Abartı Ilanlar

"Japon üretimler ABD üretim kalitesindedir.."
vallahi yalan, billahi yalan
Bu japon Jackson olayı gerçekten ilginç bir konu. Benim için hayal kırıklığıydı gerçi. Rg370 yerine ps4 alacaktım. Japon diye ibanez prestige kalitesi bekliyordum. Ayarlarından mıdır bilmiyorum ama rg370'den bile daha rahatsız ve kalitesiz hisettirmişti.1996'ya kadar chushin gakki'de üretilenler usa kalitesindeymiş diye bir olay duymuştum. Bu işin aslı astarı var mıdır acaba?

Amerika fabrikası belli ki "Abi bu japon mu?" diye soranlara imzalı belge dağıttığı için bugün verdiğin siparişi 2 sene sonraya anca yollayabiliyor.

Bu japon Jackson olayı gerçekten ilginç bir konu. Benim için hayal kırıklığıydı gerçi. Rg370 yerine ps4 alacaktım. Japon diye ibanez prestige kalitesi bekliyordum. Ayarlarından mıdır bilmiyorum ama rg370'den bile daha rahatsız ve kalitesiz hisettirmişti.1996'ya kadar chushin gakki'de üretilenler usa kalitesindeymiş diye bir olay duymuştum. Bu işin aslı astarı var mıdır acaba?

Sadece 90 - 95 arası üretilen Professional Pro serileri için var. Elimdeki Mustaine signature gerçekten bir Amerikandan farksız ancak bilmeyenler ıvır zıvır gitarları bu yalanla iteleme derdinde. Şu linkler detaylı açıklayacaktır.

Yine ben de forumda birkaç başlıkta detaylıca yazmıştım, aratırsan onlara da ulaşabilirsin.

Sadece 90 - 95 arası üretilen Professional Pro serileri için var. Elimdeki Mustaine signature gerçekten bir Amerikandan farksız ancak bilmeyenler ıvır zıvır gitarları bu yalanla iteleme derdinde. Şu linkler detaylı açıklayacaktır.

Yine ben de forumda birkaç başlıkta detaylıca yazmıştım, aratırsan onlara da ulaşabilirsin.
Teşekkür ederim. Adınızla Jackson aratıp japon Jackson gitarların Endonezya'dan kalite olarak pek ciddi farkı olmadığını okuyunca pek inanmayıp yine de denemek istemiştim. Gerçekten haklıymışsınız. (en azından ps4 konusu için geçerli)Herkesin ağzında usa'dan farksız lafını duyunca bunun gerçekliği konusunda şüphe etmeye başlamıştım. Sanırım üretim yeri konusunda önyargıları aşmamız gerekiyor (japonsa iyidir, Endonezya tırttır tarzında.)

Aynı kalitede ama 4de biri fiyatına satıliyor :D Bu da gençlere noeliberalizmin bir kıyağıdır hadi iyisiniz yine :D

reyisin de dediği gibi 96'ya kadar üretilen professional pro diye geçenler amerikanlara çok yakın kalitede oluyordu. Bunların haricinde daha alt kalitede olan Professional Standart ve Professional XL olanlar da 96 sonrası Japon Jacksonlar'dan benim deneyimlediğim kadarıyla daha iyidir. Sapın arkasına bakınca bile kullanılan akçaağacın kaliteleri arasındaki fark belli oluyor.
Performer serisi denenerek ve tecrübeli kişiler tarafından alınmalı. İsme ve yapım yerine güvenerek girilmemeli. Ben iyisine denk gelip köprüye bi Invader takıp birkaç yıl boyunca memnuniyetle kullandım şahsen. Performerların üstü olan 96-2012 arası Pro serisi Japon Jacksonlar ise kalite olarak genelde belirli bir standartı tutturuyor ama saçma bir şekilde 2. elde yüksek fiyat isteniyor. Bu dönemin Japon Jacksonları ucuz olduğundan dolayı iyi diye bilinirlerdi. Fiyat konusunda birşey söylememiştim ama bence 5k gibi bir fiyat da, üstünde emghz bulunan bir japon jackson için abartıdır. Hadi bu neyse, pazarlıkla normal sınırlarda diyebilirim gitar temiz gözüktüğünden dolayı güncel piyasa koşullarında, ama bundan daha düşük seri olup daha yüksek fiyata "Japon Jackson" diye geçirmeye çalışanlar var. RR3'ü 9 milyara koyanlar var...

