PlanB [Pop/Rock] - Ankara

Cümlelerine " bence " ibaresi ile başlamış olman bizi gerçekten çok sevindirdi , bu durumda düşüncelerine saygı duymaktan başka yapabilceğimiz pek bişey yok. Sonuçta bu internet siteside bu şekilde amacına ulaşmış oluyor senin ve sizlerin bencelerine ses olarak.

Fakat şunu belirtmeliyim ki ; " müzik " bir kişinin gelip de " bence davul mor olmalı , bence gitar kare olmalı , bence sahne yerde değil tavanda olmalı " diye eleştirebileceği bir saha değildir. takdir edersin sanırım. Back vokal " kimse - ce - " belli kriterlere sahip olamaz. Bunun usülleri vardır. Bu konu böyledir.

Grubu beğenmeyebilirsin , bunuda burda dile getireebilirsin. Ama seni beğenmeyenler fikirlerini nerde dile getirsin??? Varsa bir forum adresin söyle bizde senle ilgili hoşumuza gitmeyenleri orda belirtelim...

Son olarak da Turk Rock sitesi her ne kadar " grupları kitleleri ile buluşturuyor , yok efendim grupların gelişmesine yardımcı oluyor " gibi görünsede , avama da söz hakkı vererek, küçük bir çocuğun eline makineli tüfek vermekten başka bişey yapmıyor gibi... Sanat bilinçsizce eleştirilir ise bulunduğu yeri terk eder buda aklınızda olsun...

Sevgi saygı bizden gelsin...

altımda yazıyor :) hem amatör gruplara destek veren bir site orası oraya da başlık acabilir demo ekliyebilir haber atabilir duyuru yapabilir hatta ben güzel hikayeler yazarımdersen köşe yazarlığı alabilirsin vs. zaten bu sitenin bir uzantısı gıbı işlev gormekteydi zamanında şimdi yeni düzenlemeler bitsin destek sitelerinden birisi olacak vs...

dennischambers demiş ki:
Uyku tutmayacağını hissettiğim Cuma akşamları dinleyimde uykum gelsin diye şeyettiğim grup sadece müzikal performansları hiç içaçıcı değil hele birde sahne görüntüleri vallaha doğru diyeyim klavyeciyi köşede görünce içim bir garip oluyor birde çaldıkları parçalar daha çok tikky tayfa gençliğe hitap ediyor ve uzun süredir dinlememe rağmen playlistlerinde bir değişiklik yok elbette sevenler olacaktır bu grubu ancak biraz emek harçayıp değişik parçalarla çıksalar insanlar karşısına çok çok daha iyi olur... Eh birazcıkta daha hard parçalara yer verseler çünki oraya upo var diye gelende oluyor ve upo biraz sert bir grup görüntüsünde dolayısıyla upo'nunda dinleyicisine hitap ediyor birazda onlara uymaları gerek..

SEvgiler...

bende tam tersini dusunuyorum simdi nolcak seninkimi dogru benimkimi? :) bence muzikal acıdan cok iyi bir grup belki senin muzik anlayısın farklıdır hani cangır cangır sert sounddan hoslanıyosundur ama sen ondan hoslanıyosun die muzikalite illa o degildir:).. ayrıca Garajada Plan B calmıyo diede biz Plan B severler gelmiyoruz hani su tikky tayfa diosun ya onlar :D bak ama sen en azından uyumak icin bile geliyomussun :) buda basarıdır yani...hmm bide ben hic bir sahnede klavyecinin vokalin yanında durdugunu gormedim(piyanist santorler dısında orda vokal zaten kendılerı:))..) hani tam crossun onunde :D ama denemek lazım belki iyi imaj olur..neyse sonuc olarak herkes farklı seylerden hoslanır ve ben senin fikirlerinin hicbirine katılmıyorum ama tabikii saygı duyuyorum...

şahsi fikrimi açıklamak istiyorum, çünkü karşılıklı bir tartışma havasına bürünmüş konu:

her grubun belirli bir kitlesi vardır. bence müzikte experimental derece teknik arayan, müzikte isyan-böğürtü arıyan, metal dinlemek isteyen biri gelip de plan b'yi zorla dinlemez. dinlese dahi ya şunu da çalın bunu da çalın demez. aynı gün farklı farklı barlarda türlü gruplar sahne alıyor. kişi jazz dinlemek istiyorsan oraya gider, metal dinlemek istiyorsa buraya gider. ama gelip de x grubu niye şunu çalmıyor diyemez, bunu kendisine hak göremez. abest kaçar çünkü. ancak grup elemanlarının çok yakın arkadaşları ya da her yerde takip eden fanları bunu -ulu orta yerde değil- bi performans çıkışı dilek, istek olarak önerebilir.

