Abartı Ilanlar

Ibanez RGAT62-SBF RGA Shaphir Blue Flat Elektro Gitar - 7000 TL - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 882172346
Bir önceki Zuhal indiriminden 3k'ya çekti bu gitarı. Teşhir ürünü ya da elde 10 yıldır bekleyen gitarlardan biri olabilir. İlan yenileye yenileye satmaya çalışıyor. sksen 7k edecek bir gitar değil. 6-7K arasına Ibanez arıyorsanız RG421HP öneririm, bu paraya fırınlanmış akçaağaç saplı bir gitarınız olur hiç değilse. Ek switchi falan da var. Neck thru Ibanez diye atlamayın, ortalık aylardır ilanlarda sürünen rgt42 dolu. Akıllı adam 2k'ya çeker bu neck thru ibanezlerden birini.

Son düzenleme:
Hani belki anadolunun ücra köşesinde, deneyerek alma şansı olmayanları anlarım da, büyükşehirde olup deneme fırsatı olan biri bu paralara kesinlikle şu eski rga42'leri almamalı. Çok sağlam bir indirim-pazarlık yapılırsa hani belki o da temiz diye:
Ibanez RGA42T - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 881866379
Satılık - Ibanez RGA42T rock/metal canavarı hiç kullanılmamış | turkrock.com

Yeni versiyonu daha oturaklı/genel geçer pasif manyetiklere, daha güzel görünüme, daha stabil bir işçiliğe ve 5 yollu switche sahip. Eskisinin tek olumlu yanı aktif/pasif EQ switchi, o da iyi bir amfiyle ya da eq ile gereksiz duruma düşüyor zaten derdi ton olanın. Edge 3 konusuna zaten hiç girmiyorum, sabitlenmeden kullanılabilecek bir köprü değil pek. Sabit köprü olsun direk daha mantıklı.
Zuhal Müzik (zuhalmuzik.com)

Ibanez RGAT62-SBF RGA Shaphir Blue Flat Elektro Gitar - 7000 TL - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 882172346
Bir önceki Zuhal indiriminden 3k'ya çekti bu gitarı. Teşhir ürünü ya da elde 10 yıldır bekleyen gitarlardan biri olabilir. İlan yenileye yenileye satmaya çalışıyor. sksen 7k edecek bir gitar değil. 6-7K arasına Ibanez arıyorsanız RG421HP öneririm, bu paraya fırınlanmış akçaağaç saplı bir gitarınız olur hiç değilse. Ek switchi falan da var. Neck thru Ibanez diye atlamayın, ortalık aylardır ilanlarda sürünen rgt42 dolu. Akıllı adam 2k'ya çeker bu neck thru ibanezlerden birini.

Bu satıcı genel olarak abartı fiyatlar koyuyor. Gitarla ilgili özel bir durum değil yani

Bu satıcı genel olarak abartı fiyatlar koyuyor. Gitarla ilgili özel bir durum değil yani
Bunu da hiç anlamam. Ne demek yahu “bu satıcı genelde abartı fiyatlar koyuyor” demek? Adam belli ki mağaza işletiyor. Belki yanlış zamanda stok yaptı indiremiyor fiyatı yada nakliyesi vergisi mağaza kirası derken onu kurtaran rakam bu rakam blabla uzar gider. Dolandırıcılık olmadığı sürece insanları firmaları bu şekilde ifşa etmek nedir? Elin amerikalısı Yada avrupalısı ortalama amerikan malı bir gitarı bir aylık maaşı İle alabiliyor sen ise 1,5-2 sene hiç yemeden çalışmak zorunda kalıyorsun ve buna ses çıkarmayıp kalkmış burada kişileri kurumları ifşa edip forumda itibarmı kazanmaya calısıyorsunuz anlamadım ki?. Ya bırakın bunları hiç biriniz samimi değilisiniz

