Tonal Amfileri Ile Ilgili Sorunlar

Kızgınlıktan bir güncellemeyi buraya yazmayı unutmuşum kusura bakmayınız. Selahattin Bey, söz verdiği gibi Funk you nickli Mehmet bey'e vaad ettiği ücret iadesini yapmıştır. Amfi bir terslik olmazsa kendisine yarın kargolanacaktır.

bilgisayar sorunla ilgili cevap vereyim. kasanın kapağı komple açık dahi olsa herhangi bir sıkıntı yaratmaz çünkü güç kaynağı(power supply) dışında kalan kısımda voltajlar 12V sınırında dır buda tehlikeli olmaktan çok uzaktır.benim bilgisayarımda iki kapağıda yok komple açık bir sıkıntı olmuyor.yüksek voltaj power suppyle içinde kalıyor.

genel olarak şöle bir uyarıda bulanmak istiyorum herkesin evinde mutlaka kontrol kalemi vardır yoksa bile herhangi bir elektrikçiden edinin.anfinizin veya bilgisayarınızın kasasına ucunu deydirin bir elinizide kontrol kaleminin kafasına (kullanmayı bilmeyenler için söylüyorum ) şayet çok hafif bir ışık yanıyorsa kontrol kaleminde bilinki sizin evinizde topraklama yok.
bu ışığın açılımıda şudur kontrol kaleminde görünür bir ışık oluşması için 40V ve üstü voltajlar olması gerekir ben yani taşındığım evde 70V gördüm tabiki ölçü aletiyle kontrol ettim sürekli
topraklama hattı emiyet valfi gibi çok önemlidir elektrikte 1000TL verip bir anfi alıyorsunuz fakat çok kimse 30 yada 50TL lik bir topraklama yaptırmaya geldiğinde olmasada olur düşüncesinde yaşıyor.herhangi bir kaçak olduğu taktirde anfinin tüm metal aksamı veya bilgisayarın olası çarpılma noktaları olcaktır. kısacası herşeyi bir kenara bırakıp öncelikle bu konuyu düşünmesi gerekli.
son not. anfide dip ses yapan toprak eksikliği bilgisayar gibi dijital aletlerde kararsız çalışmaya sebep olur topraklama yaptıktan sonra bizzat bilgisayarın daha stabil çalıştığını gördüm. saygılar sevgiler....
tesekkur ederim cevabiniz icin.

Anlayan biri olarak söylüyorum; sizi bu resimler etkilemiş olabilir ama beni hiç etkilemiyor. Bunlarda ki işçilik bahse konu olan, iyi işçilik gösterilmemiş amfiye göre daha iyi. Bu konuda hem fikirim ama bana göre bu son resimlerdeki amfilerin işçiliğide çok iyi değil...

Beni etkilemedi, sadece konu çok dağılmıştı ve anlayanlar gelsin de somut şeyler üzerinden gidelim demek istedim. En son paylaşılan amfiler ne kadar iyi olursa olsun (bi de kullanıcıların çektiği fotoları görmek lazım) ilk konusu açılan amfinin durumunu değiştirmeyecektir. Ben elektrikten anlamam ama o bordu görmem bile yetti yani.

Selahattin bey, bahsi geçen işçilik kusurunu kabul mu etsin? Custom amfi üretmeyi mi bıraksın? Ürün iadesini kabul edip parayı geri mi ödesin? Arkadaşlar, bunların hepsini yaptı ama ya.

Güvenli olup olmadığını nasıl anlayacağız peki? Gitar çalarken ara-sıra amfiye dokunup falan mı?
bir önceki mesajda genel olarak anfi güvenliğiyle ilgili bir yazı yazdım.zamanın washburn bad dog anfim vardı seneler önce ve çok ciddi olarak çarpılmıştım.vurgulamak istediğin noktayı göz ardı ediyorsun arkadaşım kasası yada çasesi metal olan ve anfi çamaşır makinesi ütü gibi bütün cihazların fişleri topraklıdır bunları öylesine yapmazlar amaç kaçak olduğunda kullanan kişiye iletmeden topraklamaktır.lütfen evinizdeki toprak hattını yukarda yazdığım basit yöntem ile kontrol ediniz.anfide hata olabilir fakat güvenlik önemli olarak her anfide topraklamak söz konusudur. eğer senin evinde topraklama yoksa en ufak kaçakta çarpılman kaçınılmazdır. saygılar...

