Abartı Ilanlar

Bu bir tapaj hatası tahminen🤔

İlan düzeltilirse diye yazıyorum, 140 bin tl diyor. Aklıma geldi bir ibanez gitar vardı 200 binlere, o satıldı mı acep?
7 telli İbanez Prestige RG 1527 Modified - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 840318331 :D

Offsetlerde sound olarak kesinlikle Framus oneririm.

Framus Junior de Luxe FS-72 1972 W.Germany .Takas olabilir. - En Uygun Framus Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 819591493

Bir tane bin kusur liraya vardi Ankara'da haftalarca satilmadi, hayret etmistim.hatta kelepir ilanlarda paylasayim dedim ama sonra vazgectim belki ben alirim diye 😁

Bu bir tapaj hatası tahminen🤔

İlan düzeltilirse diye yazıyorum, 140 bin tl diyor. Aklıma geldi bir ibanez gitar vardı 200 binlere, o satıldı mı acep?
ben gördüğümde fiyatı 16 bindi. 14'e düşürürken hatalı girmiş herhalde. 400 küsür dolarlık bir gitar için her türlü uçuk fiyat.

Malesef bu tarz alsatçı insanlar yüzünden, keyif için, müzik için birşeyler yapmak isteyen insanların hevesi çok defa kursağında kalıyor. Ben de bir örnek paylaşayım, bu gitar 1.5 ay önce 2000 tl'den satıştaydı Ankara'da. Ederi de en fazla 2500 - 3000 en iyi gününde. İzmir'e gitti bu fiyata *meraklısına saplanmayı* bekliyor haftalardır.

Gerçi bunlar en azından yaptıkları işi kısmen ticaret olarak görüp devam ediyorlar hayatlarına. Geçtiğimiz günlerde bayağı nadir bir gitarı komik bir fiyata alıp, onlara 5 katı fiyattan iteleme fırsatı vermediğim için eşime dostuma bile lafını yapan yüzsüz kesimi de var bu güruhun; umarım öyle tiplerle canınız sıkılmadan sevdiğiniz bir gitar bulur alırsınız diyeyim.
2k'dan ilanını görmemişim. Manyetiği yamuk olmasa direk çekeceğim bir gitar olurdu 2k'ya ama o bence ederini düşürüyor. Düz manyetikli hss olanı 4k civarından 2 ay bekledi sonra da satıldı sanırım, ilanı yok şuan. Onu da almayı düşünmüştüm. Nokta inlayli bu senin attığın, "blind tr cover" olanlardan. Diğer özellikleri yazılı kapak olan STD serisine aynı ya da denk(jt580 köprü). Bence ilandaki fiyat 4k falan olsa bir sorun olmazdı, müthiş temiz değil ama temiz gibi duruyor. Yamuk manyetik gitar almak isteyen olur mu bilemem. Bir de bu gitarın olayı 24 perde ve kısa skala(24.75) olması. Bir de sapı diğer dinky ve soloistlerden biraz daha kalın: 19-20mm. Ben aslında kısa skala gitar arıyorum daha dolgun metal tonları için ama 24 perde olması pek hoş değil kısa skalada bence. Oraya -teknik olarak pek mümkün değil sanırım bolt on gitarlarda- bi humbucker koyup les paul tonu almak lazım.

Şahsi fikrime göre bu fiyat bu ürün için biraz abartı gibi. Ürünün sıfırı 4888 TL. Ve ayrıca İlandaki fiyatın üzerine -belki- bir miktar daha koyup premium serisi Ibanez alınabilir.

Setini 100$ a alabilirsiniz her yerde. 50$ da kargo ve vergi masrafi var.
Isin asil absurd tarafi beyaz Bill Lawrence yaziyorsa sahtedir demis halbuki Bill lawrence yazanlar bu serinin en eskileri yani ilk ve orijinalleridir.
Turkiye ne dedigini bilmeyen cahil ergenlerle dolu.

