Abartı Ilanlar

sizin fiyat iyiymiş hocam gitarımı satabilsem bütçeyi zorlar alırdım😂 bu fiyata bu kadar beklemesi de ilginç. millet hiç gitar falan alamıyor artık herhalde ekonomik sıkıntılardan.
Valla hocam bende modlamak için bir arkadaşdan almıştım 😂 bende anlamadım ki millet no name çinli stratlara 1500 veriyor buna vermiyor. Ağacı da güzel çıktı namussuzun😂 Taşınma olayı olmasa hiç satmam manyetik köprü pirinç blok takarım kız gibi gitar olur. 😂

Gibson SG Standard Elektro Gitar İlan No: 925228661
Gibson SG Standard Elektro Gitar - En Uygun Gibson Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 925228661
Biliyorum indirimli fiyatı olduğu için geçici bir fiyatlandırma ama bana yine de biraz kaçık geldi.

Gibson SG Standard Elektro Gitar İlan No: 925228661
Gibson SG Standard Elektro Gitar - En Uygun Gibson Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 925228661
Biliyorum indirimli fiyatı olduğu için geçici bir fiyatlandırma ama bana yine de biraz kaçık geldi.
bu fiyatın içerisinde sanırım amfiden ayak sehpasına kadar her şey dahil galiba ilana göre. yanlışmıyım ?

Herşeyden önce şunu söylemek istiyorum bu kalitede bir Les Paul gitar için iyi bir Gibson almanız gerekiyor. Bu da en az 20000/30000 TL demek. İlandaki fiyatın gitarın kalitesine oranla gayet makul olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Anladım hocam...

Bu arada

Hocam 20 yıl öncesinin kalitesini hayal etsem bile o emg manyetikler beni caydırdı.

Yani bu emg ler olmasa kesin almıştım :/

Japon Fender Telecaster 70s İlan No: 935568560
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-muzik-muzik-aletleri-japon-fender-telecaster-70s-935568560/detay

gitar benim.aylardır satışta.artık dayanamayıp soruyorum, fiyat abartı mı sizce 2. El tanrılarından fikir istiyorum.
Türkiye'de sadece geçtiğimiz sene 1.6 milyon insan yoksulluk sınırı altına itildi. Ben demiyorum, Dünya Bankası diyor. Bu şartlarda enstrüman satışı zor. Gidip custom shop vs. alan tabii yine alır ama bu gibi "çalışan müzisyen" enstrümanları zor satılıyor. Çalışan müzisyen de pek kalmadı ya malum, ya yurt dışına göçtüler ya da bu çalkantıda su üstünde kalmaya çalışıyorlar.

Yani sizin gitarınızin fiyatı abartı mıdır bilmem ama bağlam önemli.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-muzik-muzik-aletleri-japon-fender-telecaster-70s-935568560/detay

gitar benim.aylardır satışta.artık dayanamayıp soruyorum, fiyat abartı mı sizce 2. El tanrılarından fikir istiyorum.
Piyasadan gördüğüm kadarıyla 1000-2500 bandındaki alt seviye gitarların satışı gayet iyi ama 5000 ve üstü gitarlar resmen ilanda sürünüyor.Şahsi görüşüm sizin fiyatınız çok iyi fakat gitarın hitab ettiği kitlenin maddi durumu yerlerde.

Normal fiyat aslında. Fakat arkadaşlarında dediği gibi belli fiyat bantları var bir süredir. Örneğin 800-1500 arası pedallarım vardı. Çok ağır satıldılar, bir kısmı da satılmadı ben de vazgeçtim.

200-500 bandındakiler hemen gidiyor. Mesela mooer gibi.

Para yok kimsede. Gitarlarda da benzer durum vardır.

Piyasadan gördüğüm kadarıyla 1000-2500 bandındaki alt seviye gitarların satışı gayet iyi ama 5000 ve üstü gitarlar resmen ilanda sürünüyor.Şahsi görüşüm sizin fiyatınız çok iyi fakat gitarın hitab ettiği kitlenin maddi durumu yerlerde.
Parası olan gidip en iyisini alıyor 2. elde veya bir tık altı modelini sıfır alıyor. 6-7 sene önce 7500 liraya en kral amerikan fender alınıyordu 2. elde. Millet kyk kredisi ile amerikan fender çekiyordu elinin altına. Bu kesim ocak dışı kaldı. Googledan baktım şimdi kyk kredisi aylık 60 dolar falan ediyor. Asgari ücret 300 dolar civarı. Kim neyi alsın bu durumda? Eskiden amaan alayım olmazsa satarım diyebiliyordu millet. Şimdi aldın mı geçmiş olsun, zor satarsın. O yüzden millet bir şey almaya da korkuyor. Ölü yatırım gibi bir şey oldu amatör müzisyenler için. Zorda kalırsam satarım diyemiyor kimse.