“Bu satıcı genelde abartı fiyatlar koyuyor” demek, satıcının piyasaya kıyasla üst fiyatlardan satış yaptığı anlamına gelir. Ortada ne bir ifşa var ne itibar kazanma çabası. Gidip sermayesini daha sirkülasyonu yüksek ürünlere yatırsaymış mesela eğer ticari kararlarından mutsuz, kaybeden konumunda ise. Sanki ömrü boyunca hiç *Oradan alma burada daha ucuz, oraya gitme orası kazıkçı* temalı diyaloglara girmemiş insanlar. Network'ün, Harvey Nichols'ün , Beymen'in de sebepleri vardır -muhtemelen daha gerçekçi ve kapital dünyanın kurallarına uygun cinsten- ama bu fiyatlarının abartı olduğu gerçeğini değiştirmez. Ama kimse kimsenin elini tutmuyor, sadece bilmeyen adama *abi bir etrafa da bak* temalı uyarıda bulunmuş arkadaş.

Mesela ben satıcıyı bilmiyordum. Hür irademle potansiyel bir tüketici olarak girdim baktım. Neredeyse DOS dönemine denk teknolojili Digitech RP70'i 1200 Tl'ye satıyormuş. Hakkında bir fikir oluştu zihnimde tüketici olarak. Üstüne hiç biriniz samimi değilsiniz diye Çalışkan Ahmet tiradı atan birisini gördüm. Tanımıyordum. Girdim baktım. Başka bir başlıkta

gördüm. Onun hakkında bir fikir de oluştu zihnimde forum kullanıcısı olarak.

Özetlersek; oyna, devam. #GereksizDuyarlardaBugün

Zuhalde 3kya düşmüştü gitar, takip ediyordum. Adam o gitarın zuhal indirimindeki stoğu bittiği günün akşamı bu gitarın ilk ilanını açtı. O zaman da aynı fiyata koydu diye hatırlıyorum. Bence burada doğru olmayan birşeyler var. Aynı gitarın bir önceki ilanını da aynı şekilde bu konuya ssli olarak atmıştım, 10-20 sayfa geri gidilirse ya da aratılırsa konuda bulunur.

Bunu da hiç anlamam. Ne demek yahu “bu satıcı genelde abartı fiyatlar koyuyor” demek? Adam belli ki mağaza işletiyor. Belki yanlış zamanda stok yaptı indiremiyor fiyatı yada nakliyesi vergisi mağaza kirası derken onu kurtaran rakam bu rakam blabla uzar gider. Dolandırıcılık olmadığı sürece insanları firmaları bu şekilde ifşa etmek nedir? Elin amerikalısı Yada avrupalısı ortalama amerikan malı bir gitarı bir aylık maaşı İle alabiliyor sen ise 1,5-2 sene hiç yemeden çalışmak zorunda kalıyorsun ve buna ses çıkarmayıp kalkmış burada kişileri kurumları ifşa edip forumda itibarmı kazanmaya calısıyorsunuz anlamadım ki?. Ya bırakın bunları hiç biriniz samimi değilisiniz
''O dükkan çok pahalı satıyor'' demenin nesi yanlış ki? Biz pazarcı esnafı değil tüketici grubuyuz burada. Elbette birbirimizi kollayacağız. Al-satçılar ve dükkan sahipleri için başka gruplar vardır illaki. Siz belki bilmiyorsunuz ancak Marmaris'li Mehmet Bey epey meşhurdur buralarda yıllardır fahiş fiyatlı sıfır ürün sattığı için. Sattığı ürünler zaten Dore ve Zuhal'de satılan ürünler ve mesela zamanında sıfırı 800 TL olan SX gitarı 1500 - 1700 civarı ilana koyduğu çok olmuştur. Daha önce de ''Marmaris artık nasıl yokluk yeriyse...'' diye takıldık biz. Bir de naçizane tavsiyem, daha az saldırgan ve nazik bir üslup kullanmanız. Burada siz begenin ya da begenmeyin, güzel ve kardeşçe bir samimiyet ortamı var. Ortamı geren yazılara hiç gerek yok.

