Abartı Ilanlar

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-stratocaster-2007-maun-govde-434724743/detay

açıklama.... Kozmetik olarak süper durumda, çizik vuruk vs yoktur. Gitar kozmetik olarak çok iyi durumda olduğu için gitarın zarar görmesi riskini almak istemediğimden Get ilan düşünmüyorum. ............uyanık...........

7. resim gövde sap dibinden çatlamış.. bence en major hata.... hiçbir açıklama yok.. fiyat 5200 tl
Ağaç çatlaması değil de cila çatlaması sanırım o. Strat tipi gitarlarda çok sık oluyor. Bence fiyata da etkisi olacak bir şey değil.

beş bin küsür tl'ye kız gibi süt beyaz sıfır amerikan strat almak varken o gitara o fiyatı koymak bence abartı. Fender American Standard Stratocaster Akçaağaç Klavye Olympic White Elektro Gitar

Çatlak için sapı söküp derinliği nedir diye bakmak lazım. Eğer derinse gitar elinizde kalır. O çatlak boyadan falan değil gerilim, esneme ve ayrılmadan olur. Eğer çatlak derin değilse kolaylıkla tamir ediliyor.

Son düzenleme:
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-stratocaster-2007-maun-govde-434724743/detay

açıklama.... Kozmetik olarak süper durumda, çizik vuruk vs yoktur. Gitar kozmetik olarak çok iyi durumda olduğu için gitarın zarar görmesi riskini almak istemediğimden Get ilan düşünmüyorum. ............uyanık...........

7. resim gövde sap dibinden çatlamış.. bence en major hata.... hiçbir açıklama yok.. fiyat 5200 tl
beş bin küsür tl'ye kız gibi süt beyaz sıfır amerikan strat almak varken o gitara o fiyatı koymak bence abartı. Fender American Standard Stratocaster Akçaağaç Klavye Olympic White Elektro Gitar

Çatlak için sapı söküp derinliği nedir diye bakmak lazım. Eğer derinse gitar elinizde kalır. O çatlak boyadan falan olmaz, gerilim esneme ve ayrılmadan olur. Eğer derin değilse tamir ediliyor.

Bende de bu gitardan bulunmakta (bkz profil fotom :) ), bu nedenle yorum yapabileceğimi değerlendiriyorum...Bu gitar, gerçekten ama gerçekten çok iyi bir gitardır ve artık üretilmemektedir...Gövdesi maun olan Fender stratlar çok ender bulunuyor, bunun gibi desenli ve matching headstock'lu olanı yok bildiğim kadarı ile...Özellik olarak Standart değil bire bire Deluxe'lerle aynıdır (rollernut lı olanlar), o zaman Select denmekteydi...Bildiğiniz Fender strat tonuna sahip değildir, bu nedenle bazı gitaristler beğenmez ancak bu gitar zaten farklı, standart strat gibi değil de farklı bir gitar olarak değerlendirmek gerek, daha sert bir karakteri vardır, S1 switch ile çok geniş bir ton yelpazesine sahiptir...

Gelelim fiyatına, bence ikinci el Deluxe'lerden pahalı olmalıdır (yeni select serisi olarak düşünülebilir), ancak sap/gövde birleşimdeki çatlak boyadan daha derindeyse, o ayrı mesele...Özet, bana hiç de abartılı gelmedi...

Sevgiler ve saygılar...

Gitarın modelini markasını hiç bilmiyorum 0 fiyatı nasıldır bir fikrim yok, üstündeki PF mevzusu da orijinal halinde mi var yoksa sonradan mı yapılmış onu da bilemiyorum, ama gitar çokta kötü görünmedi, en alt seri jackson,ltd,sgr gibi gitarlar bile 1K fiyatları bulabiliyor, biraz da sevenine gidecek bir ürün gibi, 300 - 500e alınan Sxlerden kötü olmadığını varsayıp üstündeki şu mevzuyu da düşünerek fiyatı aşırı abartılı değil diyorum, ha günümüz ekonomisinde herşey bir nebze abartılı, vaktinde 0 olarak 650 tlye aldığım gitarı şu an 2. elde 1500e görünce şaşırıyorum.

*Gitar hakkında detaylı bir marka model bilginiz varsa, paylaşırsanız sevinirim, merak ettim gerçekten.

Gitarın modelini markasını hiç bilmiyorum 0 fiyatı nasıldır bir fikrim yok, üstündeki PF mevzusu da orijinal halinde mi var yoksa sonradan mı yapılmış onu da bilemiyorum, ama gitar çokta kötü görünmedi, en alt seri jackson,ltd,sgr gibi gitarlar bile 1K fiyatları bulabiliyor, biraz da sevenine gidecek bir ürün gibi, 300 - 500e alınan Sxlerden kötü olmadığını varsayıp üstündeki şu mevzuyu da düşünerek fiyatı aşırı abartılı değil diyorum, ha günümüz ekonomisinde herşey bir nebze abartılı, vaktinde 0 olarak 650 tlye aldığım gitarı şu an 2. elde 1500e görünce şaşırıyorum.

*Gitar hakkında detaylı bir marka model bilginiz varsa, paylaşırsanız sevinirim, merak ettim gerçekten.

