Tasma

Bursa'nın alternatif rock-punk alemlerin en sağlam gruplarından birisi olan Tasma özellikle Resimli Bar'da sahne aldığı haftalarda adından sıkça söz ettirmişti. En son Bursa-History'de Kurban ile birlikte çaldılar ve yine göz doldurdular.

Yakın zamanda ilk albüm hazırlıklarına başlayacak olan Tasma'ya dikkat edin bence. Kanımca gelecek vaadeden gruplar arasında çok üstlerde, yakında isimlerini sık sık duyacaksınız.

Grupla ilgili ayrıntılar yakında bu başlık altında ;)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
chi'cim hatırlar mısın Erdal(Kukla) Radyo D'ye konuk olup, Çürük-Kukla-Tasma-Slant çalmıştı. 'Bursa'dan yükselen sesler' adı altında. Ne günlerdi onlar be.. :D

Bu arada Tasma ile ilgili birkaç ek bilgi:
- Şu anki vokalleri Suspect'in eski vokallerinden Ozan.
- Davulcuları Tolga aynı zamanda Bozuk Para'da da çalıyor.
- Bass gitaristleri Önder ise Akın'ın Diyarbakır'da askerliğini yaptığı süre zarfında Kukla'ya eşlik ediyor. :)

hatırlamazmıyım..
tam far from home çalarken müziği kesip 'vay be bursa'da neler varmış' demişti..=)

eskiden herşey bi ayrı güzeldi..

çok meraktaim bu forumdan tasma elemenlarının haberi varmı :? yada var ise nie bişiler yazmıyolar :cry: yoksa beni delirtmekmiii istiolarrrr :evil:

Tasma burada...

öylesine gezinirken buldum ve daha önce hiç bir şekilde haberim olmadığı için çok üzüldüm...hakkımızdakileri bi de buradan takip ediyoruz artık demek...p13 üm artık bi eleman burdan haberli,ne diyceksen rahatça de...
bu arada güzel şeyler yazılmış,herkese teşekkür ederiz..

ayrı bi düzeltme:tolga sadece tasma da çalıyor,umarım bozuk para biran önce kendisine bi davulcu bularak yollarına devam eder...

p13 denen şahsiyet özlettin kendini.. basçıların kralı diarbakırın yegane mukemmel adamı :taptim az kaldı az dayan gayri!!!...

Bu arada poetiC kim.. ozan senmisin gunther? :kicsalla ..

ZiL olayını halledin bi an önce karısmam katlıama 5 kala :evil:

Subatta... burda olun!! öpdüm toptan.. saygıdeger eren kardesımede sevgıler saygılar..

p13 tennn bursaya az kaldııı ulen belkide daha az!! ayrıyaten hakkaten kim ulen bu poeticmi neise vede demonuz elimde sabah akşam dinliom ve süper abi hakkaten yani beni diyardan diyarlara uçuruyo özzelliklede muhtar ve azaların sohbeti mükkemmel ehehe

:!: Bu arada TASMA 2-4 Şubat 2004 tarihlerinde (bayramın 2. ve 4. günü) Bursa Resimli bar' da sahne alacak.. Bavulunu toplayan gelsin dinnesin..

Haber : Tolka :roll:

bursada punk kavramı die bişi olmadı ve hiç olmıcak

içipsıçıp 'karnım aç' nidalarıla ortalıkta sürtmekle
'yok abi masamda peynir olmasın ekmek bana yeter' demekle
villasından çıkıp süslenmekle (bozulmakla)
aseksüel tavrı meziyet gibiymiş gibi sunmakla
boyundan büyük gitarlarla kürtaj gibi isimlerle biz kadınız bunuda yapabiliriz gibi baarınıp durmakla
pimpirikli kişilikle piyasa da yaparız hemde kralını gibi söylemlerde bulunarak
konserde 'şimdi ikiye ayrılın ben baarındıımda birbirinize dalın nebilim pogo neyim yapın' gibi salak şovlarla
bursa heykel punk gibi faşik ve bi okadarda aptal duvar yazıları yazmakla

bu işler olmaz
daha öncede olmamış
punk doğarken düşük yapmış zaten...

oba bay çürükten sert çıkışlar olay yaratan sözler. 'BU İŞLER BÖYLE OLMAZ!' bu laflar çok konuşulcak bakalım bursa punk cemiyeti bu laflara ne karşılık vericek. ileri günlerde bunu görcez

Geri