Kesinlikle değil.Forum japon Fender sevdamı bilir.Bu aralar çok masraf yapmamış olsam size bir alo derdim kesinlikle.Millet 16. Elden düşme standard meksika Telesine 7000 fiyat çekiyor…

yukarıda da denildiği gibi vaziyet kötü.İlanlarda uygun sayılabilir fiyatlı gitarlar var ama satılamıyor.Yine mesela bi tane japon bigsby li tele var pink paisley 9000 e.
Bu dönemde en mantıklısı takas sistemi gibi geliyor bana.

Son düzenleme:
Gitarı 2019da almıştım aldığım fiyata geri koydum, çok ucuza koyup da değerini bilmeyecek birisine gitsin de istemiyorum.benim de niyetim başka bir ekipman almak aslında. .forum da dahil bir çok insandan onlarca takas teklifi aldım fakat hiç biri tam olarak istediğim şey değil.perdesiz gitar önceliğim var ya da bir synthesizer falan olabilir.geçen bir arkadaş eve gelip denedi fakat maddi durumunu toplaması gerekiyormuş üzüldüm tabi keşke eli boş göndermeseydim arkadaşı ama ekonomi şahlanıyor işte yerseniz tabi.

Nisan ayında o gün için kelepir dediğimiz mim fenderi 4250 TL'ye alan ve aldıktan sonra buraya ilanda 7000'e göremezsiniz diye yazan arkadaş bugün aynı gitarı 7750'ye satılığa çıkarmış 🙂 Ee ilanlara bakıyorsun o fiyatların altında mim ilanı yok, belki vardır bilemem çok detaylı bakmadım ama hadi kendine göre haklı diyelim. Demek istediğim iş satışa geldiğinde hepimiz aynı çukura düşüyoruz galiba. Kardeşim dolar uçtu gitti diyecek varsa da önce bi Nisan ve günümüz kuruna göz atsın. Daha önce de yazıldı, bu fiyatları bu seviyelere kendimiz çektik. İğne ve çuvaldız deyip susuyorum.

Nisan ayında o gün için kelepir dediğimiz mim fenderi 4250 TL'ye alan ve aldıktan sonra buraya ilanda 7000'e göremezsiniz diye yazan arkadaş bugün aynı gitarı 7750'ye satılığa çıkarmış 🙂 Ee ilanlara bakıyorsun o fiyatların altında mim ilanı yok, belki vardır bilemem çok detaylı bakmadım ama hadi kendine göre haklı diyelim. Demek istediğim iş satışa geldiğinde hepimiz aynı çukura düşüyoruz galiba. Kardeşim dolar uçtu gitti diyecek varsa da önce bi Nisan ve günümüz kuruna göz atsın. Daha önce de yazıldı, bu fiyatları bu seviyelere kendimiz çektik. İğne ve çuvaldız deyip susuyorum.
Evet konu benim hakkımda ne yazıkki.Yalnız yanlış anlaşılma olmasın Gitarı 4250 tl ye ben almadım.Tesadüf eseri o Gitarı alan kişi benim bir gitarımı almak istedi muhabbet ederken takas teklif etti.4000-4500 TL lik vir gitar üzerine 1800 Tl nakit verdim.Gitarın maliyeti yol masrafı bakımı vs Yaklaşık bana 6000-6500 falan oldu.Benim için sorun değildi çünkü o zamanlar piyasa 6500 civarıydı.Zaten satma amacım belli ilana yazdığım gibi.Başka gitar alacağım.Hatta mümkünse takas daha bir opsiyon benim için.7000 yazarken bu gitarlar için abartı fiyat olduğunu düşünmüştüm.Aynı 4 ay öncenin 100000 tl ye araba videoları gibi bir duruma düştüm ne yazıkki…

Geri