Setini 100$ a alabilirsiniz her yerde. 50$ da kargo ve vergi masrafi var.
Isin asil absurd tarafi beyaz Bill Lawrence yaziyorsa sahtedir demis halbuki Bill lawrence yazanlar bu serinin en eskileri yani ilk ve orijinalleridir.
Turkiye ne dedigini bilmeyen cahil ergenlerle dolu.
elemanın gitar ilanlarına bakın , bu neki ?

Bu bildiğimiz JS32 değil mi ya sıfırı bile bu fiyata değil acaba ne ekstrası var ???
Ola ki aynı pedala uzanmak. 😅
FB_IMG_1610111602209.jpg

2k'dan ilanını görmemişim. Manyetiği yamuk olmasa direk çekeceğim bir gitar olurdu 2k'ya ama o bence ederini düşürüyor. Düz manyetikli hss olanı 4k civarından 2 ay bekledi sonra da satıldı sanırım, ilanı yok şuan. Onu da almayı düşünmüştüm. Nokta inlayli bu senin attığın, "blind tr cover" olanlardan. Diğer özellikleri yazılı kapak olan STD serisine aynı ya da denk(jt580 köprü). Bence ilandaki fiyat 4k falan olsa bir sorun olmazdı, müthiş temiz değil ama temiz gibi duruyor. Yamuk manyetik gitar almak isteyen olur mu bilemem. Bir de bu gitarın olayı 24 perde ve kısa skala(24.75) olması. Bir de sapı diğer dinky ve soloistlerden biraz daha kalın: 19-20mm. Ben aslında kısa skala gitar arıyorum daha dolgun metal tonları için ama 24 perde olması pek hoş değil kısa skalada bence. Oraya -teknik olarak pek mümkün değil sanırım bolt on gitarlarda- bi humbucker koyup les paul tonu almak lazım.
Bu gitarın gövdesinin Jackson olduğundan şüpheliyim, baya bir araştırma yapmama rağmen humbucker'ı eğimli bir muadilini görememiştim. Gövde Charvel sap Jackson birleştirme olabilir diye düşünmüştüm o zaman. Ama yine de gidip bir bakayım dedim, çünkü fiyatı 2k dan da düşüktü ben gördüğümde, 1400 falandı hatırladığım kadarıyla 5-6 ay kadar önce. Ankarada gidip inceledim gitarı, baya kötü durumdaydı, sapın ucunda kırık vs vardı hatırladığım kadarıyla, ufak tamiratlarla adam edemeyeceğimi düşünerek almamıştım. Bu fiyat zaten etmeyeceği gibi 2k bile etmeyecek bir gitar bana göre.

Velhasıl kelam alacak kişi dikkat etmeli.

Not: İlgili ilan

bu gitarı uzun zamandır görüyorum. neden bu kadar uçuk fiyat biçtiğini anlayamadım. bu fiyata satabileceğine inanmış belli ki ama yurtdışında 2.eli 1000-1300 dolara arası satılan bir gitar arkadaş 3050 dolara satıyor. ayrıca bırak 500 adet üretilmesini 1 tane üretip 500 dolara satsalar ben gene almam bambu kaplama bir gitar. bambu gitar mı olur lan. ikea ürünü gibi.

Son düzenleme:

bu gitarı uzun zamandır görüyorum. neden bu kadar uçuk fiyat biçtiğini anlayamadım. bu fiyata satabileceğine inanmış belli ki ama yurtdışında 2.eli 1000-1300 dolara arası satılan bir gitar arkadaş 3050 dolara satıyor. ayrıca bırak 500 adet üretilmesini 1 tane üretip 500 dolara satsalar ben gene almam bambu kaplama bir gitar. bambu gitar mı olur lan. ikea ürünü gibi.
maymun iştahlılar içindir belki :D

Bu gitarı satan arkadaş benim pedallara bi ara mesaj atmıştı, aynen bu içerikteydi. Bambu gitar mı olur, satamazsın sen onu, gel 3000 TLye alayım senden, hemen bugün alırım falan filan gibi. Sonra onun ilânlardaki fiyatlara baktım, vay arkadaş kim kimi koparıyorsa kendi payına dedim. 😅

Geri