Abartı Ilanlar

Vay anasını 1 sene önce 3500-4000TL arasına satmaya çalıştığım SLX'in daha alt modeli gibi duran SL3X'e ne fiyatlar isteniyor. Ele geçen gitarları satmamak lazımmış. SLX'in sıfırı 7500 civarıydı 15000 olmuş.

Vay anasını 1 sene önce 3500-4000TL arasına satmaya çalıştığım SLX'in daha alt modeli gibi duran SL3X'e ne fiyatlar isteniyor. Ele geçen gitarları satmamak lazımmış. SLX'in sıfırı 7500 civarıydı 15000 olmuş.
alt model değil kral, sl3xler eskiye bir "flashback" aslında. HSS dizilim Jackson DNA'sında bulunuyor ve bunu tekrar ortaya çıkarmaya karar verdiler. Bu da HSS gitarların orta seviyedeki yeni örneklerinden biri. Çok uzun süredir üretilmiyor, son birkaç yılda çıktı diye hatırlıyorum. Ayrıca DÜZ SLX'llerden daha pahalı bu SL3X'ler üstünde Jackson manyetik olsa da. SLX DX'e falan denk düşebiliyorlar ama Jackson fiyat politikası bayağı değişken. Renge göre x2 bile yazabiliyorlar aynı gitara. Pro serisinden pahalı olan çok X serisi soloist var. Sokağa atacak parası olan çok insan var ki Pro almak yerine X serisi alıyor daha pahalıya :D

Keriz arayanlarda Bugün

Keriz arayanlarda Bugün

Sadece bu ikisi değil bütün ilanları saçmasapan adamın.

İşin ilginci Zuhal Müzik bu gitarı (MM1 için konuşuyorum) stoğunda varken avrupa fiyatına satıyordu 2500 euro'ydu o zaman, ürün stoğu tükenince 3000'e çıkarmış, hani bu da saçmasapan, ya eski fiyatı güncellemezler, ya yukarı çıkarırlar. Kur çıktıkça daha da açıyorlar makası.

Keriz arayanlarda Bugün

"Blue Burst Prestige Suhr"​

Suhr ne alaka ya?
Bu ilanı şikayet etmek lazım.

+ Gitar çalmasını biliyormusunuz ?
- Evet. iyi çalarım.
+ Nerede öğrendiniz gitar çalmasını ?
- Online öğrendim. Uzaktan
+ Bir gitar markası örneği veririmisiniz ?
- İbanezshur
+ Nasıl ?
-İbanezsuhr işte.

+ Gitar çalmasını biliyormusunuz ?
- Evet. iyi çalarım.
+ Nerede öğrendiniz gitar çalmasını ?
- Online öğrendim. Uzaktan
+ Bir gitar markası örneği veririmisiniz ?
- İbanezshur
+ Nasıl ?
-İbanezsuhr işte.
Çok açık manipülasyon var, çok uyanık bir arkadaşa belli ki yazan. Resmen avlamak için yazılmış o ifade. Bu modellerin Suhr modellerini çağrıştırdığını hepimiz biliyoruz. Bilinç altına kanca atmış arkadaş.

çoğu insanın bilinç altı hee ibanez rg ihlamur japon ince sap diye kodlandığı için suhr'a benzeyen ibanez modeli diye dikkat çekmek olabilir derdi burada aslında pek sorun yok fiyat konusunu bilemem de şuan modeli aratınca stokta yok fiyatı 24.750 zuhalde. eğer 2. else yüksek tabi fakat buradaki abartı ilanlara bakarsak biraz hafif kalmış bu başlık için genelde 2-3 katı fiyatı yazıyorlar.

çoğu insanın bilinç altı hee ibanez rg ihlamur japon ince sap diye kodlandığı için suhr'a benzeyen ibanez modeli diye dikkat çekmek olabilir derdi burada aslında pek sorun yok fiyat konusunu bilemem de şuan modeli aratınca stokta yok fiyatı 24.750 zuhalde. eğer 2. else yüksek tabi fakat buradaki abartı ilanlara bakarsak biraz hafif kalmış bu başlık için genelde 2-3 katı fiyatı yazıyorlar.
Çokta Suhr benzeri olduğunu düşünmüyorum ben?
Birde Fiyat zaten 2. el fiyatının 2 katı konmuş neredeyse sizce Normal mi yani?

