Abartı Ilanlar

Çok sevdiğim bir cümle ile sizin gecenizi noktalıyorum gençler.
" Dostum seninle beyinlerimiz savaşsın isterdin. Ancak görüyorum ki silahsız geziyorsun. "
Hadi şimdi erkenden yatın sahura kalkacaksınız.

Wow. Nesin sen? Orta 1. sınıfın en asi genci falan mı? Ne söz ama.

356559.jpg

Hop biri daha geldi. Hoş geldin, buyur çayımızı iç ama sıra var biraz bekleyeceksin kusura bakma.

Ben artık bunlara laf anlatamıyorum. Konuya müdahil olan 3. arkadaş sabah zaten teşhir olabilir demişti, tıpkı şimdi senin dediğin gibi. Ben de cevabımı verdim. Yine vereyim, benim bildiğim teşhir ürünleri indirimli gözüküyor. Başka bir arkadaş ayrı bir kısım attı, outlet diye. Orada da yayınlıyor olabilirler teşhir ürünlerini.

Konudan alakasız olarak reverb, ebay gibi sitelerin 2. eli belirleyici değildir hiçbir zaman. Reverb sitesi örnek alınmak isteniyorsa satılan gitarların fiyat eğrisine bakılabilir. Yoksa herkes reverbte istediği fiyata ilan açabilir.

Benim yazacaklarım bu kadar, Amon'a sinirlenme dedik ama bunlar bölüm sonu canavarı çıktı. Biri bitiyor, diğeri geliyor.

Hop biri daha geldi. Hoş geldin, buyur çayımızı iç ama sıra var biraz bekleyeceksin kusura bakma.

Ben artık bunlara laf anlatamıyorum. Konuya müdahil olan 3. arkadaş sabah zaten teşhir olabilir demişti, tıpkı şimdi senin dediğin gibi. Ben de cevabımı verdim. Yine vereyim, benim bildiğim teşhir ürünleri indirimli gözüküyor. Başka bir arkadaş ayrı bir kısım attı, outlet diye. Orada da yayınlıyor olabilirler teşhir ürünlerini.

Konudan alakasız olarak reverb, ebay gibi sitelerin 2. eli belirleyici değildir hiçbir zaman. Reverb sitesi örnek alınmak isteniyorsa satılan gitarların fiyat eğrisine bakılabilir. Yoksa herkes reverbte istediği fiyata ilan açabilir.

Benim yazacaklarım bu kadar, Amon'a sinirlenme dedik ama bunlar bölüm sonu canavarı çıktı. Biri bitiyor, diğeri geliyor.
Şimdi bonus olarak araba parcalama bolumu cikacak :)

Senin bildiklerinle ilgilenmiyorum. Şunu herkes iyi biliyor ki forumu rahatsız ediyorsun. 2 senedir üye olmadan takip ediyorum bu forumu Sıktı ama senelerdir hiç değişmiyor bu muhabbe. Karakterler değişiyor ama muhabbet aynı. Nasıl zevk alıyorsunuz bundan? Yok o kaça almış bu kaça satmış vay hain vay cambaz. Size ne la sizene

Senin bildiklerinle ilgilenmiyorum. Şunu herkes iyi biliyor ki forumu rahatsız ediyorsun. 2 senedir üye olmadan takip ediyorum bu forumu Sıktı ama senelerdir hiç değişmiyor bu muhabbe. Karakterler değişiyor ama muhabbet aynı. Nasıl zevk alıyorsunuz bundan? Yok o kaça almış bu kaça satmış vay hain vay cambaz. Size ne la sizene
Biz @Lord_of_the_strings ile gayet mutluyuz. sen rahatsız ediyosun forumu. Bi sal da sabırla sana ne cevap vermişler ona bak. 1 liralık alete 2 lira isteyeni konuşmayıp alkışlayalım mı anlamıyorum neyin peşindesiniz.

Biz @Lord_of_the_strings ile gayet mutluyuz. sen rahatsız ediyosun forumu. Bi sal da sabırla sana ne cevap vermişler ona bak. 1 liralık alete 2 lira isteyeni konuşmayıp alkışlayalım mı anlamıyorum neyin peşindesiniz.

Arkadaşım kim bir liralık alete 2 lira istemiş? Öyle bir şey olsa kimin sesi çıkardı? gitarın sıfır 6900 TL, adam 5700 TL'e ilan açmış. 6900 TL olan ref. fiyat belirsiz. Custom'ın yeni serileri 1050 dolar. Muhtemelen onu görüp yazdı ilanına. Fiyat sıfır fiyatını hala aşmamışken kimi bağlar abi? Savunduğun adamın kendisi aynı fiyattan ilan açmış, ona neden bir sözün yok? Ve hala tartışmanın fiyat üzerinden yürüdüğünü düşünüyorsunuz. Garip, cidden garip...

