Abartı Ilanlar

Fiyati abarti mi bilmiyorum ama bu gitar ilan basliginda "Fender American Deluxe Stratocaster Special Edition Flame Maple" olarak sunulmus. Ama ilan basliginda belirtildigi gibi Fender American Deluxe strat degil; (ilanin icindeki Fender Musteri Hizmetleri bilgilerinden goruldugu gibi) Fender Special Run (FSR) American Series bir gitar (American Standard serisinin bir evvelki verziyonu).

Fiyati abarti mi bilmiyorum ama bu gitar ilan basliginda "Fender American Deluxe Stratocaster Special Edition Flame Maple" olarak sunulmus. Ama ilan basliginda belirtildigi gibi Fender American Deluxe strat degil; (ilanin icindeki Fender Musteri Hizmetleri bilgilerinden goruldugu gibi) Fender Special Run (FSR) American Series bir gitar (American Standard serisinin bir evvelki verziyonu).

Çok merak ediyorum bu gitarları alan kişileri. Adamın başlığı ile içeriği bile tutmuyor. ilginç.

İlan metninde gitarın orijinal CS Texas Specials manyetikleri olduğunu söylüyor ancak aşağıdaki içerik açıklamasında standart single coil manyetik olduğu yazıyor. Oradaki ''deluxe'' lafını gitarın fiyatını deluxe stratlar arasında makul fiyatlı göstermek için yazdığı besbelli. Bu tür ticari yalanlar hoş değil gerçekten.

Bir de şu ilan var ki;

Bu gitarın studio değil daha düşük model olan LPJ modeli olduğuna oldukça eminim.

İlan metninde gitarın orijinal CS Texas Specials manyetikleri olduğunu söylüyor ancak aşağıdaki içerik açıklamasında standart single coil manyetik olduğu yazıyor. Oradaki ''deluxe'' lafını gitarın fiyatını deluxe stratlar arasında makul fiyatlı göstermek için yazdığı besbelli. Bu tür ticari yalanlar hoş değil gerçekten.

Aynen bu da ilandaki baska bir tutarsizlik...

Bir de şu ilan var ki;

Bu gitarın studio değil daha düşük model olan LPJ modeli olduğuna oldukça eminim.

Bunun gibi baska vukuatlari da var bu saticinin; forumda eski olanlar hatirlayacaktir. Benim hatirladigim bir olaydan Vetr de burada bahsetmis:

Bahsedildigi gibi bu forumun Alis Satis bolumunde Gibson Custom Shop uretimi olmayan (Gibson USA cikisli) bir Gibson Les Paul Custom gitari (hatirladigim kadariyla gitar 1997 model Wine Red renkti) Gibson Custom Shop olarak ilan acmisti ayni satici ve ilanin altinda baska arkadaslarin gitarin seri numarasi ile Gibson Musteri Hizmetleri'ne attiklari email'e gelen cevaplarda gitarin Gibson USA cikisli oldugu belirtildigini paylastiklari halde ilanini duzeltmemisti.

Yani benim soyleyecegim bu satici ile alis veris yaparken dikkatli olmakta ya da tamamen uzak durmakta fayda var.

Benim asıl merak ettiğim bu tarz yalan dolan ve çakallıkla dolu geçmişi olan biri hala nasıl forumda tutuluyor? Foruma bir katkısı da yok, sadece satış yapıyor forumda.

Açıkçası satıcı kişi ve fiyat politikası ile ilgilenmiyorum ben, bana göre fahiş fiyatlar istediğinden hiç bakmıyorum bile ilanlarına. O fiyatlara gitar alacak nadir kişiler de zaten enikonu araştırır, ama dediğin gibi ürün açıklaması doğru olmalı etik açıdan.

Aynen bu da ilandaki baska bir tutarsizlik...

Bunun gibi baska vukuatlari da var bu saticinin; forumda eski olanlar hatirlayacaktir. Benim hatirladigim bir olaydan Vetr de burada bahsetmis:

Bahsedildigi gibi bu forumun Alis Satis bolumunde Gibson Custom Shop uretimi olmayan (Gibson USA cikisli) bir Gibson Les Paul Custom gitari (hatirladigim kadariyla gitar 1997 model Wine Red renkti) Gibson Custom Shop olarak ilan acmisti ayni satici ve ilanin altinda baska arkadaslarin gitarin seri numarasi ile Gibson Musteri Hizmetleri'ne attiklari email'e gelen cevaplarda gitarin Gibson USA cikisli oldugu belirtildigini paylastiklari halde ilanini duzeltmemisti.

Yani benim soyleyecegim bu satici ile alis veris yaparken dikkatli olmakta ya da tamamen uzak durmakta fayda var.
Anlamıyor hocam anlamıyor. Kaç kere yokladım ben onu, mesajlarda saçmaladığını gördüm. İstediği kadar zorlasın, sonra memlekette müzik piyasası ölüymüş ya deyip alüminyum doğramacı olur. Aziz Nesin %60' ı kastederken, bizim rock kesim de var bunun içinde :) Ne yazık ki aramızda araştırmayan, satıcının sözlerine kanan ve zaten gitar çalmayı bilmeyen kişiler ''kişiler'' derken genç arkadaşları kastetmiyorum, zat-ı ali, orta yaşlı bir takım ne yazık ki yurtdışı üniversiteler de Master of Laws yapmış, Suhr daha iyimiş 2000 dolar daha katayım Suhr alayım diyen tipler, Emin olun custom shop sanıp alıyor, böyle oltalara geliyorlar. Sahibinden üzerinden 2500 liraya JCM2000 görüp tokatlananlar var, (Muharrem Başkan kazandı sanıyorlar galiba) Birisi hatta bu forumda koleksiyonluk strat arıyorum limit 15.000tl demiş, Vericem eline meksika stratı, Stevie Ray Vaughan bile Squier çalıyor, bu meksika lar çok iyi deyip ''GEÇİRMESİNİ'' bilirim ama memleketin %40'ı bizim kitle dürüstlükten kaybediyor işte :)

Güzel pedal ama sıfırı yurtdışından daha ucuza gelir...

Bu kişi bana bir pedal takas teklifinde bulunmuştu. Bendeki pedal sıfırı daha pahalıydı. Buna rağmen üzerine ilave bir pedal daha vermemi istiyordu...

Bu piyasaya ne olmuş anlam veremiyorum. Herkes sıfırının maksimum yüzde 5 - 10 arası indirerek satıyor. Sıfırını söylediğimde birde anama sövmedikleri kalıyor anlam veremiyorum. Sahibinden de 100 ilanın 85 ı bu ilanları kaplıyor artık.

@fjc @justaperfectday @RoryGallagher
Üstte bahsettiğimiz kişi size de mesaj attı mı bilmiyorum ama benim yazdığım yalancılık, çakallık kelimelerine takılmış. İspat etmemi istedi. Tüm ilanlara bakamadım, sadece üstteki ilanlara baktım. Fender ilanı puf olmuş, Gibson ilanına tıklayınca da başka bir gitar çıkıyor. :) Şu an müsait değilim, akşam detaylı bakarım konuya.

Geri