Hangi akustik/klasik gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Bence biraz daha elinde tut gitarı. Söylediğin akorları farklı şekillerde çalmaya çalış. Mesela o üç sesi yüzük parmağınızla veya serçe parmağınızla basmaya çalışın. Ama marka önerisi olarak iyi pazarlık yaparsanız lag gitarlar gerçekten çok iyi gitarlar. Gerek tınısı gerek rahatlığı.

İnsanlar seri üretim olmadıkları için herkesin fiziksel yapısı farklı oluyor. Bu yüzden çalım rahatlığı kişiden kişiye değişir. Kendinize en rahat enstrümanı bulmak için deneyerek almaktan başka bir seçenek maalesef yok.

Bence biraz daha elinde tut gitarı. Söylediğin akorları farklı şekillerde çalmaya çalış. Mesela o üç sesi yüzük parmağınızla veya serçe parmağınızla basmaya çalışın. Ama marka önerisi olarak iyi pazarlık yaparsanız lag gitarlar gerçekten çok iyi gitarlar. Gerek tınısı gerek rahatlığı.

Serçe parmakla da basmak çok zor geliyor şu an, bu zamana kadar öyle alıştığım için ama yine de deneyeceğim. LAG gitarları duymuştum fakat ikinci el aradığım için bu şehirde(Samsun) bulması zor gibi gibi. Yine de önerebileceğiniz bir model varsa sıfır bakabilirim.

İnsanlar seri üretim olmadıkları için herkesin fiziksel yapısı farklı oluyor. Bu yüzden çalım rahatlığı kişiden kişiye değişir. Kendinize en rahat enstrümanı bulmak için deneyerek almaktan başka bir seçenek maalesef yok.

Bazı markaların ince kasa gitarları oluyor Ibanez'de görmüştüm örnek olarak.Klavyeleri de ince olduğu için daha rahattır diye düşünüyorum ama ses konusunda nasıldır?

Serçe parmakla da basmak çok zor geliyor şu an, bu zamana kadar öyle alıştığım için ama yine de deneyeceğim. LAG gitarları duymuştum fakat ikinci el aradığım için bu şehirde(Samsun) bulması zor gibi gibi. Yine de önerebileceğiniz bir model varsa sıfır bakabilirim.

Bazı markaların ince kasa gitarları oluyor Ibanez'de görmüştüm örnek olarak.Klavyeleri de ince olduğu için daha rahattır diye düşünüyorum ama ses konusunda nasıldır?
Benim bir kazık sonucu elimde kalan bir ibanez aeg10 elektro klasik gitar var ince kasa. Evet sapları rahat ama sesi yetersiz. Üstüne rezonansı da tatmin etmiyor. İbanezi önermem çünkü gerçekten sesi güzel değil. Öneri olarak ltd, washburn, LAG(ah bi deneseniz anlayacaksınız demek istediğimi), yamaha. Bu gitarlar üzmez. Ama gördüğünüz yerde gitarları denemenizi tavsiye ederim çünkü ne çıkacağını bilmiyorsunuz.

Merhabalar yaklaşık 6-7 senedir gitar çalıyorum. Biraz para bitiktirdim kendime elektro akustik bi gitar almak istiyorum. Kendime alacağım ilk gitar olacak bu yüzden sağlam bi şey olsun, ömürlük olsun istiyorum. Geçen gün Taylor 114ce ( 7500tl ) denedim ve gerçekten çok beğendim. Aynı zamanda Martin'in 000RSGT modelini denedim ve ikinci el 4500 tl'ye buldum. Takamine'nin de iyi bi marka olduğunu biliyorum ama henüz deneme fırsatım olmadı. Bu bütçede önerebileceğiniz başka modeller var mı? Ya da bahsettiğim gitarları daha önce kullanmış olan varsa görüşlerinizi bekliyorum. (7500 çıkabileceğim max. rakam)

