Abartı Ilanlar

'Forum Meydanı' forumunda raccoon tarafından 9 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

 1. Reverb'e girip bakarsanız 500 dolar civarında piyasa fiyatları. Special Run olarak değil normal olarak üretilmiş bir de bu gitarlar.

  Şark kurnazlığı diyorum ben.
   
 2. Çin üretimini çeke tercih edebilirim aslında. Hangi fabrika daha deneyimli?
   
 3. Hey be, yurdum gitaristleri SX'i ucuza aldıktan sonra usta dokunuşlarıyla kıymetini arttırıp layık olduğu fiyata satıyorlar. Aslında SX'ler çok daha pahalı gitarlar ama firma zararına da olsa ucuza satıyor. Ama bizim milletimiz büyük oyunu görür, mutlaka gider mağazada yüzlercesi arasında en iyi ses vereni seçer ve öyle satar ikinci elde. Biz de onların sayesinde rahat koltuğumuzda otururken en iyi SX 'i olması gereken fiyattan alırız. Hele ki aliexpress'ten alınan manyetik modifikasyonu da varsa üzerinde.
   
  SilverSky bunu beğendi.
 4. büyük beklentiye girip belirlenmiş fiyat :) gece gece güldüm yahu 1300 TL vermelik modifiyeli sx alacak adam var mıdır, işin komiği modladığını beyan ettiği manyetik markası schecter'in direkt bütün halinde kendi gitarını (stratını ) daha ucuza alırsın...Tamam sxler iyi hoş da o kadar uzun boylu değil köprü aynı blok aynı burgular aynı manyetikler şöyle böyle yenisi...
   
 5. Biraz daha ekleyip Mex strat alırsın. Ağır modifiyeli Sx'lerin pazarı falan yok. Acaba bugüne kadar 1000 liranın üstüne Sx satmayı becerebilmiş kimse var mıdır merak diyorum. Üstündeki modifikasyonların tek tek ikinci el almaktan daha ucuza falan gelmesi lazım ki anca öyle alır belki o da çok zor bir ihtimal.

  İllaha Sx olacaksa zaten sıfır Sx alıp biraz daha koyup daha üst düzey modifikasyon yapabilirsiniz.

  Ayrıca Headstock, Suhr'a benzemesini geçtim oyunda olur da bug'a girer ya karakter, onlara benzemiş.
   
  tibetmert bunu beğendi.
 6. İlginç bir durum :

  Schecter Hellraiser :

  https://www.thomann.de/gb/schecter_hellraiser_c1_fr_s_bch.htm

  Amerikan Strat :

  https://www.thomann.de/gb/fender_am._special_strat_hss_fi_red.htm

  Burada bu gitarları aynı fiyata satma şansınız var mı ? Kesinlikle yok. En az 1 misli daha pahalıdır strat.

  Burada da Mexico su var : 3000 Tl filan istiyorlar.

  https://www.thomann.de/gb/fender_standard_strat_mn_bsb.htm

  Bu bizim piyasada fiyatlar nasıl bir mantıkla oluşuyor anlamak gerçekten güç.
   
 7. İbanez piyasasına bkarsanız intihar eşiğine gelebilirsiniz, çünkü 2. el japonya pazarından bile daha ucuz. Fender strat her zaman jokerdir, diğer gitarlar da piyasada doyuma ulaşınca sıfır fiyatının bir önemi kalmıyor. İnsanlar zamanla farklı gitarlar görmek istiyor fender ve gibson markaları hariç (bilhassa fender) İbanez'i başına gelenle schecter'in başına gelen aynı durum. Piyasa kore schecter'a doydu japon ibanez'e doyduğu gibi.
   
 8. Kesinlikle öyle ve bu durum abartı değil aslında iktisat. Çünkü bu gitarlar 3000 tl ye alıcı bulabiliyor. Gibson piyasasını hareketli görmüyorum ama fender kesinlikle çok hareketli. Açıkçası kendi gitarımı değerinden oldukça düşük fendele zar zor takasladim ve ilana koydugumda hemen alıcı çıktı. Normalde marka veya menşei takıntısı olan birisi değilim ama piyasa tercihlerimi o yönde yapmaya zorluyor. Sıkıldığımda gitarımı kolayca değiştirmek istiyorum fakat fender harici takaslamak bile zorlaşıyor.
   
 9. Geçen bir schecter gördüm 1700 tl, kore, maun gövde-sap, tuşe abanoz, manyetikler blackouts.. tam yok yok gitarı yani, kırığı, çürüğü de yok gitarın, hardcase-gigbag var myıdı hatırlayamadım modeli de hatırlayamadım genelde kore schecter'lar maun+abanoz+maple kapak veya kapaksız+duncan/emg diye gidiyor direkt orta sınıf gitar sayılır, ebay'de en düşük 500-600 dolara patır patır satılıyor adam aylarca o fiyatı ilanı sürekli upladı. (burada değil başka yerde) o adam 1000 tl dese bile 800 tl verip alacak adam yok. Oysaki adam onu piyasa değerinde satsa 3000-3500 tl civari satmalı.. Türkiye piyasası çok acayip gerçekten şu paypal gelse de ebay'e geçsek artık harbi sıktı. millet önceden ebay'den gitar alıyordu biz tersine döndüreceğiz bu türkiye piyasası ile, o schecter ebay'de 500 dolara 1 haftada rahat satılırdı, dolar 4,10 desen paypal komisyonu,ebay komisyonu düşse 1800 tl'ye en kötü satardı yani..
   
  Son düzenleme: 14 Nisan 2018 03:17
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş