Abartı Ilanlar

Ordu'da böyle bir Gibson'ın varlığından haberim yoktu açıkçası. Olsaydı Ergin Altınel ya da Ahmet abide olurdu diye düşünüyorum. Fotoğraflar da bölük pörçük. Sanki bir o siteden bir bu siteden alınmış. Abartıdan ziyade sahte olabilir diye düşünüyorum.

usta affet ama yazıyorum dayanamadım
Sizce abartı mı ? Bence yarı fiyatında ve altında 7 tane eski reverb ilanı ve 2-3 yıldır ilanlarda sürünmesi bir ilanı abartı yapabilir, yapmalıdır.

Evet, abartı maalesef. Sanırım 1,5-2 yıl önceydi; yine sahibinden sitesinde 3000 TL idi aynı gitar (yanlış hatırlamıyorsam Antalya'dan satılıktı), satan arkadaş almış büyük ihtimalle o zaman. Ben yurtdışındayken $390'ye düşşürüp almıştım bir tane Ebay üzerinden. Beni MusicMan markasından soğutan gitardır :)

Bu gitar Kore uretimi.
Bu gitar bir yerden tanıdık geliyordu.Biraz forumu karıştırıp baktım.Daha önceden burada https://turkrock.com/konu/91151/ ilana konulmuş.Yine aynı şekilde fotoğraflarda üretim yeri gizlenip sorulana kadar belirtilmemiş.

Zaten üstünde 97-98 yazısına bakarak 98 demedim ya 😄 sık yapılan bir sazanlık o evet Jacksonlarda. Seri no calculatore girince çıkan sonuç 1998 ve 2009 diye iki farklı şey söylediği için 1998 heralde dedim, sanırım o calculator'e güvenmek de pek doğru olmayabiliyor.

98 kitapçığındaki reverse inlayden dolayı o yıldan olmadığını düşününce yazdım işte buraya. 2008-2009 kitapçıkları yetersiz malesef. Şimdi siz diyince baktım 2006 yılında kitapçıkta siyah hardware var evet. Bazı yıllarda krom oluyor.

Sizin yolladığınız linkteki 2007-2009 aralığı benim seri numarasına uygun. En son şimdi ne alakaysa o yıllarda jackson fiyat listelerinin olduğu kataloğa denk geldim şimdi. 2009 yılında transparan kırmızı yok, 2008 ve 2007 yılında ise var. Gitar 2007 veya 2008 yapımı. Ben ilana yılı falan yazmayayım en iyisi, millet diyecek seri no 2009 diyor sen niye şimdi 2008 yazdın ne ayaksın.

152534 eklentisini görüntüle

İlanın güncel halini gördüm, burada konuşulduğu için buradan devam ediyorum;

''Japon yapımı Pro Serisi modellerdendir. 2011-2012 gibi Japon yapımı Jacksonların üretimi bitti diye biliyorum. Bu sene yeniden üretmeye başladılar reklamını yapıyorlar ancak 2000$'dan fazla para istiyorlar.''

Şeklinde bir ifade var ancak gitarın Pro değil. 2010 gibi japon 3 serilerinin (KE3, RR3 vs) pro versiyonlarını çıkarttılar ancak bu çok kısa bir dönem olup farkı bindingli sapa sahip olmaktı. Eğer bir gitarı Japon Pro olarak niteliyorsak bu 1994 - 1995 civarında üretimi biten, işçilik olarak amerikanlara denk olarak üretilen seri.

Bkz*Bendeki mustaine, Bkz*Geçtiğimiz aylarda EMG 81-85 takılı, İstanbul'dan satılık siyah RR Pro, Bkz* Yine geçtiğimiz aylarda Ankara'dan satılan mavi soloist.

Şu gitarın işçilik ve donanım olarak güncel dengi Endonezya dönemi X serileridir. Senin atıfta bulunduğun 2000 dolarlık güncel japon üretimleri, zam öncesi seri üretim amerikan modellerin yerini almak amacıyla üretilen, 1200 dolar civarındaki Endonezya/Meksika Pro serilerinin bir üstü modeller.

Fiyat işine girmeyeceğim, dolar görmüş 13.50'yi. Ne ucuz, ne pahalı bilemiyor artık insan, ancak elindeki KE3 ağzıyla kuş tutsa Pro japon diye anılmamalı. 1995'ten sonra da X Pro, Y Pro, Profesyönelimsi gibi Pro vb bir ton isim koydular ama Japon Pro çok net ve belirli bir dönem için kullanılan bir ifade. Değil ama, KE3 Pro olsa bile, onu da Pro serisi Japon diye anmak olmaz.

İlanın güncel halini gördüm, burada konuşulduğu için buradan devam ediyorum;

''Japon yapımı Pro Serisi modellerdendir. 2011-2012 gibi Japon yapımı Jacksonların üretimi bitti diye biliyorum. Bu sene yeniden üretmeye başladılar reklamını yapıyorlar ancak 2000$'dan fazla para istiyorlar.''

Şeklinde bir ifade var ancak gitarın Pro değil. 2010 gibi japon 3 serilerinin (KE3, RR3 vs) pro versiyonlarını çıkarttılar ancak bu çok kısa bir dönem olup farkı bindingli sapa sahip olmaktı. Eğer bir gitarı Japon Pro olarak niteliyorsak bu 1994 - 1995 civarında üretimi biten, işçilik olarak amerikanlara denk olarak üretilen seri.

Bkz*Bendeki mustaine, Bkz*Geçtiğimiz aylarda EMG 81-85 takılı, İstanbul'dan satılık siyah RR Pro, Bkz* Yine geçtiğimiz aylarda Ankara'dan satılan mavi soloist.

Şu gitarın işçilik ve donanım olarak güncel dengi Endonezya dönemi X serileridir. Senin atıfta bulunduğun 2000 dolarlık güncel japon üretimleri, zam öncesi seri üretim amerikan modellerin yerini almak amacıyla üretilen, 1200 dolar civarındaki Endonezya/Meksika Pro serilerinin bir üstü modeller.

Fiyat işine girmeyeceğim, dolar görmüş 13.50'yi. Ne ucuz, ne pahalı bilemiyor artık insan, ancak elindeki KE3 ağzıyla kuş tutsa Pro japon diye anılmamalı. 1995'ten sonra da X Pro, Y Pro, Profesyönelimsi gibi Pro vb bir ton isim koydular ama Japon Pro çok net ve belirli bir dönem için kullanılan bir ifade. Değil ama, KE3 Pro olsa bile, onu da Pro serisi Japon diye anmak olmaz.
Kral dediklerine tamamiyle katılıyorum ama jackson kataloglarında 95 sonrası üretilen ve sonu MG ile biten Japon Jacksonlara da Pro demişler. Tamamen isimlendirme saçmalığı.
Şöyle bir özet yapacak olursam kendimce:
96 öncesi Professional PRO diye geçen japonlar > 2012 sonrası neck thru endonezya üretimi Prolar >= 96-2012 arası Japonya'da üretilen, çoğu bolt on olan ve JT580 köprüye sahip olan Jacksonlar

Geri