RectifieR (Thrash Metal) - Ankara

Mutlaka orada olmaya çalışacağım diğer gruplar da sevdiğim gruplar fakat Rectifier'ı gerçekten dinlemek istiyorum exodus_deniz'in yukarıda yazdıkları gerçekten de güzel şeyler...
Thrash dediğin pis olmalı, pis thrash olmalı kayıtlar hücum olmalı ki tadından yenmesin...Old school thrashi devam ettiren gruplar olması gerçekten beni mutlu ediyor...Ayrıca thrash piyasa olabilir mi bence de olamaz olmasın da ...Bestelerinizi de sabırsızlıkla bekliyorum...Konserde başarılar diliyorum...
Saygılar...Astrahan- Bass

KNIGHTMARE Konseri

19 Şubat Pazar
Saat: 17:00
Garage Rock Bar

15sl2.jpg

ForROCK! kapsamında ve StudioBizz sponsorluğunda gerçekleşecek konserin diğer grupları ise;

R.T.D [MetalCore]
Rectifier [Old School Thrash Metal]
Secropiagor [Doom-Black Metal]

Giriş: 7,5 YTL (+ilk bira)

Garage Rock Bar
Karanfil Sokak No: 22 KIZILAY

Katkılarından dolayı StudioBizz'e ve StudioAllegro'ya çok teşekkür ederiz.

fjallstorm demiş ki:
Bestelerinizi de sabırsızlıkla bekliyorum...Konserde başarılar diliyorum...
Saygılar...Astrahan- Bass

besteleri bekleyen herkes 19 şubatta garage barda dinleeyebilir RectifieR grubu her konserinde özellikle bestelerine yer vermeye çalışıyor.

kafalarınızı şimdiden dinlendirmeye başlayın old school thrash le kafalar kopacak çünkü.

sevgili fjallstorm ilgin icin cok tesekkur ederim.. ama sana katılmadıgım bır nokta var oda ne kadar hucum kayıdı desteklesek bıle grup olarak turkıye gıbı bır ulkede hucum kayıt ıle pıyasaya cıkan gruplar dırek maca 1-0 yenık baslıyorlar. insanlar muzık yerıne kaydı konusuyorlar.. muzık ıyı olsa bıle hersey bosa gidiyo.. ondan her ne kadar hucum kayıdı desteklesek bıle yapacagımız bir hucum kaydı pıyasaya surme ıhtımalımız yok ama gercek thrashcılerle herzaman paylasabılırız... umarım bırgun kaydımızı senınle paylasma onuruna erısebılırız...

THRASH TILL DEATH

umarım bırgun kaydımızı senınle paylasma onuruna erısebılırız...

O şefer bana ait dostum...İşte thrash ruhu budur dostum, her tarz metali dinledik doğal olarak hatta konserlerine gittik ama thrash konserlerinden aldığım zevki hiçbiri veremedi. bence thrash diğer türlere nazaran daha samimi geliyor az kaprisli geliyor...çünkü bu işi yapanların bir mesaj iletme kaygısı yok...çıkar müziğini yapar iner gayet eğlenmiştir ve hiç kasmamıştır...Neyse coştum yine . Napayım böyle thrash diyince benim damarım tutuyor..Konser için tekrar tekrar başarılar diliyorum...Kolay gelsin...
Saygılar...

umarım bırgun kaydımızı senınle paylasma onuruna erısebılırız...

O şefer bana ait dostum...İşte thrash ruhu budur dostum, her tarz metali dinledik doğal olarak hatta konserlerine gittik ama thrash konserlerinden aldığım zevki hiçbiri veremedi. bence thrash diğer türlere nazaran daha samimi geliyor az kaprisli geliyor...çünkü bu işi yapanların bir mesaj iletme kaygısı yok...çıkar müziğini yapar iner gayet eğlenmiştir ve hiç kasmamıştır...Neyse coştum yine . Napayım böyle thrash diyince benim damarım tutuyor..Konser için tekrar tekrar başarılar diliyorum...Kolay gelsin...
Saygılar...

fjallstorm demiş ki:
bence thrash diğer türlere nazaran daha samimi geliyor az kaprisli geliyor...çünkü bu işi yapanların bir mesaj iletme kaygısı yok...çıkar müziğini yapar iner gayet eğlenmiştir ve hiç kasmamıştır...

Dediklerine hiç katılmıyorum.
Thrash Metal; bu müziğin dalları arasında en çok mesaj kaygısı taşıyan müziktir.
Thrash Metal; gerek ülkemizde, gerek dünyada meydana gelen gelişmelere söyleyecek bir çift sözü, sövecek küfrü, çakacak tokadı olan müziktir.
Thrash Metal; grupların umursamazca eğlenip sahneden inmesi için olan müzik değil, yozlaşmış dünya düzenine ve ters giden her şeye tepkisini gösterip bunu kendisi gibi düşünenlerle paylaşmak için yapılan müziktir.
Thrash Metal; tepki koyulacak bunca neden varken cücelerden, elflerden bahsetmeyen müziktir.

İşte bu nedenlerden ötürü "Thrash Metal'in mesaj iletme kaygısı her zaman olmuştur ve her zaman olacaktır!!!"
Yine tüm bu nedenlerden ötürü "Thrash Metal hiçbir zaman ölmemiştir, hiçbir zaman da ölmeyecektir!!!"

THRASH TILL DEATH !!!

