Abartı Ilanlar

burada milletin ilanlarını paylaşarak onları baltamaya çalışmayın boş boş. serbest piyasa ekonomisinde yaşıyoruz isteyen istediği şeyi istediği fiyata alır satar. sizi ne ilgilendiriyor? paranız yoksa veya ilandaki ürün ile ilgilenmiyorsanız neden baltalıyorsunuz milletin satışını? saçma sapan bir başlık.
Hocam bu dediğinizi sizden önce milyon kişi yazdı zaten.her ay aynı polemik sıktı.Kimsenin satışı baltalanmıyor.Bilmeyen bir arkadaş parası ile yanlış bir iş yapmasın diye var bu başlık.242 sayfa konuşulmuş başlığın saçma olduğunu düşünüyorsanız bakmayın.
2014 air kullanıyorum,mükemmel bilgisayar.apple’ın artık 11 inç macbook üretmemesi bence hata,insanların niye her şeyin büyük olanını talep ettiklerini de anlamış değilim (özellikle araba ve cep telefonu konusunda).piyasaya çıksa inanıyorumki 11 inç telefonlar yok satacak.Bu arada 2014 macbook air’im hala canavar gibi çalışıyor.Bilsemki daha yeni ve aynı ekran boyutunda düzgün bir macbook air bulabileceğim üzerine nakit verip takaslamayı kovalardım.
ben de kesinlikle sizinle aynı fikirdeyim.2020 MacBook Pro aldım Air ı satıcam diye.Air zaten çok iyiydi,Pro da kamerası dışında mükemmel e yakın bir alet.11 İnç versiyonları olsa hem daha uygun hemde çok daha kompakt cihazlar oldukları için yok satar.Ancak bizim millet gösteriş seviyor biraz.gider 16 inç eskilerden alırlar.

Konuyla alakasız olacak lakin
Forumda hala belli başlı hitabet düzeyi var,
O yüzden haddim olmadan şunu söylemek istiyorum;
Noktalama işaretleriyle küfürleri sansürlersek küfürlü konuşmamış olmayız,birkaç yerde daha gördüm, edep olmadan sanat olmaz bence forumda hanımların da olduğunu belirtip bizden yaşça küçüklerede kötü örnek olmamız gerektiğini düşünüyorum.

burada milletin ilanlarını paylaşarak onları baltamaya çalışmayın boş boş. serbest piyasa ekonomisinde yaşıyoruz isteyen istediği şeyi istediği fiyata alır satar. sizi ne ilgilendiriyor? paranız yoksa veya ilandaki ürün ile ilgilenmiyorsanız neden baltalıyorsunuz milletin satışını? saçma sapan bir başlık.
Burada, bizim abartı bulduğumuz ve kimsenin o parayı vermeyeceği halde bizim de bazı arkadaşlar kazıklanmasın 'biz ettik onlar etmesin' diye konuştuğumuz başlık ve konu seni neden alakadar ediyor? Bizim başlığımızı baltalamaya çalışmanın alemi yok boş boş. Serbest piyasada yaşıyoruz fakat kimse zengin değil parayı çöpten bulmuyor ve bazı insanlar uyarılmayı hak edecek düzeyde iyi insanlar. Her ne kadar serbest piyasa da olsa kimse kimseyi abartı satışlarıyla kazıklamayaz. Boş yapma

@kavurcukabi @TheChosenpessimist Bu alıntıladığım mesajları @hironakamura yazmadı. Başka bir *yeni üye* atmıştı da o kadar iğrenç şeyler yazdı ki banlanıp mesajları silindi sanırım, silinirken de sistemde aksilik olmuştur yoksa mesajlar Hironakamuranın değil.