Gazlayın birbirinizi

Edit* Forumda da ilanı varmış, kendimizi sakınıyormuş gibi sırf sahibinden ilanı koymayalım.

Edit 2* Hatta bir de Reverb ilanı atalım da "Peki ya kaç olmalı"cılara referans olsun.

Son düzenleme:
Keşke her japan gitar harika olsaydı ama öyle bir dünya yok. Bu japonya zamanında şimdinin endonezya, vietnam, hindistan gibi ucuza gitar ürettirmek için firmaların gittiği yerlerden biriydi.

Japan jacksonda kötü gitar sürüyle ama ibanezde yok gibi çünkü adamların kendi yerleri. Mesela kore cort gitarlar da çok iyi bence. Duruma üretim yeri olarak değil de firmanın kendi mekanı mı değil mi diye bakmak kısayol çözümleri için daha makul gibi.

Keşke her japan gitar harika olsaydı ama öyle bir dünya yok. Bu japonya zamanında şimdinin endonezya, vietnam, hindistan gibi ucuza gitar ürettirmek için firmaların gittiği yerlerden biriydi.

Japan jacksonda kötü gitar sürüyle ama ibanezde yok gibi çünkü adamların kendi yerleri. Mesela kore cort gitarlar da çok iyi bence. Duruma üretim yeri olarak değil de firmanın kendi mekanı mı değil mi diye bakmak kısayol çözümleri için daha makul gibi.
Ibanez'in de, 80lerdeki RG atağıyla şu anki bildiğimiz Ibanez haline gelmeden önce ürettiği gitarlara bakarsak bi sürü çöp gitarı var. Ibanez marka olarak bize ulaşmadan önce, yani 80lerin başında rüştünü ispat ettiği için hep öyleymiş gibi düşünüyoruz. Doksanların ortalarına kadar da hala iyi denemeyecek Ibanez gitarlar vardı, mesela RG2xx serileri bile Japonya'da üretiliyordu ama 2000lerin başında Japonya'yı tamamen üst seviye gitarlara ayırdılar. Bence çok iyi de ettiler.

Bu ulkemizdeki japon veya alman üretim sevdasının en komik örneklerinden ikisi de 60'lar teisco (ve turevleri) ve framus gitarlardir. Bunlar savaşta dümdüz olan iki ülkenin ithal ikameci politikalarının sonucu uretilen ucuz kopyalarken ulkemizde "alman kalitesi" veya "bilenler bilir, teosco fabrikası" vs. Gibi saçmalıklarla pazarlanmaya çalışılıyorlar. Hayir sırf 20.yy tarihi fetişizmi yüzünden bunlari seviyorum ama bazen oyle fiyatlar koyuyorlar ki oh ki oh.

Sıfır fiyatını öğrendikten sonra teklif yapın demiş. Sıfırı 5K zaten :D

Aynen işte diyor ki enayi olmayın önce bir bakın sıfır fiyatına, ondan sonra 2500 - 3000 bişeyler teklif edersiniz. :D

Şeytan diyor 3500 teklif et diye de hiç küfür yiyesim yok sabah sabah

Şeytan diyor 3500 teklif et diye de hiç küfür yiyesim yok sabah sabah
3500tl teklife küfür ediyorsa sorun teklifinizde değil satıcıdadır.5xxx bandındaki gitarın temizine 3500 fiyat gayet normal olur.Şahsi görüşüm bu gitarın piyasını yükselten Aytek Akçakayanın bu gitarı kullanmasıdır.Tanınmış insanların ürün satışlarına etkisinin güzel örneklerinden.

3500tl teklife küfür ediyorsa sorun teklifinizde değil satıcıdadır.5xxx bandındaki gitarın temizine 3500 fiyat gayet normal olur.Şahsi görüşüm bu gitarın piyasını yükselten Aytek Akçakayanın bu gitarı kullanmasıdır.Tanınmış insanların ürün satışlarına etkisinin güzel örneklerinden.
Kesinlikle öyle, zaten belirtmeye çalıştığım şey bu gitara 5000 tl koyan bir insanın nasıl bir insan tipi olduğuydu.

Geri