bence buradaki ilanlara göre çok uçuk değil koyduğu fiyat 2 katı olmasını sıfır ürün, yarı fiyatına olur mantığı ile bakarsanız 2 katı fiyat görünebilir. Piyasada hırpalanmış ibanezler de sıfır fiyatının yarısına satılıyor, ayda yılda bir çalınmış ibanezler de.. yani ikinci elin de bir oluru var. sen gitarı almışsın o artık 2. eldir. bir kere dokunmuşsun 2. el sayılır kafasında iseniz o ayrı ilandaki gitar gayet temiz hatta sıfır gibi görünüyor. fakat o fiyatı da vermem. Adam da bunu düşünmüş pazarlık payı bırakmış olabilir. Türkiye, diğer ülkelere göre çok komik bir yer satıcının kafasındaki ''pazarlık payı'' ile alıcınınki farklı olabiliyor bazıları biraz abartılmış veya balon fiyat verip sonra %30-40 indiriyor. Belki bu adama 20 bin deseniz kabul edecek? dediğim gibi alım satımda insanlar çok farklı düşünebiliyor. Suhr benzeri derken de sap özelliklerine göre söyledim. ibanez'in bu modelini ilk defa gören olabilir bu onlardan değil farklı özelliklere sahip demek için olabilir yani yazıkları.. sap şekli suhr gibi roasted maple'i ilk onlar yapmasa da onlar meşhur etti. sap gövde birleşimi yine suhr'a benziyor yine birçok suhr gitarda olduğu gibi manyetik çerçevesi yok gibi vs...

bence buradaki ilanlara göre çok uçuk değil koyduğu fiyat 2 katı olmasını sıfır ürün, yarı fiyatına olur mantığı ile bakarsanız 2 katı fiyat görünebilir. Piyasada hırpalanmış ibanezler de sıfır fiyatının yarısına satılıyor, ayda yılda bir çalınmış ibanezler de.. yani ikinci elin de bir oluru var. sen gitarı almışsın o artık 2. eldir. bir kere dokunmuşsun 2. el sayılır kafasında iseniz o ayrı ilandaki gitar gayet temiz hatta sıfır gibi görünüyor. fakat o fiyatı da vermem. Adam da bunu düşünmüş pazarlık payı bırakmış olabilir. Türkiye, diğer ülkelere göre çok komik bir yer satıcının kafasındaki ''pazarlık payı'' ile alıcınınki farklı olabiliyor bazıları biraz abartılmış veya balon fiyat verip sonra %30-40 indiriyor. Belki bu adama 20 bin deseniz kabul edecek? dediğim gibi alım satımda insanlar çok farklı düşünebiliyor. Suhr benzeri derken de sap özelliklerine göre söyledim. ibanez'in bu modelini ilk defa gören olabilir bu onlardan değil farklı özelliklere sahip demek için olabilir yani yazıkları.. sap şekli suhr gibi roasted maple'i ilk onlar yapmasa da onlar meşhur etti. sap gövde birleşimi yine suhr'a benziyor yine birçok suhr gitarda olduğu gibi manyetik çerçevesi yok gibi vs...
Distiribitör firmadan bu gitara pazarlık yapsanız %10-15 indirim ile mağazadan Rahatlıkla alabilirsiniz.Gitar size geldi 20k civarına,yani bahsettiğiniz fiyata dükkandan alınır zaten.Adam ilanda 27.500 e satıyor burada bir Saflık yada iyi niyet göremiyorum malesef.Bu arada Evet gitarı alıp eve koyduysanız 2. eldir artık,ederi tartışılır o ayrı konu tabi.
Ama isteyen istediği fiyata koysun bu arada beni ilgilendirmez.

işte mesele de o zaten rahatlıkla alamıyorsunuz ve stokta yok fiyatı 24.750 belki adam fiyatı da verirken buna göre karar verdi. bu gitar şu ortamda tekrar stoğa girerse 27-30 bin bandında olacak zaten. gitarı çok beğenen olabilir tekrar stoğa girmesini beklemek istemeyen olabilir o kadar garip günlerden geçiyoruz ki şu arkadaş belki o gitarı bu fiyattan satacağına aylarca beklemek yerine 20 hatta 18 binden satıp eline geçen nakitle dolar al satı yapıp yine gitarın şimdiki fiyatına yakın bir fiyatı çıkarabilir 1 haftada %10 inen-yükselen bir kur var. yani satıcı belki de cash is king kafasında birisidir, bu yüzden satıcı belki 20 bini hatta 18 bini pazarlık payı(!) olarak düşünüp kabul edebilir veya Öyle insanlar var ki 10 bin yazıyorsun 3 bin tl teklif ediyor belki onlardan da bıkmıştır vs.. Ayrıca zaten ortada saflık veya iyi niyet var demedim mal adamın istediği fiyatı verir beni ilgilendirmiyor alacak olanın da parası cebinde ister alır ister almaz. anlatmak istediğim buradaki diğer ilanlar gibi abartı olmadığı yoksa fiyat yine yüksek. bu ilandaki gitarın sıfırı stoğa girince muhtemelen 28-30 binden olacak hala bu fiyatı abartı ilanlarda tartışacak kadar abartı buluyorsanız, sıfır gitara dokunulduğu an 2. eldir ve fiyatı yarı yarıya düşer diyengillerdensiniz demektir ona da söyleceklerimi söyledim zaten.