Siz mutlusunuz diye bir şey yazmayalım o zaman. Çalıp oynayın kafanıza göre.

Bu başlıkta amacım; satıcının alıcının bilgisizliğini kullanarak satmaya çalıştığı ilanlar için açıyorum. Burada abartı olan fiyat, içerik vs. olabilir. Ancak nadirde olsa satıcının bilgisizliğinden de bu ilanlar açılabiliyor o kişileri tenzih ederim. Bu şekilde en azından bilgisi olmayan arkadaşlar başlığı takip ederek bir bakıma bilgilenir.

İlk ilan benden olsun.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...tleri-ibanez-pgm-floodrose-lu-114423005/detay

Bildiğiniz kore pgm30 ve haşatı çıkmış görünüyor. Ancak fiyatı inanılmaz yüksek.

Not: İlanı ayıplayalım, kötüleyelim ya da övelim ancak hakaret küfür vs etmeyelim. :)

Bak okumanı tavsiye ediyorum. 2 yıldır ziyaretçi olarak burayı takip ediyorsan. Bu başlığın açılma tarihi ve ilk postun açıklamasını okursan. Burada ilanlara karşı alınan tutumun aslında ne kadar doğru olduğu sonucu çıkıyor.
Özetle insanlar bu durumdan rahatsız. Ayrıca benim gibi bir halttan anlamayan ama bu hobiye bir şekilde el vermiş birisi içinde oldukça bilgiler edinilen paylaşımlar oluyor. Ben ve benim gibilerde nelere dikkat etmemiz gerektiğini görüyoruz. Yoksa ooo önüne gelen ddüdkleyecek yani.

Bak okumanı tavsiye ediyorum. 2 yıldır ziyaretçi olarak burayı takip ediyorsan. Bu başlığın açılma tarihi ve ilk postun açıklamasını okursan. Burada ilanlara karşı alınan tutumun aslında ne kadar doğru olduğu sonucu çıkıyor.
Özetle insanlar bu durumdan rahatsız. Ayrıca benim gibi bir halttan anlamayan ama bu hobiye bir şekilde el vermiş birisi içinde oldukça bilgiler edinilen paylaşımlar oluyor. Ben ve benim gibilerde nelere dikkat etmemiz gerektiğini görüyoruz. Yoksa ooo önüne gelen ddüdkleyecek yani.
ya hep aynı terane yapmayın samimi olun olm biraz. Zamanında ilanları hergün yendilerdi insanlar sonra yasak geldi neymiş herkesde internet yokmuş. E şimdi herkesde internet var. Saçma sapan element uydurmayın. Piyasayı şekillendirdiğinizimi mi düşünüyonuz siz? Kime ne iyilik yapıyorsunuz? Anca burada insnların ilanları ike dalga geçiliyor. Eski mesajlara bakıyorumda ne kadar olgun insan topluluğu varmış. Yeni yetmelere bak sen... serbest piyasa diye birşey var. Kimse size zorla satmıyor. İnsanların ilanlarına fiyatlarına neden karışıyorsunuz. Bahaneniz hergün ilan yenilemedeki gibi piyasayı bilmeyenler kazıklanmasın diyemi? komik olmayın olm. Hep aynı bahanenin altına gizlenmişsiniz at koşturuyonuz la siz. burada parası olmayıp, almak istediği cihazı beleşe getirmeye çalışan tip çok. yıllardır tek konuşulan ikinci el fiyatlrın pahalılığı. Ulan piyasayı eleştir sen. Müzik mağazası ne yapsın, ikinci el gitarını satan adam ne yapsın. kalksın sana, senin cebindeki paraya uygun fiyat mı versin. Hah cebindeki fiyatı verirse iyi vermezse kötü mü yani. kimseyi samimi bulmuyorum olm ben burda. İşiniz gücünüz entrika gidin Brezilya dizisi izleyin

olm onu bunu bırak tükürdüğünü niye yalıyon sen. Hani gelmeyecektin foruma bidaha?

Forumda kimseyi tanımıyorum ama PRS konusuna bir yerden dahil oldum.. Objektif olarak bakılırsa PRS ilanındaki bilgi alıcıyı yanıltıcı bir bilgi (sıfırı şu fiyat demiş ama çok daha düşük), bunu eleştirmek de doğal, forumun bu konusunun amacı da bu zaten. Kişisel konulara girilmiş, o konuları bilmiyorum, yeri de bence burası değil. Bu ilan sahibine gelince bunu bilinçsiz de yapmış olabilir ama özellikle ticarette bir şey satarken doğru bilgi iyice araştırılmalı. Satıcı ve alıcılar yer yer eleştiriliyor ama hangi tarafta olduğumuzdan bağımsız doğruları yazmak söylemek araştırmak her konuda kişinin kendisine bağlıdır.

