Abartı Ilanlar

Screenshot_20170601-035548.png
Screenshot_20170601-035515.png

Bu Grassroots ve Edwards ilk geldiğinde 300-400 dolar bandında gitarlardı, 1998-1999 filan olsa gerek (emin olamadım), 5-6 model denemiştim Tünel'de (Washburn Les Paul'lerle filan denkti fiyatı).. Hatta bunlardan birinin Kirk Hammett çakmasını kardeşimin arkadaşına beraber aldık, alma dediğim halde çocuk inlaylere filan tav oldu, ben denediğim için de çıkan sesler hoşuna gitti ama alma bunu ısrarımı dinlemedi, tip olarak muadili gözüken Jackson, ESP gitarlara göre fiyatı uygundu en başta.. Öyle abartılacak bir işçilikleri de yok.. Bu markalar forumda ilana filan çıktığında beğeniliyor filan da acaba beğenenler denediler mi, ya da görüntüsü harici nesini beğendiler.. Satan adam sıradan bir gitar bu ya der mi.. Bence cidden vasat gitarlar, hele buna 1500 dolar filan vermem için üstüne evden işe filan götürmesi lazım beni.. Hadi explorer sevsem "benim paramla" max max max 1000 TL eder..

Bu adamın tüm ilanları abartı. EMGHZ'li gitarları ne hikmetse binlerce dolara ilana koyuyor. TR'den bir tane alan görmedim ama yurtdışına çok satıyorum demişti bana. Satıyorsa ne mutlu ona. Japonya'da yaşayan arkadaşı varmış, Grassrots'lar falan hep oradan geliyor.
Yanlış bilmiyorsam forumdan biriydi bu.

Arkadaşlar bu adama denk gelirseniz arkanıza bakmadan kaçın. Görünce yine sinirlendim. Terbiyesizin teki bu adam. Fiyatlandırmalarına, zaten bir şey demiyorum. Hem suçlu hem güçlü birinden küfür yemek istiyorsanız alışveriş yapabilirsiniz :) Direkt geçiniz.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...leksiyonluk-epiphone-les-paul-411492870/detay

Anlıyorum çek cumhuriyeti'nde üretilmiş Epiphone gitarlar sayıca pek azdır ama 7.000 TL eder mi yahu? Kaldı ki ebay'de bir tanesi 400 Euro'dan satılmış. Kaldı ki bence şu da pek iddialı bir cümle:

"Şu an piyasada bulabileceğiniz tüm Epiphone gitarlardan ve Gibsonlardan çok daha kaliteli bir sound alacağınıza ve bu gitara aşık olacağınıza adım gibi eminim"

Bu tür müzik enstrumanları ile ilgili alışverişlerinizde satıcının diğer ilanlarına bakmak çok önemli. Diğer ilanlarda krom bmw jantı, ayrodinamic peugeot tamponu, meraklısına notebook, sadece denemek için çalıştırılmış sıfır iphone, gtx1060 ekran kartı bu fiyata başka yerde yok, koleksiyonluk samsung s7, paynır dicey sistemi falan görürsem direk sayfayı kapatıyorum. Sizede tavsiye ediyorum. Gerçi bizde ölü fiyata ürün düşürme hastalığı var. Bırakın satıcının diğer ilanlarına bakmayı "adam 2000 dolarlık aleti 1000 TL'ye satıyor, bir yamuk olmasın" diye bile düşünmeyip dolandırılan oluyor :) Kim diğer ilanlarına falan bakıcak ayrı konu...

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...leksiyonluk-epiphone-les-paul-411492870/detay

Anlıyorum çek cumhuriyeti'nde üretilmiş Epiphone gitarlar sayıca pek azdır ama 7.000 TL eder mi yahu? Kaldı ki ebay'de bir tanesi 400 Euro'dan satılmış. Kaldı ki bence şu da pek iddialı bir cümle:

"Şu an piyasada bulabileceğiniz tüm Epiphone gitarlardan ve Gibsonlardan çok daha kaliteli bir sound alacağınıza ve bu gitara aşık olacağınıza adım gibi eminim"
Bu mantığıda anlamıyorum Avrupa'da üretildi diye Kore'den üst mü ? Çek ağaçları çok mu kaliteli? Neden gibson Fender fabrikası yok Avrupa'da? Asıl 4-5 yıl üretim yapmış fabrikalar tehlikedir çalışan lüthiteyeler tecrübesiz olur diye düşünüyorum :)