Burada birkaç kelimemden çıkarılması gereken anlamı çıkarıp size cevabı 'abilerim' vermişler zaten. Bana pek bir şey demek düşmez. Fakat satıcı hakkında gram bilginiz yok ve dediğimde sert veya başka bir satıcıya yöneltici ifade bulunmadan bunu yazmanız çok ama çok saçma. Milattan önce kalma prosesörü 1200e koyan ve burda eklemeye kalksak dolup taşacak, piyasanın çok üstünde fiyatlarda ilanları olan birisi için 'Bu satıcı genel olarak abartı fiyatlar koyuyor. Gitarla ilgili özel bir durum değil yani' dedim. Ben 3-3.5 senedir takip ediyorum kendisini. Siz sadece bu ilana bakarak mı stok, mağaza dükkan kirası vs yorumunu yaptınız? Yani yorumum o kadar kısa ki her cümlenizde 1-2 gömlek daha tepeye çıkmışsınız inanılmaz. Gerçekten inanılmaz.. Ben sanki avrupalıyım veya amerikalıyım da her ay amerikan çekiyorum stüdyoma. İtibar, yapılan satışlar tanışılan kişiler ve yapılan işlerle kazanılır. Bunun da çok iyi farkındayım. Samimiyetimi sorgulayacak kadar da bir bilginiz olduğunu düşünmüyorum.
Her neyse ne yazdığımı konuyu gerçekten takip edenler anlamış zaten.

''O dükkan çok pahalı satıyor'' demenin nesi yanlış ki? Biz pazarcı esnafı değil tüketici grubuyuz burada. Elbette birbirimizi kollayacağız. Al-satçılar ve dükkan sahipleri için başka gruplar vardır illaki. Siz belki bilmiyorsunuz ancak Marmaris'li Mehmet Bey epey meşhurdur buralarda yıllardır fahiş fiyatlı sıfır ürün sattığı için. Sattığı ürünler zaten Dore ve Zuhal'de satılan ürünler ve mesela zamanında sıfırı 800 TL olan SX gitarı 1500 - 1700 civarı ilana koyduğu çok olmuştur. Daha önce de ''Marmaris artık nasıl yokluk yeriyse...'' diye takıldık biz. Bir de naçizane tavsiyem, daha az saldırgan ve nazik bir üslup kullanmanız. Burada siz begenin ya da begenmeyin, güzel ve kardeşçe bir samimiyet ortamı var. Ortamı geren yazılara hiç gerek yok.
Bakın adamı kurumu zerre tanımam. Ama bu forum da linç atma olayı hadsizlik seviyesine kadar ulaştı. Dedikodu misali ağzı olan konuşur olmuş, eski mesajlarına bakıyorsn adamın kelepir, abartı, yaran ilanlardan baska yazısı yok. Sürekli atarlar giderler.... Misyon edinmiş kendine. Ve sürekli birileri ile dalga geçilme seviyesine kadar iniliyor. Açın tekrar bakın hep aynı insanlar. Bu gerçekten sizleride sıkmadı mı? Bence Sizlerin yapması gereken bunları ifşalamak değil dostum. Madem doğru ve dürüst insanlarsınız, kişiye kuruma mesaj atarsınız bakın burada bir yanlış var deyip düzenlemesini talep edersiniz. Yukarıda arkadaşın paylaştığı linkteki gitarın sıfırı reverb de 1000 küsür dolara gördüm mesela. Zuhalin sitesine baktım stokta yok diye 5000 küsür yazılmış. Şimdi neye göre pahalı olduğu konusunda elimizde kurumu kötülemeye değer hangi veri var? Biride yazmış zuhalde 3000 e düştü diğerİ Rp70 ilanını yazmış. rp70 ilanında 2 tane rp70 Bir tane de powersupply var. Mesela oradaki fiyatı Mesaj atıp sorgulamak yerine neden aklımıza hemen onu ifşalamak, kötü, ka ka demek geliyor. Belki de 3 ürünün fiyatıdır. Belki fiyat yanlış yazılmıştır. Ya kıvılcım müziğin sx için yazdığı (7000 küsü tl idi sanırım) rakamı bile yanlışlığı düzeltmeyi seçmek yerine konu malzemesi yaptınız. Üstüne alaylar dalgalar geçtiniz. Samimiyetsiniz derken tam olarak da bunu söylüyorum sayın bağzı arkadaşlar.

