Abartı Ilanlar

Arkadaşlar selam. Holeyboard tasarımından etkilenen kişi ve sahibinden e koyan kişi benim. Öncelikle bu etik olmayabilir fakat telif Hakkı olmaması için birebir sıfıra sıfır aynısı değil. Ürünlerin fotoğraflarına baktığınızda üretimde olan ve masa üzerinde çekilenleri tarafımdan çekilmiştir. Bu konuyu bana bildiren luthier Ali arkadaşımıza teşekkür ederim. Öncelikle tasarımı gerçekten çok hoşuma gittiği için yaptım ilk önce kendime yaptım o fotoğraflarda gördüğünüz benimkisi oluyor. İşi satmaya dökmek istememiştim fakat bir "Zeki" arkadaşın gazına geldim. 750 TL fiyat belirlememdeki olay fiyatını yanlış biliyor olmamdır. Arkadaşlar uyardı ve farkına vardım. Kullandığım ürün wood plastic compozittir. Pazar kontrplağı değil. Cnc vs de işin içine girince maliyeti de biraz abartılı oldu. Ama seri üretimde Gözardı edilebilecek bir noktada. İsteyen olursa ki olur diye tahmin ediyorum. Ürünü bedava vereceğim. Evime yakınlık bir değişken olabilir. Var mı Bahçelievler'de oturan ? İş yerim de olabilir. Emirgan. Telefondan yazıyorum. Yazım kurallarını dikkate alamadım pek.

Arkadaşlar selam. Holeyboard tasarımından etkilenen kişi ve sahibinden e koyan kişi benim. Öncelikle bu etik olmayabilir fakat telif Hakkı olmaması için birebir sıfıra sıfır aynısı değil. Ürünlerin fotoğraflarına baktığınızda üretimde olan ve masa üzerinde çekilenleri tarafımdan çekilmiştir. Bu konuyu bana bildiren luthier Ali arkadaşımıza teşekkür ederim. Öncelikle tasarımı gerçekten çok hoşuma gittiği için yaptım ilk önce kendime yaptım o fotoğraflarda gördüğünüz benimkisi oluyor. İşi satmaya dökmek istememiştim fakat bir "Zeki" arkadaşın gazına geldim. 750 TL fiyat belirlememdeki olay fiyatını yanlış biliyor olmamdır. Arkadaşlar uyardı ve farkına vardım. Kullandığım ürün wood plastic compozittir. Pazar kontrplağı değil. Cnc vs de işin içine girince maliyeti de biraz abartılı oldu. Ama seri üretimde Gözardı edilebilecek bir noktada. İsteyen olursa ki olur diye tahmin ediyorum. Ürünü bedava vereceğim. Evime yakınlık bir değişken olabilir. Var mı Bahçelievler'de oturan ? İş yerim de olabilir. Emirgan. Telefondan yazıyorum. Yazım kurallarını dikkate alamadım pek.

O Ali benim işte. Bu bilgilendirme ve samimiyet göstergesi sebebi ile teşekkür ederim kendi adıma. :)

Ve bedava kısmına gelince. @crushhh arkadaşımın bu aralar gerçekten bir board a ihtiyacı var ve kendisi kesinlikle boardun hakkını verebilecek, kalender bir arkadaşımızdır.

Hocam, bu forumda olsun dışarıda olsun, niyeti samimi ve iyi niyetli olan herkese desteğimi ve yardımımı esirgememekten mutluluk duyuyorum. Huzur buluyorum. Elimden geldiğince, bilgimce, tecrübemce var olmaya çalışıyorum sevdiklerimin yanında. Bu adımın ve, girişimci karakterin vesilesi ile seni de sevdim. :)

Sen gel bu işi, kendi özgün tasarımımızla, ve Türkiye'deki müzisyenlerin hak edeceği, zorlanmayacağı bir rakama yapalım. :)

bedava mı? alırım biatne nerdesin gelip alayım

Öncelikle yorum için alkışlıyorum, yapılan bir hatayı başkalarına çemkirmeden, kızmadan kabul edebilmek bana göre samimi olduğunuzun kanıtıdır. Elinin altında CNC erişimin var ise tasarım veya tasarımlar konusunda istersen sana yardımcı olabilirim. Daha az kesim olan tasarımların işçiliği daha ucuz olacaktır. Hatta ve hatta üzerine kendi karınızı koyarak DIY tarzı satışta yapabilirsiniz.

Jean-Luc Godard'a atfedilen bir laf vardır: "Birşeyleri nerden aldığın önemli değildir, onları nereye götürdüğün önemlidir.". Artk günümüzde tasarım konusua baktığınızda zaten ortada konuşulacak özgünlük pek kalmadı, o yüzden esinlendiğiniz tasarımlara kendinizden birşeyler katınız, içinde size ait bişeyler olsun.

2009 Çin yapımı Dean Michael Schenker V kasa gitarı arkadaş 1100 liraya koymuş.(kore yapımı olduğunu iddia ediyor.) Gitarıyla ilgili hiçbir bilgisi de yok(model ismini bile bilmiyor, seri numarasını bana yolladı oradan öğrendim özellikleri). Gitarın sıfırı Dean'ın kendi sitesinde 300 dolar olarak gözüküyor. 7 yıllık bir gitara da 1100 lira az para değil heralde :)
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...gitar-v-kasa-kore-yapimi-286756637/pasif-ilan
Sanırım şuan ilanını güncelliyor, ama eski fiyat hala ortada. Umarı doğru yola girer gitarın sahibi, yoksa çok uzun süreler bekleyebilir :)

2009 Çin yapımı Dean Michael Schenker V kasa gitarı arkadaş 1100 liraya koymuş.(kore yapımı olduğunu iddia ediyor.) Gitarıyla ilgili hiçbir bilgisi de yok(model ismini bile bilmiyor, seri numarasını bana yolladı oradan öğrendim özellikleri). Gitarın sıfırı Dean'ın kendi sitesinde 300 dolar olarak gözüküyor. 7 yıllık bir gitara da 1100 lira az para değil heralde :)
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...gitar-v-kasa-kore-yapimi-286756637/pasif-ilan
Sanırım şuan ilanını güncelliyor, ama eski fiyat hala ortada. Umarı doğru yola girer gitarın sahibi, yoksa çok uzun süreler bekleyebilir :)
Üzerinde kore malı olduğu yazıyormuş. Fotoğrafları görebilirsek -hiç sanmıyorum ama-gitarın sahte bile olma ihtimali var. Yardım etmek isteyen var mı gitarın özelliklerini bulma konusunda. Seri numarası elimde.

Fiyat olarak birşey demiyorum ama gitar sahte durmuyor. Michael Schenker standard modeli. Dean in sitesinde 300 dolar, Türkiye mağazalarında 1400-1500 TL civarında fiyatlar yazılmış.

Geri