Abartı Ilanlar

Bu gitar üç gün önce 550 lira sahibinden'de ilandaydı. Arkadaş almış daha doğru dürüst çalmadan 3 katı fiyatına ilana koymuş. Sapta tamir edilmiş bir kırık var ayrıca. Geçenlerde 100 liraya satılan sapı kırık bir Washburn gitara da uyanığın biri Ibanez sap takıp 1500 liraya kakalamaya çalışıyor millete. Müziğin bu şekilde ticaretinin yapılması çok çirkin bir şey bence. İhtiyacım olan durumlarda ucuza sattığım ekipmanlarımı defalarca üzerinden hafta geçmeden ilanda gördüm. Ya da ilan koyduğunuzda adamın sorduğu sorulardan sizden aldığını hemen satmaya çalışacağını anlıyorsunuz. Bu tarz işler yapan arkadaşları mimleyip bir şey alıp satmamak lazım aslında.

Tamam stokta kalmamış olabilir ama bu pedala istenen bu fiyat çok fazla bence Bu kafa ne kafası acaba. Kendi pedalı gayet yıpranmış halde. Ben bu adamın fiyata bakmadan bu ilanı açtığını düşünmüyorum, çünkü güncel kura göre fiyat yazmış. Düpedüz bilmeyen birini kandırmak amaç. Türkiye'de niyet de cezalandırılmalı bence.

Birkaç gün önce malum ilana yazdığım yorumu alıntılayayım. Daha önceden de dediğim gibi arkadaş ya trol ya da sorunları olan biri. Bence trol, varsa Antalyalı gidip bi görürse güzel olur. :)

Adamların onay sistemi tamamen otomatik. Hadi onaylanan şeyleri geçtim, çok fazla ilan var takibi zor olur ama onaylanmayan ilanlarda da insan takibi yok. GET'ten ve reklamlardan para geldiği sürece malum, yaşadığımız coğrafyada başka bir şeye bakılacağını düşünmemek lazım.
2016 yılında ofislerini ve çalışma tarzlarını görmüştüm sahibindenin. Hakikaten ilanları aşırı hızlı bir şekilde mouse ile yazıları seçip onaylıyorlardı. Sanırım seçilen metinde küfür kelimelerini filtreleyen bir yazılım kullanıyorlar. Başlığa ibanez yazıp markaya yanlışlıkla başka bir marka seçtiğimde ilan hiç yayına alınmadan iptal edilmişti 2019da. Bu tarz durumlarda şikayet edip ilanı kaldırtmak gerekiyor sahibindene. Bu ilan kaldırılsa da burada yaşayacak zaten :D

Bir sürü iyi yazılımcı var ama belli ki üç beş liranın hesabını yapıyorlar ve düzgün tasarım yaptırmıyorlar. Zuhal mesela, bir fiyat filtresi var ki komedi. Bir tane çubuk koymuşlar, üst fiyat 1.000.000 liradan başlıyor, 10.000 seviyesine çekmek için saçma şeyler yaşıyorsun. :D
Zuhal'ın sitesi hayatımda gördüğüm en kötü site.
Mesela gitarlardan Ibanez seç, sonra stokta olanları işaretle .... tek bir, rakamla "1" gitar çıkıyor karşına. Onlarca mağazada, raflarda duran yüzlerce gitar plastik vitrin maketi sanırım çünkü siteye göre Zuhal tek bir adet gitar satıyor.
Şimdi baktım düzelmiş sanırım, 23 adet gösteriyor.... :) .... tek mağazanın tek duvarında daha çok stok taşıyan Zuhal'de 23 gitar... peki.

Mesela gitarlardan Ibanez seç, sonra stokta olanları işaretle .... tek bir, rakamla "1" gitar çıkıyor karşına. Onlarca mağazada, raflarda duran yüzlerce gitar plastik vitrin maketi sanırım çünkü siteye göre Zuhal tek bir adet gitar satıyor.
Şimdi baktım düzelmiş sanırım, 23 adet gösteriyor.... :) .... tek mağazanın tek duvarında daha çok stok taşıyan Zuhal'de 23 gitar... peki.
Zuhal'de işler hep telefonla. İletişime geçiniz yazdıkları ürünlerin çoğu var ama ya bir mağazada tek kalmış ya ufak kusuru mevcut vs. Telefonla arayınca indirim de yapıyorlar. Ben epey alışveriş yaptım o şekilde.

Onu geçen ben de fark ettim. Sayfaya ulaştığın güzergaha göre değişiyor sonuç. Genel gitarlar kısmından filtre ile marka seçince başka sonuç çıkıyor, Google aramasından gelince başka çıkıyor. Eminim daha farklı bir yolla gelsek daha başka sonuçlar çıkacak. :D

Sevgili Ketamin'i yılın protest üyesi seçiyorum. Ketamin gibi 5 tane daha üye çıkarsa müzik marketlerimiz doğrudan alman disiplinine geçer. Şahsen kendisinin hassasiyet seviyesine ulaşabilmem mümkün değil ama parti kursa oy veririm. (Valla ciddi yazdım bu göncerinin tamamını ironi yok)

Sevgili Ketamin'i yılın protest üyesi seçiyorum. Ketamin gibi 5 tane daha üye çıkarsa müzik marketlerimiz doğrudan alman disiplinine geçer. Şahsen kendisinin hassasiyet seviyesine ulaşabilmem mümkün değil ama parti kursa oy veririm. (Valla ciddi yazdım bu göncerinin tamamını ironi yok)
Ülkenin yönetimi o kadar kötü ki, birkaç müzik market eleştirisi ile aday olunabiliyor. :)

Bence fiyatı abartı.
Reverb'de şu paralara satılmış: Reverb
Bende de tr'de bulunmayan ender bir gitar var, reverb fiyatları da aynı bunun gibi 300-350 dolar civarı. Modifiyesiz tertemiz halini 3500'den ilana koymuştum. Karlaştırma için söylüyorum, satılık değil zaten şuanda o gitarım.

Japon veya Amerikan sıçsa altından değerli sayılacak ülkede böyle fiyatlar isteniyor maalesef. 1000 dolara Japonya üretimi, 2000 dolara G.Kore üretimi gitarlar var. 20 sene sonra bu ülkede Japonya üretimi olan gitarı G.Kore üretimi olandan 2 kat pahalıya ilana koyabilirsin, çoğu kişi de bunu normal karşılar. :)

Screenshot_2020-10-20-00-43-14-303_com.sahibinden.jpgScreenshot_2020-10-20-00-43-17-046_com.sahibinden.jpg

Arkadaşlar ya bu adam bizi kafaya alıyor yada adam tamamen ciddi 😁 cevap yazamadim..

Bence fiyatı abartı.
Reverb'de şu paralara satılmış: Reverb
Bende de tr'de bulunmayan ender bir gitar var, reverb fiyatları da aynı bunun gibi 300-350 dolar civarı. Modifiyesiz tertemiz halini 3500'den ilana koymuştum. Karlaştırma için söylüyorum, satılık değil zaten şuanda o gitarım.
Reverb linki boş gözükyor en azından ben tıkladığımda.

Geri