Merhabalar yaklaşık 6-7 senedir gitar çalıyorum. Biraz para bitiktirdim kendime elektro akustik bi gitar almak istiyorum. Kendime alacağım ilk gitar olacak bu yüzden sağlam bi şey olsun, ömürlük olsun istiyorum. Geçen gün Taylor 114ce ( 7500tl ) denedim ve gerçekten çok beğendim. Aynı zamanda Martin'in 000RSGT modelini denedim ve ikinci el 4500 tl'ye buldum. Takamine'nin de iyi bi marka olduğunu biliyorum ama henüz deneme fırsatım olmadı. Bu bütçede önerebileceğiniz başka modeller var mı? Ya da bahsettiğim gitarları daha önce kullanmış olan varsa görüşlerinizi bekliyorum. (7500 çıkabileceğim max. rakam)

Benim tavsiyem, beğendiğin, içine sinen gitarı al. Sonuçta bahsettiğin rakamlar yüksek rakamlar. Sonra "keşke" demezsin. Ama öncesinde en az 10 farklı model denemeni öneririm. İkinci el de olabilir ama çok dikkatli incele ve hatta incelettir.

Bende LAG var eski kasalarından, dreadnaught kasa olmasından başka bir sıkıntım yok 17.perdeden sonrası az pas tuttu ama güzel gitar çıktı. Markayı denemeni tavsiye ederim. Çin malı ama klavyesindeki gül ağacı gibsonumdan iyiydi.

Selam ben Yamaha kullanıyorum 2005 ten beri akustik gitar olarak. Çok fazla akustik gitar denemedim ama çalmayı bilen biriyle gidin deneyin diyeceğim ama şuan korona yüzünden deneyemezsiniz. Takamine ler benim zamanımda iyiydi. Hala iyidir bence Takamineye yönelin.

Arkadaşlar gitara yeni başlayacağım ve normalde Cort almayı düşünüyordum fakat bir yakınımız Cort'tan uzak dur deyince şu gitarlara yöneldim:

SX SD204TBK Akustik Gitar | doremusic (SX SD204 Dreadnought)

Fender CD-60 Natural Akustik Gitar Fiyatı - Taksit Seçenekleri (Fender CD-60)

Squier SA-150 Dreadnought Naturel Akustik Gitar | Zuhalmuzik (Squier SA-150 Dreadnought)

Ibanez Vc50njp-nt Akustik Gitar Seti - n11.com (Ibanez VC50NJP-NT)

Aralarından biriyle bile geçmişiniz varsa beni aydınlatırsanız çok memnun olacağım.

Akustik gitarın sesini klavye ve gövdesi deki ağaçlar etkiler. Bunun yanı sıra jak girişi için kullanılan manyetikler ve preamplarin büyük etkisi vardır. Sana tavsiyem YouTube den fiyatların modele ve markalarına göre sesini dinle ve hoşuna gideni seç.

Arkadaşlar kaç gündür araştırıyorum, tam alacağım kafam karışıyor. 1000 tl bütçem var, akustik gitara yeni başlayacağım. Şu iki gitarı buldum:
Squier SA 150 ve Ibanez VC50NJP

Bu iki gitardan birini daha önce alan oldu mu? Yardımcı olursanız çok mutlu olacağım, kaç gündür kafam çok karıştı.

Merhaba arkadaşlar, normalde basçıyım ama bir gitar daha almak istiyorum, biraz elektro tecrübem de oldu.
Sorum düz akustik gitar mı almalıyım, yoksa elektro-akustik mi, farklar nedir, hangisini tavsiye edersiniz?
Bende epiphone’un güzel bir akustik amfisi ve mikrofonu var, evde bazende dışarda arkadaşlarla basit şarkılar çalmak, söylemek, öğrenmek istiyorum, biraz eğlence biraz da gelişim amaçlı olucak yani :)
Bütçeyi 1000 tl civarı tutucam max, ikinci el almayı düşünüyorum, malum dolar, enstrüman borsası şu sıralar hayli yüksek zaten.
Fender, Squier, İbanez, Cort, Yamaha, Epiphone, Sx geliyor marka olarak aklıma, siz nelere önerirsiniz acaba, şimdiden teşekkürler :)

Geri