Abartı Ilanlar

Şu ilanı görünce yuh dedim ama gitar zuhalde 25.000 liraya satılıyormuş. Thomann fiyatı 850 Euro. Zuhal fiyatı ise neredeyse iki katı. Şu fiyata o gitarı alan var mı acaba?

Son düzenleme:
Şu ilanı görünce yuh dedim ama gitar zuhalde 25.000 liraya satılıyormuş. Thomann fiyatı 900 Euro. Zuhal fiyatı ise iki katından yani 1800 eurodan daha pahalı. Şu fiyata o gitarı alan var mı acaba?

Bütün gitarların fiyatları saçma sapan bir halde hocam zaten, boşver.

Gitar en azından fiziken var, mevcut. İyi tarafından bakmak lazım biraz da olaya. :)

190 BİN TL'ye telecaster.

Dosyalar

• Screenshot_20220126-130607_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20220126-130607_Samsung Internet.jpg
    434.7 KB · Gösterim: 80
Şu ilanı görünce yuh dedim ama gitar zuhalde 25.000 liraya satılıyormuş. Thomann fiyatı 850 Euro. Zuhal fiyatı ise neredeyse iki katı. Şu fiyata o gitarı alan var mı acaba?
15.000 TL şu anda Kore malı gitarların standart sıfır fiyatı. Bu gitar Amerikan yapımı sanırım, aslında güzel fiyat koymuş adam. Bütçe olsa alınır hatta, çok hoş bir 80ler vibe var (bkz Criss Oliva...). Ama işte o takoz gibi neck plate yok mu 🤣

Son düzenleme:
Daha neler göreceğiz bakalım :
Dolar 17 iken aldım demiş. Bu da şu demek neresinden bakarsak bakalım gitar 2 3 aylık bir gitar.

Ama resimlerde potans düğmeleri ve switch düğmesinin olduğu metal plakaya bakıldığında LEŞ gibi. Potans düğmesinin 1 tanesinin kromu soyulmuş.
Bolton bağlantısında ki vida başları PASLI.
String Tree oksitlenmiş kararmış ve 1 tane string tree de eksik headstock ta.

Reverb üzerinde 2150 ile 3000 usd arasında fiyat var 3000*17 = 51.000 yapıyor. 11.500 dolara almış amerikadan. vay anam vay.

Son düzenleme:
Daha neler göreceğiz bakalım :
Buda satıcının diğer ilanı.

sx veya squier takas arayıp amerikalarda gidip fender alıp satmaya çalışmak mı ?
Evet ben inandım yani.

Dolar 17 iken aldım demiş. Bu da şu demek neresinden bakarsak bakalım gitar 2 3 aylık bir gitar.

Ama resimlerde potans düğmeleri ve switch düğmesinin olduğu metal plakaya bakıldığında LEŞ gibi. Potans düğmesinin 1 tanesinin kromu soyulmuş.
Bolton bağlantısında ki vida başları PASLI.
String Tree oksitlenmiş kararmış ve 1 tane string tree de eksik headstock ta.

Reverb üzerinde 2150 ile 3000 usd arasında fiyat var 3000*17 = 51.000 yapıyor. 11.500 dolara almış amerikadan. vay anam vay.
Hayır leş gibi yere yatırmış bide gitarı :/// duman tonu sen nelere kadirsin :(

1 ilanda benden olsun

fiyatına v.s. yorum yapmadan manyetik kısmına değineceğim.
Seymour Duncan ve EMG pasiflerden dahi çok kaliteli B.C. Rich manyetiği nasıl oluyor tecrübe sahibi olan varsa paylaşabilir mi ?

1 ilanda benden olsun

Seymour Duncan ve EMG pasiflerden dahi çok kaliteli B.C. Rich manyetiği nasıl oluyor tecrübe sahibi olan varsa paylaşabilir mi ?

Valla ben de aynı sarı sitede, Squier'deki manyetiğinin Amerikan Deluxe'deki manyetiklerden daha iyi olduğunu söyleyen bir ilan görmüştüm 😀

15.000 TL şu anda Kore malı gitarların standart sıfır fiyatı. Bu gitar Amerikan yapımı sanırım, aslında güzel fiyat koymuş adam. Bütçe olsa alınır hatta, çok hoş bir 80ler vibe var (bkz Criss Oliva...). Ama işte o takoz gibi neck plate yok mu 🤣
Gitar Meksika yapımı. Çoğu Kore yapımı gitardan daha ucuz fiyatı var aslında ama Zuhal 2 katı fiyatına sattığı için alınmaz bunlar. Birçok daha iyi seçenek var.

