Abartı Ilanlar

Prof tonları varmış içinde. O yüzden
Düşünsene 6 yıl tıp, oradan 3-5 yıl uzmanlık alestir doçenliktir derken bir 5 yılda bekleme süresi. Sonra prof.
Fiyatını sonuna kadar hakediyor :) :)
Bu ilan değil ama sattığım bir gitara karşılık aynı şekilde 7500 TL'lik GT8 ilanını takas teklif etmişlerdi... Takas düşünmüyorum dedikten bir gün sonra da aletin fiyatını 5500'e düşürdü... belki salaksındır 7500'ü yersen arada daha az fark ödemiş olurum kafası heralde....

İlan fiyatı 148 bin lira. Thomann fiyatı her şey dahil 68 bin tl. Almanya git gel uçak bileti 7 bin tl. Burgebrach bölgesinde (Thomann'ın mağazasının olduğu yer) 1 haftalık airbnb 9000 tl (daha ucuz da var). Pasaport ve vize işlemleri 4000 tl. Bu gitarı bu arkadaştan almak yerine gidip Almanya'dan almayı seçerseniz gitmişken yapacağınız Almanya tatili için geri kalan bütçe 60 bin tl. Gün itibarı ile 3300 euro yani.

Screenshot_8.jpg

3500-4000 dolar arasında fiyatları olan bir ürünü 8100 dolara koymuş arkadaş. Öyle koleksiyon değeri olan bir parça da değil. Cidden bu fiyata 2 günlük Almanya tatili+ jp15 + axe fx 3 alınıp dönülebilir

Ilan açıklaması cok enteresan. Detayli ton analizine bittim 😄. Ne istediğini bilen gitaristler icin kapsamli ekspertiz raporu mevcut 🤣. 4-6 perdelerde kopru manyetigi şöyle kekremsi ekşi acı ton versin ama 9-12 perdelerde hemen sap manyetiğine alayım, bası Epiphone'dan az, Gibson'dan fazla, 50s gibi ama 60s netliginde olsun. E haliyle fiyat yüksek olacak tabii. Duz gitaristler ne anlar! Başka seviye kafaların gitari bu.

Ama alakasiz şekilde manyetikler de EMG 😀😀

Son düzenleme:
Ilan açıklaması cok enteresan. Detayli ton analizine bittim 😄. Ne istediğini bilen gitaristler icin kapsamli ekspertiz raporu mevcut 🤣. 4-6 perdelerde kopru manyetigi şöyle kekremsi ekşi acı ton versin ama 9-12 perdelerde hemen sap manyetiğine alayım, bası Epiphone'dan az, Gibson'dan fazla, 50s gibi ama 60s netliginde olsun. E haliyle fiyat yüksek olacak tabii. Duz gitaristler ne anlar! Başka seviye kafaların gitari bu.

Ama alakasiz şekilde manyetikler de EMG 😀😀
Ben de açıklama kısmını gördükten sonra paylaşma gereği duydum zaten. :D Paylaştığımı görse muhtemelen gitarın sahibi bana cahil der ve gitardan hiç anlamadığımı söylerdi diye düşünüyorum.

Ben de açıklama kısmını gördükten sonra paylaşma gereği duydum zaten. :D Paylaştığımı görse muhtemelen gitarın sahibi bana cahil der ve gitardan hiç anlamadığımı söylerdi diye düşünüyorum.
Her perdenin ayri ayri ton analizini yapamiyorsan gitari bırak dostum 😄. Ben de öyle bir SX arıyorum, 100.000 ayırdım kenara.

Aslinda alici olarak saticiya sap ve govde ağacının dansitesini, sivi akışkan direncini, cilasinin marka, üretim yılını ve kimyasal özelliklerini, fret alaşım türünü filan da sormak lazım. Sonuçta cok profesyonel gitara 200 kusur bin verilecek.

Geri