Abartı Ilanlar

Hahaha adam buldu yolunu ya :)) Cidden bunu servis haline getirebilirsen ben de belli başlı gitarlarda yararlanabilirm :) Atıyorum 8000 liralık gitar görsem en fazla 7500e kadar indirtebilirim ben. Ben beceremiyorum. 1-2 kez denerim, olmadıysa pes ederim.
Konu dağılacak ama benim birde araba alma maceram var :)
Yıl 2009 o dönem bende 2005 skoda fabia var araba kullanmaya yeni başlamıştım. Artık değiştirme vakti geldi dedim. O markaya bak bu markaya bak bayiler hiç taviz vermiyor. Bir hafta sonu İstanbul Floryada ki Flyinn avm ye gidiyordum. Baktım yolumun üstünde subaru bayi var BEKA (iflas etti adamlar 5-6 ay önce) subaru bildiğim ve sevdiğim bir markaydı. Dedim olum gir bak. bakmaya paramı isteyecekler. Girdim bayiye arabalara bakıyorum bir abi geldi yardımcı olayı dedi. İçimden dedim ki ol ol da parası ne bunların. Neyse subaru forester beğendim canavar gibi japon 4x4 adam dedi ki satış fiyatı 78.000-tl ama kampanya var 5.000-TL takas indirimi yapıyoruz 73.000-TL. Yapma ya abi dedim böle üzgün hayalleri yıkılmış falan tarzında. Ne diyim dedim hakkımız da hayırlısı olsun o zaman. Adam durdu senin aklında ne var dı dedi. Dedim ki abi benim aklımda ki seni üzer beni sever boş ver dedim. söyle bakalım sen bir dedi. Abi valla olmayacak bir dua benimkisi dedim. Zaten babacım hasta onu hastaneye götürüp gelirken arabam küçük olduğu için büyük araba almak istedim. gidip gelirken uzanır falan dedim (Allahıma şükür babam sağlam hala hayatta). Adam bir durdu gel bakalım otur konuşalım falan dedi. Abi sonra üzülürüm ya heveslendirme beni dedim. ama gözlerimi böyle ağlayacak gibi yapıyorum he. Neyse oturduk çay may falan. valla abi dedim bak benim arabam bu dışarıda duruyor 50.000 tlde param var başkada yok. dedim. çıktık baktı benim arabaya. geldik sen bana ver bakayım telefonunu dedi. arayacağım seni. tamam dedim.
2 gün sonra aradı aracını en fazla 17.000 sayarım+50.000 verirsin ne renk istersin dedi. Beyaz olsun abi dedim :) tamam dedi. 4 gün sonra aradı aracın geldi gel işlemleri yapalım 1 gün sonrada aracını al dedi. 67.000-TL ye aldım aracımı.
Sonradan öğrendim ki o abi BEKAnın sahibi imiş adı da Mahmut abi :)

Fiyat olarak değil de, daha çok açıklama olarak baya bir abartı.
"Üzerinde Floyd Rose Special Black köprü bulundurur ki bu köprüler diğer Floyd Rose köprüler gibi kronik yalama sıkıntısı yapmazlar."

İçimde karşı konulamaz bir ziyaaaa deme hissi canlanıyor. FR Special sahibi adamların metabolik yaşı normalden 5-10 yaş daha fazladır her türlü.

Son düzenleme:

"Üzerinde Floyd Rose Special Black köprü bulundurur ki bu köprüler diğer Floyd Rose köprüler gibi kronik yalama sıkıntısı yapmazlar."

İçimde karşı konulamaz bir ziyaaaa deme hissi canlanıyor. FR Special sahibi adamların metabolik yaşı normalden 5-10 yaş daha fazladır her türlü.
O işinde usta luthier sanırım kafa hasarlarını refinish yapmayı bilmiyor. La çatlak öyle açık mı bırakılır. Yapıştır, doldur, zımparala ve tekrar spreyle ya da rötuş yap.

LITERALLY tam da bu model köprü FR'ların yüz karasıdır. Üstüne bir de kafadaki mevzu biniyor ki dağlara taşlara.

Arkadaşlar, elimde 98 yapımı Boss DS-1 var bir adet. "Boss'un boss olduğu zamanlarda yapılmıştır. Bilenler bilir. 98 yapımıdır. Özel seridir. Tonu oturmuştur(!) Başkalarıyla karıştırmayın." diye ilan açıp, 1000TL'ye koyayım mı?😁

Birde üzerine, hiç adaptörle kullanılmamıştır. Hep pille kullanılmıştır. Pedalın devresi hiç şebeke elektriği görmemiştir dersem, 3.000 e gider mi hocam?
Abi neden olmasın. @Amon'a denk gelmez isen 3000'e gider. Ama o 1500'e alır dikkat etmek lazım :) (Takılıyorum dostum, yanlış anlama :) )
Evden çıkmamıştır, karantina pedalıdır da dedik mi üff. Pazarlık teklif etmeyin, yalnızca üst seviye lambalı Mesa Boogie'ler ile takas düşünüyorum.