plan b haftanın stresinden yorulmuş insanlar için hoş müzik, hoş sohbet alanı yaratan ve bence çok da iyi yapan bir müzik grubudur. sahneleri pek güzel, yer sıkıntılı olmasa eminim klavyecilerini en öne dahi koyarlar. :p belirli bir playlistleri olabilir, ben şahsen 3-4 kere izledim ona rağmen ortak şarkı sayısı çok azdı. heralde yüzlerce kez dinlemiş olmalısın ki repertuarınız kısıtlı gibi bir eleştri yapabiliyorsun. =) her grubun repertuarı kısıtlı değil mi zaten? eğer ki tat almıyorsan kimse seni orada zoraki de tutmuyorsa dinlemezsin olay çözülür.

plan b yi ailecek severek takip ediyoruz =) haberlerinizi duymak, müziğinizi dinlemek üzere...

buraksend demiş ki:
şahsi fikrimi açıklamak istiyorum, çünkü karşılıklı bir tartışma havasına bürünmüş konu:

her grubun belirli bir kitlesi vardır. bence müzikte experimental derece teknik arayan, müzikte isyan-böğürtü arıyan, metal dinlemek isteyen biri gelip de plan b'yi zorla dinlemez. dinlese dahi ya şunu da çalın bunu da çalın demez. aynı gün farklı farklı barlarda türlü gruplar sahne alıyor. kişi jazz dinlemek istiyorsan oraya gider, metal dinlemek istiyorsa buraya gider. ama gelip de x grubu niye şunu çalmıyor diyemez, bunu kendisine hak göremez. abest kaçar çünkü. ancak grup elemanlarının çok yakın arkadaşları ya da her yerde takip eden fanları bunu -ulu orta yerde değil- bi performans çıkışı dilek, istek olarak önerebilir.

quote]

guzel acıklaman icin tesekkurler Buraksend..

su an kesin olarak
Plan B @
carsamba 00.00 Manhattan
persembe 22.30 Tunalı Golge

buraksend demiş ki:

plan b haftanın stresinden yorulmuş insanlar için hoş müzik, hoş sohbet alanı yaratan ve bence çok da iyi yapan bir müzik grubudur. sahneleri pek güzel, yer sıkıntılı olmasa eminim klavyecilerini en öne dahi koyarlar. :p belirli bir playlistleri olabilir, ben şahsen 3-4 kere izledim ona rağmen ortak şarkı sayısı çok azdı. heralde yüzlerce kez dinlemiş olmalısın ki repertuarınız kısıtlı gibi bir eleştri yapabiliyorsun. =) her grubun repertuarı kısıtlı değil mi zaten? eğer ki tat almıyorsan kimse seni orada zoraki de tutmuyorsa dinlemezsin olay çözülür.

plan b yi ailecek severek takip ediyoruz =) haberlerinizi duymak, müziğinizi dinlemek üzere...

Öncelikle böyle temiz ve net bir açıklama için Teşekkür ederim... Sanırım Burak her şeyi gayet güzel açıklığa kavuşturmuş.Sonra PlanB'nin çizgisi belli,olanaklar belli,kitle belli bunun üzerine daha fazla bir şey söylemeye gerek yok.Belli konularda ortak noktaya varmak imkansız olsa bile PlanB hakkında görüşünü belirten "dennischambers" arkadaşımıza da ilgisi için ayrıca teşekkürler.Programımız Leventin belirttiği gibidir.İlgilenen dinlemekten zevk alan herkesi bekleriz.

Bu akşam A Mekanda:
X grubu
var.Kaçırmayın!
Bunu alan bunu da aldı:
Y grubu

"X grubu için gelenler" e endeksli repertuar oluşturmak.

Neyse boşverin bunlar karışık mevzular :D
Ben de planB yi izleyip,(türü şudur,tarzı budur,hitap ettiği kitle şudur,repertuarında şu olmalıydı gibi şeyler düşünmeden izlediğim/dinlediğimde tabi) keyif aldım*.Şu veya bu yerde dinlediğimiz,hoşumuza giden,aklımızda kalan,ismini cismini öğrenemediğimiz için edinip dinleme fırsatı bulamadığımız şarkılara yer verdiler.Genelde pek dinlemem bu tarzda şarkılar ama kulaklarım "aferim len arada iyi oluyor böyle" dediler bana.Ayrıca Oktay Fıstık hakkında duyduğum övgülerin haklı olduğunu gördüm.Gerçekten şarkılara çok şey katıyor ve bir solo attı ki gerçekten asıl yeteneğinin bu şarkılarla sınırlı olmadığını kanıtladı.Zaten diğer gruplarla yaptığı bestelerde de üstün bir davulcu olduğunu göstermiş.Diğer elemanlar da genel olarak gayet zevk alarak,ses sisteminin elverdiği ölçüde hissettirerek çaldılar."Garaj'ın ses sistemi/tonmaister'i" konusunu daha fazla irdelemek istemiyorum,ben de bu kombinasyonu deneyimledim daha önce.