bir önceki mesajda genel olarak anfi güvenliğiyle ilgili bir yazı yazdım.zamanın washburn bad dog anfim vardı seneler önce ve çok ciddi olarak çarpılmıştım.vurgulamak istediğin noktayı göz ardı ediyorsun arkadaşım kasası yada çasesi metal olan ve anfi çamaşır makinesi ütü gibi bütün cihazların fişleri topraklıdır bunları öylesine yapmazlar amaç kaçak olduğunda kullanan kişiye iletmeden topraklamaktır.lütfen evinizdeki toprak hattını yukarda yazdığım basit yöntem ile kontrol ediniz.anfide hata olabilir fakat güvenlik önemli olarak her anfide topraklamak söz konusudur. eğer senin evinde topraklama yoksa en ufak kaçakta çarpılman kaçınılmazdır. saygılar...
Konuyu daha iyi anlamak için soruyorum.Topraklama sağlamsa ve aletin elektrik devresine de elimizi sürmezsek , şaseden gelen çarpılmalardan tamamen kurtulabileceğimiz anlamının mı çıkartmalıyım bu açıklamanızdan?

alet eğer düzgün yapıldıysa(elektronik olarak) üzerindeki metal aksama dokunmanız durumunda bir kaçak oluşursa zaten topraklama bu kaçağı anında yok edecektir dolayısıyla çarpılma gibi bir durumda oluşmayacaktır.

Aletin duzgun yapılmasına gerek yok, duzgun topraklanmasi yeterli. Dogru sekide topraklanmis bir cihazda kaçak olsa dahi , cihaza dokunan kişi , kacak yapan gerilim yerine temas gerilimine maruz kalır. Buda hayati riski buyuk ölçüde ortadan kaldırır.

alet eğer düzgün yapıldıysa(elektronik olarak) üzerindeki metal aksama dokunmanız durumunda bir kaçak oluşursa zaten topraklama bu kaçağı anında yok edecektir dolayısıyla çarpılma gibi bir durumda oluşmayacaktır.
Pek ayrıntı vermemişsin. Topraklama nasil oluyorda kaçağı yok ediyor ve bunun cihazın elektronik olarak iyi yapılması ile bağlantısı nedir, açıklar misin?

Bizde ya biz beceremeyiz biz yapamayiz anlayisi var yada vatan millet sakarya be olursa olsun Turk Mali destekleyelim anlayisi var.Böyle insan hayati falan bu iki anlayışın arasındaki mevzular felsefe geliyor bize, adam napsin hemen ikisinden birinin kalibina sokuyor seni, alış bunlara :D

Sonucta zaten varolan seyin kopyalanmasi durumu var.Esas sorun yapilirken bastan savma yapilmamasi.Bu sorunu da burada kimse sonuca baglayamadigina gore bu baslik benim acimdan artik faydasini yitirdi.Kilitlense yeri var su saatten sonra.

Bizde ya biz beceremeyiz biz yapamayiz anlayisi var yada vatan millet sakarya be olursa olsun Turk Mali destekleyelim anlayisi var.Böyle insan hayati falan bu iki anlayışın arasındaki mevzular felsefe geliyor bize, adam napsin hemen ikisinden birinin kalibina sokuyor seni, alış bunlara :D

Felsefe melsefe girişme şimdi, bizim topluma lüks, luzumsuz ve ağır şeyler bunlar. Girersen sonunda adama "Beyinleri bulandırma alçak, laikçi, entel, darbeci" diye sıralarlar. :D

Detaylı bilgim var zaten de topraklama kaçağı engellemez kaçağın insana verecegi zararı azaltır, onu bile tam olarak engellemez yani. Onu kaçak akım rolesi engeller. Cihazın elektronik olarak iyi yapılması ile topraklama arasında kurdugun bağlantıyı merak ettim bu yüzden sordum.

Detaylı bilgim var zaten de topraklama kaçağı engellemez kaçağın insana verecegi zararı azaltır, onu bile tam olarak engellemez yani. Onu kaçak akım rolesi engeller. Cihazın elektronik olarak iyi yapılması ile topraklama arasında kurdugun bağlantıyı merak ettim bu yüzden sordum.
Yani kısacası hiç bir riske girmeye gerek yok değil mi? Hem 1000 tl civarı para vereceğim hemde çarpılma ve/veya riskim olacak.Kulağa hiç hoş gelmiyor.

Değerli izzzy, bi topraklama da sana lazım. Elektrik-elektronik bilgin daha önceki mesajlarından da belli olduğu üzere kesinlikle ikna edici (kendi adıma). Fakat bzleri bilgilendirirken sürekli cereyan kaçırıyorsun. (umarım çarpılmam) :D

Sınav dönemi burda elbette topraklama lazım :D ama genelde iyi niyetle yaklaşmaya çabalıyorum fakat, kesin yanlış olduğu belli olan şeyleri bilmediği halde doğrudur öyledir şeklinde akla mantığa aykırı yaklaşıma sahip insanlara tahammül esigim düşük, sorun burdan kaynaklanmakta. Tabiki bu başlık için söylemiyorum, yukarıda yazdığım mesajda gergin bir hava ile yazmadım samimiyetle sordum, oyle anlaşılmasını istemem.

Geri