Gitar Problemi Yardım

gitarınız dip gürültüsü yapıyor ve telleri tuttuğunuzda bu geçiyor diye anlıyorum. Burada teknik konularda daha deneyimli arkadaşlar vardır muhakkak ama bu durumun gitarınızın içindeki devreden kaynaklanıyor olması çok muhtemel. köprünün topraklamasındaki bir sorundan olabilir.

olay manyetiklerle alakalı da diyebilirdim zira single manyetiklerde de dip gürültüsü olur ama elinizi değdirdiğinizde geçmemesi lazım, bu nedenle devreden olması daha büyük olasılık.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
evet bulunduğum şehirde bunu çözebilecek pek adam yok çözümü konusunda fikri olan var mı bu arada teşekkür ediyorum

jackı takmadan çal, cızırdamaz

Niye böyle bişey yazmış ben de anlayamadım. İnsanların çok boş vakti var sanırım.

Soruna gelirsek , elini jak girişinin olduğu metal yere koy. Jack takılı amfi açık volume de sonuna kadar açık olsun. Elektrik çarpmaz korkma :)
Elini koyduğunda , temas ettiğinde, dip ses kesiliyorsa o jack girişindeki vidaları sıkılmayacak hale gelene kadar sık.

Jack , jack girişleri(amfi&gitar),manyetiklerin cinsi, amfinin kendisi vs. burda yazanların hepsi bu soruna sebep oluyor olabilir ama bence asıl sorun amfinin takılı olduğu prizdeki topraklama olayı. topraklama yeterli olmadığı için tellere dokunduğunda sistemin ihtiyaç duyduğu topraklama işini bizzat sen yapmış oluyorsun.

Geri