Abartı Ilanlar

en fazla $500 eder
Ben de bunu paylaşmak için siteye girmiştim şuan.
ilandaki resimden görebildiğim kadarıyla Framus marka.Eğer öyleyse 1970’ler West Germany üretim olması muhtemel.Ebay piyasası gitarın orjinallik ve temizlik durumuna göre 350-1600 dolar arasında değişiyor.Genelde 700-800 dolar gibi rakamlara gidiyorlar,ama şu var ki bu gitarların türkiye piyasası ebay piyasasına göre daha uygun fiyatlı.Sarı sitede de framus marka gitarlar bulmak mümkün.Aynı şey japon “Teisco” marka gitarlar için de geçerli.1965-66 üretimi olanları 2-3 yıl önce 700 tl’ye bile satılıyordu

Almanyadan gelen hikayeİlan No: 776270079

Almanyadan gelen hikaye - En Uygun Framus Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 776270079

Arkadaşlar 60'lı , 70'li yıllarda ; Fender ve Gibson'lar ülkemizde çok az insanda bulunurdu. Alman yapımı Framus'lar da özellikle 70'li yılların popüler gitarlarındandı. Fender ve Gibson edinemeyenlerin tercih ettikleri markalardan birisi idi. Ben 72 veya 73 senesinde lise talebesi iken birkaç kez çalmıştım ama şu an nasıl olduğunu hatırlamıyorum bile. 🙂 Yalnız hatırladığım ; gitarın sahibinin Edip Akbayram'ın o dönemde gitaristliğini yapan bir abimiz olduğuydu.

Son düzenleme:
kendisi amatör ondan heralde amatörler yazmasın demiş iki amatör anlaşamayız diye :)
Capture 1.JPG

Capture 2.JPG

İşçilik diye birşey yok hocam o gitarda, eleman boyayi degistirmek icin eline zımpara alıp girişmiş, düzgün zımpara atamamış sonra bakmış ki iş zor, öyle bırakıp üzerine vernik atmış veya atmamış. Ilanin gerisi bir delinin hezeyanları 😄

Sıfırı (ve stokta) 3000 TL olan gitar için 4500 TL istemek.

Forumda gezinirken 2015 yılındaki bu muhabbeti gördüm . Gitar yıllar içerisinde 8000 USD den 10000 TL kadar inmiş :)
134510 eklentisini görüntüle
134511 eklentisini görüntüle

Bu ilanda biraz "bağlamacılık" seziyorum nedense. Ankara'da da bağlamacılar arasında bir piyasa var ve her şeyi olduğundan 3-4 katına satıyorlar kendi aralarında. Ben bu duruma "bağlamacılık" diyorum. Örneğin, Lesli dedikleri phaser'ları normalden 3-4 katına satabilmek de meziyet. Sanırım gitar en sonunda "bağlamacılık" yapan birinin elinden çıkmış da 10000 TL'lere kadar inmiş.

Geri