Abartı Ilanlar

Yandaş olmayan haberleri takip etmenizi öneririm. Daha önce yazdım forumda, dolar bazlı bir alışverişiniz varsa almadığınız hergün aleyhinize. Bir daha düşüş filan beklemeyin uzun süre demiştim. Haftasonu olanlar bambaşka zaten, siyaset yapmayalım ama yön olarak TL'nin güçleneceği bir dünyada değiliz. Böyle bir ortamda da hiçbir ilan "abartılı" değil artık. Son 1 sene içerisinde yaptığım müzik ve elektronik alışverişlerim bugün itibariyle ortalama 15% daha ucuza geldi bana TL bazında. Gelirim ise aynı ... eh bu durumda iyi ki almışım.
Alttaki ürünü dün bu saatlerde 4550 Tlye aldım, histerik bir şekilde gülüyorum sadece.

Yandaş olmayan haberleri takip etmenizi öneririm. Daha önce yazdım forumda, dolar bazlı bir alışverişiniz varsa almadığınız hergün aleyhinize. Bir daha düşüş filan beklemeyin uzun süre demiştim. Haftasonu olanlar bambaşka zaten, siyaset yapmayalım ama yön olarak TL'nin güçleneceği bir dünyada değiliz. Böyle bir ortamda da hiçbir ilan "abartılı" değil artık. Son 1 sene içerisinde yaptığım müzik ve elektronik alışverişlerim bugün itibariyle ortalama 15% daha ucuza geldi bana TL bazında. Gelirim ise aynı ... eh bu durumda iyi ki almışım.
Perşembe günü 6.400-TL etiketi olan bir gitar almıştım Do Re'den şuan gitar kur yüzünden 1 gecede etiket fiyatı 6.900-TL civarına fırlamış. Cumartesi günü kur 7,20 de iken gitarın etiket fiyatı 6.100-TL ye gerilemişti. Görünce üzülmüştüm keşke bekleseymişim dedim kendi kendime. Ama dün akşam tüm hüznüm gitti :) ve artık kesinlikle katılıyorum ülkenin ekonomik istikrarına bakıldığında almak istediğiniz bir şeyi o an maddi imkanlarınız el veriyorsa üzerinde çok fazla düşünmeden almak gerekiyor sanırım. Yoksa hiç alamama durumunuz bile olabilir.

Geçen hafta 112 liraya şunu almıştım, şimdi 122 lira olmuş. Valla şansa yaşıyoruz.

Üstte yazdım... masraf kalemi dolar bazlı olan bir topluluk burası. Haberdar olun ülke gerçeklerinden. Epeydir göz koyduğum iki alışverişi yakın zamanda 7.2'ler civarından yaptım çünkü daha MB başkanı haberi çıkmadan yukarı yönlü risk görüyordum. Burada bazı arkadaşlar safça neyse bekleyelim düşünce alırız diyor da ... düşer elbet hayatta herşey var ama ... kaçtı o tren biraz gibi.

Bu gitara 300-TL teklif etsem çok abartmış olurmuyum ? sap kısmı çatlak demiş ama sanırım oraya bir işlem yapılmış çivi çakılmış gibi duruyor.
Gitarın sıfırı veya ikinci eli hakkında bilgim yok. İşlem de belli belirsiz. Fakat 900 e koymuş biri 300tl olarak gelen teklife 'default olarak' kızacaktır. Bence etmeyin :D :D

Süpersiniz ya :) Evet arkadaş çok çok sağlam bir indirim almıştı 0 gitarda.
Hesapladığımda Thomann fiyatının bile altında kalıyordu o derece.

O gitar büyük ihtimalle düşüp, headstock scarf jointten kafası ayrılmış, ya da çatlamış bilmiyorum. Tam oradan ayrılması zaten güçlü şekilde yapıştırılmamış olduğunu gösteriyor. Almaya değip değmeyeceğini bilemem, proje gitarı yaparsın en kötü. Ama kesinlikle 900 tl vermezdim ben.

Sen Amon gücünü kullan ve bir dene bakalım. Adamın özel pazarlık skill'i var cidden. Ulti bastığı mağazada tüm gitarların fiyatları %30 düşüyor.

Süpersiniz ya :) Evet arkadaş çok çok sağlam bir indirim almıştı 0 gitarda.
Hesapladığımda Thomann fiyatının bile altında kalıyordu o derece.

O gitar büyük ihtimalle düşüp, headstock scarf jointten kafası ayrılmış, ya da çatlamış bilmiyorum. Tam oradan ayrılması zaten güçlü şekilde yapıştırılmamış olduğunu gösteriyor. Almaya değip değmeyeceğini bilemem, proje gitarı yaparsın en kötü. Ama kesinlikle 900 tl vermezdim ben.

Sen Amon gücünü kullan ve bir dene bakalım. Adamın özel pazarlık skill'i var cidden. Ulti bastığı mağazada tüm gitarların fiyatları %30 düşüyor.
Abi ürünün satın alım bilgilerini isteyen olursa dm den atarım. Mesela @sirkebab a yolladım. Fazla mı alınganlık yapıyorum bilemedim ki. Yani bir itibarsızlık durumu var yada ben yanılıyorum ama bu beni neden se rahatsız ediyor. Ha çok güzel ağlarım o ayrı ama :) adamların da eşref saatine gelmişim demek ki

Abi ürünün satın alım bilgilerini isteyen olursa dm den atarım. Mesela @sirkebab a yolladım. Fazla mı alınganlık yapıyorum bilemedim ki. Yani bir itibarsızlık durumu var yada ben yanılıyorum ama bu beni neden se rahatsız ediyor. Ha çok güzel ağlarım o ayrı ama :) adamların da eşref saatine gelmişim demek ki
Gördüm zaten 500e falan alabilirsin istersen gitarı sırf hor kullanmak için böyle koşarken falan çal bende düşünüyorum kelepir düşürürsem.

Geri