Abartı Ilanlar

Yani epey kelepir aslında, manyetikler tanesi 3000 olsa, 6x3000, 18000 eder. Gitar bedavaya gelir, manyetik parasına gitar almış olursunuz. 2 aya dolar yükselse, manyetik tanesi 5000 e dayanır, kılçıksız kar edilir.

Emrahd 2040 yılından bildirdi.

İyi niyetli bir ilan olmadığı kesin, birebir dolandırıcılık olmasa da. Sterling olarak belirtmemiş gitarı, fotoğraflarda ve ilan açıklamasında sterling var, ama Zuhal ile fiyat karşılaştırın çok ucuz minvalinde bir şeyler yazmış. Millete musicman diye kakalamaya çalışacakmış hissiyatı uyandırdı bende.

Bunu yazmaya geliyordum ama zaten paylaşilmış.

Özet: BU NE LAN BU NE A.... neyse sövmiyim de:
İlana baktım majesty için 20 bin fazla değil mi dedim önce. Aslinda bu piyasada normal ya derken ilana bir girdim sterling majesty:( Yani endonezya yapımı :( Of şimdi her gitarda olan damgayı imazlı diye yutturmaya çalısacak dedim bir okudum ortada gitar bile yok :D hee millet de kerizdi. Neyse sövmeyeceğim.

Ah dostlar ah o gitarın usa modelinin amerika ikinci el piyasası 1500-2000 bin dolar. 2019da 1750 dolara aldım amerikadan. Burda çok uygun bir fiyata geri sattım, koşa koşa gittim prs usa aldım. Sanirim piyasada parasını en hak etmeyen gitarlardan biri bu majesty. Reklam ve şişirme ürünü uzak durun derim.

Bu ilana sövmemek için konuyu biraz dağittim affedin...

Bunu yazmaya geliyordum ama zaten paylaşilmış.

Özet: BU NE LAN BU NE A.... neyse sövmiyim de:
İlana baktım majesty için 20 bin fazla değil mi dedim önce. Aslinda bu piyasada normal ya derken ilana bir girdim sterling majesty:( Yani endonezya yapımı :( Of şimdi her gitarda olan damgayı imazlı diye yutturmaya çalısacak dedim bir okudum ortada gitar bile yok :D hee millet de kerizdi. Neyse sövmeyeceğim.

Ah dostlar ah o gitarın usa modelinin amerika ikinci el piyasası 1500-2000 bin dolar. 2019da 1750 dolara aldım amerikadan. Burda çok uygun bir fiyata geri sattım, koşa koşa gittim prs usa aldım. Sanirim piyasada parasını en hak etmeyen gitarlardan biri bu majesty. Reklam ve şişirme ürünü uzak durun derim.

Bu ilana sövmemek için konuyu biraz dağittim affedin...
Hocam merak ettim, Majesty gitarlar niye parasını haketmiyor sizce?

Hocam merak ettim, Majesty gitarlar niye parasını haketmiyor sizce?
Hocam şöyle anlatayım:
1. Dayanıkli değil. Reverbden ikinci ellerine bakın, köprü 1 yılda kararmış oluyor klavyedeki polished ebony de deforme oluyor, kore/endonezyo gitarları gibi bu açıdan.
2. Rahat değil; sap bir tuhaf, klavye köprü bir garip en kötü yanı da gövdenin alt tarafı çok ufak ve sivri, dize denk geliyoe dize batıp ağrı yapıyor.
3. Son perdelere ulaşim kolay evet ama bu herhangi bir deep cut neck through gitar için geçerlidir, ekstra bir numara değil yani. Mesela cort x-th vardı bende, o da nech throug ve deep cut o da aynı performansa sahip ince tellere ulaşimda. Majesty 10 kat pahalı sadece.
4. Aslında fiyatı bir tık daha ucuz olabilecekken marka reklama çok harcadiğı için bu masrafı ürüne yansıtıyor. Kaliteye değil tanıtıma ödüyorsunuz.

Ben iki ay kullandım iki ayda kullanım deformasyonları belirmeyr başladı. Satıp prs usa custom aldım çok daha memnunum. Söylediklerimin bir kısmı nesnel bir kısmı öznel. Katılmayanlara da saygım sonsuz ama ben sevmedim ve tavsiye etmem.