Herkeşler kimsenin fiyatına karışamaz taraftarıyım 500 e satsın demiyorum benim düşüncem şu anda ki muadillerinden tek artısı ağacının daha kuru olması ve bu ekstra fiyatta böyle bir uçurum yaratmamalı.

sanırım ilan sahibi olarak burda söz bana düşüyor. :) memnuniyetle
öncelikle keşke forumda boş boş milletin ilanlarını kötülemek yerine. biraz araştırma falan yapsan önce yorum yapmadan ,yada başaramıyorsan müziğinle uğraşsan ne kadar faydalı olucak.sende görüceksin sana olan artılarını.
neden araştırma diyorum mesela diğer arkadaşlar en basidinden ağacın daha oturuşmuş ve kuru olduğunun tek bakışta farkına varabiliyor.
yada 1987 yılıyla 2017 yılı arasında ki fark 30 yıllık bir gitarı sıfırı ile kıyaslanamaz fiyat olarak. mesela ağaç kalitesi,kullanılan malzemeler doğal kemik köprü ve eşik, grove burgular gibi, işçilik gibi senin için önemsiz olan sıfırıyla olan farklar çoğu kullanıcı için önemli detaylar oluyor. :)
biraz bilgilendirebildiysem ne mutlu bana !!!

sanırım ilan sahibi olarak burda söz bana düşüyor. :) memnuniyetle
öncelik2le keşke forumda boş boş milletin ilanlarını kötülemek yerine. biraz araştırma falan yapsan önce yorum yapmadan ,yada başaramıyorsan müziğinle uğraşsan ne kadar faydalı olucak.sende görüceksin sana olan artılarını.
neden araştırma diyorum mesela diğer arkadaşlar en basidinden ağacın daha oturuşmuş ve kuru olduğunun tek bakışta farkına varabiliyor.
yada 1987 yılıyla 2017 yılı arasında ki fark 30 yıllık bir gitarı sıfırı ile kıyaslanamaz fiyat olarak. mesela ağaç kalitesi,kullanılan malzemeler doğal kemik köprü ve eşik, grove burgular gibi, işçilik gibi senin için önemsiz olan sıfırıyla olan farklar çoğu kullanıcı için önemli detaylar oluyor. :)
biraz bilgilendirebildiysem ne mutlu bana !!!
Benim kimsenin ilanını baltalamak gibi bir amacım olmadı hiç bir zaman. Sizin ilanınızda ağacın kuru olduğunu ve bu ekstra dışında bişey göremediğimi söyledim. Forumda şimdiye kadar boş bişey yazmadım ve özen gösterdim 1 yıl falan oldu sanırım foruma katılalı attığım mesaj sayısı belli. Ben buraya bişey yazmışım gerek yanlış gerek doğru senin bana karşı yazdığına bak. Ben 19 yaşındayım sen kaç yaşındasın bide ilanın da forumu kirletmeyelim demişsin. Gitarın tonlarına da baktım gerekli araştırmayı da yaptım. Sırf senin bir ilanın hakkında iki şey tartışıldı diye bu saldırgan tavır aslında forumu kirleten şey. Ben karşında bir bireyim eğer yanlış düşünüyorsam bir hata yaptıysam özür dilemesini de gayet iyi biliyorum. Keşke önce foruma boş boş mesaj atacağına ikili diyaloglar nasıl kurulmalıdır diye bir araştırma yapsaydın.

ahh be küçüğüm çok öğreniceğin şeyler var daha. öncelikle senin konu açtığın yer ikili dialogların yaşandığı yer değil bütün forumla birlikte olan dialog farkına varalım !!!.
1 yıldır gösterdiğin özene yazık. ama merak ediyorsan 11 yıldır bu forumdayım.
"Sizin ilanınızda ağacın kuru olduğunu ve bu ekstra dışında bişey göremediğimi söyledim" gibi bir cümle yazmışşın da oyleyse konu başlığını yine yanlış yere yazmışsın bu abartılı ilan olarak görünmüyor.ilanımı baltalama gibi bir şey söz konusu değil hala bildiğini okuyorsun.yaşının olgunluğuna ulaşmış olsan keşke. çok fazla mesaj atıyor olman anlamlı mesaj atıyor anlamına gelmiyor seninle kelime oyunu yapıcak değilim.ama bundan sonra ki forum da konu katılımlarını biraz daha araştırmacı ve bilgili olman için benim sana tavsiyem.

