RectifieR (Thrash Metal) - Ankara

Şarkının uzuluğu ile ilgili eleştirileri ilginç buldum. Bir şarkının altı dakikası olması neden bu kadar göze battı ki? Thrash metal şarkıları altı dakika olamaz mı? Ya da Rectifier'ın 23 senelik müzik hayatında 3,40 dakikayı geçen şarkısı mı yok? :) Nedir sorun, çözemedim.

Şarkıya solonun kısa gelmiş olması normal elbette ama Deniz'i bilen bilir, uzun solo beklenmemeli fazla. O yüzden bunun da normal olduğu söylenebilir. Deniz'i bilmeyen ise sırf eleştirmek için eleştireceğine biraz olsun muhabet kurmaya, konser izlemeye gayret etse yeter zaten. :)

zaten bana gruptan elestirime acıklama geldi ayrıca grubu canlıda izlemistim sırf elestirmek icin elestiri yapmadım kendi fikrimi söyledim sadece ayrıca bir sorunda yok son olarak tekrar basarılar diliyorum

Ben eleştirmek için eleştirme gibi saçma bir gaflette bulunsaydım elli tane şey eleştirirdim yapmacık bir şekilde!Öyle bir insan değilim!

Yani benim görüşüm böyle kimseyi bilemem.Şarkı hoşuma gitmedi de demedim gayet güzel hatta ikinci kısmı daha çok sevdim başta biraz uzamış gibi geldi...

Yani bu zevktir.Kimi tanıyıp kimi tanımamakla alakası yoktur.Ben herhangi bir grup elemanın extrem bi şekilde solo atıp atmayacağınıda bilemem!?Deniz adlı arkadaşımızlada bi muhabbetim yoktur.Bir grubun bestesini dinlerkende o grup elemanlarını tanımaya ve nasıl şeyler yapacağını düşünmektense yaptığı besteye daha da çok yoğunlaşırım...

Bu mesajı atmaktada hiç bir art niyetim yoktur!

Art niyet arayanlarada hiçbir yorumum yoktur!

Forum boşa kirlenmesin!Şayet kirlettiysem "RectifieR" 'dan özür diliyorum.

Neyse başarılar! Kolay gelsin!
Saygılar...

Amma ünlem dolmuş ortalık haa..

Yahu benim bir sorunum var. 15 gün sonra evime ve dolayısıyla internete gelince, gittim bu şarkıyı indirdim MySpace'den. Ama o da ne, bir baktım tam sandalyeyi itip monitörden uzaklaşarak saçlarımı savuracağım sırada yani 2.23'te bitti. Önce "Amma kısa yapmışlar" dedim, sonra bir daha dinleyince yarıda kaldığını anladım. Neyse, o kadarı bile çok sevdirmeye yetti bu şarkıyı.

Olay şimdi başlıyor.. Bunun üzerine MySpace'e bir mesaj attım, "Yarıda kaldı, g.t olduk burada" diye.. Sonra bir de baktım ki sayfa üzerinden dinleyince 6 küsür dakikaymış.. :D Buna sağ gösterip sol vurmak derler arkadaş, ben isterim şarkımın geri kalanını, şehirde dolaşırken yanımda olsun istiyorum.. :)

Şaka bir yana, o nasıl bir "War is peace" diyiştir? Acayip beğendim ben şarkıyı. Şimdi bazı gruplar var, her boka "Beğendim, beğendim" diyormuş gibi oluyorum ama çok da umrumda değil; müzikal anlamda aynı paydaları paylaştığın insanlardan çıkan besteler tabii ki hoşuma gidecek benim. İstanbul trafiği Rectifier şarkılarıyla inliyor bunu da söyleyeyim hani..

Diğer iki beste Coma of Souls'un karanlığındaydı ama bu Extreme Agression'un enerjisine bir adım atmış gibi geldi. Son olarak da şarkı ismiyle bir "Demolition Hammer tribute" mü yaptınız diye sormak isterim.. :) Aynı onların şarkı isimleri gibi olmuş lan. Komplike, uzun, karışık.. (Pyroclastic Annihilation, Skull Fracturing Nightmare, Varnivorous Obsession, Orgy of Destruction vb..)

Haydi artık gerisi gelsin diyoruz; albümden sonra İstanbul konserinin ardından boğaz turu yaptıracağız size. Hesaba karışmayız lakin.

Rectifier'ın her zaman başarılı olacağını biliyorum...

Bir çizgisi, bir felsefesi var ve bunun doğrultusunda başarıya yavaşça - fakat sağlam adımlarla gidiyorlar...

İstanbul'a bekliyoruz tekrardan...

afisfinalterstv5.jpg

Dün ODTU metal günlerinde verdiğimiz konserde bize ciddi ekipman destegi saglayan arcane KAAN ve CİHAN'a ayrıca crossfire dan UGUR a sonsuz tesekkurler. konser oncesi ve sırasında çok büyük yardımı dokunan HALIT e de teşekkürü borç biliriz.

konser fotografları ve videoları için [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Ankara'da olanlar daha iyi değerlendirmeli bence. Denounce enteresan bir şekilde ilerliyor kendi listemde. Oppressing the Masses ile kafa kafaya geldi diyeyim de siz anlayın.

Lütfen devam edin.

Rectifier....sanırım balıkesir böyle bir sahne performansı izlememiştir... Sahneyi , izleyenleri bu kadar etkisi altına alan olmamıştır sanırım...

Öncelikle etkinlikde bizleri kırmayıp geldiğiniz için çok teşekkürler aahhhh bii de yaşattıgmız o sorunlar olmasaydı....

Aslına bakarsanız Rectifier in tarzını biraz saklmaya çallıştık belki kaldırılamaz diye ama beklediğimizin çok aksi bi durum oldu hiç metal dinlemeyen ordaydı ve gözünü kırpmadan Rectifier i izledi , kosner bittiğinde herkesde aynı tepkiii süperlerdi...

Tarzınızda gerçekden çok iyisiniz başarılarınızın devamını dilerim ve umarım sizleride daha büyük ve sorunsuz bir organizasyonda tekrardan bizlerle görürüz...

Cantstandya demiş ki:
Tarzı sürpriz olsun diye mi sakladınız, yoksa biraz sakınmak amacıyla filan mı? Anlayamadım ben orayı..

tabii kii sakınmak amaclı değil neden sakınalım sonucada herkes aynı tarz yapacak değil...
ama burda thrash metal karşı direk bir sevmiyorum dinlemem yargıları vardı onlar için ne şarkı ne de performans önemliydi hemde buraya bu kadar sert ve sahne hakimiyeti olan bir grup gelmedi son grupda aynı çıkıcak rock sölicek düşüncesinden de biraz uzaklaştırmak ve bahsettiğim diger yargıdan da uzaklaştırmak için sölememeye çalıştım kii orda herkesin gelip dinlemesi gerektigini düşündüğüm bir grup...
çok kişi rectifier i dinledikden sonra ben birazda thrash metal dinlesem iyi olur dedi burdaki thrash metale karşı olan yargıyı rectifier sayesinde yıktıgımızı düşünüyorum kii biçok kişi rectifier tekrar gelicek mi diye sordu...

Geri