@kavurcukabi @TheChosenpessimist Bu alıntıladığım mesajları @hironakamura yazmadı. Başka bir *yeni üye* atmıştı da o kadar iğrenç şeyler yazdı ki banlanıp mesajları silindi sanırım, silinirken de sistemde aksilik olmuştur yoksa mesajlar Hironakamuranın değil.
Şimdi bir daha baktım.Kusura bakmayın @hironakamura .Son günlerde yönetimin küfürlü ve uygunsuz içeriği banlanması tuhaf geliyor.Bi eleman 1 ay neredeyse dolaşmıştı tüm forumda söve söve.

Bu konuda fazladan bir şey diyesim yok. Sadece belki şu söylenebilir. Son dönemde artan fiyatlar biraz da pandemi koşullarını yansıtıyor olsa gerek. Satmak istediğim gitarlar var. Bir gireyim fiyatlara bakayım dedim. Aman yareppi. Herhalde yurtdisindan gitar almak pandemiyle zorlaştı, onun yansıması. Hayır işin kötü tarafı müzikten para kazanıp müziğe yatiranlarin tamamen erişimi dışına çıkmış birçok enstrüman. Neyse tekrar seyahat edilir hale gelir dünya. Paranızı kenara koyun. Simdi alacağınız 2. El les paul fiyatına uçak bileti + 0 les paul alırsınız isterseniz. Ya da bir gidenden istersiniz.

dümdüz abartı.
"Hayır değil" diyen varsa 10 gündür ilanda duran gene başka bir PS2'yi olması gereken fiyatı göstermek açısından referans gösterebilirim. (Bu aşağıdaki benim ilanım bu arada)

performer ve conceptlerden uzak durun beş para etmez. bedava verseler de sanayiden çıkamazsınız. genel olarak amerikan dışında ve eski japonlar dışında jacksondan uzak durun zaten. daha güzel alternatifler var.

invader poplar ve alder ile çok güzel gidiyor bu arada, keyifli seçim.

invader poplar ve alder ile çok güzel gidiyor bu arada, keyifli seçim.
Abi bayılıyorum invadera aklımı okumuşsun. O bahsettiğin amerikanlara yakın kalitede olan eski japonlardan bir charvel aldım yakın zamanda. Onun da ağacı poplar, invaderı ona taşısam mı diye de düşünüyorum. PS2'yi de clean tonundan dolayı bile tutabilirim kenarda ara sıra oynamalık. En kötü ihtimal parçalarına ayırıp satsam bile ilandaki fiyata yakın miktar alırım.

performer ve conceptlerden uzak durun beş para etmez
Buna çok katılmıyorum ama. PS2 VE PS4 için konuşacak olursam ufak tefek zart zurt donanım ve elektronik arızaları çıkartabiliyorlar. Ama uygun fiyata çalımı rahat, ayar tutan ve kolay bozulmayan, sapı ve sap formu iyi ve güzel bir manyetikle ton canavarı olabilecek gitarlar bence bunlar. Geriye dönüp bundan çok daha iyi gitarlarım olduğunu bilip en uzun süre kullandığım gitarın bu olduğunu görünce şaşırmıyorum aslında. F/P oranı yüksek bence. Günümüzdeki JS serisinden denklerinin 2. ellerinin bunlardan daha pahalı ve ağaç kalitesi de daha düşük olduğunu düşününce bence ne sizin yerdiğiniz kadar kötü, ne de "Gerçek Japon Jackson" denecek kadar iyiler. Stok haline yazılan 2k+ fiyatları ciddi almak hiç mümkün değil ona katılıyorum.

Abi bayılıyorum invadera aklımı okumuşsun. O bahsettiğin amerikanlara yakın kalitede olan eski japonlardan bir charvel aldım yakın zamanda. Onun da ağacı poplar, invaderı ona taşısam mı diye de düşünüyorum. PS2'yi de clean tonundan dolayı bile tutabilirim kenarda ara sıra oynamalık. En kötü ihtimal parçalarına ayırıp satsam bile ilandaki fiyata yakın miktar alırım.

