Abartı Ilanlar

İlan açıklaması "MAĞAZA FİYATI 1017$"
Gerçekten olan 850$

Bunlar milleti herhalde salak sanıyor.
Bu denli tepki göstermenize gerek yok. Bilmelisiniz ki paylaştığınız linkteki gitar do re nin teşhir ürünü olabilir. Keza hatırlıyorum bu 7 telli modeli epeyi yüksektti bir zamanlar. 6 ay önce 13 bine sattığı blackstar amfi sitelerinde şimdi 6000 küsür görünüyor. Asla referans gösterilecek bir site değil Do re. Stokta olmayan ürünlerin bazen yarısı hatta bazen de 3’de 1 fiyatları yazılıyor, sanki en uygun fiyat bizdeymiş gibi gösterliyolar ama ikinci el de insanlar hep düşen rakamı baz alıyor ki bu çok yanlış. Dore bu tutumunu düzeltmeli stokta yoksa kaldır tamamen gitsin.

Bu denli tepki göstermenize gerek yok. Bilmelisiniz ki paylaştığınız linkteki gitar do re nin teşhir ürünü olabilir. Keza hatırlıyorum bu 7 telli modeli epeyi yüksektti bir zamanlar. 6 ay önce 13 bine sattığı blackstar amfi sitelerinde şimdi 6000 küsür görünüyor. Asla referans gösterilecek bir site değil Do re. Stokta olmayan ürünlerin bazen yarısı hatta bazen de 3’de 1 fiyatları yazılıyor, sanki en uygun fiyat bizdeymiş gibi gösterliyolar ama ikinci el de insanlar hep düşen rakamı baz alıyor ki bu çok yanlış. Dore bu tutumunu düzeltmeli stokta yoksa kaldır tamamen gitsin.
Benim bildiğim teşhir ürünleri indirimli oluyor, yani eski fiyatı da yazıyor ve üstünü çiziyorlar, alta da indirimli fiyatı yazıyorlar. Gitar stokta da var ve indirimsiz fiyatı 850 dolar yazmışlar. Gerisini ben bilemem, gördüğümü yorumluyorum.

Benim bildiğim teşhir ürünleri indirimli oluyor, yani eski fiyatı da yazıyor ve üstünü çiziyorlar, alta da indirimli fiyatı yazıyorlar. Gitar stokta da var ve indirimsiz fiyatı 850 dolar yazmışlar. Gerisini ben bilemem, gördüğümü yorumluyorum.

Evet ve outlet ürünlerin yanında aşağıda gibi ibare oluyor do-re'de.. Aşağıdaki örnek:

[Outlet] Gibson Acoustic LG-2 American Eagle Elektro Akustik Gitar (Antique Natural)​

Ve o gitarın do-re linkinde stokta var gözüküyor, özetle Cloudish'in yolladığı linkte görünen fiyatı direk 0 fiyatı..

5000 civari fender mim nerde var?
Orijinalliği tartışılır.

^^ hepsi ikinci el.

Sapi satan o fiyata satar satmaz onun bilecegi is. Sanirim yurtdisiyla 1e1 fiyat yazmis. ama fiyat abarti degil.Turkiye ye getirtmek isteyen asagi yukari ayni fiyati oder.

Sweet'te 300 dolar gözüküyor. Vergi ve kargo dahil 390 dolar, damga pul derken en fazla 400 dolar. Arkadaş alıp kullanmasa bile mıncıkladığı sapa yaklaşık 450 dolar istemiş.

Gerçi gitar göndermiyorlar ama sap olarak gönderirler mi bilemedim. Şimdi baktım thomann gönderdiğine göre bunlar da gönderir. Gövde falan varsa gitarı böyle mi toplasak napsak? :D

Sweet Turkiye'ye Fender parca gondermiyor diye biliyorum. gonderse bile yaklasik 450 tutuyor, Reverb'de kargo ile en ucuzu 380 + vergi 450 yaklasik yani ayni

minciklanmis gitar istemiyorsan anal problu 5binlik gitar da ornek gostermek sacma.

Son düzenleme:
Yani açıp siteden bakmasam inanacağım. Sap 300 dolar değil mi? %20 vergisi ne kadar, 60 dolar. Ne etti? 360 dolar. Kargo ne kadar? 30 dolar. Şimdi toplayalım, 390 dolar ediyor.

Sweet göndermiyorsa Thomann'da da 300 dolar ama strat sapı yok, sadece tele bulabildim. Hadi bunu da hesaplayalım. 300 doların %18 vergisi ne eder? 54 dolar. Ne etti? 354 dolar. Bunlarda kargo standart 30 euro, 30 euro ne kadar ediyor? Şansa bak 36 dolar. Topla hepsini, a-aa yine 390 dolar. Vay anasını.

Yani adamı zorla Bahçeli moda bağlıyorsunuz.

