Abartı Ilanlar

Artık reverb de çoğu satıcı paypal gibi kredi kartı ile satış açıyor, offer teklifimi yapıyorum, satıcı teklifi beğenirse gitarı alıyorum. Boşuna böyle çapsızlar ile uğraşmıyorum. Vergiler hariç, free shipping ile 550 dolara usa strat aldım.

Artık reverb de çoğu satıcı paypal gibi kredi kartı ile satış açıyor, offer teklifimi yapıyorum, satıcı teklifi beğenirse gitarı alıyorum. Boşuna böyle çapsızlar ile uğraşmıyorum. Vergiler hariç, free shipping ile 550 dolara usa strat aldım.

Abi senin için öldü diyolardı şarkıların çok güzel

Bak bu enteresanmis...Gule gule kullanin, reverbde 550usd e USA start bulabilmek mumkun mu, cok sasirdim dogrusu...
Tabi ki var, uzun süredir al,sat yapanların dikkatini çekmemek için çok dile getirmedim. Telefona uygulamayı yükle yeni ilanlarda bildirimi aç. Anında satılıyor bide amerika ile aramızda saat farkı olduğu için, uyuşmazlık var. Amerikanlar biz gibi değil, ölü gitara ağacı oturmuş demiyorlar, eksiklerini söyleyip fiyatı düşürüyorlar.

valla abi bizde 1600 dolar asgari ücret alsak bizim insanımızda dürüst olurdu heralde. (he birde normal satış fiyatına satılsa gitarlar)
Hiç alakası yok hocam, Parayla dürüst olunmaz. Bkz: Ekonomi bakanımız :) Kıyaslama yaparken doları,euro yu 5,6 ya çarpıp kıyaslıyorsunuz bu yanlış. Orada ki 1600 doları burada ki 1600tl olarak kıyaslayın o zaman farkını anlarsınız. Bizim ülke de zenginde,fakirde altındakini .....ye çalışıyor. Ben burada ilan açtım gitarımı sattım 2500 liraya, alan eleman teli değiştirip 3500 liraya ilana koyuyor, ondan alan 4500 liraya koyacak blaa blaaa. Aynı şey araba sattım onda da geçerli.

Alım gücü farkı inanılmaz fazla olduğu için, burada biraz değerli olan şeyler satılırken insan "bunu satarsam diğerini almam çok zor olacak" diye düşünüyor. Tabii çakallar da yok değil. Sen %50'sine satıyorsun, adam %70'ine koymuş ve daha fazla yıpranmış, takas teklif ediyor. Benim gitarı/amfiyi de %70 olarak ele alırım diyorsun, cevap bile yok.

Şimdi şöyle bir baktım da, ABD'de bizdeki gibi haftada 6 gün, günde 10 saat çalışan bir asgari ücretli son çıkan fender pro serisinden ayda 2 tane alabilir. Bizde ise asgari ücretli bu gitarı almak için (zuhalde şu an 12.000 lira) 6 ay çalışması lazım. Adam 6 ayda 12 tane alıyor. 12'ye 1 yani.

Hiç alakası yok hocam, Parayla dürüst olunmaz. Bkz: Ekonomi bakanımız :) Kıyaslama yaparken doları,euro yu 5,6 ya çarpıp kıyaslıyorsunuz bu yanlış. Orada ki 1600 doları burada ki 1600tl olarak kıyaslayın o zaman farkını anlarsınız. Bizim ülke de zenginde,fakirde altındakini .....ye çalışıyor. Ben burada ilan açtım gitarımı sattım 2500 liraya, alan eleman teli değiştirip 3500 liraya ilana koyuyor, ondan alan 4500 liraya koyacak blaa blaaa. Aynı şey araba sattım onda da geçerli.

Dostum ben 1600 dolar asgari ücret alsak böyle olmaz derken, 1600 x 5,6 diye hesaplamıyorum, 1600 doları 1600 dolar olarak hesaplıyorum, 1600 dolar asgari ücret alsak 500 dolarlık gitara 500 birim para vereceksin misal. 500 x 6 vermeyeceksin. (ve dükkanların koyduğu saçma komisyonlar çok koymayacak)

Bu 1600 dolar asgari ücret alıyo olsaktaki diğer kastım ; tek maaş ile en kral pc i toplayıp artan paraylada 1 ay geçinebilir biri (aile evinde yaşıyorsa)
Ha aile evinde yaşamıyorsa zaten Burger Kingde çalışmıyodur ve asgari ücret olan 1600 dolardan fazlasını kazanıyodur, daha bir ekonomik özgürlüğü vardır vs.

E hal böyle olunca insanlara ekonomik özgürlükler geliyor, dert tasa bitiyor 1. dünya ülkesi ekonomisi oluyor, hobisi oluyor insanların, çünkü karınları doyuyor, istedikleri şeyleri alabiliyorlar keyifleri yerine geliyor, "et" yiyebiliyorlar beyinleri daha bir verimli çalışıyor vs.