Bakın adamı kurumu zerre tanımam. Ama bu forum da linç atma olayı hadsizlik seviyesine kadar ulaştı. Dedikodu misali ağzı olan konuşur olmuş, eski mesajlarına bakıyorsn adamın kelepir, abartı, yaran ilanlardan baska yazısı yok. Sürekli atarlar giderler.... Misyon edinmiş kendine. Ve sürekli birileri ile dalga geçilme seviyesine kadar iniliyor. Açın tekrar bakın hep aynı insanlar. Bu gerçekten sizleride sıkmadı mı? Bence Sizlerin yapması gereken bunları ifşalamak değil dostum. Madem doğru ve dürüst insanlarsınız, kişiye kuruma mesaj atarsınız bakın burada bir yanlış var deyip düzenlemesini talep edersiniz. Yukarıda arkadaşın paylaştığı linkteki gitarın sıfırı reverb de 1000 küsür dolara gördüm mesela. Zuhalin sitesine baktım stokta yok diye 5000 küsür yazılmış. Şimdi neye göre pahalı olduğu konusunda elimizde kurumu kötülemeye değer hangi veri var? Biride yazmış zuhalde 3000 e düştü diğerİ Rp70 ilanını yazmış. rp70 ilanında 2 tane rp70 Bir tane de powersupply var. Mesela oradaki fiyatı Mesaj atıp sorgulamak yerine neden aklımıza hemen onu ifşalamak, kötü, ka ka demek geliyor. Belki de 3 ürünün fiyatıdır. Belki fiyat yanlış yazılmıştır. Ya kıvılcım müziğin sx için yazdığı (7000 küsü tl idi sanırım) rakamı bile yanlışlığı düzeltmeyi seçmek yerine konu malzemesi yaptınız. Üstüne alaylar dalgalar geçtiniz. Samimiyetsiniz derken tam olarak da bunu söylüyorum sayın bağzı arkadaşlar.

Çok dağınık yazdım ama yazayım mı daha ?
Burda kimseyle dalga geçmiyoruz kimseyi itibarsızlaştırmıyoruz. Sadece kendi ilgilenebileceğim ürünlerden birkaçı bunlar. Davulundan ses kartına mikserine kadar bi ton ürün var ve fiyatlarını bilmiyorum yada hakim değilim.
Bu forumda zaman zaman insanların duyar kasacakları tutuyor. Ve battıkça batıyorlar her laflarında. Ay başınız mı geliyor ne oluyor anlamıyorum.
Bize desteksiz sıkacağına git ilanlarına bir bak. Ona buna laf atıyorsun anca.
Abartı ilanlar başlığı burası. ABARTI. Bu abartı ilan mı? Oylarsak bir tek sen oy atmazsın. O yüzden atılmış. Belki şurda o gitarı vs almak isteyen birinin 500 lirasını ceplenilmekten kurtarırız. Gayemiz bu.

Valla bildiğim gitarlar ve amfilerin piyasada olağan dışı fiyatlı ilanını görürsem gerekli konuya direk yapıştırırım.(artık kelepir ilanlara atmıyorum troller çekiyor diye)
Uçuk ilanlar olması o gitarın piyasasını uçurmaz:

Yukarıda arkadaşın paylaştığı linkteki gitarın sıfırı reverb de 1000 küsür dolara gördüm mesela
Altta 599.99 Dolares'e 2 tane sıfırı var bak görüyon mu ? Bu da 4.714,08 Türk Lirası ediyor. Reverb'ü bazalmak her ne kadar çoğu zaman saçmalık olsa da bu adam bu gitarı burada 7000 Türk Lirası'na satmaya çalışıyor. Kendi dediklerin bile benim dediğime çıkıyor ama ya art niyetlisin ya o dükkanın sahibi sensin ya da çeşitli sıkıntılar var gibi geliyor bana. 599.99 Dolareslik ilan dururken gidip de 1000+ Dolareslik ilana bakan da ne bileyim...

Ibanez RGAT62-SBF RGA Standard Series HH Archtop Sapphire Blue Flat | Reverb

Zuhalin sitesine baktım stokta yok diye 5000 küsür yazılmış
İnanmıyorum bu gitarın 3k'ya düştüğüne de gönlümü ye. Varsa elimde ss bulur atarım. Stokta yok diye fiyatlar değişmiyor bu arada. O gitarın en son satıldığı indirimle birlikte güncel kurdan fiyatı "5000 küsür" olmuş işte. 5000 < 7000 olduğundan dolayı yine ggwp.