Söylediklerine tamamen katılıyorum desem yeridir sevgili deerrudolf arkadaşım. Aslında demek istediğim tabiki mesaj kaygısı olmayan bi thrash tanımı değildi fakat kelimelerimi yanlış kullanmış olmam böyle bir tezat yaratmış bunu sen uyarana kadar farkedemediğim için ayrıca özür dilerim...aslında demek istediğim şey tabiki dünyaya karşı bir mesaj kaygısı olmaması değil benim orada saçmalamaya çalıştığım şey aslında tarz olarak kendini beğendirme ve millete dinletme kaygısı idi fakat yorgunluğumdanmıdır artık bilemem kelimeleri yanlış seçmişim...
Bu arada içerik olarak Rectifier hakkında bir yazı olmadı lakin kusura bakmayın arkadaşlarım...
Saygılar...

deerrudolf demiş ki:
Thrash Metal; tepki koyulacak bunca neden varken cücelerden, elflerden bahsetmeyen müziktir.

FRP üzerine müzik yapan mantığın ta .mına koyayım ben! Gerçeklik varken sanal bir dünya yaratıp içine tıkılıp kalmak yozlaşmadan başka sistemin istediğinden başka ne olabilir ki?

gelir o bg konserine ben görürüm düşünmeden yapılan talihsiz açıklamalar pek hayırlı değil :) thrash içinde de fantastik konulardan çokca bahsedilir ayrıca,elf melf yok diye hiç fantezi olmıycak değil bu junkcan efendiğğğğğğğ,

aç legacy'i dinle bakalım :D, ardından bi show no mercy çak kendine gelirsin,ben neler dedim dersin sonra...ama sen bi de iron maiden fanıydın değilmi unuttum bak onu da onlar fantastiğin kralı bea :D seventh son diye bi albümleri var herşeyden önce değil mi..?

anti-social demiş ki:

beni mi takip ediyorsun her yazdığıma cevap verme bir kere de... saçmalamıyorum... gerçek dünyayı bırakıp sistemin senden istediği sanal dünyaya dalmanı sağlıyor o antin kuntin FRP saçmalıkları... Halbuki metal felsefesinin özü isyandır, tepkidir... Metalin tepkisi büyü, cüce, deve, aygır, beygir değildir! Aygıra beygire, deveye cüceye de şarkı yaparsın da, tüm şarkıların da bunun üstüne olmaz, biraz çevreyi görmek lazım, kafa yormak lazım...

Efsaneler üzerine şarkı yapılabilir, hayaller üzerine şarkı yapılabilir ama sabah akşam da o FRP içinde yaşanmaz ki... Saydığın grupların fantastik bombastik konular dışında çokça tepki şarkısı da vardır.
Bg konserine gider miyim? Fantastik bombastik şeylerle uğraşmak müzikalitenin kötü olduğunu göstermez(ama çevreye duyarlılığın az olduğunun göstergesi olabilir) Duruma bağlı, adamları merak ediyorum, durumum el verirse gitmeyi düşünürüm tabii ki... Ayrıca konumuz Rectifier ve Thrash, frp, jpg, php filan değil, konuyu çok bulandırmayalım bence, başlığı da kirletmeyelim :LOL:

metalin sozleri ne olmalıdır konusu zaten yıllardır tartışılır.. dogusu itibari ile zaten kızgın olan bu muzıgın sozlerı de aynı sekılde kızgın olmalı mıdır? benım ıcın kreator cok onemlı bır gruptur.. muzıgını begenmemın dısında sozlerının etkısı cok fazladır. cunku o muzıgı anlamlı kılabılecek sozler polıtık ısyankar olmalıdır... benı b.g yaptıgı sozler pek enterese etmıyor cunku adamların muzıgı zaten sert sozlere uygun degıl.. ama destructıon un ılk zamanlarında yazdıgı sozler gercekten utanc kaynagı.. ama muzık harıka..

bence bu muzıgı boş insanlar yapmamalı.. yanı biz gazız abi ondan sert ve hızlı muzık yaparız demek bu muzıgın de ıcını bosaltmak anlamına gelır.. slayer da bu noktada cok kaybetmıstır bence.. ama thrash metal ın en ıyı orneklerını vermıstır..

tabi karsıt olmakta da samımı olmak lazım.. yanı konserde amına kodumun amerıkası deyıp 24 saat am got muhabbetı yapmamak lazım..

bence de THRASH METAL soyleyecek sozu olanların muzıgıdır.. ama iron maiden den de her parcasının karsıtlık ıcermesını bekleyemem.. ama fortunes of war u dınlerken tuylerımı dıken dıken yapan sozlerdır..

RECTIFIER BU ULKEDE BU DUNYADA BAZILARINA SOZU OLAN BIR GRUPTUR... RECTIFIER TANGUN UN DA BIR ROPORTAJDA SOYLEDIGI(AMA SANSURLENDI) GIBI ELF LERLE AYI YOGILERLE DEGIL TAYYIPLERLE BUSHLARLA ISI OLAN GRUPTUR...

amma velakın ısteyen elflerle ılgılı parca yapar.. mumkunse thrash metal grubu olmasın ama.. sonucta muzısyen adam kendı duygu yogunlugunu dısarı vuran adamdır ve adamın sanal dunyası bu denlı yogunsa frp muhabbetı yapar...

bu tıp cıddı tartısmaların rectıfıer forumunda yapılması bizi rahatsız etmıyor yeter ki sacma sapan geyıklere kaymasın...

THRASH TILL DEATH

Yarın ODTÜ seçmelerinde olacak RectifieR... Adlarını Rock Şenliği programına yazdıracaklarından şüphem yok.
Ertesi gün de Garage Bar'da thrash metal'i temsilen orada olacak. Bizler de en önde olacağız hatta.

Geri