Ben şahsen bir iki modelini denedim Edwards'ın da Grassroots'un da. Fiyatlarına göre baya iyi gitarlardı. Tabii bu arkadaşın fiyatına göre değil :) Yurtdışında bu gitarı zaten 250-300 Euro bandında satıyorlar hep. Edwards'lar özellikle baya başarılı, zaten Japon üretimi gitarlar. ESP ile(şu anki E-II) denk, aynı bantta üretiliyorlar zaten. Sıfırlarını 1000 dolar civarı ebay de bulmak mümkün.
Zaten ben de arkadaşıma gitarı alırken bu fiyata temiz 2.el üst seri jackson filan alırız demiştim.. Galiba 300-400 dolar arası bir paraya almıştık.. Ne günlerdi sıfır Meksika Fenderleri 350 -400 dolara rahatlıkla alırdık.. Şu an en istediğim gitarı 2.el getirseler 800-900 dolardan fazla yatırım yapmam.. Edwards Les Paul'ler güzel oluyor ama benim için 300-350 dolardan fazla yatırıma değmez mesela.. Yatırım dediğime de bakmayın, bunca yıldır sadece 1 gitar sattım, yani ticareti beni ilgilendirmiyor bu işin..

Bu mantığıda anlamıyorum Avrupa'da üretildi diye Kore'den üst mü ? Çek ağaçları çok mu kaliteli? Neden gibson Fender fabrikası yok Avrupa'da? Asıl 4-5 yıl üretim yapmış fabrikalar tehlikedir çalışan lüthiteyeler tecrübesiz olur diye düşünüyorum :)

Kesinlikle katılıyorum. Bir de benzer olarak ne olursa olsun Kore yapımı gitarların Çin yapımı gitarlardan daha iyi olması. Bu genellemeye körü körüne bağlı kalınması benim canımı sıkıyor. Çin < Kore < Endonezya < diğerleri şeklinde değişmez bir önyargı oluşmuş.

ahh be küçüğüm çok öğreniceğin şeyler var daha. öncelikle senin konu açtığın yer ikili dialogların yaşandığı yer değil bütün forumla birlikte olan dialog farkına varalım !!!.
1 yıldır gösterdiğin özene yazık. ama merak ediyorsan 11 yıldır bu forumdayım.
"Sizin ilanınızda ağacın kuru olduğunu ve bu ekstra dışında bişey göremediğimi söyledim" gibi bir cümle yazmışşın da oyleyse konu başlığını yine yanlış yere yazmışsın bu abartılı ilan olarak görünmüyor.ilanımı baltalama gibi bir şey söz konusu değil hala bildiğini okuyorsun.yaşının olgunluğuna ulaşmış olsan keşke. çok fazla mesaj atıyor olman anlamlı mesaj atıyor anlamına gelmiyor seninle kelime oyunu yapıcak değilim.ama bundan sonra ki forum da konu katılımlarını biraz daha araştırmacı ve bilgili olman için benim sana tavsiyem.
Bakın hocam ilk olarak forum ikili diyaloglar yaşanan bir yer değil buna kabul ama farkındaysanız siz benle şu an ikili bir diyalog içerisindesiniz. Kaç yıldır forumda olup olmadığınız zerre umrumda değil ben sizin yaşınıza dikkat çekmek istedim benden büyük olduğunuzu ve öyle davranmanızı rica ettim belli ki anlamamışsınız. Sadece ağacın kuru olmasından dolayı böyle bir fiyat farkına değinmişim ki bu abartı bir durumdur. Burada ne benim olgunluğumu ne de her hangi bişeyi tartışamazsınız fikirlerim ve görüşlerim üzerinden yorum yapacaksanız buyrun.

Geri