef solak olduğum için çok deneme fırsatım olmadı. Tünelde bir kaç gitar denedim ama yinede karar veremedim. Aşağıda vereceğim linklerdeki gitarların malzeme kalitesi ve ses kalitesine göre öneride bulunmanızı rica edeceğim.

1. Seagull Original S6 QI Left Elektro Akustik Gitar | Çınar Müzik Enstrümanları
2. LAG GLA TL200ACE LEFT AUDITORIUM CTW AC/E - Zuhal Müzik
3. TAKAMINE GD51CE LH NAT Solak Elektro Akustik Gitar - Müzik Enstrumanı
4. Muzikekipman | Seagull S6 Original Solak Akustik Gitar

Solak olduğumu unutmayın. Önerilere açığım bütçem 2.300 civarı daha üstüne çıkmamı istemezseniz sevinirim.

Ben de solak bir gitaristim. Akustik gitarım s6 qi. Bu fiyata kanada el yapımı bir gitar bence iyi. Yanlar ve arka kapak lamine ancak bu fiyat aralığında normal bir durum. Ön kapak sedir ağacı ve kanada sediri oldukça güzel. Bendeki gitar tonal olarak mid frekans cevabı yüksek bir gitar. Bas frekanslar kontrol edilebilir düzeyde. Tizler biraz daha düşük. Bu model Denediğim birkaç gitarda üretim hatası vardı seçerken dikkat etmekte fayda var. Ben gerçi ufak bir hatası olan ancak tonunu en beğendiğim gitarı almıştım. Umarım bir fikir verir söylediklerim.

Merhaba Arkadaşlar,

Yakın zamanda akustik gitar alacağım. Sizden ricam akustik gitar bilgisi olan(tecrübesi, malzemenin kalitesinden anlayan) birilerin tavsiyesini almak. 7 yıldır elektro gitar çalıyorum ama akustik gitar bam başka bir segment. Bundan dolayı bilgili arkadaşların akustik gitar tavsiyesine ihtiyacım var. Yakın arkadaşlarımdan bir kaçının akustik gitarlarını denedim ama maalesef solak olduğum için çok deneme fırsatım olmadı. Tünelde bir kaç gitar denedim ama yinede karar veremedim. Aşağıda vereceğim linklerdeki gitarların malzeme kalitesi ve ses kalitesine göre öneride bulunmanızı rica edeceğim.

1. Seagull Original S6 QI Left Elektro Akustik Gitar | Çınar Müzik Enstrümanları
2. LAG GLA TL200ACE LEFT AUDITORIUM CTW AC/E - Zuhal Müzik
3. TAKAMINE GD51CE LH NAT Solak Elektro Akustik Gitar - Müzik Enstrumanı
4. Muzikekipman | Seagull S6 Original Solak Akustik Gitar

Solak olduğumu unutmayın. Önerilere açığım bütçem 2.300 civarı daha üstüne çıkmamı istemezseniz sevinirim.

Ben alacağım zaman aklımda Takamine ve LAG vardı. Tünel'e gittim. Zuhal, Do-Re gezdim; bütçem dahilinde İlgilendiğim tüm markaları denedim. Hiç birini beğenmedim. Sonra gidip Kıvılcım Müzik'ten hiç aklımda olmayan Sigma By Martin alıp çıktım. Yani demem o ki imkan dahilinde elinizden geldiğince deneyin. Hiç marka düşünmeyin. Madem bütçeniz belli o aralıkdaki her markanın gitarlarını deneyin. Solak olunca seçenekler de çok olmayacaktır :(

Ben de sattığım Takamine jumbonun yerine bir akustik almak için İzmir'de dolaştım. Bütçem de sizinki civarında. Öncelikle söylemeliyim ki başlangıç gitarları dışında marka olarak seçenek maalesef az, belki İstanbul 'da biraz daha çeşit olabilir. Takamine, Lag, Seagull, Norman, washburn, Martin, Taylor ve Merida markalarını denedim. Bir de Stagg ile ilişkili pahalı bir gitar markası var adını hatırlayamadığım ama gayet kötü ve şişirme bir marka.

İçlerinde Taylor ve Martin gerçekten sıyrılıyor, ki Martin Meksika üretimiydi. Lakin bütçe dışı olduğundan mecburen diğerleri içinde benim beğendiğim iki gitar bir Norman ve Lag oldu. İkisinin de liste fiyatı 2100-2400 civarı. Seagull dan ümitliydim ama sapı kalın ve geniş geldi.bana. Takamine 'nin parlaklığından bıkmıştım, denediğim Tak'lar da öyleydi, bir Japon Takamine vardı açık ara farklı ve güzeldi, ki o da biraz parlak tona sahipti. Ben anladım ki Japon dışı hiçbir gitarını almam Takamine 'nin. Bir Lag ve bir Norman gitar güzel geldi. Norman daha iyi. İkisinden birini seçeceğim ya da biraz daha para biriktirip Japon Tak veya ikinci el Martin kovalayacağım. Çin, Endonezya gitarlarıyla aralarında çok bariz fark var. Sound - pound ilişkisi işte.

Kafanızdaki ton beklentinizi biliyorsanız deneyerek kolaylıkla ekarte edebiliyorsunuz. Ayrıca sapın elinize uygunluğu da önemli. Solak olduğunuz için seçeneğiniz çok daha az ne yazık ki.

Geri