Abartı Ilanlar

-sap ile gövdenin birleştiği yer tam olarak doğru değil.
-saptaki işaretler “ clay dot “ değil. tipik olarak 63 senesinin sunburst rengindeki kırmızı çok belirgin olur. burada neredeyse kırmızı yok , kontrol kavitesini de kaldırsın altında kırmızı olmadığına eminim. zaten bu finish fender e ait değil.

yeni üye olup ilk ve tek mesajı ilan paylaşmak olup detaylı açıklamada bulunmaya zahmet etmeyenler de aynı derecede şüpheli geliyor gözüme.
bir gitara + 100.000 tl fiyat isteyip doğru düzgün fotoğraflayamayanlar şüpheli gelmiyor ben mi geliyorum ? kaldırsın sapı, yakından fotoğrafını çeksin bakalım brazillian rosewood mu ? tarihi görelim , potları görelim ( o potların senesi doğru da çıksa başka bir gitara takılmak için tekrar lehimlendiğine de eminim ).

yeni üye olup ilk ve tek mesajı ilan paylaşmak olup detaylı açıklamada bulunmaya zahmet etmeyenler de aynı derecede şüpheli geliyor gözüme.
evet haklısınız ancak foruma üye olduğumda insanların kandırılmasını engellemeye çalışmak benim önceliğim olabilir. ayrıca forumda 2004-2005 senelerinde takılırdım ama şifre ve kullanıcı adımı unutmuşum.

1975 usa hardtail stratocaster takas olabilirİlan No: 896145635
1975 usa hardtail stratocaster takas olabilir - En Uygun Fender Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 896145635

bu gitarın fiyatını da abartılı buluyorum. satan arkadaş belki farkında değildir ancak bu gitar tekrar boyanmıştır. Fender 70’ler de hiçbir zaman böyle bir renk kullanmadı.

1975 usa hardtail stratocaster takas olabilir - En Uygun Fender Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 896145635

bu gitarın fiyatını da abartılı buluyorum. satan arkadaş belki farkında değildir ancak bu gitar tekrar boyanmıştır. Fender 70’ler de hiçbir zaman böyle bir renk kullanmadı.

Bu gitara daha önce başka sahiplerinin ilanlarında hatta forumda bile denk gelmiştim. Evet yeniden boyanmış. Esas rengi beyazdı diye hatırlıyorum.

evet haklısınız ancak foruma üye olduğumda insanların kandırılmasını engellemeye çalışmak benim önceliğim olabilir. ayrıca forumda 2004-2005 senelerinde takılırdım ama şifre ve kullanıcı adımı unutmuşum.

ne kadar güzel bilgiler vermişsiniz.

-saptaki işaretler “ clay dot “ değil. tipik olarak 63 senesinin sunburst rengindeki kırmızı çok belirgin olur. burada neredeyse kırmızı yok , kontrol kavitesini de kaldırsın altında kırmızı olmadığına eminim. zaten bu finish fender e ait değil.
Hasret kaldık böyle ,sadece bilgisini aktarıp etrafa salça olmayan, insanlara :)

Bilgi için teşekkürler. Daha önce de denk gelmiştim bu ilana. Orjinal gibi gelmişti.

Buyuk olasilikla orijinal partcaster. Sap 64 olabilir. 64-65 pearloid gormek mumkun. O fingerboard %99 Brazilian rosewood. Belki sorunca acikliyordur sahibi gitarin ozelliklerini. Sahte demek dogru degil.

Buyuk olasilikla orijinal partcaster. Sap 64 olabilir. 64-65 pearloid gormek mumkun. O fingerboard %99 Brazilian rosewood. Belki sorunca acikliyordur sahibi gitarin ozelliklerini. Sahte demek dogru degil.

64 kasım ayında clay dot perloid dot ile değişiyor. L seri numaralı gitarda clay dot olması lazım. yüz yıllık luthierler bile bu çözünürlükte ve bu uzaklıktan bir fotoğrafa bakarak “bu sap ağacı %99 brazilya rosewood “ diyemez ama siz diyebiliyorsunuz. gözleriniz çok iyi olmalı.

internetten orijinalleriyle fotoğraf karşılaştırması yaparsan sap ile gövde bileşimi doğru değil.ancak siz tatmin etmek açısından İtalya’da vintage fender üzerine satış yapan bir tanıdığıma sordum ki kendisi sahte/orijinal fender ayırt etmede çok bilinen biri ve dünyada elinden en fazla vintage fender geçmiş kişilerden. linkini bırakıyorum , dükkanını araştırabilirsiniz.

kendisinin gitar ile ilgili yorumu ,

ayrıca sap bileşimindeki farklığığı da göstermeye çalıştım. ilk fotoğraf türkiye de satılan gitara ait diğer ikisi ise orijinal iki farklı 63 custom telecaster gitardan.