Kişisel olarak da sadece müzik aleti değil her konuda 2.el konusunda insanımıza olan güvenim azalıyor. Sıfırından pahalı aletler, yanlış beyanlar, ürün başına efor sarfedilip gidilince karşılaşılanlar, ürün satarken anlaşılan fiyatın üzerine 3-5 bir şey koparmak için yapılan çingene pazarlıkları.

Anlamadım. Alakasız konuya daldın diye baktım geçmiş mesajlarına, zaten az oldukları için okumak çok sürmedi ama sanırım sen de al sat yapan birisisin. Galiba ilanında da yalan bir şeyler söylemişsin ki pembe yalan diye çevirmişsin sonra.
lan olm dümdüz ketaminsin sen. Hahaha 😂 komediye bak ya. Bak gene sardı birine sen yalancısın sen düznebazsın demeye.. kendi ilanındaki açıklamayla çelişen adama bak sen. Yazık be forum bunlara kaldı işte. Bu forum bence abartılı ilanlara değil böyle düzenbazlık yapanları ifşalamaya İhtiyacı var gibi.

İnsanların ilanlarına fiyatlarına neden karışıyorsunuz
Tam da bunun yeri çünkü. İlanlarında yanıtlıcı olabilecek şeyler söyleyip, parası olan bilgisiz alıcıları avlamayı hedefleyenleri "avladığımız" başlık burası. Sadece fiyat değil, ilan içeriğinde de abartı birşey varsa burada konuşuluyor. Başlığı sadece dinozorlar takip etmiyor, tecrübesiz ve daha önce fazla sayıda gitar almamış insanlar da var. Bu konuda tartışılan bir gitar forumun başka yerlerinde sorulmuş olabiliyor: o zaman bu başlıktaki o gitar hakkında geçen muhabbeti "bak böyle şeyler konuşulmuş bu gitarlar ilgili, haberin olsun" şeklinde link vererek anlatabiliyoruz gitarı merak eden insana.

Tam da bunun yeri çünkü. İlanlarında yanıtlıcı olabilecek şeyler söyleyip, parası olan bilgisiz alıcıları avlamayı hedefleyenleri "avladığımız" başlık burası. Sadece fiyat değil, ilan içeriğinde de abartı birşey varsa burada konuşuluyor. Başlığı sadece dinozorlar takip etmiyor, tecrübesiz ve daha önce fazla sayıda gitar almamış insanlar da var. Bu konuda tartışılan bir gitar forumun başka yerlerinde sorulmuş olabiliyor: o zaman bu başlıktaki o gitar hakkında geçen muhabbeti "bak böyle şeyler konuşulmuş bu gitarlar ilgili, haberin olsun" şeklinde link vererek anlatabiliyoruz gitarı merak eden insana.
Hay hay sahtekarları ifşa edin tabi. Yada şüpheli bulduklarınızı bunda sorun yok. Ama bilader şu olay da “İlanlarında yanıtlıcı olabilecek şeyler söyleyip, parası olan bilgisiz alıcıları avlamayı hedefleyenleri "avladığımız" başlık burası” kabak tadı vermeye basladı. Bununla ilgili kaç tane örnek sunabilirsiniz? Gerçekten merak ediyorum? Keşke tamamen amaç bu olsa. Bana daha çok bilgisiz alıcıları korumaktan ziyade dedikodunun zırla döndüğü bir ortam olarak geliyor bu başlık. Her önüne gelen link paylaşıp aha bende buldum buyrun demeye başladı. 7 telli PRS Örneğine dönecek olursak. O gitar gerçekten pahalı bir gitar bunu iyi biliyorum çünkü bende o gitarın daha önce Dore deki şuanki fiyatdan satılmadığını, daha yüksek fiyattan satıldığını biliyorum. şu an dore o gitarda indirime gitmiş olabilir yada outlet ürün olabilir orasını bilemem ama belki ilanı açan arkadaş birkaç ay önce yine verdi ilan bitiminde açıklamayı kopyalayıp tekrar ilan vermiş de olabilir. Yani bu kadar basit küçük birşeyi büyütmeye gerek yokki. Bu sebebple insanları yargılamaya ne gerek var. O zaman düzgün üslupla mesaj çek uyar adamı. Değişiklik yapmıyorsa o zaman gel paylaş burda. Sanırım, ülkemizde enflasyon yok sanıyorsunuz Ama alası var. Hergün fiyat değişiyo artık. Kimse ekonominin hızına yetişemiyor ki. 2020 şubatda 5500 liraya amerikan standard fenderler vardı bugün şu piyasanın haline bak, fiyatlar 3 katı Olmuş. İkinci elin sabit bir fiyatlaması olmazki siz istiyorsunuzki herkes ikinci elde düşük fiyat yazsın. işinize gelince usa ikinci el fiyatlarını paylaşıyorsunuz. Ama satınca herkes zuhal müzik dore müzik fiyatını belirliyor. Zaten bu başlık dışında mesaj yazmayan gizli alsatçılar var buna eminim.