Gitar Meksika yapımı. Çoğu Kore yapımı gitardan daha ucuz fiyatı var aslında ama Zuhal 2 katı fiyatına sattığı için alınmaz bunlar. Birçok daha iyi seçenek var.
Vay çakallar, neckplate üzerinde USA ifadesini görünce atladım. En üstte (ama çok daha küçük punto ile) Mexico yazıyormuş
Ben de diyorum nasıl oluyor da Kore fiyatına ABD malı.... 🤣

Yine bir "yiğenim japon bu japon, eski toprak" ilan daha.

Gitarın seri numarasını aratınca 1993 diyor. Meşhur decodere çok güvenilmiyor bu dönemler için ancak ilanda belirtildiği gibi 1994 - 1995 kataloğunda da, 1993 kataloğunda da Reflex manyetiklere sahip bir bass göremedim.

vintagejapanguitars.com.br/en/jackson-charvel-1993-catalogue/

Potans yerleşimlerinden gitarın Concert XL olduğunu düşünüyorum ancak manyetikler muhtemelen değişmiş, bu dönemde modelin yazıldığı truss rod değişmiş, gitarın üstüne birşeyler kazınmış, modelinin ne olduğunu da net bir şekilde ispatlayamazken 2200 dolar para istemek cidden cesur hareket.

İnsanlar o parayı sapında "MADE IN USA" yazan gitarlara istiyor.

Yine de unutmayalım, bu gitar eski japon(?!).

*Muadillerine değinmeyi unutmuşuz. 1992 model, yeni EMGler takılmış bir Concert XL örneği, 350 dolares.

2014'ten kalma bir forumda 365 dolar isteniyor.

2015'te 300 dolar isteniyor.

1995'te de liste satış fiyatı 895 dolarmış. (Sayfa 2)

Bugünün enflasyonu diyelim, en yüksek ilan olan 365 dolar olsun 500 dolar. Hiç gerçekçi olmayacak bir şekilde, "kardeşim getirt getirtebiliyorsan yurtdışından"cıların gönlü olsun diye koyalım tüm masrafları olsun 1000 dolar. Yine yarısı bile etmedi.

Saygılar

Son düzenleme:
1 ilanda benden olsun

Bende üniversitede okurken kore yapımı bir jr v vardı, bahsettiğim yıl 2008 falan. O zaman üzerinde kendi manyetikleri vardı bc rich in ve belki emg/seymour kadar kaliteli olmasa da çok yüksek çıkışlı ve cayır cayır manyetiklerdi.

Duruma şaşırdığım için bu kadar net hatırlıyorum, ilandaki söylem biraz abartı olabilir ama eğer aynı model ise çöp manyetikler değillerdir bence.

Ayrıca neckthru ve abanoz klavye bir gitar olarak kelepir ilanlarda yer alması gereken bir gitar bence bu.

Yine bir "yiğenim japon bu japon, eski toprak" ilan daha.

Gitarın seri numarasını aratınca 1993 diyor. Meşhur decodere çok güvenilmiyor bu dönemler için ancak ilanda belirtildiği gibi 1994 - 1995 kataloğunda da, 1993 kataloğunda da Reflex manyetiklere sahip bir bass göremedim.

vintagejapanguitars.com.br/en/jackson-charvel-1993-catalogue/

Potans yerleşimlerinden gitarın Concert XL olduğunu düşünüyorum ancak manyetikler muhtemelen değişmiş, bu dönemde modelin yazıldığı truss rod değişmiş, gitarın üstüne birşeyler kazınmış, modelinin ne olduğunu da net bir şekilde ispatlayamazken 2200 dolar para istemek cidden cesur hareket.

İnsanlar o parayı sapında "MADE IN USA" yazan gitarlara istiyor.

Yine de unutmayalım, bu gitar eski japon(?!).

*Muadillerine değinmeyi unutmuşuz. 1992 model, yeni EMGler takılmış bir Concert XL örneği, 350 dolares.

2014'ten kalma bir forumda 365 dolar isteniyor.

2015'te 300 dolar isteniyor.

1995'te de liste satış fiyatı 895 dolarmış. (Sayfa 2)

Bugünün enflasyonu diyelim, en yüksek ilan olan 365 dolar olsun 500 dolar. Hiç gerçekçi olmayacak bir şekilde, "kardeşim getirt getirtebiliyorsan yurtdışından"cıların gönlü olsun diye koyalım tüm masrafları olsun 1000 dolar. Yine yarısı bile etmedi.

Saygılar

Her şey kabul ama ya jackson’un altın çağı?

Geri