Bir nevi sınıf atlamış olacak insanlar, tabiki kültür seviyeleride artacak temel insani ihtiyaçları rahat karşılandığı ve o ihtiyaçların altında boğulmadıkları için. Bu seviyeler arttığı için bu köylü kurnazlıkları ve çakallıklarda gözle görülür seviyede azalacak, sizin örneğini verdiğiniz Amerikan adamın 500-600 dolara amerikan fender satması eksiğini gidiğini söylemesi gibi. Misal ben 1200 dolarlık bir gitar beğendim, almak için aylarca para biriktirmem lazım makarna yiyip, ama 1600 dolar asgari ücret alsam 1 ayda alırım o gitarı. (üstelik temel ihtiyaçlarımıda karşılıyabilirim et yiyebilirim mesela kalan parayla :) ) Satarkende bin dereden su getirmem, elimdem çıksın diye eksiğini gidiğini söyler düzgün fiyata satarım vs.

evet 1600 dolar asgari ücret alsak bizim insanımızda dürüst olur ve piyasa fiyatları 1600 dolar asgari ücret alınan ülke gibi olur, buna emin olun.

Son düzenleme:
Bu gitar aylardır 1900 tl civarina ilandaydi.Sap baglanti kısmında da bir çatlak var.Yeni sahibi 3750 tl'ye ilana koymuş ve çatlaktan bahsetmemiş bile.Fiyati abarti mi bilmiyorum ancak bence bu hiç hoş bir davranış değil.

Bu gitar aylardır 1900 tl civarina ilandaydi.Sap baglanti kısmında da bir çatlak var.Yeni sahibi 3750 tl'ye ilana koymuş ve çatlaktan bahsetmemiş bile.Fiyati abarti mi bilmiyorum ancak bence bu hiç hoş bir davranış değil.

O gitarı biliyorum. Bu gitar kesin olarak o gitar mı? Ayrıca bu satıcı kişi %99.9 forumdaki meşhur 400'e gitar alıp 3000 liraya satmaya çalışan kişi. İlanlarda kullandığı dil ve ikametgah yakınlığı öyle düşündürüyor insana. Muhtemelen bu hesabı orta sınıf gitarlar için kullanıyor. Çakal. :)

O gitarı biliyorum. Bu gitar kesin olarak o gitar mı? Ayrıca bu satıcı kişi %99.9 forumdaki meşhur 400'e gitar alıp 3000 liraya satmaya çalışan kişi. İlanlarda kullandığı dil ve ikametgah yakınlığı öyle düşündürüyor insana. Muhtemelen bu hesabı orta sınıf gitarlar için kullanıyor. Çakal. :)
Evet o gitar, gövdenin üstündeki vuruk ve Emg yazılarının silinmiş olmasından tanıdım.Ben de aynı kişi oldugundan şüphelendim dediginiz gibi, ama bilgileri farklı oldugu için emin olamadim :)

Evet o gitar, gövdenin üstündeki vuruk ve Emg yazılarının silinmiş olmasından tanıdım.Ben de aynı kişi oldugundan şüphelendim dediginiz gibi, ama bilgileri farklı oldugu için emin olamadim :)
Doğru, o vuruğu hatırladım şimdi. Muhtemelen o kişi ve yapacak bir şey yok. Zaten bu gitarı ancak şu iki şekilde satabilir;
1)Almaya gelen kişi gitara yeni başlayan biriyse o çatlaklar her gitarda olur deyip elindeki bolt-on çatlaklı bir amerikan fenderi gösterip kafalamaya çalışmak (bak fender, bak amerikan diye)
2)İnternetten satıp etliye sütlüye karışmamak

Bu satici %99.9 degil %100 forumdaki meshur 400'e gitar alip 3000 liraya satmaya calisan kisi. Chet "Anatolia" Atkins yani. :)

Eyalet vergisi odenmemis olmali, gumruk vergisi %19 olsa, kargo da 150-200USD olsa, yaklasik 800-900 USD olsa gerek...
Free shipping yani kargo ödemedim, sadece ürünü teslim eden PTT kargoya %20 vergi borcunu ödedim. Şimdi tekrar tekrar dillendirmek istemiyorum,olayı fırsata çevirenler var. Daha yazıyı okurken getirtsek, burada kaça satarız diyenler var aramızda. Mesela forumdan ''Anatolia'' kardeşimiz o kadar fırsatçılık yapıyor, doyamıyor gitarlara yıllardır ilanlarına bakarım hep aynı halı, adam açgözlülükten ayağının altına halı alamadı, onuda ihtiyaç sahibi öğrencilerden kelepire kopartmıştır. Böyleleri gitar çalmayı bilmiyor ya, en büyük motivasyonum budur :)

Geri