Abi neden olmasın. @Amon'a denk gelmez isen 3000'e gider. Ama o 1500'e alır dikkat etmek lazım :) (Takılıyorum dostum, yanlış anlama :) )
Evden çıkmamıştır, karantina pedalıdır da dedik mi üff. Pazarlık teklif etmeyin, yalnızca üst seviye lambalı Mesa Boogie'ler ile takas düşünüyorum.
Allah'ın bahşettiği nefesimizi boşa harcamadan bir orta yolunu mutlaka buluruz. Abiim yaa kral abim. :)
Bu arada cuma günü tünel can gözden arkadaşa Esp viper 400 için 7.300 liradan 6.500 fiyat aldık. 6.000 bine inene kadar 2 günde bir can göze gidip " ağlıcaz " :)

Allah'ın bahşettiği nefesimizi boşa harcamadan bir orta yolunu mutlaka buluruz. Abiim yaa kral abim. :)
Bu arada cuma günü tünel can gözden arkadaşa Esp viper 400 için 7.300 liradan 6.500 fiyat aldık. 6.000 bine inene kadar 2 günde bir can göze gidip " ağlıcaz " :)
Döviz böyle artarken bence o fiyatın kaçma olasılığı da var ama söz konusu Amon ve ağlamak olunca çok da emin konuşamıyorum.

Döviz böyle artarken bence o fiyatın kaçma olasılığı da var ama söz konusu Amon ve ağlamak olunca çok da emin konuşamıyorum.
Çok haklısın. Döviz artıyor ve neredeyse piyasada ki her şeyin fiyatı da artıyor. Ticaretten anlamam ama o gitarı adamlar kim bilir ne zaman ithal etti. Bunun vergisi gümrüğü nakliyesi satıcıya olan parasını kim bilir ne zaman ödedi. Yani kendi beynimde canlananı anlatayım. adam 2 yıl önce aldı getirdi 500 dolara 2 yıl önce dolar olsun mesela 5 lira. adama o gitarın 2 yıl önce maliyeti gelsin her şeyi ile 3.000-TL olsun. 2 yıl önce de 4.500-TL satış etiketi olsun ama satamasın. Şimdi 3.000 e mal ettiğin ürünü sırf dolar arttı diye 7.300 istemek de ne bileyim. Bu tabi benim olmayan ticari zekamla düşündüklerim :) özetle 2 yıl önce 4.500 olup şimdi 7.300 etiketlese bana %20 %25 indirim yapsa adam yine karda yine karda. Ha şimdi diyecekler ki kardeşim ama ülkede kira maliyeti çalışan maliyeti artıyor da diyeceklerdir. Ama işte ne biliyim abici alışmışız biz bir şey alırken kan akacak brooooo demeye :)

Sıfır veya 2. el fark etmez, fiyatlar şöyle belirleniyor:

A.jpg

Çok haklısın. Döviz artıyor ve neredeyse piyasada ki her şeyin fiyatı da artıyor. Ticaretten anlamam ama o gitarı adamlar kim bilir ne zaman ithal etti. Bunun vergisi gümrüğü nakliyesi satıcıya olan parasını kim bilir ne zaman ödedi. Yani kendi beynimde canlananı anlatayım. adam 2 yıl önce aldı getirdi 500 dolara 2 yıl önce dolar olsun mesela 5 lira. adama o gitarın 2 yıl önce maliyeti gelsin her şeyi ile 3.000-TL olsun. 2 yıl önce de 4.500-TL satış etiketi olsun ama satamasın. Şimdi 3.000 e mal ettiğin ürünü sırf dolar arttı diye 7.300 istemek de ne bileyim. Bu tabi benim olmayan ticari zekamla düşündüklerim :) özetle 2 yıl önce 4.500 olup şimdi 7.300 etiketlese bana %20 %25 indirim yapsa adam yine karda yine karda. Ha şimdi diyecekler ki kardeşim ama ülkede kira maliyeti çalışan maliyeti artıyor da diyeceklerdir. Ama işte ne biliyim abici alışmışız biz bir şey alırken kan akacak brooooo demeye :)
Müzik piyasası burada dolar üzerinden döner. Adam 500'e alıp 600 dolara satacaksa, şimdi de öyle satmalı ki işini döndürebilsin. Yoksa seneler önceki TL fiyatından kâr yaptım diye sattığı fiyat 500 dolar bile etmeyebilir, sonra o dükkan dönmez.

Müzik piyasası burada dolar üzerinden döner. Adam 500'e alıp 600 dolara satacaksa, şimdi de öyle satmalı ki işini döndürebilsin. Yoksa seneler önceki TL fiyatından kâr yaptım diye sattığı fiyat 500 dolar bile etmeyebilir, sonra o dükkan dönmez.
Onlara sözümüz yok lakin dolardan hızlılar sanki bazıları, hoş dediğin gibi satamayıp arttıra arttıra ilanlarını güncelliyorlar

Geri