Buna çok katılmıyorum ama. PS2 VE PS4 için konuşacak olursam ufak tefek zart zurt donanım ve elektronik arızaları çıkartabiliyorlar. Ama uygun fiyata çalımı rahat, ayar tutan ve kolay bozulmayan, sapı ve sap formu iyi ve güzel bir manyetikle ton canavarı olabilecek gitarlar bence bunlar. Geriye dönüp bundan çok daha iyi gitarlarım olduğunu bilip en uzun süre kullandığım gitarın bu olduğunu görünce şaşırmıyorum aslında. F/P oranı yüksek bence. Günümüzdeki JS serisinden denklerinin 2. ellerinin bunlardan daha pahalı ve ağaç kalitesi de daha düşük olduğunu düşününce bence ne sizin yerdiğiniz kadar kötü, ne de "Gerçek Japon Jackson" denecek kadar iyiler. Stok haline yazılan 2k+ fiyatları ciddi almak hiç mümkün değil ona katılıyorum.
invaderı kesin taşıyın başka bir aynı ton karakterine sahip bir gitara. hediye etmiş gibi oluyorsunuz.

performerlar conceptler dediğiniz gibi hardware sorunları var. + iyisinin denk gelmesi lazım. biraz özenli yapılmışı denk gelirse ve eski kullanıcısı (binicisinden denir ya) dikkatli kullanırsa fena değil. bunlar şimdiki piyasada çok el değiştirdiği, yeni başlayanlar ömrünü tükettiği için uzak durulması gerekiyor. izlenimim sizin gitarınız iyi durumdadır.

gerçek jackson AMARİKAN olur lannnn elitistliği yapmayacağım. 12-16 radius, 25.5 scale, 42.86 nut varsa o gitar jacksondır. ne kadar iyi yapıldığı önemli. elimde bi dk2m var mesela hss blue bengal, baya ucuza aldım hoşuma gitti. refret olayına girip, köprüyü sabitleyip kenara atacağım. param da yok şu an tekrar amerikan jacksonlar almaya. önceden başka bi dk2m geçmişti elime evlere şenlikti mesela. amerikan'da da arada saçma gitarlar kaynıyor tabi de daha nadir oluyor. fabrikadan direkt üst eşik rattle sorunluu ve topraklaması wiringi düzgün yapılmamış (sıfır gitarın potları değişti) gitar almıştım mesela. ısınamayıp sattım. kalite kontrolü orada da boka sarmış.

Son düzenleme:
12-16 radius, 25.5 scale, 42.86 nut varsa o gitar jacksondır.
Bence de Jackson'ın olayı sapı. Modeline göre Ibanez Prestige saplarıyla genelde aynı kalınlıkta(17-18) oluyorlar ama sap formundan dolayı olsa gerek elime çok daha güzel oturuyor Jacksonlar. Sevmemin temel sebebi bu aslında. dkmg'sinden ps2'sine, professionalından Pro Charvel'ine neredeyse hepsinde aynı sap var. Serilerde değişen tek şey ağacın kalitesi ve cilası/boyası oluyor sapta, deneyimlediğim kadarıyla.

Bence de Jackson'ın olayı sapı. Modeline göre Ibanez Prestige saplarıyla genelde aynı kalınlıkta(17-18) oluyorlar ama sap formundan dolayı olsa gerek elime çok daha güzel oturuyor Jacksonlar. Sevmemin temel sebebi bu aslında. dkmg'sinden ps2'sine, professionalından Pro Charvel'ine neredeyse hepsinde aynı sap var. Serilerde değişen tek şey ağacın kalitesi ve cilası/boyası oluyor sapta, deneyimlediğim kadarıyla.

Yok be başkan, evet genel bir yapı var hepsinde ama elimde aynı segment RR, KE ve KV'yi kıyaslıyorum hepsinde göreceli olarak farklı hissiyat var. RR daha D, KV daha C mesela, Onun dışında elimdeki tüm KVler aynı sapa sahip ama Mustaine KV biraz daha RR'ı andıran bi D formunda. Ama hepsini ele aldığında bir *Jackson* hissettirme olayı var, o kısma katılıyorum.

