Abartı Ilanlar

Hic arastirma yapmadan direk etmez demeniz uzucu biraz yurtdisinda dahi 800-1200 dolar bandinda satilan gitarlar bunlar fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olunursa ne guzel olacak bu memleket. Ve 2 parca sap etmez bu kadar mantigina nasil vardiniz cok merak ediyorum gibson yillardir enine 2 parca olarak yapar nuttan sonrasi ayri parca yapistirmadir ibanezde 3 5 7 allah ne verdiyse gidiyor meger kaziklanmisizda haberimiz yokmus bunca yildir.

Pacifica 1221 olanın baktım piyasasına, bulunabilirliği pek olmayan bir gitar. Buna rağmen 400-600 dolar bandında gidiyor. Hangi 800-1200 dolar hocam?

Hic arastirma yapmadan direk etmez demeniz uzucu biraz yurtdisinda dahi 800-1200 dolar bandinda satilan gitarlar bunlar fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olunursa ne guzel olacak bu memleket. Ve 2 parca sap etmez bu kadar mantigina nasil vardiniz cok merak ediyorum gibson yillardir enine 2 parca olarak yapar nuttan sonrasi ayri parca yapistirmadir ibanezde 3 5 7 allah ne verdiyse gidiyor meger kaziklanmisizda haberimiz yokmus bunca yildir.

Direk değil direkt. Gibson iki parça değil tek parça sap üretir, o konuyu yanlış biliyorsunuz. İbanez üst serilerde enine yapıştırma üretir fakat bu sap kararlılığını artırır. Yurtdışında bile çok iyi kondisyonlusu 430 dolar olan kötü bir enstrüman Türkiye'de 800 dolar etmez. Yamaha Pacifica 1221M Electric Guitar W/Case

Direk değil direkt. Gibson iki parça değil tek parça sap üretir, o konuyu yanlış biliyorsunuz. İbanez üst serilerde enine yapıştırma üretir fakat bu sap kararlılığını artırır. Yurtdışında bile çok iyi kondisyonlusu 430 dolar olan kötü bir enstrüman Türkiye'de 800 dolar etmez. Yamaha Pacifica 1221M Electric Guitar W/Case
Gitarla alakam yokta. 2008 de 430 dolara satılmış. Yanı şuan 430 dan çok daha fazla eder muhtemelen(enflasyon).

Su olayi bir incelemenizi tavsiye ederim
zMOaeifXuKi_RGqwd5Pnkm_CTKYBZU9X8lW5Q3dzRGrUTPTootm1E-Ebcaq8bViaCA5eyxDReLnqrgFfiyR4MpBpGOwk-idCJem5w86gu9vqf1G5ebXmQy-iileqFueidqaWhXPPvfSu61zLf5VrCq84ZA8PCHlWT_2699tr1vxyBkfZtoobo69UN4rbBQBNTs3egyhTvF74K9AUhnL9ck7Pke_A1fsE9EFZ52P_wJaUW1V_hkFfrO-J1mpR6qqeN60BVx-IVVcL0Yj-4nGaw5PrJiwjyK_FObPR2To=w552-h266-nc

Pek cok japon ibanez, jackson ve iyi incelerseniz gibsonlarda da kullanildi sadece size cok guzel yedirildi biraz arastirma ile les paul standart modelinde bile kullanildi bir zamanlar.

Yanlış bilgilendirme olmasın. Gibson da çok parçalı saplar üretiyor. Şuan üretiyor mu bilmiyorum ama en azından Norlin döneminde üretiliyordu bundan eminim. Diğer yandan sapın çok parça olması veya tek parça olması bir gitarı tek başına iyi veya kötü yapan bir etken değil. Bazı kimselere göre sapın üç parça olması gitar sap sağlığı açısından daha iyi bir etken hatta.
Sonuç olarak; sapın kaç parçadan oluştuğunun iyi veya kötü bir şey olması ile gitarın fiyatı iki ayrı konudur. Birincisi zevk ve hissiyat alanı, ikincisi kapitalizmin alanıdır. :)

Adsız.png
Adsız2.png
Aynı zamanda 1200 liraya ilanı var gitarın. Hatta forumdan biri sanırım kendisi, 2 yıldır gitarını 1000 ile 1600 arası değişik fiyatlarla haftada bir ilan tazeleyerek satmaya çalışıyor.

103030 eklentisini görüntüle 103031 eklentisini görüntüle Aynı zamanda 1200 liraya ilanı var gitarın. Hatta forumdan biri sanırım kendisi, 2 yıldır gitarını 1000 ile 1600 arası değişik fiyatlarla haftada bir ilan tazeleyerek satmaya çalışıyor.
aynı gitardan bendede vardı 1400 den fazlasına değmez ben 1400 e aldım sabit köprülüsünü 6 ay sonra gene 1400 e sattım o konuda şanslıyım bi de istanbulda var bundan floydlu ben o adamın gitarının üstünr 7 gitar aldım sattım adam hala fiyat yükseltip satmaya çalışıyo

aynı gitardan bendede vardı 1400 den fazlasına değmez ben 1400 e aldım sabit köprülüsünü 6 ay sonra gene 1400 e sattım o konuda şanslıyım bi de istanbulda var bundan floydlu ben o adamın gitarının üstünr 7 gitar aldım sattım adam hala fiyat yükseltip satmaya çalışıyo

(Öncelikle üstteki 3000 TL'lik mh400 ile ilgili benim bir ilgim yok.) Bence biri hakkında atıp tutarken dikkatli ve seviyeli ol. O adam dediğin benim ve fiyat koyarken sana sormayacağım.

Bilmediğin konularda da atıp tutmuşsun. Benim ilk fiyatım 1700-1800 TL'di, 1000 deluxe serisi 2000-2100 TL'e satılırken 1700-1800 TL Kore yapımları için oldukça ideal bir fiyattı ve o fiyata pazarlık yapılıyor yazmıştım.

Ardından 1100 TL'e düştüm, alıcı çıktı. O fiyata satmaktan vazgeçtim, çünkü adam al-satçıydı. Baktım fiyat düşünce ancak ölücülerin, al-satçıların eline düşecek, ben de inat ettim, eski fiyatına geri çıktım. Gitarın da en ufak problemi yok bu arada ve satılmazsa da yakmayı düşünüyorum, inadım inat. Gerekirse 10 sene enflasyon oranında ilgili karşılığı neyse tekrar tekrar ilanı yenileyeceğim. Kısacası senin fiyatı arttırdığı diye atıp-tuttuğun kişinin tek yaptığı şey, gitarı ilk koyduğu fiyata geri çıkartması.
İlanım burada da mevcut: Satılık - Ltd Mh-400 Superstrat Kore

Yok satamıyormuş da fiyat yükseltmeye çalışıyormuş hala, yok 7 gitar almış-satmış filan. Böyle bir şey olamaz, gece gece kan sıçradı beynime, başka bir mh400 üstünden, benim ilanım konusunda atıp tutmak kadar saçma bir şey olamaz.

Geri