Keriz arayanlarda Bugün

Pazar günü Ankara Zuhal müzikte aynı gitarın prestigesi için 31000 dendi beyimiz premium modeline bu parayı istiyor yazınca da sıfır zaten diyor :)

işte mesele de o zaten rahatlıkla alamıyorsunuz ve stokta yok fiyatı 24.750 belki adam fiyatı da verirken buna göre karar verdi. bu gitar şu ortamda tekrar stoğa girerse 27-30 bin bandında olacak zaten. gitarı çok beğenen olabilir tekrar stoğa girmesini beklemek istemeyen olabilir o kadar garip günlerden geçiyoruz ki şu arkadaş belki o gitarı bu fiyattan satacağına aylarca beklemek yerine 20 hatta 18 binden satıp eline geçen nakitle dolar al satı yapıp yine gitarın şimdiki fiyatına yakın bir fiyatı çıkarabilir 1 haftada %10 inen-yükselen bir kur var. yani satıcı belki de cash is king kafasında birisidir, bu yüzden satıcı belki 20 bini hatta 18 bini pazarlık payı(!) olarak düşünüp kabul edebilir veya Öyle insanlar var ki 10 bin yazıyorsun 3 bin tl teklif ediyor belki onlardan da bıkmıştır vs.. Ayrıca zaten ortada saflık veya iyi niyet var demedim mal adamın istediği fiyatı verir beni ilgilendirmiyor alacak olanın da parası cebinde ister alır ister almaz. anlatmak istediğim buradaki diğer ilanlar gibi abartı olmadığı yoksa fiyat yine yüksek. bu ilandaki gitarın sıfırı stoğa girince muhtemelen 28-30 binden olacak hala bu fiyatı abartı ilanlarda tartışacak kadar abartı buluyorsanız, sıfır gitara dokunulduğu an 2. eldir ve fiyatı yarı yarıya düşer diyengillerdensiniz demektir ona da söyleceklerimi söyledim zaten.
MM1 Tab takip ettiğim bir gitar Stokta kalmıyor ancak kısa süre sonra tekrar stoğa girdiğini görüyorum yani gitarlar ve fiyatlar hala güncel.Kendinizce ürettiğiniz mantıkta hatalarla dolu bu kazık fiyatlı ilanları bu kadar savunmanız ilginç.Farzedelim gitar aylar sonra stoğa 28-30 k ile geldi.Mağazadan pazarlıkla yine daha ucuza alırsınız.İlanlar gerçekse bence yapılan şey öyle veya böyle FIRSATÇILIK.
Ben 2. ele yarıya düşen ''diyengillerdende'' değilim bu arada.Alıp eve koyduysanız gitarı artık 2. el DİYENGİLLERDENİM.Artık yarı fiyatımı olur %20 aşağısımı olur satıcıya kalmıştır.
Ama %20 fazlası FIRSATÇILIK Olur (?)

Ben mantık üretmiyorum söylediğim konuya cevap verme ihtiyacı duyunca mm1 örneğini veriyorsunuz ne alakası var? konumuz mm1 değil gördüğünüz üzere her gitarın kendine göre stoğa girme durumu var. Bu gitarı takip edip beğenen biri zaten iyi biliyordur eğer hemen stoğa girerse ve bu ilandan ucuza olacaksa alır zaten. farzedelim bu gitar aylar sonra 28-30 bandında mağazaya geldi, mağazadan da pazarlıkla aldı ki o pazarlık %5'i geçmiyor aaa pardon forumda hemen hemen herkesin tanıdığı olduğu(!) ve bana, zuhalde %10 indirim yapıyor diyengillerden değilsek. alacağınız fiyat ortadadır. Hangi dünyada yaşıyorsunuz da bilmem de ilanda gördüğüm gibi ise gitar sıfır durumda ve kimse size stokta olmayan fiyatı (24.750) üstünden %20 indirimle bu gitarı size satmaz. Satıcıya direkt 18-20 bin teklif edersiniz onu kabul eder etmez onu bilemem ama bu da piyasa normali değil. hayal dünyasındasınız yani.

Geri