Son düzenleme:
Selamlar, aslında 2010 da üye olmuştum ancak çok uzun süredir giriş yapmadığım için kullanıcım silinmiş sanırım.

Bu ilan için bilgi vermek istedim, belki ilgilenen olabilir. Gitarın sapını 6-7 ay önce başka bir arkadaşa ben sattım, yani resimdeki gövde o sapa ait değil. Çünkü orijinal sunburst gövde halen bende. Abartı bir fiyatı olduğunu düşündüğüm için yazmak istedim.

64 kasım ayında clay dot perloid dot ile değişiyor. L seri numaralı gitarda clay dot olması lazım. yüz yıllık luthierler bile bu çözünürlükte ve bu uzaklıktan bir fotoğrafa bakarak “bu sap ağacı %99 brazilya rosewood “ diyemez ama siz diyebiliyorsunuz. gözleriniz çok iyi olmalı.

internetten orijinalleriyle fotoğraf karşılaştırması yaparsan sap ile gövde bileşimi doğru değil.ancak siz tatmin etmek açısından İtalya’da vintage fender üzerine satış yapan bir tanıdığıma sordum ki kendisi sahte/orijinal fender ayırt etmede çok bilinen biri ve dünyada elinden en fazla vintage fender geçmiş kişilerden. linkini bırakıyorum , dükkanını araştırabilirsiniz.

kendisinin gitar ile ilgili yorumu ,

ayrıca sap bileşimindeki farklığığı da göstermeye çalıştım. ilk fotoğraf türkiye de satılan gitara ait diğer ikisi ise orijinal iki farklı 63 custom telecaster gitardan.

Ben gitar buyuk ihtimal partcaster diyorum zaten.Ama Satici ile gorustum, neckte May 63 stamp var, isteyen almadan once tabiki bakicak ve arastiricak cevabi geldi.Gitarin fretlerle beraber inlaylar da degisti buyuk bir ihtimal. Satin aldiginda cok kotu durumdaymis.

Ve evet. O fingerboard %99 brazilian rosewood. %1 hata payi koymustum.

bu arada resmini paylastigin 63 Tele bir partcaster.63 body, 64 neck with pearloid dot inlays

Dosyalar

• wwfrf44.jpg
    wwfrf44.jpg
    77.3 KB · Gösterim: 86
Son düzenleme:

2. el ve 0'ı 170 dolar olan gitara 3000 TL istemek 🤔

Harley furyası mı başladı nedir
Sıfırı herşeyi dahil 1300 tl ye geliyor almanyadan.
Üst seviye işçilik... Fender tonları... Yalnızca üst sınıf gitarlarla takas... Arkadaş gitardan mı anlamıyor, çok şanslıydı da 200 dolara süper bir gitara mı denk geldi yoksa kendi cebini mi doldurma peşinde bilemedim.
"Üst sınıf" bir gitarım olsa, takaslayacağım son markalardan biri bu olurdu.

Headstock kırığı olan gitarı alıp yaptırınca, sağlamı ile aynı paraya satmaya kim çalışır ki diyordum; satıcının adını gördüm.
Herkes ekmeğinde tabi.

Ben bunları anlamıyorum. Satmamak üzere ilan açıyorlar galiba. Geçenlerde Fender standard eski Meksika serisi bir gitarı sanırım 2000 liraya alıp 6000 liraya ilan açmıştı. Yeni player serisi o an 7000 liraydı. Hani açgözlülük diyorum ben buna. 2000 liraya aldığın gitarı 4000 liraya ilan açsan zaten adı Fender diye satılır hemen. Kısa sürede %100 kar yaparsın amaç buysa. Ama yok, bunlar gitarları senelerce evde yatırıp sahibindene ilan dolduruyorlar.

Geri