Thomann'da sepete eklendiği zaman göndermiyorsa uyarı veriyor ama sapta uyarı vermedi. Yine de emin olmak için sormak lazım tabii.

yahu gercekten tuhafsin. su anda thomanndan 300 dolara roasted maple strat siparisi verebiliyo musun birader? niye olasilik hesabi yapiyosun? bana bahceli yakistirmasi yapacagina kendi cingene hesabina laf sok. 400 liralik fark icin uzattin da uzattin konuyu

yahu gercekten tuhafsin. su anda thomanndan 300 dolara roasted maple strat siparisi verebiliyo musun birader? niye olasilik hesabi yapiyosun? bana bahceli yakistirmasi yapacagina kendi cingene hesabina laf sok. 400 liralik fark icin uzattin da uzattin konuyu
En üstte ne dedim? Gönderip göndermediklerini bilmiyorum ama thomann gönderiyorsa bunlar da gönderebilir dedim ve yurt dışı fiyatı ile aynı dediğin için ona cevap verdim.

Peki sen ne yaptın? Yok bunun yurt dışı fiyatı 390 değil 450 eder deyip durdun. Asıl saçmalayan sensin. Buna cevap verince de yok çingene hesabı bilmem ne.

Yahu sıfırını marketten 450 dolara alsam bile niye bundan alayım sapı. Sap sıfır ise üstünde burguların işi ne? Zaten herkesin malı sıfır anasını satayım.

400 liralık fark için amma uzattım mı? Yani harbiden şaka gibisin. Adam sıfırından pahalıya satıyor sözde sıfır sapını, sonra biz uzattık oluyoruz. Yani şunun için bu kadar saçmaladığını görünce ya sapın satıcısı sensin ya da adamı tanıyorsun diyorum kendi kendime.

İyi gel ben de sana sıfırından 400 liraya mal satayım sıfır diyerek. Ahaha ulan ne günlere kaldık.

Dinle beni Bahceli,
Diyelim Sweetwater'i ikna ettim ve satin aldim su an kargo ile beraber 2934 TL veriyorum sapa, Vergi haric.
"Kendi bankam olan yapi kredinin kurundan hesapliyorum"

Sen ondan alip almazsin o senin kararin, ben adam abartili ilan acmamis diyorum. Ben o sapa 3600 vermem sahsen ha belki pazarlik falan 3200e dustu yine vermem

demek istedigim ilan abarti degil. yurtdisindan almak istersem fiyat ayni fiyat olay bu

Sap gayet temiz gorunuyor bu arada.Tuner takilmis, denenmis, bu senin icin sorunsa sen zaten sorunlu bir musterisin demektir.Sonucta bu adam gitar ticareti yapmiyor, kendi icin almis sapi.
benim icin onemli olan fretler kullanilmis mi? fretboardda kusur var mi? vida delikleri ile oynanmis mi? bunlara bakarim.

Son düzenleme:
Daha ne kadar saçmalayabilir dedikçe şaşırmaya devam ediyorum. Şimdi de hafta sonu en yüksek makası uygulayan bankanın kurundan hesap girdi işin içine. Yani harbiden ahahah. Pazartesi bak makası kapatırlar, ne diyeyim. Benim bankada da 8,15 şu an. Senin bankan kazıkçı çıkmış.

Ve yine dediğim gibi, bilmem anlar mısın ama yurt dışı fiyatına da denk gelse mıncıklanan sözde sıfır, üstüne burgu takılmış sapı niye alalım?

Neyse, bu saçmalığa daha fazla dayanamayacağım. Yoksa işin sonu kargoyu getiren gemi geçen seferki gibi kanalda takılı kalır, fiyatlar artar yine yurt dışı fiyatına denk gelir noktasına kadar gidecek gibi.

Dosyalar

• 123.jpg
    123.jpg
    75.7 KB · Gösterim: 103
Hakaret/Küfür/Tehdit/Saldırganlık/Küçümseme/Rencide edici ifade
ulan duduk makarnasi
bankani ara ve sor su an 350 dolarlik alisveris yapicam ne kadar oderim diye

su an dolar kuru 8.06

senin bankan dahil butun bankalar kuru 8.10+ lardan hesaplicak

benim bankam 2934 ekstre ye yansitiyor
cahil herif baska da birsey yazma kes!

Ne cingeneymissin be! 😄

ulan duduk makarnasi
bankani ara ve sor su an 350 dolarlik alisveris yapicam ne kadar oderim diye

su an dolar kuru 8.06

senin bankan dahil butun bankalar kuru 8.10+ lardan hesaplicak

benim bankam 2934 ekstre ye yansitiyor
cahil herif baska da birsey yazma kes!

Ne cingeneymissin be! 😄
Geçmiş olsun bro. Sen hafta sonunda yaşamaya devam et. Hesabın da muhtemelen bu hafta sonunda takılıp kalacak çünkü.

Geri