Ya kıvılcım müziğin sx için yazdığı (7000 küsü tl idi sanırım) rakamı bile yanlışlığı düzeltmeyi seçmek yerine konu malzemesi yaptınız. Üstüne alaylar dalgalar geçtiniz. Samimiyetsiniz derken tam olarak da bunu söylüyorum sayın bağzı arkadaşlar.
Yok aslında 3 tane miydi, yanlış mı tuşlanmıştı, akşam yiyeceği yemeği düşünürken aklı mı karışmıştı gibi sorularla da her kusuru tek tek tüketici mi iyimserlikle görmezden gelmeye çalışacak? Herkes işini iyi yaptığı ölçüde kazanıyor/kazanmalı. Bunun dışında kalabilecek olaylar konusunda da zaten gereği yapılır.
Ama bırakın artık şu yüzünüze tükürürdüm ama siz ondan da anlamazsınız temalı samimiyet değerlendirmelerini. Klavyenizin arkasında oturarak, yine klavyesinin arkasında oturan birisi ile aranızdaki birkaç entry, ilan vb ile o kişiye - hatta bütün bir topluluğa - böyle bir ithamda bulunmak samimiyetsizlikten de öte hadsizlik bence.

Kendi adıma olmayayım efendim, sizin gözünüzde, kıstasınızda samimi olmayayım ben. Ben yine çok rahat ve keyifli bir şekilde uyurum bu gece. Çünkü biliyorum ki hayatım, eylemlerim buradan, burada yaptıklarımdan ibaret değil. Hepsini de buraya yansıtma, kendi kişiliğimi burada tam anlamıyla sergileme, yansıtma, ifade etme ihtiyacı duymuyorum. Mesela geçtiğimiz gün herkesin dev eğlendiği (ben dahil) buttpluglı Senkop ilanlarına dair şunu bırakayım da, o zaman pahalı satıyor diye celallenip samimiyetsiz diye yaftaladığınız insanların aslında çok da düşündüğünüz gibi olmadığını görürsünüz belki. Ardından da kendi kalibrenizle yüzleşmenizi sağlar umarım.
Ekran Resmi 2020-12-01 13.32.21.jpg

rp70 ilanında 2 tane rp70 Bir tane de powersupply var. Mesela oradaki fiyatı Mesaj atıp sorgulamak yerine neden aklımıza hemen onu ifşalamak, kötü, ka ka demek geliyor.

3 saattir görüldüde bekleyen mesajımı da buraya koyar, yukarıdaki zarif kartanesinin *keşke yapsanız* dediğini yaptığımızda her zaman yaşanan şeylerin yine yaşandığını bir kere daha göstererek konuyu kendi adıma kapatırım. Abartı ilan aramaya, kazıkçı dükkan tespit etmeye devam.

Ekran Resmi 2020-12-01 16.23.21.jpg

"Abartı" kelimesinin anlanamayacak bir kelime olduğunu düşünmüyodum ta ki şu ana kadar. Bu başlık altında 5e satılan ilanlardaki ürünleri 3e hatta 2ye bulabileceğimize dair bilgi paylaşımı ve fikir sahibi oluyoruz. Kusura bakma da adamın durumu beni ilgilendirmez sonuçta ben onun vasisi değilim ve benim durumum da onu ilgilendirmez ben sadece en uygun fiyata en iyi ürünü almaya çalışırım ki burdakilerin çoğunun da yapmaya çalıştığı bu. Bi ürünü fahiş fiyata alacakken burada gördüğü bir mesaj sayesinde aynı ürünü daha uygun fiyattan aramaya başlayabilir ve yardım isteyebilir. Ve ederi 3 olan bi ürünü 5e satmak dolandırıcılıktır. Ayrıca burası ülkenin ekonomisini konuşmak için uygun yer de değil, biz burada kendi aramızda bi haberleşme, yardımlaşma yapıyoruz rica ediyorum destek olmuyorsan köstek de olma son olarak samimi olmak zorunda da değiliz ama saygılı olmak zorundayız. İyi forumlar.

Geri