Hocam şöyle anlatayım:
1. Dayanıkli değil. Reverbden ikinci ellerine bakın, köprü 1 yılda kararmış oluyor klavyedeki polished ebony de deforme oluyor, kore/endonezyo gitarları gibi bu açıdan.
2. Rahat değil; sap bir tuhaf, klavye köprü bir garip en kötü yanı da gövdenin alt tarafı çok ufak ve sivri, dize denk geliyoe dize batıp ağrı yapıyor.
3. Son perdelere ulaşim kolay evet ama bu herhangi bir deep cut neck through gitar için geçerlidir, ekstra bir numara değil yani. Mesela cort x-th vardı bende, o da nech throug ve deep cut o da aynı performansa sahip ince tellere ulaşimda. Majesty 10 kat pahalı sadece.
4. Aslında fiyatı bir tık daha ucuz olabilecekken marka reklama çok harcadiğı için bu masrafı ürüne yansıtıyor. Kaliteye değil tanıtıma ödüyorsunuz.

Ben iki ay kullandım iki ayda kullanım deformasyonları belirmeyr başladı. Satıp prs usa custom aldım çok daha memnunum. Söylediklerimin bir kısmı nesnel bir kısmı öznel. Katılmayanlara da saygım sonsuz ama ben sevmedim ve tavsiye etmem.
Dayanıklılık kısmına yorum yapamam ama bence de rahat değil. Gövde ufacık falan. Zaten signature gitar. Önemli olan JP'nin rahat etmesi. :)

urunler 0 ayarinda olup dikkatli kullanılmıştır toplu olarak alimda ara kablolar ve pedallarim sarj aletleri ucretsizdir urunlerin modelleri ve ayri ayri fiyatlari: schecter stealth c- 1 solak-molosuz elektrogitar - 5000 Tl. marshall mg15fx- 2000 Tl BOSS DS-1 pedal- 550 Tl. BOSS DD-3 pedal 1450 Tl. alacaklara hayirli olsun

Gönlü bolmuş neyse ki, hepsini alana adaptör ve ara kablo veriyormuş.

Bir de harleyci tayfa var. Thomann fiyatından pahalıya satıyorlar. Bunlar da üstteki amerikan tokatlayan squieri tokatlayan ekip galiba.

Son düzenleme:
urunler 0 ayarinda olup dikkatli kullanılmıştır toplu olarak alimda ara kablolar ve pedallarim sarj aletleri ucretsizdir urunlerin modelleri ve ayri ayri fiyatlari: schecter stealth c- 1 solak-molosuz elektrogitar - 5000 Tl. marshall mg15fx- 2000 Tl BOSS DS-1 pedal- 550 Tl. BOSS DD-3 pedal 1450 Tl. alacaklara hayirli olsun

Gönlü bolmuş neyse ki, hepsini alana adaptör ve ara kablo veriyormuş.

Bir de harleyci tayfa var. Thomann fiyatından pahalıya satıyorlar. Bunlar da üstteki amerikan tokatlayan squieri tokatlayan ekip galiba.
"Fenderlerle ya da gibsonlarla takas olur."

Bu baslik altindaki patalojik birkaç vaka dışındaki hemen hiçbir ilana itirazım yok da bu garip ya hu. Fender ya da gibson verip takasla harley benton alınacak hemen hiçbir senaryo düşünemiyorum. Benim hayal gücüm zayıf olabilir elbette.

Jackson PS4 PS-4
Öyle hardcore abartı değil gibi duruyor şu piyasada ama pazarlıkla 3500 civarına ps4 almak bu paraya yapılabilecek en kötü tercihlerden biri olur.
bu seriden böyle 20+ yıllık bir gitar aldığınızda tüm donanımı kökünden sıfırlamazsanız 1-2 yılda bir karşılaşma ihtimaliniz yüksek sorunlar:
- köprü ve saddle sorunları(akort kaçırmaz ama tel koparır, aşınır, parçalar değişim ister tecrübesiz birinin elinde özellikle)
- perdeleri genelde tesfiye edilmiş oluyor, çalım zevkini düşüren birşey perde boylarının kısalması
- stok donanımı zaten iyi değil, potansıdır, switchidir arıza çıkarır
- clean tonu güzel ama manyetikler diğer noktalarda vasat. 2000 liraya cort al mort ol ama 1000 liraya manyetikleri adam akıllı birşeyle değiştir daha iyi bundan.

Böyle yazdım ama aralarından bazen ağacı güzel olanlar denk gelebiliyor üretim dengesiz olduğundan dolayı. Tecrübeli birinin elinde güzel bir gitar olabilir. Modifikasyona açıktır. Sapı klasik bolt on jackson hissiyatını verir.
Sonuç olarak uygun fiyata alınırsa anlamlı olan bir gitar, bu paralar fazla. Kendi görüşümdür. Gelecek nesillere bilgi bırakalım diye yazdım bu kadar.

Ben ilanı açan kişiyi tanıyorum. Ara ara gitarlarımın sap ayarını vs yapan kişi kendisi. Gitarı görmedim ama iyi durumda olduğunu tahmin ediyorum. İsteyen olursa sizin için deneyebilir veya video çekebilirim. Fiyat konusunda birşey diyemeyeceğim.

Geri