Abartı Ilanlar

Ilan zaten deli saçması da, ben dream theater'ın dürüm tiyatrosu olarak otomatik düzeltilmesine bayıldım 😂

%90 ihtimalle mahmut abi imzalamış, hüseyin emmi verniklediği için dürüm tiyatrosu oluyor bol soğanlı-sumaklı yanına da ayran oh mis. İşin garibi 20 yıl önce bile olmasına rağmen bugün grup üyelerine sorsanız boyası kazınmış bir gitar imzaladınız mı diye türkiye konserinizde mutlaka hatırlarlar olup olmadığını. Bir insan gitarını boyattıracaksa niye kazıttırır ki.. grup üylerine bir email atsan işin doğrusu ortaya çıkar.

Hikayenin aslında olanı şu: Bu arkadaşın abisi, babası, kuzeni, amcası,dayısı vs kalan bir jackson var diyor ki al yeğenim senin olsun, bu da alıyor fr pas içinde, manyetikler ölmüş, sapın şaftı kaymış filan bir gövdesini kazıyayım rengini değiştririm filan bir de alder-maun gövde çıkar filan diye umutlanıyor, makineyle girişmiş, bakmış gövde ağacı da patates, (ıhlamur gibi duruyor) beğenmemiş sonra aklı evvel bir arkadaşı 'qanqa bunu dürüm tiyatrosu 20 sene önce geldiydi mike protnoy'lu filan haliyle imzalamıştı diye yuttururuz, bizim bir hilmi abi var süper imza taklit eder,'' filan böyle fikir bombaları olmuş, üstüne de güzel bir hikayeyi cila ederiz pardon vernik cilası atmışlar, yersen işte.. umut, şark kurnazının ekmeğidir. Hemen şuraya, imzalı gitar nasıl olur fotoğraflarıyla bırakıyorum, gitarın sıfır gibi ve işlevsel bir sterling olduğunu da dikkat edin diyorum, ayrıca piyasa abd değeri 500-800 dolar olan bir gitar, 100 tl bile etmeyen jackson gövdesi değil.

Son düzenleme:
Kendinden akort aleti var derken neyi kastetti acaba special II için :/

Google translate şube müdürü bu da, şu gibson robot tunerlardan bahsediyor diyeceğim de o da değil. Bu gitarı, paket şeklinde satıyorlar kılıf,pena,kablo filan çıkıyor paketin içinde

herhalde o setin içinde akort aleti de var (dore linkinde yok ama) ya da gitarı aldığı yer bedava gitarla verdi ondan bahsediyor.

düzeltme: dahili tuner diye birşey varmış hayatımda ilk defa görüyorum dore linkinde 4. fotoğrafa bakın. bridge manyetiğin plastik çerçevesine takmışlar çok da pratik ve şık olmuş kendi gitarıma eğer böyle bir şey sonradan koyulabiliyorsa koymak isterim.

şu şekil giyinmiş:

Son düzenleme:

Gitarın sıfırı 3600, arkadaş 3500 yazmış. Hayır bir de 2500e ilanlarda EMG modifiyelisi falan var, hangi akılla böyle fiyatlar yazıyorlar şaşırıyorum.

Malları çok kıymetli çok, bildiğiniz gibi değil yani. Şimdi bu mesajınızı ona gönderseniz size gayet rahat ve pişkin şekilde '' ehe o zaman git ordan al hojam'' diyerek cevap verecektir. Çok çok nadir '' aaa pardon hiç bilmiyordum fiyatını, araştırmadım'' diyenler çıkar tabi ama ne derece doğrudur o da tartışılır. Yine bu tipler 2500'e emg modifiyeliye 1500'e versen hemen gelip yarın alıyım diye mesaj atar, gel desen de bir daha yanıt alamazsın. 11 senedir bunların her lafını, her tavrını karış karış ezberledim. Bir adam alışverişte gerçekten dürüstse, neredeyse hayatın her alanında dürüst davranır diye bir tecrübe edindim. Gerçekten böyle.

Valla bende axe fx ve bilimum prosesorlerin piyasasini uzun sure arastirmayip 3000 liraya axe standart satmisligim var bilirsin lele : ) ki o donem 2500 liraya hd500x satmaya calisanlar vardi piyasada..
Baskasi olsa turlu piskinlikler yapip fiyat yukseltirdi. Yani piyasa bilmemek, arastirmamak su donemde cok zor gorunen bir erdem desek yanlis olmaz.
Birde "aliyosan al yoksa kaldiriyorum bak"cılar var. Zannedersin hayrina veriyor malini. Soru sorunca triplere giriyorlar..

Valla bende axe fx ve bilimum prosesorlerin piyasasini uzun sure arastirmayip 3000 liraya axe standart satmisligim var bilirsin lele : ) ki o donem 2500 liraya hd500x satmaya calisanlar vardi piyasada..
Baskasi olsa turlu piskinlikler yapip fiyat yukseltirdi. Yani piyasa bilmemek, arastirmamak su donemde cok zor gorunen bir erdem desek yanlis olmaz.
Birde "aliyosan al yoksa kaldiriyorum bak"cılar var. Zannedersin hayrina veriyor malini. Soru sorunca triplere giriyorlar..

hangi yıl sattığınızı bilmiyorum ama olması gereken fiyata satmışsınız hatta 25-33% daha pahalı bile olabilir yurtdışı fiyatına göre

Ortalama bi meksika fender ne kadar etmeli şu an ?
Sahibinden de 3k civarına fiyat normal mi aşırı mı ?
Kondisyonu yerinde bakımlı vb oldugunu varsayarsak.

3K normal fiyat alırken kazandıracak bir rakam değil. Satma düşüncesi varsa üzebilecek rakam. 2500 biraz daha gönül rahatlığıyla alınabilinecek bir rakam. 1000 TL altına güzel bir SX veya Squier alıp gerekirse modifiye etmek strat için F/P çözüm.

2700-2800 bandında rahatlıkla bulabilirsiniz.
2500'e düşen Meksika stratlar da olabiliyor.
3000 pahalı bir fiyat değil ancak ''hemen satmam gerekli'' dediğinizde aynı fiyata elinizden hemen çıkartabileceğiniz bir rakam değil.

Meksika stratlar için kendi tecrübem şu ki aralarında belirgin farklar yok (92 Meksika strat'ın 2011 Meksika strat'la kıyaslandığında çalım ve ton anlamında hiçbir belirgin farkı olduğunu görmedim).Standart bir kaliteleri var.Kondisyon durumu bence parasal fark oluşturacak bir durum değil.Boya dökülmeleri olan ya da gövde de bir iki vuruğu olan bir gitarın ne çalım ne ton anlamında size bir kaybı olmayacaktır.Gitar ilanlar için konuşursak bu ''kondisyon'' muhabbeti çoğu zaman satıcının dahi iyi rakama ulaşabilmek adına ortaya salladığı bir durum.(aynı araba ilanlarına benzetebilirsiniz)

Şunu söyleyebilirim ki kesinlikle ve net şekilde standard American strat ile standard Meksika strat arasında her anlamda belirgin farklar mevcuttur.İmkanınız varsa bir amerikan standard alın.

3000 tl Meksika standard'a vermektense 4500 tl'ye amerikan standard bulmaya bakardım.(dönem dönem bu rakama amerikan standard düşüyor sarı siteye,bakmakta fayda var)

Geri