Kramp

Sanırım Kramp'tan pek bahsedilmemiş.

Türk rock piyasasının kilometre taşlarından hatta en önemlilerinden biri bence.

Püf Püf adlı parçası bugüne dek duyduğum en baba ve en etkileyci türkçe sözlü rock parçası!!!!

Bu arada "Lan N'oldu" albümünü cd formatında satın alabileceğim bi adres biliyormusunuz?

Kramp hakkında düşüncelerinizi bekliyorum

Lan N'oldu ile tanidim onlari... Ve bir gün, bizim memlekete, yani iskenderuna konsere geldiler... Tabi ben nasil sevinçliyim, nasil heyecanliyim anlatamam... Konser günü geldi catti, konserin yapilacagi bara gittik, kapiyi açtik ve ne görelim... Bizim disimizda sadece 10 kisi var... Sadece ve sadece 10 kisi... Bizle beraber 12 ettiler ve 3 kisilik Krampla bu sayi 15 oldu... O durumu görünce, iskenderundaki o bütün siyah t-shirtlü özentiler hakkinda bildigim tüm küfürleri saydim... Ama konser, unutamayacagim bir konserdi... Düsensenize, arkadas grubu toplanmis, gitar calip muhabbet ediyorsunuz... Biz bunu Kramp'la yaptik...

kramp bana göre türk rock-metal grupları içinde en sağlamlarından,en güzel müzik yapanlarından..önce lan noldu,sonra da istanbul sokakları albümlerini aldım bayaa uzun bi süre aralıksız dinledim kasetleri bozana kadar.. :) ya bu elemanların bir iki tanesi antalyalıdır,uzun süre antalyada bar programları yapmışlardı..birinde bunları izlemeye gittim bi baktım ki elemanların hepsi esrarı çekip çıkmışlar,kafalar kıyak..ama hakkaten de çok güzel bi konser olmuıştu ya...

x

tesadüf eseri oldu herşey.........
gruba bass çı alınacakltı davulcumuz bir arkadaşım var deneyelim dedi yanlarına gittiğimde şaşkınlıktan ağzımı açamadım çünkü basçı olarak deniyeceğim insan birzamanlar thoors ta gördüğüm kramp ın bass çısı serdar abiydi konserlerde hep o çalardı ve karşımdaydı.
bir kaç gün bende kaldı okadar çok şey anlattıki bir şey söylemek istemiyorum ama bu müziği yaptığımada dinlediğimede ve tüm dinleyenlerede lanet ettim. çünkü hepimiz kıçlarımızı sıcacık evlerimizde büyütebiliyoruz...
ama o hala tepesi açılmış beyazlamış saçlaırnı kestirmeden deri montu ve sivri burunlu çizmeleriyle ihanete uğramışta olsa bizler tarafından hala ayakta durup pinkfloyd parçaları mırıldanıyor.ve belkide kramp tan kalan son şeydi bize hala kaldıysa..........

bu serdar abi dediğin kişi acaba ne zamanlar çaldı krampta,bi bilgi verebilir misin acaba? benim tanıdığım uzun,kır saçlı antalyalı bi basçıları var ama onun adı nezih onur..acaba ben mi yanlış biliyorum diye merak ettim...
saygılar..

x

ben konuyla ilgili çok konuşmak istemiyorum ama cevap açısından nezih değil serdar da antalyada zaten nerdeyse hepsi antalyada çaldığı döneme gelince serdar abi en başından beri krampla beraber ama genelde canlı performanslara katılırdı hatta upuzun sakallaını örüp boncuk falan bağlardı daha genç olduğu dönemlerde neyse.....ölyle işte
bbence kramp kronik moğollar wiskhy objektif mavi sakal nebilim bulutsuzluk özlemi gibi grupları untmamalıyız çünkü onlar bizim için
çok savaş verdi çok klasik olucak ama inanın öyle saçımıza küpemize karışılmıyosa artık onların sayesinde oldu.....

Bende Kramp bascisi bir tek Nezih biliyorum, hatta kendisinden 1-2 seans bass dersi almisligim var zamaninda ... Hatta Antalya'li degil, bizim koylu idi yanlis bilmiyorsam (Istanbul-Bakirkoy) ... Dogan gitar (Beyaz Squire), Idris de davuldaydi ... Bir de bitek "lan noldu" 'nun klibinden tanidigim bir vokalistleri var.

Kramp, gercekten de bir aralar Turkiye'nin tek ayakta kalan grubuydu ... Albumlerini dinlemis olmak, Kramp hakkinda hic bir fikir vermez malesef ... Kramp'i bilmek icin, onlari "kafalari kirik halde iken", kohne bir barda canli dinlemek gerekir.

Su anda hala biryerlerde caliyorlarmi bilmiyorum, ama 88' Acik Hava Konseri afisleri (Kronik, Kramp, HeadBangers konseri), hala yatagimin uzerinde asili :) Ilk metal konserim cunku :)

Goth demiş ki:
Sende bu dünyada tek basınasın. baska bisey demek istemiyorum bu kadarı yetiyor bence.
Bu sarki Erkin baba'nin aslinda, ama Kramp cover'i cok saglamdir gercekten!

Derken,
Bir sabah erken
Harran ovasinda bir garip kus oterken ...
Lan noldu be

http://www.bira.gen.tr/osman/Kramp-Lan_N'oldu-Lan_N'oldu.mp3

tek başına erkin babanında değildir...sözleri nuri kurtcebenindir..şarkıyı kudret kurtcebe,yaşar kurt,kramp söylemiştir ama benim için en iyisi krampın yorumudur..

Boş işlerle uğraşmayın işte.

Adamların

1-)Onlarla (Demo)
2-)Lan N'oldu
3-)İstanbul Sokakları

diye üç albümü var.

2 ile 3'ün temini sorun diil de, "Onlarla " demosu ile ortalıkta "Püf Püf" (http://www.studyoimge.com/kritik_album.aspx?albumID=24097) adıyla dolanan bi albümleri var, bu ikisni temin etmek sorun, nasıl temin edilebilceğine dair mesajlar yazmak daha bi faydalı olur, yok o şarkı bilmem kiminmiş de onunmuş da bununmuş da, cart da zart da zurt da bunnay boş şeyler.
Hadi ulan, boş duymayın iş başına!

mustafa95de demiş ki:
... bu ikisni temin etmek sorun, nasıl temin edilebilceğine dair mesajlar yazmak daha bi faydalı olur, yok o şarkı bilmem kiminmiş de onunmuş da bununmuş da, cart da zart da zurt da bunnay boş şeyler.
Hadi ulan, boş duymayın iş başına!
Tabi canim ... CD'yi koyalim, şak şak dans edelim coşalım, gerisi boş ...

Şarkı kime yazılmış, sözler kimin, müzikler kimin, nerde-ne zaman-neden yazılmış kime ne? Salla gitsin ... :? Cart da Zurt da ... :evil:

Var tabi ki: Mesela "tek basinasin" in sozlerini Erkin'in degil "nuri kurtcebe" nin yazdigini ogrendim ... Bir de Nezih disinda baska bir basci ile de calistiklarini vede Lan Noldu'dan once demo yaptiklarini ... Sonucta forum geyigi ... Aradan biseyler cikar da ogrenirsek ne ala ... Laf lafi aciyor :)

Geri