Yani bir noktada evet, dediğiniz gibi belli başlı markaların alt seviye gitarları bile 1k'ya vurdu neredeyse ama Cadenza diye bi marka hiç duymadım, merak edip internetten baktım neredeyse hiç bahseden olmamış. Yalnızca eBay'de bir tane 80 Euro'ya satılmış, birisi de 4-5 sene önce 30 pound'a aldığından bahsetmiş yine eBay'den ama bir şey ifade etmiyor bu tip satışlar bana göre piyasa rayici belirlemek açısından. Çok uzattım neyse, demek istediğim hiç adı duyulmamış sıradan bir süperstrat kopyasına 2.elde 1.000 lira istemek bence biraz abartı :) Yine de şans, belki sesi harikadır klavyesi çok rahattır kim bilir.

Yani bir noktada evet, dediğiniz gibi belli başlı markaların alt seviye gitarları bile 1k'ya vurdu neredeyse ama Cadenza diye bi marka hiç duymadım, merak edip internetten baktım neredeyse hiç bahseden olmamış. Yalnızca eBay'de bir tane 80 Euro'ya satılmış, birisi de 4-5 sene önce 30 pound'a aldığından bahsetmiş yine eBay'den ama bir şey ifade etmiyor bu tip satışlar bana göre piyasa rayici belirlemek açısından. Çok uzattım neyse, demek istediğim hiç adı duyulmamış sıradan bir süperstrat kopyasına 2.elde 1.000 lira istemek bence biraz abartı :) Yine de şans, belki sesi harikadır klavyesi çok rahattır kim bilir.

Katılıyorum, ben her zaman 2.elde ürünün piyasadaki ortalama değeri, o ürünün geçmişini vs bilmek isteyen bir insanım, satan kişiye "0 mı geldi size yoksa 2.el mi aldınız" diye sorduğumda bile yadırganıyorum bazen. Bu noktada bu kadar bilgi eksikliği çok daha büyük soru işareti yaratır bence. Ama biraz da sanatsal yaklaştım ben, kimi insanlar var PF gibi grubun tek albümünün farklı ülke baskılarına kadar toplamaya çalışıyor. Gitarın üstündeki mevzu uzaktan pek düzgün göründü bana, bi tabloya 1K vereceğine bu gitara 1K vermek isteyebilir de, yine de gitar gitardır, 80E denen gitarı burada 5 katı pahalıya satmak olmaz.

Katılıyorum, ben her zaman 2.elde ürünün piyasadaki ortalama değeri, o ürünün geçmişini vs bilmek isteyen bir insanım, satan kişiye "0 mı geldi size yoksa 2.el mi aldınız" diye sorduğumda bile yadırganıyorum bazen. Bu noktada bu kadar bilgi eksikliği çok daha büyük soru işareti yaratır bence. Ama biraz da sanatsal yaklaştım ben, kimi insanlar var PF gibi grubun tek albümünün farklı ülke baskılarına kadar toplamaya çalışıyor. Gitarın üstündeki mevzu uzaktan pek düzgün göründü bana, bi tabloya 1K vereceğine bu gitara 1K vermek isteyebilir de, yine de gitar gitardır, 80E denen gitarı burada 5 katı pahalıya satmak olmaz.

Yani bilmiyorum, gitarın ederi 700 750 liradır, bunu da sen eklemişsindir 1.000 TL dersin onu da anlayabilirim bir noktaya kadar. Ya da doğrudan böyle bir kaplama yerine el emeğidir, desenini kendin çizmiş boyasını kendin çizmişsindir onu da anlarım çünkü el emeğidir ve ortaya yeni bir eser çıkarırsın bir noktada. Ama yani haddimi aşmak istemiyorum ama bu biraz uyanıklık ya da fırsatçılık gibi geldi bana :) Merak ediyorum o kaplama olmasaydı Cadenza marka bir gitar bugün ne kadardan satılırdı veya satılabilir miydi? 250-300 TL'den satılan SX'ler bile uzun süreler alıcı bekliyor.

Ek olarak bahsettiğiniz gibi piyasanın transparan olmaması çok can sıkıcı. Kimse özellikle sormadıkça ürünün kaç el değiştirdiğini söylemiyor, her alan kendi aldığı fiyattan satmak istiyor, ama kullanıma bağlı fiyat indirimi yapmıyor kimse.

Ben bu tip ilanlardan nefret ediyorum direk engelliyorum böyle şahısları. İlana Fender squier yazsa yine kabul edicem Fender kategorisinde açıyo adını Fender yazıyor gitar squier :mad: aptal mıyız neyiz şikayet edin bence hatalı katagoride diye :)

Olmaz, headstock'da Fender ibaresi yer alıyor ya, mutlaka Fender altına açmak zorunda adamlar. Fiyatına değinmiyorum bile.

Olmaz, headstock'da Fender ibaresi yer alıyor ya, mutlaka Fender altına açmak zorunda adamlar. Fiyatına değinmiyorum bile.
Gerçekten fiyat falan umrumda değil sonuçta alternatifi olmayan bir ürün yani gidip sıfırını yadan satan başka birisini bulamayacağın için ne yazarsa yazsın ancak karşısındakini salak sanıyorlar ilana Fender yazınca Fender olmuyor :D bunlar boşu boşuna oksijen yakıyor. Squier almak isteyen squier kategorisini açar. Kale kodur Mantık budur.

Geri