Yok be başkan, evet genel bir yapı var hepsinde ama elimde aynı segment RR, KE ve KV'yi kıyaslıyorum hepsinde göreceli olarak farklı hissiyat var. RR daha D, KV daha C mesela, Onun dışında elimdeki tüm KVler aynı sapa sahip ama Mustaine KV biraz daha RR'ı andıran bi D formunda. Ama hepsini ele aldığında bir *Jackson* hissettirme olayı var, o kısma katılıyorum.
kv2, ke2 ve wr1'lerde speed neck dedikleri daha ince bir neck profili var evet, benim çok hoşuma gitmiyor. kv2'de medium perdeler var mustaine yüzünden. ama hepsinin ortak noktası aynı. compound, 25.5 , 42.86. kv2t gibi klon (klon da denemez gerçi çok kendine münhasır bir gitar haksızlık etmeyeyim) gitarlar veya signaturelar hariç tabi.

Son düzenleme:
Ha evet RR'yi unutmuşum. Arkadaşımın stüdyosunda ara sıra elime aldığım bir RR3 oldukça farklı hissettiriyordu. Ibanez'lere yakın bir hissiyattı hatta. O da D gibi bir sap şekline sahipti herhalde. Valla elektronik kumpas aldıydım pil bulabilirsem takıp kalınlıklarını direk ölçücem. İmzamdaki jackson/charvel'lerin hepsinin sapı aynı geliyor bana. Kalınlıklarından formuna kadar ben bir fark ayırt edemiyorum. Ayırabildiğim şey cilaları oluyor sadece.
Performer açıkça daha kalın(parlıyor) cilalı ve ele yapışır bir cila katmanına sahip, bir schecter hellraiser special'da da aynı ciladan görmüştüm, bazı epi les paullerde de oluyor.
Charvel boyalı sap olmasından dolayı boya + cila diğerlerine kıyasla azıcık(1mm) daha kalın hissettiriyor sanki. Cilası Performerdan biraz daha farklı tam anlatacak kelime bulamıyorum.
Kelly ise sanki cila yokmuş gibi; kaygan, ağaca dokunur hissiyatı veriyor ve mat bir görünümü var. Aynı zamanda da ağacı çok güzel korumuş. Sap şekli ve kalınlığı gene aynı gibi duruyor diğerleriyle.
SLX de boyalı ve cilalıydı, kalınlık olarak bir fark hissetmedim kullanırken. Sanki sapın arkasındaki düz kısım biraz daha belirgin gibiydi, yani formu C-D arasıydı ama beni ibanezler gibi rahatsız etmiyordu. Kullandığım en ince sapa sahip neck thru gitardı. Kağıt üstünde neck thru ama kaliteli bir bolt on kadar iyi hissiyatı yoktu.
Eskiden kullandığım DK2, DKMG, DKMGT'ler de bunlarla birebir aynı hissiyatı veriyordu. Kalınlık ya da form farklılığı hissetmedim. Cilaları performerınkine yakındı, daha az parlayanı belki. Bu 3'ü orta dönem(96-2012) Pro serisi diye geçiyor zaten aynı sapı üretip farklı inlay takmışlardır.
Professional Kelly'nin sapı muhtemelen ciladan dolayı favorim. Hepsi aynı sayılır zaten. Kıyaslamaya deyecek fark bulmak için zorlarsam böyle birşeyler ortaya çıkıyor yani incik cincik didikleyince sapları.
Eski KV denemedim, yeni Prolardan KVMG denemiştim onu pek hatırlamıyorum. Bir de KE3 vardı onu da hatırlamıyorum.

bu arkadaşın ilanı. 1700tl ikinci el.

bu da aynı gitarın sıfır fiyatı 1778 tl.

bu iş gerçekten şaka gibi bir hal almaya başladı..

330 euroya alırken kapıya teslim sıfır, 5000 güzel fiyat.

330 euroya alırken kapıya teslim sıfır, 5000 güzel fiyat.

baya baya ibret loading..

Geri