Abartı Ilanlar

Dostum Korhandere nin dediğini belki yanlış anlamış olabilirsin.Lakin bu fiyata gitar alacak adam mal değildir.İllahaki araştıracaktır ve evet bu ülkede ölüseviciler fazla oldukça adamlar sattıkları ürünlerin fiyatını yüksek tutmakta haklı.Bak bu forumda bilinen bir kişinin benim gitarıma yaptığı teklif aynen verdiğim fiyatın yarısıydı olmaz cevabını alınca başka bir konu başlığı altında beni ve sattığım şeyi kötülediğini gördüm.Aslında kimsenin kimseyi kandırdığı yok.Bilinçli olan bir kimse zaten muhatab bile olmayacaktır bu kişiyle ya da onunla kafa bulacaktır.

Aramızda hafif gerilim oluşmaya başlayınca korhandere bana sağolsun iyi niyetini belirten bir mj göndermiş (yanlış anlaşılmasın iğneleme yapmıyorum), öyle olunca tadında bırakmaya karar verdim bu konu başlığında yazışmayı. Başka başlık açıldığında (zaten çok sık işleniyor bu konu) yeri gelirse fikirlerimi orada paylaşacağım.

Yok hocam ya ne satması. Forumda üstüne gidilince milletin sesini kesmek için satıldı yazdı bence zira ilanı buradan satıldı yazdıktan sonra tesadüfe bakın;

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...mzali-dean-dm-signature-gitar-114542230/detay

Yoksa kim alıyor forumda bu gitarı 2500TL'ye...

Bu arada dikkat edin millet ABD'den alındı yazarak subniminal mesaj veriyor.:) Her Amerika'dan alınan gitar Amerikan malı mı? :) Lütfen bu esnaflığı bırakın.

Valla satılmadıysa iyi yani, hani tamam analarım hastaları için büyük değer taşır ama o ona 2,500 istiyosa bende buna 4000 isterim :D :D Kaldıki böyle şeyler ispat gerektirir, evdeki king-v gitarıma çok klas bir dave imzası atabilirim mesela.
Fotoğraf0826.jpg

Siz de abartılı verilen fiyatları haklı bulursanız Türkiye'de bir şey alıp satmayı bırakalım...

Ben şuana kadar bütün ilanlarımda kaç liradan satacaksam o kadar fiyat koydum. Çok büyük indirimler yapmadım, çoğunu da zaten satışa koyduğum fiyattan sattım. Kendimce hesaplayıp makul fiyatlar belirledim ve bir şekilde isteyen aldı. Saçma teklifler gelmedi mi geldi tabii ki ama hayır dedim geçtim.

Şimdi saçma fiyatlar gördüğümde beğendiğim ürün bile olsa ilgilenmiyorum. Eğer bilen biriyle pazarlıkla düşüreceksen senden listelediğin fiyattan alan enayi mi oluyor? Ben bu tutumu iyi niyetli bulmuyorum. Büyük bir meblağdan küçük bir indirim usulen olabilir, normaldir; ama diğeri kötü niyetlilik bence. Eğer hala üretimde olan bir şey satıyorsanız benzer 2. el fiyatlar, Amerika fiyatı, Türkiye ve Avrupa fiyatı, ve mala olan talebe göre bir fiyat belirlenebilir. Zaten bir şeyin ederi az çok bellidir. Diğer türlü 3 5 kuruş için hiçbir insanla uğraşmak istemem gider mağazasında alternatifleriyle dener istediğim ürünü istediğim ödeme şekliyle garantili alırım.

sahibinden.com daki elemanlar da herşeye next diyor galiba. İşin garibi bizim ilandaki telefon numaralarına, e maillere üşenmez; ilanı okur ,bakarlar sonra ilanı yayından kaldırırlar bu tür şaklabanlıklara izin verirler. geçen de bir liseli kartondan mı ne saçma sapan gitar yapmış -yapmaya çalışmış- öyle ergen şakası tadında ilan yayınlamıştı baya da ilan yayında kaldı.

yok ya internette bu foto var oradan aşırmış yaptığı filan yok. seymour duncan ın facebook sayfasında da 1 ay önce filan paylaşılmıştı.Yani fikir de gitar da çakma..

Trakyali biri olarak: ustunde hoparlor yerine oparlor yazmasi Edirne veya Tekirdagda uretilmis olabilme ihtimalini gundeme getiriyor ki bu bile fiyati hakli cikartir :) . Petaluma da elle uretilen bir Mesa bu kadar para ediyorsa, bir elde maltepe sigara bir elde tornavida esliginde yapildigi kesin, Kesan'da yapilmis olmasi ise muhtemel bir ampli de bu kadar eder. Fiyatini sonuna kadar hak eden bir urun.

Trakyali biri olarak: ustunde hoparlor yerine oparlor yazmasi Edirne veya Tekirdagda uretilmis olabilme ihtimalini gundeme getiriyor ki bu bile fiyati hakli cikartir :) . Petaluma da elle uretilen bir Mesa bu kadar para ediyorsa, bir elde maltepe sigara bir elde tornavida esliginde yapildigi kesin, Kesan'da yapilmis olmasi ise muhtemel bir ampli de bu kadar eder. Fiyatini sonuna kadar hak eden bir urun.

Ben (olumlu manada) "Abartı" diye senin sattığın Soldano Decatone'a derim arkadaş. Amerikan fiyatının yarısını talep etmiştin ilanında. Kim aldıysa hayır duası yağdırıyor olasa gerektir sana. Sevabı büyük yazılmış nadir turkrock şahsiyetlerinden birisin şu an gözümde :)

Param olaydı kesinlikle kaçırmazdım o Soldano'yu :)

Ben (olumlu manada) "Abartı" diye senin sattığın Soldano Decatone'a derim arkadaş. Amerikan fiyatının yarısını talep etmiştin ilanında. Kim aldıysa hayır duası yağdırıyor olasa gerektir sana. Sevabı büyük yazılmış nadir turkrock şahsiyetlerinden birisin şu an gözümde :)

Param olaydı kesinlikle kaçırmazdım o Soldano'yu :)

Tesekkurler, bana maliyeti 1230 dolara geldi ben de ikinci el almistim Arizona'dan ustune bir de 150+80 bagaj maliyetini eklersek(THY icin) pek para da kazanmadim ama zararda degilim yine de iltifatiniz icin tesekkuru de borc bilirim. Ote yandan soylemeden edemeyecegim, 1-2 tane muzik aleti satarak zaten zengin olunmaz bunu hepimiz biliyoruz. Ben 31 yasindayim ve lisedeyken 4 ay resmen ac kalarak bir arkadasimla beraber para biriktirip dod tec 8 diye dandik otesi bi prosesorun sifirini 440 dolara aldik, resmen onunla yatip kalktik cunku varligindan haberdar oldugum en iyi sey oydu, piyasada adam gibi ikinci el herhangi bisey falan zaten yoktu. Simdi neye istersem ulasabiliyorum cok sukur, dunyada en kotu sey senin olsa yaninda sabahlayacagin bir aleti aylarca ic cekerek vitrinden seyretmek ya da resmine bakmak olsa gerek. Neyse lafi uzatmadan diyorum ki artik forumlarda Soldano'lar Mesa'lar dolasiyor ve gayet makul fiyatlara, bi suru markanin (ibanez, schecter ve hatta ABD ile kiyaslarsak Marshall) sifirlari da son derece uygun, bunlarin dolasimini arttirmak inanin hepimizin hayrinadir...Amma nutuk attim yahu:)

Geri