Hay hay sahtekarları ifşa edin tabi. Yada şüpheli bulduklarınızı bunda sorun yok. Ama bilader şu olay da “İlanlarında yanıtlıcı olabilecek şeyler söyleyip, parası olan bilgisiz alıcıları avlamayı hedefleyenleri "avladığımız" başlık burası” kabak tadı vermeye basladı. Bununla ilgili kaç tane örnek sunabilirsiniz? Gerçekten merak ediyorum? Keşke tamamen amaç bu olsa. Bana daha çok bilgisiz alıcıları korumaktan ziyade dedikodunun zırla döndüğü bir ortam olarak geliyor bu başlık. Her önüne gelen link paylaşıp aha bende buldum buyrun demeye başladı. 7 telli PRS Örneğine dönecek olursak. O gitar gerçekten pahalı bir gitar bunu iyi biliyorum çünkü bende o gitarın daha önce Dore deki şuanki fiyatdan satılmadığını, daha yüksek fiyattan satıldığını biliyorum. şu an dore o gitarda indirime gitmiş olabilir yada outlet ürün olabilir orasını bilemem ama belki ilanı açan arkadaş birkaç ay önce yine verdi ilan bitiminde açıklamayı kopyalayıp tekrar ilan vermiş de olabilir. Yani bu kadar basit küçük birşeyi büyütmeye gerek yokki. Bu sebebple insanları yargılamaya ne gerek var. O zaman düzgün üslupla mesaj çek uyar adamı. Değişiklik yapmıyorsa o zaman gel paylaş burda. Sanırım, ülkemizde enflasyon yok sanıyorsunuz Ama alası var. Hergün fiyat değişiyo artık. Kimse ekonominin hızına yetişemiyor ki. 2020 şubatda 5500 liraya amerikan standard fenderler vardı bugün şu piyasanın haline bak, fiyatlar 3 katı Olmuş. İkinci elin sabit bir fiyatlaması olmazki siz istiyorsunuzki herkes ikinci elde düşük fiyat yazsın. işinize gelince usa ikinci el fiyatlarını paylaşıyorsunuz. Ama satınca herkes zuhal müzik dore müzik fiyatını belirliyor. Zaten bu başlık dışında mesaj yazmayan gizli alsatçılar var buna eminim.
5.5 a amerikan std fender.. anlıyorum

7 telliden sonrasını okumadım bile. Görüntü çok basit. Adam sıfırı 1017 dolar demiş ama dorenin sitesinde 850 dolar gözüküyor. O zaman bu ilanın açıklaması abartıdır. Daha ayrıntıya girmeye, minicik ihtimalleri hesaplamaya gerek yok. Ha sana vahyedilen birşeyler varsa bu gitarla ilgili, bildiklerini anlatırsın burada düzgün bir dille. O PRS ile ilgilenen birisi olursa gelip bu başlıktaki dönen muhabbetten hanginizin haklı olduğuna karar verir. Önemli olan iki tarafın da argümanlarını sunması ve gitarla ilgilenen kişinin kendi kararını vermesi. Bunu burada kavgaya dönüştürmeniz saçmalık.

Forum coşmuş :) ben genel bir açıklık getireyim prs in türkiye fiyatını dore belirler çünkü getiren onlar. He şöyle bir durum söz konusu sıfır 1000 usd bile olsa 2. Elde 5900 e satılacak diye bir kaide yok. Gitarın yapısı , 2. El piyasası fiyat belirlemede çok önemli . Bir çok arkadaş gibi bende zaman zaman sıfır 1000 usd olup stoklarda olmadığı için 1000 usd 2. Elini aldığımız gitarlar yada ekipmanlar çok vardır . Yada sıfırı 10000 tl olup 2. Elde 2000 tl ye yıllarca satılmayan gitarlar ( örnek yamaha aes720 gibi ) gelelim 7 telli prs costum a benim bildiğim hiçbir 7 telli gitar kullanıcıları gidip lespaul kasa almaz . 7-8 telin olayı süperstrattır tarz olarakta bende metal çalarım tercih ettiğim kasa süperstrat olur. O sebeple 7 telli lespaul kasanın 2. El piyasası çok çok azdır . Anca insanlar uygun fiyatlı bulurlar ise denemek için almak isteyebilirler. Dorenim 1000 usd lik gitarı 850 usd satmasınında altındaki neden bu düşük kurda stoklarına almış uzun süre satamayınca bazen geliş fiyatına bazende çok düşük kar ile indirim yapıp gitarı satabilir.

Geri