Yani uzun lafın kısası,ben beğendim.Piyasada şu an varolan,"patlak teker metal" diye tabir ettiğimiz müziği yapan bir sürü adamdan sıkılmışız anladım ki.Çünkü öyle bir durumdayız ki,yeminederim şu an sıfırdan 4 adamın eline bageti gitarı felan verip "vurun he babam rasgele olarak" diyip bir mekanda konser ayarlayabilirsiniz ve gelen olur bu konsere.Yani önemli olan Pop-Rock yapılıyorsa da bunun kaliteli yapılması o grubu iyi kılar bence.Yoksa bu kulvarda da kötü gruplar yok mu var.
Mekan pek iyi bi mekan değil gözümde ama maalesef ankarada biçok grup katlanmak zorunda.Çünkü sabit bi kitlesi felan var ve merkezî,popüler bir mekan.Alptuğ'a gelince,gitarist arkadaştan biraz daha az iri olduğu ve arka planda kaldığı bir gerçek ( :D ) ama olsun o sahneye çıkmadan kuliste çalsa/söylese bile şarkılara kattığı renk yeter.

Gruba başarılar diliyorum ve belki tekrar bir gig'de görüşmek üzere,kolay gelsin diyorum.

*Bu grubu beğeniyorum ama tikky değilim.Ciddiyim.Azıcık bile değilim."Hassiee" diye düşünenler imzamdaki linke tıklayıp genelde dinlediğim müzik hakkında fikir sahibi olabilir.

tuncdogukan demiş ki:
Bu grubu beğeniyorum ama tikky değilim.Ciddiyim.Azıcık bile değilim."Hassiee" diye düşünenler imzamdaki linke tıklayıp genelde dinlediğim müzik hakkında fikir sahibi olabilir.

hehauha sonuna kadar katiliyorum. bende degilim. bi müziği sevmek, dinlemek için ne tiki olmak gerekir ne hayata küsmüş olmak. :LOL: :LOL:

peripatus demiş ki:
Son olarak da Turk Rock sitesi her ne kadar " grupları kitleleri ile buluşturuyor , yok efendim grupların gelişmesine yardımcı oluyor " gibi görünsede , avama da söz hakkı vererek, küçük bir çocuğun eline makineli tüfek vermekten başka bişey yapmıyor gibi... Sanat bilinçsizce eleştirilir ise bulunduğu yeri terk eder buda aklınızda olsun...
bu biraz sert ve bence yanlış ifade edilmiş olmakla birlikte aslında forumu kötü şekilde kullananlar hakkında büyük ölçüde doğru bi yorum. foruma yorum yazarken grup elemanlarının her birinin güzel birşeyler ortaya koymak için uğraştığını unutmamak gerekir. eleştirmek çok doğal bir hak olmakla birlikte neyazık ki çoğu kez amacından sapıyor. turkrocktaki amatör grupların forumların çoğunda ya geyik dönüyor yada elemanın biri ortalığı karıştırıcak bir yorum yapıyor, sonrası malum..
bence özel mesaj en güzel eleştiri yolu. bu yolla yapılan eleştiri düzgün yapıldığı takdirde hem kimseyi rencide etmez hem gereksiz tartışmalar çıkmaz, hem de eleştirilen kişi bunu daha ciddiye alır.ayrıca bir grubun forumuna tarzınız niye böyle, şöyle olsa daha iyi olur şeklinde yorum yapılmamalı.
tarzınız hakkındaki yorumuma gelince ;) , yaptığınız müzik pek tarzım olmamasına rağmen sizi gene de keyif alarak dinliyorsam bu sizin gerçekten iyi bir grup olduğunuzu gösterir.

bu yazı biraz havada kalmış olabilir çünkü sayfada yazılanların çoğunu okumadan yazdım, yani biraz içimdekileri dökmüş oldum :)

sevgiler..

sevgili embersfire , tesekkurler yorumun için ;) üslup konusunda olmasak da , anafikir konusunda mutabıkız :)

ÖNEMLİ DUYURU!!!!!!

PLAN B ARTIK *SALI* GUNLERİ MANHATTAN' DA!!!

hepinizi bekliyoruz...:)

saygılar&sewgiler...

bir kısım dinleyicinin bar-cover gruplarına karşı çok sert önyargıları var ki benimde antipatim vardı böyle gruplara ama plan-b yi izledim ve bu işin de kaliteli yapılınca ne kadar güzel olduğunu anladım...
böyle önyargısı olan arkadaşlar bence bir kereliğine gitsinler plan-b yi izlemeye daha sonra manhattan dan gölge ye gölgeden garage a koşuştururlar plan-b nin ardından....
başarılar diliyorum plan-b ye
bu arada artık garage da çalmıyosunuz sanırım...
tanıdığım tüm gruplar garage dan kavgalı bir biçimde ayrıldı:S neyse...
tekrar tebrikler ve başarılar...

golgeyilbasiafisfc0.gif

Geri